صفحه 42 از 53 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 526
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    پویا جان دلیل این کار چیه ؟
    صدف های مرجان ها همراه با آنها تغزیه می کنند و همراه با آنها می میرند
    صدف در زمان حیات مرجان بیشترین کلسیم را از آب تانک برای ساخت سلول های جدید می گیرد و در زمان وفات مرجان علاوه بر اینکه پیکر داخلی مرجان رو هم در داخل خود حفظ کرده امونیاک پس می دهد به مرور شروع به فاسد شدن و حل شدن در آب می شود و کلسیم را بصورت کربنات پس می دهد و باعث بالا رفتن بی رویه کلسیم در تانک می شود
    اما وقتی در آب وایتکس می ماند کلیه سلول های زنده و نرم آن مرده و خشک می شود و دیگر در آب حل نمی شود و از آن می توان بعنوان تزئینات در تانک استفاده کرد حتی بعد از مدتی کرولاین زده و صورتی می شوند :smile (136):

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام :انقدر گشتم تا ماهی بدرد بخور برای اکواریوم پیدا کنم میخوام خودم دیگه بزنم:smile (131):.تمام ماهی ها و شرایطشون از پروانه ها و جراحها و فرشته ها گرفته تا انتیاس و ماشه ماهی و... همه رو خوندم:smile (89):.همش یک مشکلی پیش میاد مثلا درمورد انتن دار که ترسیدم ریفها رو اذیت کنه ناسو هم که ممکنه با جراحهام نسازه و محیط اکواریوم کوچک باشه و... .هر چند مزاحم دوستان میشم اما اگر کیس و مورد مناسبی از همه لحاظ به ذهنتون میرسه کلی دعاتون میکنم پیش امام رضا اگه راهنماییم کنید. :63:

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام :انقدر گشتم تا ماهی بدرد بخور برای اکواریوم پیدا کنم میخوام خودم دیگه بزنم:smile (131):.تمام ماهی ها و شرایطشون از پروانه ها و جراحها و فرشته ها گرفته تا انتیاس و ماشه ماهی و... همه رو خوندم:smile (89):.همش یک مشکلی پیش میاد مثلا درمورد انتن دار که ترسیدم ریفها رو اذیت کنه ناسو هم که ممکنه با جراحهام نسازه و محیط اکواریوم کوچک باشه و... .هر چند مزاحم دوستان میشم اما اگر کیس و مورد مناسبی از همه لحاظ به ذهنتون میرسه کلی دعاتون میکنم پیش امام رضا اگه راهنماییم کنید. :63:
    حسین جان این همه ماهی خوب هستش که دوستان الان تو تانکای ریفشون دارن
    چرا اینقدر قضیرو سخت کردی واسه خودت؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    حسین جان این همه ماهی خوب هستش که دوستان الان تو تانکای ریفشون دارن
    چرا اینقدر قضیرو سخت کردی واسه خودت؟
    باور کنید که خیلی سخته .دوستان شرایطشون متفاوته مثلا اقارضا ابعاد تانکشون به قدری هست که 5 تا جراح نگه دارن یا اقا مصطفی که در تانکشون که کمی کوچکتر بود بیشتر به سمت ریف رفته اند.من جز جراح و دلقک ماهی زینتی و زیبای خاصی در تانک دوستان به نظرم نرسیده (البته تا اونجا که یادم هست) ضمن اینکه نوع وابعاد هر اکواریوم اقتضاعات خاص خودش رو ایجاد میکنه.ممنون اقای بهمنش عزیز

