صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 67
    همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

خودم ویرایش کردم

دستورالعمل :
    ابتدا شیشه تست رو با آب آکواریوم چند بار میشوریم ( در همه تستها این موضوع مشترکه )
    10 میل از آب آکواریوم رو به شیشه تست اضافه میکنیم
    4 قطره از معرف PO4-1 به شیشه تست اضافه میکنیم و به آرامی ده ثانیه تکان میدیم
    به وسیله قاشق همراه از طرف کوچکتر از معرف PO4-2 به به شیشه تست اضافه میکنیم و به مدت 30 ثانیه به آرامی تکان میدهیم
    و در انتها شیشه رو بر روی چارت گذاشته و با رنگهای روی چارت مقایسه میکنیم ، رنگ سفید کمترین میزان فسفات رو داره و هرچه رنگ تیره تر باشه مقدار فسفات بیشتره
    سلام مرسی انجام دادم از سفید یکم بالاتره رو 0.03 بود

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان یه مشکلی برام پیش امده نمیدونم چی کار کنم ماهی 2تا گرفتم پروانه انتن دار با جراح بادبانی یکیشون سفیدک داره داره به اون یکی هم انتقال میده انتن دار اوضاعش خوب نیست چی کار کنم دما رو بردم یکم بالا و میگو کلینر هم گفتن بخر خریدم ولی باز هم بدتر میشه
    ویرایش توسط hamed220 : 13th October 2014 در ساعت 01:38 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه مشکلی برام پیش امده نمیدونم چی کار کنم ماهی 2تا گرفتم پروانه انتن دار با جراح بادبانی یکیشون سفیدک داره داره به اون یکی هم انتقال میده انتن دار اوضاعش خوب نیست چی کار کنم دما رو بردم یکم بالا و میگو کلینر هم گفتن بخر خریدم ولی باز هم بدتر میشه
    سلام:
    برای درمان بیماری سفیدک اگه اکواریومتون ریف نیست دما رو تا 28 یا 29 درجه میتونید بالا ببرید و کاملا ثابت نگهش دارید چون تغییرات دما خیلی اثر بدتری میذاره پس حتما روی کنترل و ثابت بودن دمای ابتون نظارت کنید.
    استفاده از مکملهای غذایی مثل مولتی ویتامین و عصاره سیر و تغذیه با غذاهای مغذی کمک میکنه مقاومت بدن بالا بره و سیستم ایمنی خود ماهی با بیماری مقابله کنه اگه ماهی غذاخور نیست میتونید مولتی ویتامین رو به نسبت مناسب به اب تانک هم اضافه کنید(حداقل نیم ساعت بعد از اضافه کردن مکملهای پروتینی اسکیمر رو خاموش کنید.)
    میگوی تمیزکننده و راس ارایشگر بیشتر به تسریع بهبودی و کنترل بیماری کمک میکنن و به تنهایی راه حل درمانی نیستند . موقع خرید ماهی به سلامتش حتما دقت کنید و در انتقال ماهی هم مراقب باشید تا حداقل استرس بهش وارد بشه.
    داروهای ضد سفیدک هم بهتره در تانک اصلی استفاده نشه اگر تانک قرنطینه دارید بهتره ماهی رو به تانک قرنطینه انتقال بدید و با داروی مناسب درمانش کنید.
    بیماری سفیدک دوره ی بهبودی داره که باید طی بشه و بعد از اون اگر ماهی از سلامت و مقاومت کافی برخوردار باشه خود به خود سلامتیشو به دست میاره
    برای اینکه بیماری در تانک به بقیه ماهی ها سرایت نکنه میتونید از لامپ uv و یا ازون ساز استفاده کنید که در پیشگیری از گسترش بیماری موثرند.
    در کل صبر در درمان بیماری فاکتور مهمی است در شرایطی که ماهی وضعیت عمومی خوبی داره بهبود پیدا خواهد کرد.
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 13th October 2014 در ساعت 02:32 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام مرسی بله تقریبا 15 روزه یکم ناقصه دارم روش کار میکنم مثلا موج ساز نتونستم بگیرم و واتر پمپم یکم ضعیفه واسه تانکم کم کم دارم تکمیلش میکنم تست کلسیوم دارم فقط زدنش رو بلد نیستم مارکش سالفیته و 2 تا سوال دیگه سیو موج ساز کنترلیش امده بازار خوبه یا بد ماهیران اورده بعد دستگاه دوزینگ مارک مارین سورس بگیرم خوبه یا نه ممنونم که با حوصله شاگردتون رو راهنمایی میکنین عکس کامل هم از سامپ میگیرم میزارم
    دوستان یه مورد دیگه که باید همون اول این کار رو میکردم ولی یادم رفته بود اونم تشکر از استادهایی بود که من رو راهنمایی میکنن من شخصا از اقا فربد اقای نوروزی اقای بهمنش واقا مجید و دیگر دوستان مرسی از همشون که برای ما وقت میذارن

