همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    نمیشه که جلوش گرفته بشه؟اگه تخم مرغم که بدم دیگه هر روز بدتر از دیروز میشه .من میخواستم دو سه ماه تقویتشون کنم بعد لونه بذارم؟
    جفت اگر آماده شده باشه قطعا کار خودش رو خواهد کرد و تخم گذاری رو با حداقل غذاهای ممکن انجام خواهند داد و این وسط اگر توی غذاشون تغییراتی ایجاد کنی علاوه بر اینکه ممکنه توی تغذیه ی جوجه ها مشکل به وجود بیاد ممکنه توی تخم گذاری ماده هم خللی ایجاد بشه که دردسر آفرین خواهد بود.ضمن اینکه تعداد جوجه ها بالاس و نمیتونی جفت رو از هم جدا کنی چون برای تغذیشون اگر قرار باشه تکی جوجه ها بزرگ بشن خیلی به پرنده ی تغذیه کننده فشار میاد و ممکنه بسیار ضعیف بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    جفت اگر آماده شده باشه قطعا کار خودش رو خواهد کرد و تخم گذاری رو با حداقل غذاهای ممکن انجام خواهند داد و این وسط اگر توی غذاشون تغییراتی ایجاد کنی علاوه بر اینکه ممکنه توی تغذیه ی جوجه ها مشکل به وجود بیاد ممکنه توی تخم گذاری ماده هم خللی ایجاد بشه که دردسر آفرین خواهد بود.ضمن اینکه تعداد جوجه ها بالاس و نمیتونی جفت رو از هم جدا کنی چون برای تغذیشون اگر قرار باشه تکی جوجه ها بزرگ بشن خیلی به پرنده ی تغذیه کننده فشار میاد و ممکنه بسیار ضعیف بشه.
    پس با این حساب تقویتشون میکنم ومولتی ویتامینم شروع میکنم.البته اگر اجازه بدید؟
    بعدشم از الان میرم وفقط راجع به جوجه سرنگی مطالعه میکنم که اگر مجبور شدم حتما اینکارو انجام بدم.
    خودمم میترسیدم که این اتفاق بیفته چون اون بار فقط3تا تخم گذاشت وزیاد ضعیف نشده بود.و حدس میزدم که بازم شروع کنه...
    اینا همش نتیجه ی اشتباه من تو لونه گذاریه نه؟اگر اون موقع زود لونه نمیذاشتم اینطوری نمیشدنه؟اینو میگم که دیگران اشتباه منو نکنن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    پس با این حساب تقویتشون میکنم ومولتی ویتامینم شروع میکنم.البته اگر اجازه بدید؟
    بعدشم از الان میرم وفقط راجع به جوجه سرنگی مطالعه میکنم که اگر مجبور شدم حتما اینکارو انجام بدم.
    خودمم میترسیدم که این اتفاق بیفته چون اون بار فقط3تا تخم گذاشت وزیاد ضعیف نشده بود.و حدس میزدم که بازم شروع کنه...
    اینا همش نتیجه ی اشتباه من تو لونه گذاریه نه؟اگر اون موقع زود لونه نمیذاشتم اینطوری نمیشدنه؟اینو میگم که دیگران اشتباه منو نکنن
    بله اون موقع خدمتت عرض کردم و دلخورم شدی از حرفم ولی اگر الان لونه گذاری میکردی مطمئنا هم اطلاعات بیشتری نسبت به تکثیر به دست آورده بودی و هم جفتت خیلی راحتتر تخم گذاری میکردن و احتمالا جوجه هم میدادن.ضمن اینکه تا مجبور نشدی سرنگی بزرگ نکن و فقط از پایان هفته ی سوم جوجه هارو بادستت آشنا کن تا موقع دون خور شدن رام باشن ولی اگر نشد سرنگی بزرگ کن.مولتی ویتامین ضرری نداره و میتونی مصرفش رو در هفته فعلا دوبار شروع کنی تا جوجه ها از حالت گوشتی در بیان.اینم بهت بگم جفت در حین تخم گذاری جوجه هارم تغذیه میکنن و اینطور نیست که اگر تخم گذاشتن دیگه به جوجه ها غذا ندن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    بله اون موقع خدمتت عرض کردم و دلخورم شدی از حرفم ولی اگر الان لونه گذاری میکردی مطمئنا هم اطلاعات بیشتری نسبت به تکثیر به دست آورده بودی و هم جفتت خیلی راحتتر تخم گذاری میکردن و احتمالا جوجه هم میدادن.ضمن اینکه تا مجبور نشدی سرنگی بزرگ نکن و فقط از پایان هفته ی سوم جوجه هارو بادستت آشنا کن تا موقع دون خور شدن رام باشن ولی اگر نشد سرنگی بزرگ کن.مولتی ویتامین ضرری نداره و میتونی مصرفش رو در هفته فعلا دوبار شروع کنی تا جوجه ها از حالت گوشتی در بیان.اینم بهت بگم جفت در حین تخم گذاری جوجه هارم تغذیه میکنن و اینطور نیست که اگر تخم گذاشتن دیگه به جوجه ها غذا ندن.
    مرسی میدونم حرفم ربطی به تاپیک نداره اما خدمتتون میگم که بدونید
    من اصلا از اون حرف ناراحت نشدم واز اینکه بی موقع لونه گذاری شده بود ناراحت بودم والانم هستم چون سیستم جفت رو با کارم بهم ریختم.وبه تجربه ی شما یقین دارم حتی اگر از دیگران سوال بپرسم وبدونم درست میگن بازم میام از شما میپرسم که مطمئن شم وتو هر چیزی تا نظرشما رو ندونم خیالم راحت نمیشه.به همین دلیل هم همیشه ازشما میپرسم وشما حق بزرگی گردن ما دارید