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    باور کنید که خیلی سخته .دوستان شرایطشون متفاوته مثلا اقارضا ابعاد تانکشون به قدری هست که 5 تا جراح نگه دارن یا اقا مصطفی که در تانکشون که کمی کوچکتر بود بیشتر به سمت ریف رفته اند.من جز جراح و دلقک ماهی زینتی و زیبای خاصی در تانک دوستان به نظرم نرسیده (البته تا اونجا که یادم هست) ضمن اینکه نوع وابعاد هر اکواریوم اقتضاعات خاص خودش رو ایجاد میکنه.ممنون اقای بهمنش عزیز
    من با آقا صادق موافقم شما خیلی سخت میگیری.شما اگه دونات و یا برین نداری برو تو کار فرشته بای کالر و فرشته کورال بیوتی و کلا فرشته های دارف خیلی تنوع دارن بعد هم تجربس دیگه مثلا من گیاه مویی دوشیزه رو گذاشتم تو تانکم الان حدود 1 ماه با 5 تا جراح و بلنی و گابی ولی هیچ کاری بهش ندارن بعد هم توک زدن به معنی آسیب رسوندن نیستش یکوقت میبینی نوار مسی گذاشتی خوب اون تو یک صبح تا عصر بابلت رو برات میخوره ولی موریش رو من تو فروم های خارجی هم دیدم تو تانک ریف نگهداری میکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    در مورد موریش خدمت دوستان بگم که تجربه نگهداری از این ماهی زیبا و بی نظیر رو داشتم کاملا ریف سیو است فقط دشمنی دیرینه ای با یلو تانگ دارد و همیشه یلو تانگ در این جنگ پیروز می شود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    صدف های مرجان ها همراه با آنها تغزیه می کنند و همراه با آنها می میرند
    صدف در زمان حیات مرجان بیشترین کلسیم را از آب تانک برای ساخت سلول های جدید می گیرد و در زمان وفات مرجان علاوه بر اینکه پیکر داخلی مرجان رو هم در داخل خود حفظ کرده امونیاک پس می دهد به مرور شروع به فاسد شدن و حل شدن در آب می شود و کلسیم را بصورت کربنات پس می دهد و باعث بالا رفتن بی رویه کلسیم در تانک می شود
    اما وقتی در آب وایتکس می ماند کلیه سلول های زنده و نرم آن مرده و خشک می شود و دیگر در آب حل نمی شود و از آن می توان بعنوان تزئینات در تانک استفاده کرد حتی بعد از مدتی کرولاین زده و صورتی می شوند :smile (136):
    پویا جان حسین گفت که بافت مرجان کاملاً از بین رفته درنتیجه چیزی واسه تولید آمونیاک نداره پی واسه آمونیاک هم مشکلی نیست .
    در مورد کلسیم هم اگه ph تانک اسیدی نباشه نمیتونه از صدف یا اسکلت اون مرجان مرده بخوره که باعث بالا رفتن کلسیم بشه .
    ما تو تانکامون کلی لایوراک داریم از جنس کلسیم ولی همیشه لنگیم واسه جبران کلسیم از دست رفته تانک با پودر یا راکتور .
    این نظر من بود حالا دوستان هم نظر بدن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    پویا جان حسین گفت که بافت مرجان کاملاً از بین رفته درنتیجه چیزی واسه تولید آمونیاک نداره پی واسه آمونیاک هم مشکلی نیست .
    در مورد کلسیم هم اگه ph تانک اسیدی نباشه نمیتونه از صدف یا اسکلت اون مرجان مرده بخوره که باعث بالا رفتن کلسیم بشه .
    ما تو تانکامون کلی لایوراک داریم از جنس کلسیم ولی همیشه لنگیم واسه جبران کلسیم از دست رفته تانک با پودر یا راکتور .
    این نظر من بود حالا دوستان هم نظر بدن .
    سعید جان مرجان بابل و الگانس هر دو دارای سطح داخلی و خارجی زنده هستند و صدف آنها توسط خود مرجان باز و بسته می شود من بار ها در تانک خودم داخل دهان بابل رو دیده ام و وقتی که بابل در حالت شکار باد می کند صدف ان با زاویه 90 درجه باز می شود
    حال که سطح بیرونی مرجان خراب شده است و دیگر در اصلاح عضله ای برای باز کردن صدف ندارد تا ما ببینیم داخل آن پاک شده یا تبدیل به امونیاک شده است در صورتی که داخل آن دستگاه گورارش مرجان هست و به مرور در آب حل شده و تولید آمونیاک می کند
    در زمینه لایوراک هم که فرمودید بله بیشتر کلونی های آن از کلسیم ساخته شده است اما در اصلاح تصفیه شده
    لایوراک هایی که داخل دریا هستند و صید می شوند بصورت بی اب و کاملا خشک از جنوب به تهران می رسند و موقعی که دست ما می رسند بوی گندیده می دهند و این بخاطر این است که اکثر موجودات زنده بیرونی و جلبک های ماکرو و میکرو و کورال روی آنها از دست رفته اند و باید مجدد احیاء شوند و در تانک دپو عمل تصفیه مجدد بر روی آنها صورت می گیرد تا قسمت های مرده آن آمونیاک و قسمت های زنده آن ترمیم شود
    بهمین خاطر لایوراک های تصفیه شده ما هیچ وقت در ph استاندارد در آب حل نمی شوند و کلسیم از خود تولید نمی کنند
    اما همین لایوراک رو اگر شما از تانک در آورید و بگذارید که خشک شود و آب شیرین هم نزنید بعد از گذشت چند روز که کاملا خشک شد تکه تکه کنید بعد داخل تانک در قسمت سامپ و پر جریان بگذارید خواهید دید که در حد یک بسته کالک واستلر به شما کلسیم می دهد .

اما جمع بندی داستان :
    بهتر است که صدف مرجانهای مرده از تانک خارج شود و بعد از تصفیه آب شیرین و وایتکس داخل تانک قرار داده شود ......اگر هم کسی دوست نداشت این کار رو انجام بدهد کاملا صاحب اختیار است
    موفق و پیروز باشید

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    در مورد موریش خدمت دوستان بگم که تجربه نگهداری از این ماهی زیبا و بی نظیر رو داشتم کاملا ریف سیو است فقط دشمنی دیرینه ای با یلو تانگ دارد و همیشه یلو تانگ در این جنگ پیروز می شود
    موریش ایدل ماهی زیبایی است اما از نظر سطح نگهداری دشواره.در ضمن من جراح زرد هم دارم.نمیدونم پروانه های انتن دار خلیج فارس از چه گونه ای هستند.ریف سیفند یا نه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    حسین جان بابا خیلی سخت گرفتی این همه ماهی مثلا راس 6 خط نئون (سودوکرومیس)ماندرین سبز کاردینال بلنی ها اللخصوص بلنی میداس فرشته کتوله بازم بگم درسته شاید اینا مثل جراح ها نباشند ولی زیبایی خودشونو دارن موفق باشی

صفحه 42 از 53 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)