صفحه 36 از 84 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 832
    کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط YEKTA نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون
    یک سئوال داشتم .لازم که ناخن طوطی گرفته بشه؟
    سلام

معمولا لازم است.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4822
    سلام آقای دکتر برهانی
    این عروس ما صداش در نمییاد ! پرهاشم اکثر اوقات باد میکنه ! بعضی اوقات هم یه پاشو بالا میگیره!!
    فقط و فقط هم تخمه میخوره ! به چیز دیگه نگاه هم نمیکنه.
    من شهرستان هستم و نمیتونم بیام خدمتتون
    اینجا هم دامپزشکی نداره واسه اینا
    میخواستم ببینم چی تجویز میکنید واسه این ؟
    مرسی از لطفتون
    این هم 2تا عکس و یه فیلم کوتاه 3مگابایتی... برای تشخیص بهتر.

اینم لینک دانلود ویدئو ====> Download

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط takname نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر برهانی
    این عروس ما صداش در نمییاد ! پرهاشم اکثر اوقات باد میکنه ! بعضی اوقات هم یه پاشو بالا میگیره!!
    فقط و فقط هم تخمه میخوره ! به چیز دیگه نگاه هم نمیکنه.
    من شهرستان هستم و نمیتونم بیام خدمتتون
    اینجا هم دامپزشکی نداره واسه اینا
    میخواستم ببینم چی تجویز میکنید واسه این ؟
    مرسی از لطفتون
    این هم 2تا عکس و یه فیلم کوتاه 3مگابایتی... برای تشخیص بهتر.

اینم لینک دانلود ویدئو ====> Download
    سلام

تصاوير ارسالي شما نكته غير طبیعی ندارد.
    در چنین مواردی تصاویر رادیوگرافی به تشخیص کمک می کنند.

برهانی کیا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    آقای دکتر کاسکوی من اگه یادتون باشه سرما خورده بود و چشم راستش عفونی شده بود و دکتر دامپزشک آنتی بیوتیک و قطره چشم داده بود که بعد از 10روز حال کاسکو خوب شد ولی بعد از 28روز چشماشو باز کرد ولی هنوز روی چشماش یک لایه نازک سفید رنگ هست البته تو این چند روز خیلی بهتر شده اما چشمی که عفونی شده بود هیچ دیدی نداره به نظر شما کاسکوم کور شده
    با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    آقای دکتر کاسکوی من اگه یادتون باشه سرما خورده بود و چشم راستش عفونی شده بود و دکتر دامپزشک آنتی بیوتیک و قطره چشم داده بود که بعد از 10روز حال کاسکو خوب شد ولی بعد از 28روز چشماشو باز کرد ولی هنوز روی چشماش یک لایه نازک سفید رنگ هست البته تو این چند روز خیلی بهتر شده اما چشمی که عفونی شده بود هیچ دیدی نداره به نظر شما کاسکوم کور شده
    با تشکر
    سلام

اظهار نظر با معاینه دقیق امکان پذیر است.

برهانی کیا

همکار قدیمی(سرپرست مترجمین)

شماره عضویت
    4503
    با نهایت احترام به جناب دکتر برهانی کیا نخست صمیمانه از زحمات شما سپاس گذارم و شاکرم که توفیق پرسیدن سوالی را از شما بهترین دکتر با بورد فوق تخصص طوطی سانان و پرندگان در ایران دارم.
    حقیقتش چند وقتی هست که فکر بنده بسیار مشغول است علتش هم رویت خال های قرمز در بال های خاکستری رنگ کنگو من هستش که من را بسیار زیاد نگران کرده شنیده بودم که چند ماه پیش یکی از خاکستری ها درست چند ماه پس از ظهور پرهای قرمز جهش یافته از دنیا رفت علیرغم اینکه بنده شدیدا به طوطی خودم وابسته هستم حتی فکرش هم بنده رو ناراحت میکنه و قابل درک نیست . بنده کمی درمقالات انگلیسی اطلاعاتی کسب کردم که ممکن هستش یک جهش باشه و در تو لک رفتن بعدی بر طرف بشه . نگرانی من به این علت است که این لکه ها به هیچ وجه وجود نداشتند که آنها را به حساب ژنتیک بگذاریم. ظاهرا یا یک ویروس کشنده
    PBFD است یا کبد چرب. که فعلا درنواحی پشت گردن وجود دارند . بنده حتی جرات لازم رو نداشتم که از شما بپرسم و مبادا پاسخ شما به من آسیب جدی بزند و قبول این حقیقت تلخ در مقابل چشمان من رژه برود.
    این هم عکس هایی از لکه ها البته بیشتر لکه ها قرمز پررنگ نیستند و به قهوه ای و کرم رنگ تمایل دارند اما 3 تای آن کاملا قرمز است یکی از آنها هم روی بال است قسمت زیرین شاه پر سومی مطمئن نیستم که بوده یا نه دیگری روی شاهپر میانی که از ابتدا بوده و آخری که کاملا جدید است پشت گردن است. عاجزانه درخواست کمک دارم.

