کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان میشه به کاسکو گوجه فرنگی و فلفل دلمه داد؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز تخمین سن از روی پا خیلی تجربه میخواد
    این روش رو معمولا در کاکادوها انجام میدن که از روی چشم زیاد مشخص نیست اما در کاسکو وقتی رنگ چشم و دم هست دیگه نیازی به رنگ پا نیست
    در ضمن طوطی هر چقدر سنش بالا بره پوست پاها ضخیمتر و زبرتر میشه تنها با استفاده از رنگ نمیشه نظر داد,کلا این روش رو فراموش کنید

دوست عزیز لطفا در راهنمایی دوستان کمی بیشتر دقت کنید,کاسکویی که تازه وارد منزل میشه به اندازه کافی کلافه و عصبی هست
    تخمشو بردارید اگر به غذای دیگه عادت نداشته باشه نه تنها لب بهشون نمیزنه بلکه عصبی تر و ضعیفتر میشه.
    در ضمن برای تغییر غذای طوطی نباید ظرف تخمه رو برداشت و فقط میوه گذاشت,باید کم کم تخمه رو کم کرد و میوه و سبزی رو هم همیشه در اختیارش بزارید.
    به علاوه تخمه رو هر روز هم به طوطی بدید مشکلی نداره که هیچ کلی فایده داره اما باید به اندازه باشه
    تخمه ای که کلسترول داره چه فایده ای داره؟
    ملت جلوی کاسکوشون ظرف تخمه رو پر میکنن میزارن میرن بیرون طوطی میره تخمه برمیداره این تخمه آفتابگردونها هم که ماشالا از هر 10تاشون 7 تاشون پوکه

این کاسکو 3 سال سن رو شاخشه کاسکوی 9ماهه نیست که موقع غذا خوردن بد قلقی کنه
    قطعا کاسکو میوه و ذرت رو به تخمه ترجیح میده اینجوری هم نیست که این کاسکو توی مغازه میوه اصلا نخورده باشه

خداروشکر به اندازه کافی کاسکو داشتیم که ملت رو اشتباهی راهنمایی نکنیم اطلاعاتی هم که هرازگاهی توی این قسمت در اختیار دوستان میذارم
    براساس تجربمه و نه کپی گرفتن از لینکها یا فرومهای دیگه

خدافز

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    تخمه ای که کلسترول داره چه فایده ای داره؟
    ملت جلوی کاسکوشون ظرف تخمه رو پر میکنن میزارن میرن بیرون طوطی میره تخمه برمیداره این تخمه آفتابگردونها هم که ماشالا از هر 10تاشون 7 تاشون پوکه

این کاسکو 3 سال سن رو شاخشه کاسکوی 9ماهه نیست که موقع غذا خوردن بد قلقی کنه
    قطعا کاسکو میوه و ذرت رو به تخمه ترجیح میده اینجوری هم نیست که این کاسکو توی مغازه میوه اصلا نخورده باشه

خداروشکر به اندازه کافی کاسکو داشتیم که ملت رو اشتباهی راهنمایی نکنیم
    خدافز
    همون تخمه ای که کلسترول داره پروتئین هم داره؛ما نگفتیم ظرف تخمه رو پر کنید؛گفتیم به اندازه بدید,به اندازه یعنی روزی چند تا دونه در غذایی طوطی باشه
    این کاسکو هم چشماش دودیه که تازه داره طوسی میشه خیلی خیلی سن داشته باشه 1.5 سالشه و هنوزم به 3 سالی که شما میفرمایید نرسیده
    اصلا به فرض این که 3 سالش باشه چه ربطی به غذا خوردن داره؟؟؟؟طوطی که سنش رفت بالا خودش میفهمه تخمه زیاد براش خوب نیست؟؟؟طوطی که تازه از جنگل شکار شده و تو این این مدت چند ماه که به دست من و شما برسه چیزی جز تخمه نخورده چه فرقی میکنه سنش 6 ماه باشه یا 10 سال؟؟؟؟تو جنگل سبزی و پرتغال و سیب و هویچ و فلفل و نخود لوبیا میدیده که بدونه چی به چیه؟؟؟؟

شما ظرف تخمه کاسکو رو بردار و جلوش 1000 جور میوه بزار اگر به خودنشون ادت نداشته باشه ظرف 1 هفته تلف میشه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان میشه به کاسکو گوجه فرنگی و فلفل دلمه داد؟
    فلفل دلمه رو میشه به طوطی داد,خودم هر روز یک تکه کوچیک میدم به طوطی هام اما گوجه فرنگی رو ندید بهتره چون تو کل دنیا روش بحث دارند که مفیده یا مضره,پیشنهاد منم اینه که روزه شک دار نگیرید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    همون تخمه ای که کلسترول داره پروتئین هم داره؛ما نگفتیم ظرف تخمه رو پر کنید؛گفتیم به اندازه بدید,به اندازه یعنی روزی چند تا دونه در غذایی طوطی باشه
    این کاسکو هم چشماش دودیه که تازه داره طوسی میشه خیلی خیلی سن داشته باشه 1.5 سالشه و هنوزم به 3 سالی که شما میفرمایید نرسیده
    اصلا به فرض این که 3 سالش باشه چه ربطی به غذا خوردن داره؟؟؟؟طوطی که سنش رفت بالا خودش میفهمه تخمه زیاد براش خوب نیست؟؟؟طوطی که تازه از جنگل شکار شده و تو این این مدت چند ماه که به دست من و شما برسه چیزی جز تخمه نخورده چه فرقی میکنه سنش 6 ماه باشه یا 10 سال؟؟؟؟تو جنگل سبزی و پرتغال و سیب و هویچ و فلفل و نخود لوبیا میدیده که بدونه چی به چیه؟؟؟؟

