صفحه 26 از 53 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 529
    همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط HUGGY نمایش پست ها
    ممنون مهدی جان
    منظورم این بودش ک اگر رو کودی نوشته باشه ارگانیک هست این کود، آیا میتونم تو آکواریم استفاده کنم؟؟؟ یا باید موارد دیگری هم داشته باشه؟؟
    باید عناصر تشکیل دهنده رو با درصد هر کدوم نوشته باشه تا اگر مثلا فسفات و یا مس زیاد داشته باشه متوجه بشیم و ازش صرف نظر کنیم . اگر کود مایع شرکتی استفاده میکنی دیگه نیازی به کودهای شیمیایی نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام دوستان من فردا دارم برای خرید کود هیومیک و دولومیت و پیت موس میرم!!
    آیا نوع های مختلفی دارن ک باید بهشون توجه کنم یا همه مدلهاش یکی هستش؟؟ مثا میکرومک بودن یا ماکرومک بودن! یا ....
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    امروز ساعت 5 رفتم بازار گل! متاسفانه دوللومیت و موریات پتاسیم پیدا نکردم! و هیومیک اسید هم بصورت تنها نداشت!!!دو نوع کود دارای هیومیک گرفتم! که ترکیبات یکیشون: هیومیک اسید 15% ، مجموع کربن آلی 10% ماکروالمنتها 3% فولویک اسید2%اسد آمینه1% میکروالمنها1%

و نوع دوم دارای 12 هیومیک اسید،4%فلویک اسید ، 10% k2o ، 25 % مواد ارگانیک!!
    کدوم مناسب تر هستش برای استفاده؟؟

و اینکه با چیزایی ک تو این جدول هست من اگه بخام استفادش کنم (در صورت مناسب بودن برای آکواریم) چه مقداری باید قاطی خاک کنم و بعدا چه مقداری تو آب بریزم؟؟؟؟

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط HUGGY نمایش پست ها
    امروز ساعت 5 رفتم بازار گل! متاسفانه دوللومیت و موریات پتاسیم پیدا نکردم! و هیومیک اسید هم بصورت تنها نداشت!!!دو نوع کود دارای هیومیک گرفتم! که ترکیبات یکیشون: هیومیک اسید 15% ، مجموع کربن آلی 10% ماکروالمنتها 3% فولویک اسید2%اسد آمینه1% میکروالمنها1%
    و نوع دوم دارای 12 هیومیک اسید،4%فلویک اسید ، 10% k2o ، 25 % مواد ارگانیک!!
    کدوم مناسب تر هستش برای استفاده؟؟
    و اینکه با چیزایی ک تو این جدول هست من اگه بخام استفادش کنم (در صورت مناسب بودن برای آکواریم) چه مقداری باید قاطی خاک کنم و بعدا چه مقداری تو آب بریزم؟؟؟؟
    ممنون
    هر دو خوبن . شما با مقداری ماسه طوری قاطی کن که کمی نمدار بشه

تا زمانی که سیکل طی نشده و گیاه نکاشتی نباید داخل آب بریزی
    . موقعی دوباره تزریق میکنی که گیاها متوقف شده باشن و یا رشدشون با مشکل مواجه شده باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام این وضعیت گیاه های تمام شرایط خوبه از دما که 29 هست تا 8 ساعت نور دهی
    2 سال پیش ک اب گیری شد کف رو خاک رودخونه ریختم و روشم سنگ. ک وضعیت رشد خیلی خوب بود بجز گیاه شماره 2 تو عکس که هیچ رشدی نکرد ولی الان دیگه همشون رشدشون متوقف شده و کریپتون شماره یک که به همون یک شاخه بنده و شمشیری ( که تو عکس نیست) رشدش چندی ماهی هست ثابت موندن

امروز رفتم دنبال کود سیچم یا جی بی ال متاسفانه فقط همین کود رو پیدا کردم از اونجای که تو کود های مایع گفته شده بود تترا بدترین کود مایع هست تو خرید این کود با اینکه جامد بود تردید داشتم گفتم قبلش ازتون بپرسم. ( این کود جامد هست )...قیمت هم 30 بچه ها ب نظرتون استفاده از این کود بهتره یا همون خاک رودخونه ؟ کسی تجربه استفاده از این کود رو داشته ؟ کلا روشم المانی هست من هیچی نفهمیدم اصلا این کوده یا بستر کفه یا هر دو ...

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام این وضعیت گیاه های تمام شرایط خوبه از دما که 29 هست تا 8 ساعت نور دهی
    2 سال پیش ک اب گیری شد کف رو خاک رودخونه ریختم و روشم سنگ. ک وضعیت رشد خیلی خوب بود بجز گیاه شماره 2 تو عکس که هیچ رشدی نکرد ولی الان دیگه همشون رشدشون متوقف شده و کریپتون شماره یک که به همون یک شاخه بنده و شمشیری ( که تو عکس نیست) رشدش چندی ماهی هست ثابت موندن
    امروز رفتم دنبال کود سیچم یا جی بی ال متاسفانه فقط همین کود رو پیدا کردم از اونجای که تو کود های مایع گفته شده بود تترا بدترین کود مایع هست تو خرید این کود با اینکه جامد بود تردید داشتم گفتم قبلش ازتون بپرسم. ( این کود جامد هست )...قیمت هم 30 بچه ها ب نظرتون استفاده از این کود بهتره یا همون خاک رودخونه ؟ کسی تجربه استفاده از این کود رو داشته ؟ کلا روشم المانی هست من هیچی نفهمیدم اصلا این کوده یا بستر کفه یا هر دو ...
    سلام آقا . مبارک باشه . دمای 29 یعنی مرگ بیشتر گیاها . کود بستر تترا خوبه . اول اونو کف تانک بریز و سنگریزه رودخونه ای 2 تا 4 میل رو به ارتفاع 5 سانت روی کود تترا بریز و بعد هم آبگیری کنید و گیاها رو دوباره بکارید

