صفحه 54 از 100 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 991
    همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط dajaams نمایش پست ها
    سلام
    خوکچه من چند وقتی بود زیاد خودشو میخاروند بعدش زیر پوستش دیدم یه چنتا پوسته پوسته شده بود یه جاشم شبیه جوش قرمز شده بود دامپزشک یه پماد داد یه روز زدم داشت خوب میشد و از اون قرمزی در اومده بود منم خوشحال شدم متاسفانه فکر کنم بیشتر از حد معمول پماد مالیدم امروز دیدم اون قسمتش زخم شده ! سریع پمادو از روی پوستش پاک کردم و شستمش ولی نگرانم اتفاقی براش بیافته لطفا راهنمایی کنین چه پمادی برای زخم پوست این حیوون مناسبه فقط خواهشا سریع جواب بدین . ممنونم -_-
    پماد ساعت داره...دامپزشکتون نگفت روزی چندبار بزنید؟
    خب یریز بمالید معلومه پوست حیوونکی داغون میشه!
    تجویز دارو بدون معاینه کار درستی نیست دوست عزیز
    من نمی تونم بدون اینکه حتی زخم رو ببینم دارو تجویز کنم
    خوکچتون رو ببرید پیش دامپزشکش
    ممکنه اصلا تجویز اشتباه کرده که جواب نگرفتید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    همستر/ماهی
    شماره عضویت
    15139
    سلام من میخواستم دوتا خوکچه بخرم که نهایتا بچه دار شن خیلی دوست دارم البته 3تا تانک ماهی دارم دوتا همستر دوتا مرغ عشق ولی بازم میخوام برم خوکچه بخرم بیشتر وقتمو خونم یعنی میتونم ازشون مراقبت کنم بابت جاهم کلی تحقیق کردم یه فضای 1/50 در 50 خالی گوشه اتاقم دارم ایا کافیه برای دوتاشون؟و اینکه مو کوتاه بخرم یا مو بلند و چرا؟ممنون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobileparnian نمایش پست ها
    سلام من میخواستم دوتا خوکچه بخرم که نهایتا بچه دار شن خیلی دوست دارم البته 3تا تانک ماهی دارم دوتا همستر دوتا مرغ عشق ولی بازم میخوام برم خوکچه بخرم بیشتر وقتمو خونم یعنی میتونم ازشون مراقبت کنم بابت جاهم کلی تحقیق کردم یه فضای 1/50 در 50 خالی گوشه اتاقم دارم ایا کافیه برای دوتاشون؟و اینکه مو کوتاه بخرم یا مو بلند و چرا؟ممنون
    سلام
    اول از همه لطفا مقالات بخش خوکچه رو مطالعه کنید...مرور همین تاپیک هم کمک زیادی بهتون می کنه....سعی می کنم بطور خلاصه و مفید به سوالاتون پاسخ بدم...
    1.اینکه می گید این فضا براشون کافیه یعنی چی؟مگه میخواید ولشون کنید تو اتاق؟.....باید براشون محوطه بسازید.جاشونم لازم نیست زیاد بزرگ باشه در اندازه ای که دوتاشون راحت توش بچرخن.میتونید ساعاتی از روز(فقط روز!خوکچه ها شب ها میخوابن برعکس همستر)بیاریدشون بیرون تو اتاق بدوئن و بازی کنن گرچه بیشتر تمایل دارن تو قفسشون بمونن....برای بستر از پوشال ،خاک اره نرم و پارچه میتونید استفاده کنید.اگه یه خوکچه داشته باشید با تمرین می تونید محل دسشوییشم یادش بدید که شستن پارچه ها سخت نباشه
    این تاپیک کمکتون می کنه:
    http://www.parsipet.ir/thread12127.html
    2.اگه وقت رسیدگی و توجه بهش رو به اندازه کافی دارید تک بخرید و یا دوتا ماده....دوتا نر باهم دعوا می گیرن و یه نر و یه ماده هم براتون دردسر سازه....و مجبور میشید همیشه جدا از هم نگهشون دارید...چون بارداری پی در پی برای ماده مثل سم کشندست و عمرش رو کم می کنه و بعلاوه یک ساعت بعد از زایمان ماده میتونه دوباره باردار بشه...چطور میخواید جلوی جفت گیریش رو بگیرید؟...و بعلاوه بچه ها رو باید بعد از سه هفتگی جدا کنید چون خوکچه ماده تو سن کم هم باردار میشه که سخت زایی و در رفتگی لگن رو به دنبال داره...اگه همش نر و ماده رو جدا نگه دارید دیگه فایده جفت خریدنشون چیه؟...پس نتیجه می گیریم بهترین حالت دوتا ماده هست

3.مو کوتاه یا بلند یا فشن بودن هیچ فرقی تو اخلاق و رفتارشون ایجاد نمی کنه و فقط یه خصوصیت ظاهریه...خوکچه ها چند نوعن(چندنوعی که تو ایران موجوده وگرنه تنوعشون خیلی بالاست)مو کوتاه،مو صاف مو بلند،مو بلند فشن و فشن......که نوع موبلند به رسیدگی برای موهاش نیاز داره و قیمتشم به مقدار قابل توجهی بالاتره...موکوتاه ها تمیزترن و ارزون تر اما بطبع زیبایی ظاهری کمتری هم دارن....و این به سلیقه و بودجه خودتون بستگی داره چراشو من دیگه نمی دونم والا!: )))))
    باید برید از نزدیک ببینید تا متوجه بشید....