شما ظرف تخمه کاسکو رو بردار و جلوش 1000 جور میوه بزار اگر به خودنشون ادت نداشته باشه ظرف 1 هفته تلف میشه
    تا جایی که بنده اطلاع دارم کاسکو توی محیط طبیعیش از ذرت مزارع و میوه ها استفاده میکنه
    دلیل اصلی شکار شدن کاسکو توی کنگو هم همین آسیب زدن کاسکوها به مزارع ذرته
    شما میفرمایید اونجا هویج و لوبیا دیده مگه من گفتم اونجا هویج و لوبیا میخوره

این کاسکویی که من میبینیم چشم دودی نیست!

یادمه مدتها پیش توی این انجمن و انجمن های دیگه مشکل اصلی کاسکو دار ها این بود که کاسکوشون به تخمه عادت کرده بود و خیلی از میوه ها و سبزیجات رو لب نمیزد
    هرکسی نظر و تجربه ای داره
    منم طبق تجربم میگم تخمه آفتابگردون نباید غذای اصلی کاسکو باشه
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    دوستان عسل من(کاسکوم) خیلی میوه جات دوست داره و هرجی بهش میدم نه نمیگه و میخوره.
    به جز استخوان رون مرغ.
    چیکار کنم استخوان رون مرغ هم بخوره.

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    تا جایی که بنده اطلاع دارم کاسکو توی محیط طبیعیش از ذرت مزارع و میوه ها استفاده میکنه
    دلیل اصلی شکار شدن کاسکو توی کنگو هم همین آسیب زدن کاسکوها به مزارع ذرته
    شما میفرمایید اونجا هویج و لوبیا دیده مگه من گفتم اونجا هویج و لوبیا میخوره

این کاسکویی که من میبینیم چشم دودی نیست!

یادمه مدتها پیش توی این انجمن و انجمن های دیگه مشکل اصلی کاسکو دار ها این بود که کاسکوشون به تخمه عادت کرده بود و خیلی از میوه ها و سبزیجات رو لب نمیزد
    هرکسی نظر و تجربه ای داره
    منم طبق تجربم میگم تخمه آفتابگردون نباید غذای اصلی کاسکو باشه
    موفق باشید
    دوست عزیز کجای صحبتم نوشتم تخمه باید غذای اصلی کاسکو باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اصلا موضوع سر سن طوطی نیست,حذف یک باره تخمه از غذایی طوطی اون هم طوطی وحشی که تازه خریداری شده و به غذاهای دیگه عادت نداره اشتباه مطلقه,حالا شما یک میلیون کاسکو داشتی یا نداشتی باز هم ربطی نداره.
    وقتی موضوعی اشتباهه یعنی اشتباهه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نه همون منظورم حرف شما بود.
    کاسکوی منم رنگ پاش مثل ایناست. یعنی جوجست دیگه؟ درسته؟
    حرف آقای وکیلی درسته اما تشخیص سن از روی رنگ پا به تنهای امکان پذیر نیست و یکی از ملاک هاست وبهتره ازش اطلاع داشت . در تمام پرندگان یک سری مشخصه هست که سن رو نشون میده مثلا در همون کاکادو ها هم رنگ پاهست و هم رنگ عنبیه چشم . توی پا های کاسکو هرچه سفید تر و زبر تر بشه خب سن بالاتره ولی خب توی عکس که نمیشه زبری پا رو دید .

در برخی کاسکوها پیش میاد از جوجگی دم های قرمزی دارند و انتهاش هیچ سیاهی وجود نداره یا حتی ممکنه در پا ها هم مثل این نمونه گاهی استثا پیش بیاد اما همه این عوامل مثل رنگ پر ها . پرنگ دم . رنگ پا ها . جنس پا . رنگ چشم . نوک پرنده کنار هم میتونه سن یه پرنده رو نشون بده و به تنهایی هیچکدومش نمیشه تایید کنه سن رو .

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    دوستان عسل من(کاسکوم) خیلی میوه جات دوست داره و هرجی بهش میدم نه نمیگه و میخوره.
    به جز استخوان رون مرغ.
    چیکار کنم استخوان رون مرغ هم بخوره.
    این که خیلی خوبه
    استخوان ران مرغ کلسیم داره که طوطی میتونه از راههای دیگه و غذاهای دیگه مثل فلفل و کرفس و .... تامین بشه
    استخوان ران رو هم بزارید تو قفس بمونه کم کم خودش میره سراغش(منظور چند ساعت بمونه نه چند روز)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    این که خیلی خوبه
    استخوان ران مرغ کلسیم داره که طوطی میتونه از راههای دیگه و غذاهای دیگه مثل فلفل و کرفس و .... تامین بشه
    استخوان ران رو هم بزارید تو قفس بمونه کم کم خودش میره سراغش(منظور چند ساعت بمونه نه چند روز)
    مرسی
    میشه بگید میوه و سبزیجاتی که کلسیم داره چیا هستش؟

صفحه 773 از 1238 نخستنخست ... 273673723754755756757758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792823873 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)