کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام بر دوستان ناز من ، امروز فرصت شد تا یه چند تا از خاگستریه جدیدم عکس بگیرم تا واستون نشون بدم ، لطفا نظراتتون خصوصا در مورد سنش بفرمائید . البته یه توضیحی رو لازم می دونم اونم اینکه هر چی سعی کردم دوریبن عکس رو یه خورده با بالانس زرد برداشت یعنی یه خورد عکسام زردیش بشتر از از حالت نرمال تقریبا این مورد بیشتر تو رنگ چشاش مشهوده

عکستون خیلی دوره اینجوری نمی شه گفت ولی سنش زیاد نیست نزدیکتر بزاری می شه دقیق تر گفت

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    بچه ها بقیه عکسارو هرچی سعی می کنم آپلود نمی کنه

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    با سلام خدمت همه عزيزان
    تيناي من خيلي شديد كرك ميريزه هفته اي 2بار هم ميبرم حمام بازم فايده اي نداره
    يك راه حلي براي من بگين چون من به كرك و پرز حسساسيت دارم

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام به همگی دوستان گلم - بچه ها من چند تا سئوال بسیار بسیار مهم دارم : خواهش میکنم کمکم کنید :smile (119)::smile (119):

سئوال 1 - دیروز مامبل رو بردم پرنده فروشی - پرنده فروش تا که مامبل را دید گفت که زود ببرش خونه و زرت و بادام زمینی ببند بهش اینکه سینش رو باخته ! :smile (109): :smile (109): :smile (109):
    گفتم سینشو باخته یعنی چه ؟ گفت یعنی خیلی ضعیف آخه اینا وقتی توی پرنده فروشی ها هستند کسی بهشون نمیرسه و فقط تخمه بهشون میدند - حالا از شانس بد من مامبل بادام زمینی که نمیخوره - پسته و گردو تازه هم همینطور میخواستم ببینم چه چیز دیگه ای می تونم جای گزینش کنم ؟؟

سئوال 2 - سئوال بعدیم اینکه مامبل از نوع دم شکلاتی هست و 5-6 ماه هم بیشتر نداره ( تقریبا چشمش رو به سفید رفته ) ولی خیلی سیاه ، مثل کلاغ میمونه و فقط اطراف چشمش سفید هست -- میخواستم ببینم تغییر رنگ میده یا نه ؟؟ :smile (141): :smile (141):
    آخه من یه چند تای دیگه ای دم شکلاتی دیدم که اینقدر پر و بالشون خاکستری بود که اگه دم و منقارشون را نمیدیدی فکر میکردی دم قرمزه - - یعنی توی دم شکلاتی ها هم تفاوت نژادی هست و بازم به چند دسته تقسیم میشند .

سئوال 3 - سئوال دیگه ام اینه که مامبل همینطور روی چوب نشته و اصلا نه قاری - نه صدایی - نه حرکتی - حتی دستمم که میبرم سمتش فقط میخواد گاز بگیره ولی قار نمیزنه ( حتی فرد قریبه - البته اگه خیلی دست رو بهش نزدیک بکنی یکم قار را میکشه ) - - به نظر شما آیا مشکلی داره یا عادی هست ؟؟

سئوال 4 - سئوال بعدیم اینکه اصلا بازیگوش نیست و هیچ حرکتی نداره و ساعت ها روی چوب نشسته - گاهی وقت ها فکر میکنم که سنگی هست - - - - طرز نشستنشم خیلی عجیبه هر دوتا پاها را جفت میکنه کنار هم - طوری که هیچ نوری از وسط پاهاش رد نمیشه ( آخه من اون کاسکو هایی که دیدم پاهای کشیده و بلندی داشتند ) - یا اکثرا هم روی یک پا نشسته - -

به نظر شما این بی تحرکی مال جوجه بودنش و یا ضعیف بودنش میتونه باشه ؟؟ اینقدر بی تحرکه که عصابم رو خورد کرده - آخه من کاسکو زیاد دیدم اینقدر شیتون بودن که همینطور از در و دیوار قفس بالا میرفتند
    ( البته هم خوراکش و هم مدفوعش به نظر خودم خوبه - با توجه به چیز هایی که در این سایت خوندم )

شرمندم سئوال آخرم : من بلاخره تونستم با دست روی سرش رو ناز کنم و به قول معروف سر از گرفتم و هر بار این کار را حدود 5-تا 10 دقیقه انجام میدادم - فقط مشکلم اینه که مثلا اگه این کار را قطع کنم و 1 ساعت دیگه دوباره برم سراغش و بگم ( بابا سر بده ) میخواد گاز بگیره و به هیچ عنوان سر نمیده - - - من این کار را حدود 3 روزی هست که انجام دادم و لی وقتی بعد از یه مدتی میرم سراغش انگار که دفعه اولی هست که داره سر میده و تا حالا این کار را تجربه نکرده و میخواد شدیدا گاز بگیره ( اینم بگم که تنهاش نزاشتم ک یه وقت عصبانی بشه )