در خاتمه عکس نوک و صورتش رو هم قرار دارم . بینهایت از شما سپاس گذارم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    سلام

چه مدت از خریداری پرنده گذشته؟
    ایا شما با طوطی های دیگری تماس دارید؟
    مشکل در حد تصاویر ارسالی شما چندان مهم تلقی نمی شود.
    با کاهش انرژری جیره (استفاده زیاد از میوه ها و سبزیجات) و مصرف مواد حاوی اسید فولیک (جوانه گندم. فلفل دلمه ای...) می توانید مشکل (احتمالی) کبد را تا حد زیادی کنید.
    در ضمن من مدارج ذکر شده شما را ندارم ولی خارج از کشور دوره دیده ام.

برهانی کیا

همکار قدیمی(سرپرست مترجمین)

شماره عضویت
    4503
    با سپاس فراوان
    دقیقا 10 ماه از خریداری من گذشته .
    به هیچ وجه با طوطی دیگه ای تماس نداشته . وضعیت عمومی بسیار خوبی داره و کاملا سرحال هستش .
    در غذاییش به میزان قابل توجهی جوانه و میوه های قرمز مثل آلبالو و مقداری انگور ریز سیاه که ترش است مصرف میکنه میزان مصرف بروکلی ایش خیلی زیاد بوده ولی در این مدت تقریبا مقدار زیادی فلفل دلمه و فلفل قرمز مصرف کرده سیب رو کمتر مصرف میکنه . مقدار زیادی هم دانه های تقویتی شامل میوه های خشک ونخود فرنگی و فلفل مصرف کرده.
    بازهم از کمک شما صمیمانه تشکر میکنم . چند در صد احتمال داره که به کبدچرب یا مشکلات کبدی دچار شده باشه آقای دکتر؟
    امیدی برای پیشگیری هست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    سلام جناب دکتر برهانی کیا
    یه سوال داشتم؟
    پوسته پوسته شدن منقار خاکستری ا به علت کمبود کلسیم هست؟
    خاکستری من الان منقارش پوسته پوسته شده و رشت پرهاش یه مقدار نا منظم هست.
    چه غذاهایی بهش بدم که مشکلش بر طرف بشه و مواد لازم بدنش تامین بشه؟
    ضمنا من شیراز هستم و متاسفانه تا پایان تابستان فرصت ندارم بیام تهران. برا همین به دارو و قطره و سنگ های معدنی دسترسی ندارم فعلا.
    یکی از پرنده فروش ها میگفت از قطره مولتی ویتامین بچه تو ابش هر دفعه چند قطره بریز!!! واقعا میشه همچین کاری کرد؟
    با تشکر فراوان

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیسان نمایش پست ها
    با سپاس فراوان
    دقیقا 10 ماه از خریداری من گذشته .
    به هیچ وجه با طوطی دیگه ای تماس نداشته . وضعیت عمومی بسیار خوبی داره و کاملا سرحال هستش .
    در غذاییش به میزان قابل توجهی جوانه و میوه های قرمز مثل آلبالو و مقداری انگور ریز سیاه که ترش است مصرف میکنه میزان مصرف بروکلی ایش خیلی زیاد بوده ولی در این مدت تقریبا مقدار زیادی فلفل دلمه و فلفل قرمز مصرف کرده سیب رو کمتر مصرف میکنه . مقدار زیادی هم دانه های تقویتی شامل میوه های خشک ونخود فرنگی و فلفل مصرف کرده.
    بازهم از کمک شما صمیمانه تشکر میکنم . چند در صد احتمال داره که به کبدچرب یا مشکلات کبدی دچار شده باشه آقای دکتر؟
    امیدی برای پیشگیری هست ؟
    سلام

اگر عمده مواد غذایی مورد مصرف از میوه ها سبزیجات و جوانه ها تامین شود جای نگرانی نسبت به کبد چرب وجود ندارد.

برهانی کیا

صفحه 36 از 84 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)