    سعی کنید از پرنده فروشی ها نخرید.به دلایل خیلی زیاد!
    اکواریوم فروشی ها یا پت شاپ ها محل مناسب ترین

تغذیه خوکچه هم یه مسئله خیلی مهم که حتما باید بهش توجه کنید.
    یونجه حتما حتما باید در طول شبانه روز در اختیارشون قرار بگیره
    کاهو و همه ی سبزیجات جز کلم براشون خوبه اما کم بدید چون ابش زیاده و فقط میزان ادرار رو میبره بالا براتون دردسر ساز میشه
    حبوبات و سویا خیس خورده یا پخته براشون خوبه
    همه میوه ها جز میوه های تلخ و ترش براشون خوبه
    فلفل دلمه ای و گوجه حتما حتما در طول هفته چندین بار باید بهشون داده بشه به خصوص گوجه...
    شب بهشون غذا ندید(جز یونجه که همیشه باید تو قفسشون باشه)چون بد عادت میشن سروصدا می کنن نمیذارن بخوابید
    برای دندوناشون جویدنی بزارید یه تکه چوب تمیز و یا بلوک و سنگ مینرال جویدنی مخصوص جوندگان

امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه
    مقالات رو مطالعه کنید.اگر سوالی بود در خدمتم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    همستر/ماهی
    شماره عضویت
    15139
    بله میدونم باید براشون خونه بسازم فقط خواستم بدونم این مقدار جا براشون کافیه؟؟؟دم شما میگید دوتا ماده خریداری کنید عرض کردم میخوام بچه دار شن پس نرو ماده باید خریداری کنم راجب خطر بچه دار شدن زیادی میتونم خونه رو جدا برای هر کدوم طراحی کنم چند ماهی یکبار بدم جفت هم بعد جدا کنم مثل همسترام نظرتون چیه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    بله میدونم باید براشون خونه بسازم فقط خواستم بدونم این مقدار جا براشون کافیه؟؟؟دم شما میگید دوتا ماده خریداری کنید عرض کردم میخوام بچه دار شن پس نرو ماده باید خریداری کنم راجب خطر بچه دار شدن زیادی میتونم خونه رو جدا برای هر کدوم طراحی کنم چند ماهی یکبار بدم جفت هم بعد جدا کنم مثل همسترام نظرتون چیه؟؟؟
    بله کافیه
    اگه قصدتون پرورش باشه بله باید جفت بگیرید....اما بهتره چندتا ماده داشته باشید که تا زایمان این اون یکی استراحت کنه و به همین منوال پیش برید
    اما اگه سلامت مادتون براتون مهمه نهایت سالی دوبار ازش بچه بگیرید اگر نه میتونید دو ماه بعد هر زایمان باز جفت بزنیدش که عمرش خیلی کم میشه و تقریبا مادتون داغون میشه....
    خوکچه با همستر خیلی فرق داره.اصلا باهم مقایسشون نکنید
    بازهم به خودتون و خواستتون بستگی داره
    این هم بگم بچه هاشون رو نمی تونید باهم و یا پدر مادرشون جفت بزنید!چون ژنتیکی مشکل پیدا می کنن
    پس فکر نکنید با یه جفت میتونید یه کلونی پرورش راه بندازید...که از پایه غلطه
    جفتاتون باید تفکیک خونی داشته باشن حتما...بهترین نوعش یه نر تاپ و چندتا مادست.....رو نرتون خیلی دقت کنید...چون معمولا زیبایی نر تاثیر مستقیم تری رو نوزادا داره
    رو هزینه تغذیشون هم امیدوارم فکر کرده باشید خوکچه ها خیلی پرخورن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    همستر/ماهی
    شماره عضویت
    15139
    بله قصد پرورش دارم فکر کنم بهترین انتخاب دوتا ماده یکی نر باشه که دوتا ماده باهم باشن محل زندگیشون و نر رو جدا و هرموقع خواستم بدم جفت هم نظرتون چیه؟؟؟.امروز رفتم بخرم طرف گفت بیا دوتا ماده ببر گفتم میخوام بچه دار شن گفت بیا بهت حامله بدم ایا کار درستیه؟؟؟اگه نه دلیلشم بفرمایید.راجب هزینه هم منو ترسوندید یعنی بیشتر از روزی سه چهار تومن خرجشونه؟؟؟؟؟و ی سوال دیگه خوکچه از چند ماهگی بچه دار میشه؟بنظرتون چند ماهشو بخرم که خیلی ازش بچه نکشیده باشن عمرش کم شده باشه اخه این پرنده فروشی ها بیشتر به فکر سودن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    بله قصد پرورش دارم فکر کنم بهترین انتخاب دوتا ماده یکی نر باشه که دوتا ماده باهم باشن محل زندگیشون و نر رو جدا و هرموقع خواستم بدم جفت هم نظرتون چیه؟؟؟.امروز رفتم بخرم طرف گفت بیا دوتا ماده ببر گفتم میخوام بچه دار شن گفت بیا بهت حامله بدم ایا کار درستیه؟؟؟اگه نه دلیلشم بفرمایید.راجب هزینه هم منو ترسوندید یعنی بیشتر از روزی سه چهار تومن خرجشونه؟؟؟؟؟و ی سوال دیگه خوکچه از چند ماهگی بچه دار میشه؟بنظرتون چند ماهشو بخرم که خیلی ازش بچه نکشیده باشن عمرش کم شده باشه اخه این پرنده فروشی ها بیشتر به فکر سودن