تورو خدا شرمنده - خیلی سئوال کردم و لی تمامی سئوالات مجهولم همین بود

خواهشا کمکم کنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان گلم - بچه ها من چند تا سئوال بسیار بسیار مهم دارم : خواهش میکنم کمکم کنید :smile (119)::smile (119):

سئوال 1 - دیروز مامبل رو بردم پرنده فروشی - پرنده فروش تا که مامبل را دید گفت که زود ببرش خونه و زرت و بادام زمینی ببند بهش اینکه سینش رو باخته ! :smile (109): :smile (109): :smile (109):
    گفتم سینشو باخته یعنی چه ؟ گفت یعنی خیلی ضعیف آخه اینا وقتی توی پرنده فروشی ها هستند کسی بهشون نمیرسه و فقط تخمه بهشون میدند - حالا از شانس بد من مامبل بادام زمینی که نمیخوره - پسته و گردو تازه هم همینطور میخواستم ببینم چه چیز دیگه ای می تونم جای گزینش کنم ؟؟

سئوال 2 - سئوال بعدیم اینکه مامبل از نوع دم شکلاتی هست و 5-6 ماه هم بیشتر نداره ( تقریبا چشمش رو به سفید رفته ) ولی خیلی سیاه ، مثل کلاغ میمونه و فقط اطراف چشمش سفید هست -- میخواستم ببینم تغییر رنگ میده یا نه ؟؟ :smile (141): :smile (141):
    آخه من یه چند تای دیگه ای دم شکلاتی دیدم که اینقدر پر و بالشون خاکستری بود که اگه دم و منقارشون را نمیدیدی فکر میکردی دم قرمزه - - یعنی توی دم شکلاتی ها هم تفاوت نژادی هست و بازم به چند دسته تقسیم میشند .

سئوال 3 - سئوال دیگه ام اینه که مامبل همینطور روی چوب نشته و اصلا نه قاری - نه صدایی - نه حرکتی - حتی دستمم که میبرم سمتش فقط میخواد گاز بگیره ولی قار نمیزنه ( حتی فرد قریبه - البته اگه خیلی دست رو بهش نزدیک بکنی یکم قار را میکشه ) - - به نظر شما آیا مشکلی داره یا عادی هست ؟؟

سئوال 4 - سئوال بعدیم اینکه اصلا بازیگوش نیست و هیچ حرکتی نداره و ساعت ها روی چوب نشسته - گاهی وقت ها فکر میکنم که سنگی هست - - - - طرز نشستنشم خیلی عجیبه هر دوتا پاها را جفت میکنه کنار هم - طوری که هیچ نوری از وسط پاهاش رد نمیشه ( آخه من اون کاسکو هایی که دیدم پاهای کشیده و بلندی داشتند ) - یا اکثرا هم روی یک پا نشسته - -

به نظر شما این بی تحرکی مال جوجه بودنش و یا ضعیف بودنش میتونه باشه ؟؟ اینقدر بی تحرکه که عصابم رو خورد کرده - آخه من کاسکو زیاد دیدم اینقدر شیتون بودن که همینطور از در و دیوار قفس بالا میرفتند
    ( البته هم خوراکش و هم مدفوعش به نظر خودم خوبه - با توجه به چیز هایی که در این سایت خوندم )

شرمندم سئوال آخرم : من بلاخره تونستم با دست روی سرش رو ناز کنم و به قول معروف سر از گرفتم و هر بار این کار را حدود 5-تا 10 دقیقه انجام میدادم - فقط مشکلم اینه که مثلا اگه این کار را قطع کنم و 1 ساعت دیگه دوباره برم سراغش و بگم ( بابا سر بده ) میخواد گاز بگیره و به هیچ عنوان سر نمیده - - - من این کار را حدود 3 روزی هست که انجام دادم و لی وقتی بعد از یه مدتی میرم سراغش انگار که دفعه اولی هست که داره سر میده و تا حالا این کار را تجربه نکرده و میخواد شدیدا گاز بگیره ( اینم بگم که تنهاش نزاشتم ک یه وقت عصبانی بشه )