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    آقای اسکندری من تو یه جایی شنیدم که اگه جفتگیری کنن جوجه هارو میزنن یا پرهاشونو میکنن چطوری پس هم میتونن غذا بدن به جوجه ها و هم به تخم ها رسیدگی کنن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    سه روزه عروسام رفتارشون عوض شده.قبلا خیلی تو قفسشون بالا و پایین میرفتن و سرحال بودن و میخوندن و به لونه شون نزدیک نمیشدن.اما این چند روزه به لونه شون رفت و آمد میکنن (بخصوص نره) و کم تر غذا میخورن.انگار همش خوابن.نمیخوام وسواس به خرج بدم اما میخوام مطمعن بشم که مشکلی ندارن

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    عروس نر قبلا میخوند وقتی ماده تخم گذاشت دیگه نخوند الان باز میخونه روزی 3 بار جریانش چیه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    سه روزه عروسام رفتارشون عوض شده.قبلا خیلی تو قفسشون بالا و پایین میرفتن و سرحال بودن و میخوندن و به لونه شون نزدیک نمیشدن.اما این چند روزه به لونه شون رفت و آمد میکنن (بخصوص نره) و کم تر غذا میخورن.انگار همش خوابن.نمیخوام وسواس به خرج بدم اما میخوام مطمعن بشم که مشکلی ندارن
    اگه نره میره تو لونه داره لونه رو گرم میکنه تا ماده تخم کنه جفتگیری کردن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    اگه نره میره تو لونه داره لونه رو گرم میکنه تا ماده تخم کنه جفتگیری کردن؟

بله جفت گیری کردن .توی لونه شون هم خالیه هیچی نزاشتم.اشکالی که نداره؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    بله جفت گیری کردن .توی لونه شون هم خالیه هیچی نزاشتم.اشکالی که نداره؟؟
    پس آماده شو که دارن تخم میکنن بیشتر دوستان پوشال میزارن تو لونه بستگی داره عروس هات قبول کنن یا نه اگه قبول نکنن مطمین باش میرزن بیرون من خودم اصلا هیچی نزاشتم تو لونه خالی خالی بود داخل لونه 6 تا تخم گذاشتن

صفحه 311 از 1915 نخستنخست ... 2112612922932942952962972982993003013023033043053063073083093103113123133143153163173183193203213223233243253263273283293303614118111311 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)