موفق باشی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا . مبارک باشه . دمای 29 یعنی مرگ بیشتر گیاها . کود بستر تترا خوبه . اول اونو کف تانک بریز و سنگریزه رودخونه ای 2 تا 4 میل رو به ارتفاع 5 سانت روی کود تترا بریز و بعد هم آبگیری کنید و گیاها رو دوباره بکارید

موفق باشی
    درود مهدی جان .
    شما نظرتون رو چه دمایی هست؟ من فکر کنم پایین ترین دمایی که می شه برای دیسکس استفاده کرد 28 باشه مطمئن نیستم در طولانی مدت این کار مشکلاتی ایجاد میکنه یا نه برای همین 29 رو انتخاب کردم.

در مورد گیاه هایی که در حال حاضر در اکواریوم دارم منجمله شمشیری و کریپتون تا اونجا که من اطلاع دارم دمای 29 براشون زیاد نیست . اگه اشتباه میکنم یا صحت حرف منو رد می کنید لطفا سورستون رو بگید .

مورد دیگه من گیاه هارو مدتی هست تو ظرف های مستطیلی گذاشتم .تو عکس کمی مشخصه ایا باید کف این ظرف هارو سوراخ کنم برای اکسیژن رسانی ب ریشه ؟
    سپاس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    درود مهدی جان .
    شما نظرتون رو چه دمایی هست؟ من فکر کنم پایین ترین دمایی که می شه برای دیسکس استفاده کرد 28 باشه مطمئن نیستم در طولانی مدت این کار مشکلاتی ایجاد میکنه یا نه برای همین 29 رو انتخاب کردم.

در مورد گیاه هایی که در حال حاضر در اکواریوم دارم منجمله شمشیری و کریپتون تا اونجا که من اطلاع دارم دمای 29 براشون زیاد نیست . اگه اشتباه میکنم یا صحت حرف منو رد می کنید لطفا سورستون رو بگید .

مورد دیگه من گیاه هارو مدتی هست تو ظرف های مستطیلی گذاشتم .تو عکس کمی مشخصه ایا باید کف این ظرف هارو سوراخ کنم برای اکسیژن رسانی ب ریشه ؟
    سپاس
    سلام دوست عزیز ..

100 % رسیدن اکسیژن به ریشه گیاه تاثیر بسزایی در رشد گیاه داره ..

دمای استاندارد اکواریوم گیاهی 25 هست که تا 26.5 و 27 هم مشکل چندانی بوجود نمیاره ...

اما گیاهانی که دارید خیلی حساس به دمای اب نیستند .. گیاه کریپتون و شمشیری هر دو دارای رشد کمی هستند ..

ضمن اینکه طی دوره هایی بطور مشخص تمام برگهاشون میریزه و رشدشون متوقف میشه ..

کودی هم که گرفتید همونطور که آقا مهدی فرمودند کیفیت منایبی داره ..

منتها شما اگه ته ظرف رو سوراخ کنید همش پخش میشه توی آب ..

نگه داشتن گیاه توی گلدونهای کوچیک تجربه موفقیت آمیزی نیست ..

موفق باشید ..
    ویرایش توسط Hamedbm : 8th July 2013 در ساعت 11:01 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    12610
    سلام
    دوستان من تازه عضو سایت شدم
    یک سوال داشتم می خواستم بدونم که کود اکوابیسیس باید با ماسه قاطی بشه یا خودش تنها کافیست
    بعد بستر کود اکوابیسیس با مانادو بستر قوی است ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ..

100 % رسیدن اکسیژن به ریشه گیاه تاثیر بسزایی در رشد گیاه داره ..

دمای استاندارد اکواریوم گیاهی 25 هست که تا 26.5 و 27 هم مشکل چندانی بوجود نمیاره ...

اما گیاهانی که دارید خیلی حساس به دمای اب نیستند .. گیاه کریپتون و شمشیری هر دو دارای رشد کمی هستند ..

ضمن اینکه طی دوره هایی بطور مشخص تمام برگهاشون میریزه و رشدشون متوقف میشه ..

کودی هم که گرفتید همونطور که آقا مهدی فرمودند کیفیت منایبی داره ..

منتها شما اگه ته ظرف رو سوراخ کنید همش پخش میشه توی آب ..

نگه داشتن گیاه توی گلدونهای کوچیک تجربه موفقیت آمیزی نیست ..

موفق باشید ..
    سلام .ممنون از پاسخ گوییتون ب پیشنهاد اقا مهدی کود تترا رو صبح خریدم تا استفاده کنم فعلا تو ظروف استفاده میکنم اگه نتیجه خوبی نداد که باید ی خونه تکونی اساسی بکنم بیرون اوردن سنگ ها و ... که اگه کار ب اونجا رسید یک طرح دکوراسیون شیک میریزم براش که یک تیر 2 نشون بشه
    سامان جان باید لایه به لایه استفاده کنید مثلا یک لایه سنگ ریزه می ریزید و یک لایه کود روش و دوباره یک لایه ضخیم تر سنگ ریزه رو کود ها میریزید و بعد ارون اب گیری می کنید . بقیه سوالاتون رو اطلاع ندارم تا دوستان جواب بدن.

صفحه 26 از 53 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)