خواهشا کمکم کنید
    جون داداش دیگه پرنده فروشی نرو این پرنده فروشه هی نگرانت میکنه چه اصطلاحاتی به کار میبرن :smile (124):
    سئوال 1:نترس چشم دودی باید باشه این نوع رنج سنی زود به هر غذایی عادت میکنه همین چند صفحه پیش دوستان گفتن که چکار کنی شما باید کم کم عادتش بدی مشکلی نداره تخمه هم چیز بدی نیست اما بهتره کم بدی به خاطر چربیه بالاش بازم این تخمه ها چربیش کمتره بادوم زمینی هم براش بزار کم کم عادت میکنه تازشم از اون هم نباید زیاد بدی دوستان مطالب تهییه کردن یه سری بزن طوطی ها به رنگ بندیه غذا هم خوب اهمیت میدن مثلا طوطیه من رنگ آبی رو اول بعدشم رنگ قرمز رو دوست داره هویج رو به راحتی قبول میکنه شما یه دو سه بار هم هویج بهش بده تا عادت کنه

سئوال 2:اون چیزایی که نوشتی همه به خاطر جوجگیشه چشمش الان باید دودی خیلی تیره باشه اگه 6 ماهه باشه بدنش خیلی سیاهه به خاطر سنشه یه چند ماه بگذره اینا میریزن تبدیل به خاکستری نقره فام میشه الان یه سری جاهای بدنش از شدت سیاهی به بنفش خیلی تیره هم میزنه ولی نگران نباش خوب میشه همه اینا یه دلیل داره اونم جوجگی کنگو از اولش رنگش روشنه ولی تیمنه سیاهه نه زیاد سیاه تندا همین حدود:smile (188):

سئوال 3:این مرحله ای هست که طوطی داره اطمینان بهت پیدا میکنه فک کنم قبلا گفته بودی عمل روی دست اومدن(استپ آپ) رو انجام دادی اگه قبلا انجام دادی که هیچ اگه نه دیگه وقتشه تازه هم میگی طوطی از دستت فرار نمیکنه و فقط میخواد گاز بگیره از گازش نترس نوک دستت رو نزار بقل انگشتت رو بزار گاز بگیره و لمس کنه تا اطمینانش کامل بشه اینم عادیه و زمان اجرا آموزشاته از دست غذا بگیره دیگه عالی میشه طوطی های سخنگو که زیاد رام نیستن همچین رفتاری دارن به افراد غریبه حالت تهاجمی دارن

سئوال 4:این رو دیگه اطلاعات کافی در این زمینه ندارم که راهنماییت کنم ولی اینو میدونم صبح باید خیلی تحرک داشته باشه و غروب بعد دو وعده خواب ولی اگه مشخصات ظاهری با توجه به تجربه ی یه خودم از طوطی هام و گفته های خودت مشکلی نداره امکانشم هست از جوجگی باشه چون این طوطیه من سنش بالاست همیشه هم شیطونی میکنه ولی دو طوطیه دیگم هم اینطوری بودن ولی از این کم سن تر حالا دوستان هم راهنمایی میکنن

و در آخر:دوست عزیز شما طوطیت کم سن و ساله سه روز هم کافی نیست خیالت راحت باشه کم کم باید عادت کنه مشکلی نیست من طوطیم رو 4 ماهه دارم بعد دو ماه کار کردن سر دادن تازه سر میده و بعضی وقتاشم قاطی میکنه نمیزاره اما من تونستم بالاخره باهاش راه بیام و تمام بدنشم میزاره ناز کنم الان باز طوطیم بهتر شده و رخصت میده تازشم کلی گازم گرفته ولی من دردم نمیاد ناکس دو سه دفعه گولم زد نوک انگشتمو اینو گردو گرفته بود ول کن نبود کم مونده بود مثل گردو بشکنتش اینقدر با شدت گاز گرفت هر چند که بازم دردم نگرفت ولی کلی خون اومد

هیچ نگران نباش چون تجربه ی اول طوطیته شک میکنی تقصیرم نداری این روزا اتفاقات بدی برا طوطیها افتاده من خودم هم بعضی وقتا خیلی مشکوک میشم ولی میبینم چیزی نیست راستی مامبل رو زیاد جابه جا نکن سنش پایینه بیماری های ویروسی راحت تر انتقال پیدا میکنه برا چی بردیش پرنده فروشی :smile (252):؟
    دیگه هم اون پرنده فروشی نرو یارو من موندم چرا شما رو می بینه چرت و پرت میگه شم ارو نگران میکنه خودمونیما این دفعه اگه دوباره رفتی پیشش خودتو به عنوان یه کاسکو باز حرفه ای نشون بده نمیخواد کار خاصی بکنی فقط یه جور باهاش صحبت کن خیال نکنه چیزی حالیت نیست همیشه دو صنفه اینطوری باید باهاشون حرف زد چون زیاده غروره کاذب دارن یکی گوشی فروشا یکی پرنده فروشا یارو دو سال یه مغازه میزنه خیال یکنه خداست
    شرمنده سرتو درد آوردم:smile (135)::smile (92):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزيزان
    تيناي من خيلي شديد كرك ميريزه هفته اي 2بار هم ميبرم حمام بازم فايده اي نداره
    يك راه حلي براي من بگين چون من به كرك و پرز حسساسيت دارم