    سلام مجدد
    بله دو ماده و یک نر خیلی خوبه میتونید یه قفس مستطیلی شکل بسازید و سه قسمت کنید که خوکچه ها همدیگر رو ببینند اما ازهم جدا باشن
    نه اصلا خوکچه حامله نخرید...شما که نمی دونید با چه نری جفت خورده و حیوونای حامله کمترنقصی رو تو بدنشون نشون میدن...هم راه رفتن هم هیکل کلیشون چون چاق میشن بطور طبیعی از هیکل می افتن اگه نقصیم باشه نمی تونید بفهمید
    دوتا ماده جوون و درشت رو انتخاب کنید ترجیحا رنگشون روشن باشه که بهتون بچه های سیاه یا تیره ندن
    بهتره خودتون با سلیقه و انتخاب درست جفتشون بزنید اگه قصد پرورش دارید پس باید کیفیت هم مد نظر داشته باشه که مسلما ارزش و قیمت خوکچه هاتون رو میبره بالا
    اینکه بفهمید خوکچه ای تا حالا زایمان داشته یا نه تشخیصش خیلی سخته...اگه براتون مهمه تاحالا زایمان نداشته باشه باید ماده کم سن بخرید مثلا 1ماهه...اما خب باید صبر کنید تا حداقل 5 یا 6 ماهش بشه یعد جفت بزنیدش
    اگه قصدتون تکثیره زیاد مهم نیست زایمان داشته یا نه سعی کنید درشت ترین و سرحال ترینشون رو انتخاب کنید....چشماش براق باشه...مقعدشون کثیف نباشه....فرز باشه و چرت نزنه و موهاش تمیز باشه....
    در مورد هزینه هم بله هزینه داره!
    اول که خوکچه هارو می گیرید حتما باید ببریدشون انگل تراپی....که انگلاشون دفع بشه هزینه دقیقش رو نمی دونم اما برای سه تا احتمالا یه چیز حدود 150 در میاد،شاید هم کمتر
    برای تغذیه هم یه کیلو یونجه الان حدودا 20 تومن قیمتشه بازم ممکنه بیشتر یا کمتر باشه چون بستگی داره کجا بخرید.دامداری.پت شاپ.کلینیک یا جای دیگه ای...
    کاهو و میوه و گوجه و غیره هم باید در طول هفته بهشون داده بشه....اینارو هم حساب کنید!
    خودتون بهتر میدونید جونده ها پرخورن....مثل پرنده یا سگ و گربه نیستن
    شروع هرکاری هزینه برداره و این طبیعیه...اگه نظر من رو می خواید برای شروع فعلا یه خوکچه بگیرید..یکم دستتون بیاد قلقش،میزان خوراکش،نظافتش....اگه دیدید از پسش برمیایید بعد دوتای دیگه رو بگیرید...که بعدا وسط کار نمونید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    یادم رفت بگم ماده در 4 هفتگی یا یک ماهگی بالغ میشه دلیل اینکه گفتم 5 یا 6 ماهگی اینه که بلوغ جسمی ماده هم کامل شه
    و خطری نداشته باشه براش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    همستر/ماهی
    شماره عضویت
    15139
    سلام اول اینکه بابت جوابتون واقعا ممنون دوم عصری رفتم بلاخره دوتا ماده خوشگل خریدم رنگ کرم روشن و سفید قاطی 6 ماهی دارن گنده و سرو حال خیلی نازن هنوز اسمی انتخاب نکردم براشون میشه راهنمایی کنید؟؟دوم ازم میترسن وقتی میخوام بگیرمشون یا حتی از دستم غذا نمیگیرن این عادیه؟؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    همستر/ماهی
    شماره عضویت
    15139
    ببخشیو یه سوال دیگه در صدد ساخت یه خونه کوچیک توی محل زندگیشونه یه چیزی که سقف داشته باشه خواستن برن توش استراحت کنن به نظرتون از چی بسازم مشکل ساز نشه کارتن رو که میخورن با فیبر مشکلی ندارن یا نئوپان؟؟؟؟؟

صفحه 54 از 100 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)