کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    خب دوست عزیز شما بهتر بود خب اول اطلاعاتتون رو کامل میکردین و بعد اقدام به خرید میکردین که این سری شما فروشنده رو بپیچونی .
    به هر حال باز من فکر میکنم تو مورد لومن هم اشتباهی رخ داده چون نمیشه هر دو led یک وات باشن و اولی 18000 باشه با 100 لومن و دومی 20000 باشه با 110 لومن .
    قبل از اینکه رو تانک بزاریش اول مطمئن شو ازش و بهتره قبلش یه عکس بزاری
    یه نمونه عکس از روشن شده ال ای دی ها به صورت جدا جدا
    موفق باشی.
    سلام کارخانه هاشون فرق میکنه و از 2 تا مغازه خرید کردم که بچه های یکی از تالارا از اون شخص خرید کرده بودند
    اون 18000 کلوینیا مارک acd see هست و اون یکی نمیدونم
    در مورد نور حداقل فکر میکنم این ال ای دی ها از مهتابی 9000 کلوین خودم بهتر هست چون کل سنگهام داشت قهوه ای میشد هر چقدرم تایم نور دهی را کم میکردم بازم تانکم جلبک میزد با ال ای دی خیلی کمتر شده حداقل سیانو باکتری نمیرنه و فقط جلبک سبز میزنه که اونم خوراک شاه بلنیم شده (امروز شاه بلنی را خریدم از وقتی انداختمش مشغول چرا هست واصلا خجالتی نیست)
    من یه سوال دیگه هم دارم :اینکه برای تقویت لایو راکم از چه محلولی استفاده کنم که لایو راکم کرولاین ببنده لطفا اگه قیمتم دارین بگین
    یه قسمت هایی از لایو راکم سفید هست و بیشتر قسمت هاش صورتی

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    سلام کارخانه هاشون فرق میکنه و از 2 تا مغازه خرید کردم که بچه های یکی از تالارا از اون شخص خرید کرده بودند
    در مورد نور حداقل فکر میکنم این ال ای دی ها از مهتابی 9000 کلوین خودم بهتر هست چون کل سنگهام داشت قهوه ای میشد هر چقدرم تایم نور دهی را کم میکردم بازم تانکم جلبک میزد با ال ای دی خیلی کمتر شده حداقل سیانو باکتری نمیرنه و فقط جلبک سبز میزنه که اونم خوراک شاه بلنیم شده (امروز شاه بلنی را خریدم از وقتی انداختمش مشغول چرا هست واصلا خجالتی نیست)
    من یه سوال دیگه هم دارم :اینکه برای تقویت لایو راکم از چه محلولی استفاده کنم که لایو راکم کرولاین ببنده لطفا اگه قیمتم دارین بگین
    سلام
    از محصول پرپل اپ شرکت کاریب سی استفاده کن برایه رنگ لایوراکها قیمتشم حدود 50تومن هست

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    شما اگه سطح کلسیوم منیزیو م تانکت رو در حد مطلوب نگه داری سنگات به مرور زمان بنفش میشه منم اوایل سنگهام داشت رنگش میپرید که از مکمل elemental برایت ول استفاده کردم قیمتشم 40 تومن البته از kalk2 و purple tech هم میتونین استفاده کنید همه این محصولات جلبکهای کلسیومی رو تقویت میکن( coral & calcareous algae)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    شما اگه سطح کلسیوم منیزیو م تانکت رو در حد مطلوب نگه داری سنگات به مرور زمان بنفش میشه منم اوایل سنگهام داشت رنگش میپرید که از مکمل elemental برایت ول استفاده کردم قیمتشم 40 تومن البته از kalk2 و purple tech هم میتونین استفاده کنید همه این محصولات جلبکهای کلسیومی رو تقویت میکن( coral & calcareous algae)
    ممنون از پاسختون
    لطفا یه چیز خوبو خودتون بهم معرفی کنید که ازش نتیجه گرفته اید
    والا من تست کلسیوم و منیزیوم ندارم برای همین کلسیوم و منیزیوم هم تهیه نکرده ام
    گذاشتم سر برج وضع مالیم خوب شه تهیه کنم
    میشه بگین به غیر تست منیزیوم و کلسیوم و محلول مثلا کالک به چیا احتیاج دارم ؟
    من این وسایلو دارم
    تست .ph.kh.no2.no3.fe
    محلول مارین اسنو و محلول fuel
    راستی برای تست کلسیوم و منیزیوم جی بی ال بگیرم خوبه؟
    راستی یه چیزی بهم معرفی کنید که زیادی برام گرون نباشه چون خود حجم آکواریمم 60 لیتر هست

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    ممنون از پاسختون
    لطفا یه چیز خوبو خودتون بهم معرفی کنید که ازش نتیجه گرفته اید
    والا من تست کلسیوم و منیزیوم ندارم برای همین کلسیوم و منیزیوم هم تهیه نکرده ام
    گذاشتم سر برج وضع مالیم خوب شه تهیه کنم
    میشه بگین به غیر تست منیزیوم و کلسیوم و محلول مثلا کالک به چیا احتیاج دارم ؟
    من این وسایلو دارم
    تست .ph.kh.no2.no3.fe
    محلول مارین اسنو و محلول fuel
    راستی برای تست کلسیوم و منیزیوم جی بی ال بگیرم خوبه؟
    راستی یه چیزی بهم معرفی کنید که زیادی برام گرون نباشه چون خود حجم آکواریمم 60 لیتر هست
    دوست عزیز به نظر من محصولات برایت ول بهتره درسته هزینه اولیش بالا تره اما چون دوز بالا داره خیلی میمونه و بصرفه تره شما یه پودر elemental برایت ول 250 بگیرین قیمتش 31 تومنه شامل کلسیوم منیزیوم استرانسیوم وپتاسیوم حتما طبق دستور استفاده کنید
    تست jbl خوبه اما تقلبیش زیاد شده بهتره از api که تست زدن باهاش راحت ترم هس
    اگه ریف ندارینم تست کلسیوم منیزیم نمی خواین اگه دارین که باید بگیرین اطلاعات دیگه هم اگه بخش های تاپیکو مطالعه کنید خودتون متوجه میشید و البته دوستانی که حرفه ای تر هستن بهتر میتونن کمکتون کنن

