صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 37
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    با سلام خدمت دوستان و اساتید مطلبی هست لطفا اگه میشه تمام اساتید نظرشون رو بدن خیلی مهم
    من برای تنظیم ph و حتی صاف نمودن آب شاید باورتون نشه از یک ماده که تو کردستان زیاده به اسم ( سنگ زاغ) استفاده می کنم حالا شاید اکثر شما هم استفاده کنین به هر حال هم مقرون به صرفه است و هم استفادش ساده است ضمنا این عکسشه طریقه استفاده بعد از نظر دوستان هم گذاشته میشه باور کنین تا هر اندازه بخواین می تونین برای تنظیم ph استفاده کنین ( البته بیشتر برای تکثیر کنندگان) اینم چند تا عکس :
    ضمنا خیلی سریعتر از نمک در آب حل میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    سلام

جالبه. این همون زاج سفید نیست؟

فکر کنم اگه یکم بیشتر توضیح بدید و طرز استفاده اش رو بیان کنید بهتر بشه بررسیش کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    بهترین محلول یا ماده برا نگه داشتن پی اچ تانک در حد 6.8-6.5 با اب 100 پی پی ام سختی،چی هست؟برا 400 لیتر اب میخوام

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    بهترین محلول یا ماده برا نگه داشتن پی اچ تانک در حد 6.8-6.5 با اب 100 پی پی ام سختی،چی هست؟برا 400 لیتر اب میخوام
    سلام
    دوست عزيز محلول يا ماده اي كه بتواند پي اچ اب را همواره ثابت نگه دارد ، وجود ندارد چون بافرينگ اب و سيفونهاي روزانه يا هفتگي اين ثبات را از بين ميبرد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط moh@mm@d reza نمایش پست ها
    سلام

جالبه. این همون زاج سفید نیست؟

فکر کنم اگه یکم بیشتر توضیح بدید و طرز استفاده اش رو بیان کنید بهتر بشه بررسیش کرد
    ]چرا همون زاج سفی که ما اصطلاحا ( زاغ ) می گیم و در پایین آورد ph اب بسیار موثر اما باید بدونین که هر چه سختی کمتر باشه باید مقدار استفادش پایین تر پاشه مثلا برای پایین آوردن آبی که سختیش بین 150 تا 200 ppm و معمولا ph7 تا 8 داره ( در تانکی با ابعاد 70 و 35 و 50 اندازه دو تا نخود کافی تا ph رو به 6ونیم برسونه البته باید این زاج رو در با کمک جریان اکسیژن یا یک جریانکم در آب حل کرد چون سرعت حل شدنش سریع و ممکن باعث شوک شدید به ماهی ها بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط romans نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز محلول يا ماده اي كه بتواند پي اچ اب را همواره ثابت نگه دارد ، وجود ندارد چون بافرينگ اب و سيفونهاي روزانه يا هفتگي اين ثبات را از بين ميبرد.
    نگفتم که همواره.....حداقل 2 روز هم کافیمه.اگه بیشترم باشه چه بهتر.چیزی تو ذهن ندارین؟jbl ph-minus هست.میخوام ببینم اگه بهترش یا بصرفه ترش هست،استفاده کنم.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نگفتم که همواره.....حداقل 2 روز هم کافیمه.اگه بیشترم باشه چه بهتر.چیزی تو ذهن ندارین؟jbl ph-minus هست.میخوام ببینم اگه بهترش یا بصرفه ترش هست،استفاده کنم.
    سلام:
    دوست عزیز همونطور که محسنی عزیز فرمودن برای کاهش پی اچ محصول مایعی به معنای واقعی وجود نداره ضمن اینکه اگر این تغییرات هم خیلی زیاد باشه شوک ناشی از پی اچ خواهید داشت.بهترین کار استفاده از سیفون روزانه است و این محصولات پی اچ مینز و ...جز دور ریختن پول هیچ سودی نداره پس بهترین راه حل و مطمئن ترین کار سیفونهای مرتب است
    اگر می خواهید پی اچ را کاهش دهید مناسبترین و اقتصادی ترین حالت استفاده از میکس آب ro با آب لوله کشی است اونم اگر پی اچ بالای 8 و سختی کل یا TDS بسیار زیادی دارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    اقا 1 سوال.اب خروجی دستگاه ار او من سختیش 17 پی پی ام هست(تا 5 هم میشه اوردش پایین) و تو این حال پی اچش 6.5 هست.دوام پی اچ ای اب که بره تو تانک ماهیا چقدره؟بدون هیچ شنی و چیزی...و اینکه بافری لازم هست برا حفظ این پی اچ؟
    1 سوال دیگه مصرف اسید فسفریک رو شنیدم در موردش که برا اسیدی کردن استفاده میشه و حرفایی در این مورد.چبیزی در این مورد هم شنثیدین لطفا در اختیار من بگذارید.
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    اقا 1 سوال.اب خروجی دستگاه ار او من سختیش 17 پی پی ام هست(تا 5 هم میشه اوردش پایین) و تو این حال پی اچش 6.5 هست.دوام پی اچ ای اب که بره تو تانک ماهیا چقدره؟بدون هیچ شنی و چیزی...و اینکه بافری لازم هست برا حفظ این پی اچ؟
    1 سوال دیگه مصرف اسید فسفریک رو شنیدم در موردش که برا اسیدی کردن استفاده میشه و حرفایی در این مورد.چبیزی در این مورد هم شنثیدین لطفا در اختیار من بگذارید.
    سلام . من فکر نمی کنم ph اون کمتر از 7 باشه . یکبار هم تست کنید . ضمنا این مقدار بسیار استرس زا برای دیسکس هست که هیچ عنوان این آب رو وارد تانک نکنید . ضمنا دلیلی بر اسیدی کردن آب نیست مگر بخواید تکثیر کنید . ماده ای هم به تانک اضافه نکنید چون چند ساعتی بیشتر و گاه حتی کمتر نیز دوام نداره . تنها ماده ای که می تونه دوام ph در تانک رو تا سیفون بعدی حفظ کنه استفاده از پیت ها و تروف ها هستند .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    استاد رضایی بله برا تکثیره.در مورد پی اچ باید بگم که با پی اچ سنج دیجیتال گرتم و با کاغذ پی اچ سنج هم تایید کردم عدد رو.ازین بابت مطمین باشید.اب هدف تانک پرورش من 7-7.2 پی اچ و حدود150-200 هست در مقیاس سختی.ولیاب تکثیرو با پی اچ 6.5 و سختی زیر70 مد نظر دارم.
    تو تانک تکثیر که نمیشه تورف گذاشت...من تو مدیا فیلتر اصلی تانک پرورشم تورف دارم اما برا تانک تکثیر نمیدونم چه کنم که رو 6.5 حفظ بشه.متشکر

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)