سلام حامد عزیز
    شما برای تست کلسیم سالیفرت ابتدا باید با سرنگ 2 میل آب به ظرف تست اضافه کنید
    بعد با قاشقی که داخل جعبه هست یک قاشق از پودر شماره یک را به ظرف تست اضافه کنید
    مرحله بعدی اضافه کردن 8 قطره از محلول شماره 2 هست
    بعد از اضافه کردن محلول شماره دو ، ظرف تست را به آرامی برای چند ثانیه تکان بدید ، رنگ محلول به صورتی تبدیل میشه
    مرجله بعدی با سرنگ باریکی که داخل جعبه تست هست و یک در پوش صورتی رنگ داره محلول شماره 3 را به آرامی و بصورتی که سرنگ تا انتها داخل محلول شماره 3 قرار داره بالا میکشید تا جایی که اون پلاستیک سیاه رنگ (پیستون سرنگ) دقیقا روی عدد 10 قرار بگیره و محلول تا 8.5 بالا بیاد

بعد بصورت قطره قطره به ظرف تست اضافه میکنید تا رنگ نمونه تست از صورتی به آبی تغییر کنه
    در این مرحله سرنگ را به طرف بالا نگه دارید و عددی که پلاستیک سیاه (پیستون سرنگ) نشان میده را بخونید و با چارت داخل جعبه تطبیق بدید

در مورد موج سازهای جدید سیو ، من تو یکی از فروشگاه های اصفهان دیدم که تست میگرفتند ازش و نتیجه اصلا راضی کننده نبود (شایدم بخاطر جریان زیادی که داخل تانک بود نتونست موج سینوسی ایجاد کنه)
    مخصوصا اون ریموت کنترلری که داره کیفیتش پایینه، البته در مقابل vortech هیچ حرفی برای گفتن نداره
    این لینک همون موج سازه
    TAAM, Aquarium Products

راستی یادم رفت بگم ، تانکت خیلی حرفه ای و خوب جمع شده و انشا الله یکی از تانکهای زیبای انجمن بشه
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان عزیز بهترین اندازه کلسیوم چقدره بالا باشه چی میشه چی کار میشه کرد واسه پایین اوردنش مال تانک من خیلی بالاست مثل اینکه 460 با سالفریت

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام دوستان عزیز بهترین اندازه کلسیوم چقدره بالا باشه چی میشه چی کار میشه کرد واسه پایین اوردنش مال تانک من خیلی بالاست مثل اینکه 460 با سالفریت
    420 تا 450 خوبه
    کلسیوم راکتورو از سیستم خارج کنید خودش کم کم میاد پایین چون مصرفی هست

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان چند تا عکس جدید البته هنوز کامل نیست هنوز وسایلم کامل نیست پول کم اوردم خخخخخ

ضمنا اگه کسی تست ید سالفریت رو بلده بهم بگه
    ویرایش توسط hamed220 : 23rd October 2014 در ساعت 12:56 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    آکواریوم قشنگی داری مبارکت باشه
    انشاءالله برات بمونه
    تست و ید و منزیوم رو سعی میکنم تا فردا شب برات بزارم

send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام حامد جان
    بسیار زیبا و چشم نواز ، واقعا لذت بردم ، انشا الله اوقات خوشی کنارش داشته باشی و ممنون بابت اشتراک عکساتون
    موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان میخاستم یه موج ساز بخرم موندم چی بخرم اکواریوم سیستم رو پیشنهاد دادن با سیو کدومش خوبه یا مورد بهتری هم هست لطفا راهنماییم کنید مرسی

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)