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان من از این led dymax برای مون لایت استفاده می کنم که نورش کم و زیادم میشه به نظرتون خوبه ؟
    تو طول روزم کاملا روشنش میزارم که به نور اصلی کمک کنه!
    http://http://www.mydymax.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflyp age.tpl&product_id=69&category_id=10&option=com_vi rtuemart&Itemid=154

ببخشید دوباره اشتباهی پست دادم لطفا حذف کنید من تو بخش مربوط مطرح کردم!

کاربر ساده

شماره عضویت
    422
    سلام خدمت استاید محترم سوال داشتم از خدمتتون ،آیا این جلبکها مضر هستن؟ مشکل چیه ؟راه حل چیه ؟خیلی به سختی تمیز میشن رو شیشه ،گیاه وسنگها هم رشد کردن تو عکس مشخصه ،نور آک من یک عدد متال 14000 + دو تا اکتینیک آبی هستش از ساعت 10 صبح تا 10 شب مدام روشن هستن ، با سپاس از راهنمایی دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    سلام دوستان من تازه عضو شدم، یه تانک دارم به ابعاد 180*40*70 که میز و قاب داره،میخوام آب شورش کنم، حالا میخوام بدونم در بهترین شرایط یعنی بالوازم کامل و از برند خوب چقدر برام هزینه برمیداره در دو حالت مجزا؟ (باریف و بدون ریف)

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه عضو شدم، یه تانک دارم به ابعاد 180*40*70 که میز و قاب داره،میخوام آب شورش کنم، حالا میخوام بدونم در بهترین شرایط یعنی بالوازم کامل و از برند خوب چقدر برام هزینه برمیداره در دو حالت مجزا؟ (باریف و بدون ریف)
    سلام به فروم خوش اومدین
    تا دوستان جواب بدن من یه سرس چیزهارو بگم
    اول از همه شما باید یک سامپ بسازید که با این ابعاد تانک حدود 80-100 تومن پوله شیشه و چسب سامپ میشه
    یکسری اتصالات نیاز دارین برای انتقال اب به سامپ و برعکس حدود 50-70 میشه
    مدیا نیاز دارین که فکر کنم بشه روز 150 تومن حساب کرد
    نمک میخواین که با حجم 450 لیتر اگر حساب کنیم 15 کیلو کیخواید که باید یک مقدارم برای بعدا کنار بگذارید که یک سطل 20 کیلویی ریف برایت ول 150 تومنه
    اسکیمر میخواید که برای این حجم میشه اکواریوم سیستم 800 رو مناسب دونست که اونم 275 تومنه
    واتر پمپ میخواید که توان انتقال 10 برابر حجم تانکو داشته باشه که اگر اشتباه نکنم اکواریوم سیستم 150 تومنه(اینو مطمئن نیستم)
    موجساز میخواید که همون سیو خوبه دوتا سیو 1000 (3800 لیتری)دونه ای 58 تومن و اگر اکواریوم سیستم بخواید 125 تومن دونه ای که اول کار خیلی مهم نیست که حتما دوتا باشه میتونید یکی بگیرید و بعدا اضافه کنید چندتا دیگه
    ماسه میخواید حدود 45 کیلو که کیلویی 1000 تومنه
    لایو راک نیاز دارین بعد از اتمام سیکل که میشه کم کم اظافه کرد
    از همه مهمتر هم نور هست که فکر کنم حدود 700 تومن قابه دایمکس باشه 150 سانتیش اینم دقیق مطمئن نیستم
    و مقدار بسیار زیادی صبر تحمل و مشورت با دوستان که خدایی نکرده این مغازه داران شریف جنسهای خیلی خوبشو نو به شما ندن

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin1596 نمایش پست ها
    سلام خدمت استاید محترم سوال داشتم از خدمتتون ،آیا این جلبکها مضر هستن؟ مشکل چیه ؟راه حل چیه ؟خیلی به سختی تمیز میشن رو شیشه ،گیاه وسنگها هم رشد کردن تو عکس مشخصه ،نور آک من یک عدد متال 14000 + دو تا اکتینیک آبی هستش از ساعت 10 صبح تا 10 شب مدام روشن هستن ، با سپاس از راهنمایی دوستان

سلام :
    دوست عزیز این جلبکها به چند دلیل ایجاد میشن.البته چندان مضر نیستند و بیشتر مشکلشون نازیبا کردن منظره ی تانک هست. در درجه ی اول 12 ساعت روشن کردن مداوم نور اونم متال اصلا درست نیست.شما باید میزان نور دهی رو به 7 تا 8 ساعت نور متال و 9 تا 10 ساعت نور جانبی اکتینیک (مهتابی) کاهش بدید.نکته ی دیگه میزان فسفات و نیترات در اکواریومتون هست که اگه از حد مجاز بیشتر باشه سبب تسریع رشد جلبک ها خواهد شد .داشتن ماهی های گیاه خواری مثل خانواده ی جراحها و بلنی ها هم میتونه کمک کنه به کنترل جلبکها.ایجاد یه رفیجیوم یا ats هم اگه ندارید مهمه.
    موفق باشید

صفحه 162 از 1093 نخستنخست ... 62112143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181212262662 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)