سلام

پر همه خانواده طوطی ها و مخصوصا ککاتو و خاکستری نوعی گرد تولید میکنه که با سیستم ایمنی بدن طوطی و سلامت پرنده ارتباط مستقیم داره
    راهی هم برای توقفش وجود نداره...در واقع اگر تولید نشه میتونه علامت آلوده شدن طوطی به انواع بیماری ها باشه

حمام بردن روزانه کمی کمک میکنه
    بعضی از علاقه مندان کف قفس طوطی از آب پر میکنند!!!!!که گرد پر بریزه داخل آب و وقتی طوطی پر میزنه از کف قفس بلند نشه ولی در مجموع تاثیر آنچنانی نداره چون هر بار که طوطی خودشو تکون میده مقدار زیادی از این گرد رو رها میکنه....

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    دوست عزیز تعیین سن با یک عکس اونم این مدل پشت میله خیلی کار غیر اصولی هست چون تنها رنگ چشم نیست که تعیین کننده سن هست پاها دم پرنده تصویر کلی ازش همه رو هم می تونن کمک کنن تا بشه سن رو تخمین زد.چیزی که تو این ناواضح پیداست رنگ چشمها سفید نیست و سنش بیشتر از 1سال و نیم هست طوطی من الان نزدیک 5سال هست و رنگ چشمهاش تقریبا همین رنگ هست.این عکس رو ببینید

و با این عکس و چیزی که خودتون در نور آفتاب می بینین مقایسه کنید. اگر کمک احتیاج داشتین عکسهای بیشتر از چم سر نوک پاها و دم یعنی کلی بزارین
    كاسكو تا زماني كه بالغ نشده به راحتي ميشه سنش رو تخمين زد و همين رنگ چشم كافيه و هيچ احتياجي به نشانه سن در پا از نظر لطيفي يا پينه دار بودن نيست.....اما زماني كه چشم كاسكو زرد شد ديگه نميشه گفت چند سالشه چون از 6-7سال به بالا هست ممكنه 10 سال -ممكنه 15 و ممكنه 20 سال ..اينجاست كه ديگه فاكتور چشم رو كنار ميزارن و به سراغ پاي طوطي ميرن و هرچي پاي طوطي لطيفتر باشه سن اون كمتره البته با اين پيش فرض كه طوطي بالغ هست.
    بطور خلاصه بگم كه كاسكو از زماني كه متولد ميشه و تا سن حدود 3.5 تا 4 سالگي رنگ چشمش مشكي-دودي تيره-دودي روشن-طوسي-سفيد -كرم هست....كاسكويي كه چشم اون كاملا زرد هست بيش از 4-5 سالشه....خلاصه كاسكوي چشم كرم بالاي 3 سالش هست ....لازمه اضافه كنم كه كاسكو تا قبل از بلوغ در ناحيه پر هاي دمش و در قسمت سر پر هاي دم رنگي دودي و تيره داره و به مرور تا سن بلوغ اين پر هاي سر تيره افتاده و جاشون رو به پر هاي قرمز براق ميدن.
    بنابر اين فقط و فقط از روي فاكتور رنگ چشم اون هم تا قبل از زرد شدن ميشه حدودي سن كاسكو رو تخمين زد و احتياجي به وضعيت پاهاي طوطي نيست.

نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان من 2 روز پیش پر های طوطیم رو قیچی کردم به همراه پدرم کاملا اصولی از هر طرف 5 تا زدیم نحوه ی فرود آمدنش عالیه مشکلی نداره
    اینم بگم که طوطیهای وارداتی قاچاقی کلا پرهاشون به ویژه شاهپرهاشون رو میزنن که در نرن من اینو از اونجا متوجه شدم چون پرهای طوطیم که که میریخت از سر قیچی شده بود و اکثر این طوطی ها که تو مغازه ها هم دیدم به همین شکل بود ولی اونایی که یه چند ماهی دست صاحب یا تو مغازن شاهپرهای سیاهشون در اومده ولی برا خودمم رفتم قیچی کنم غیر از دوتای اولی که دیدم سیاهن 5 تا زدم سوالم اینه که چون به گفته ی همه که میگن طوطی بعدش یهش استرس وارده ولی برا من نه الان یه 3 ماه و16 روز میشه که دارم ولی اصلا بهش استرس وارد نشد بعدشم اومد رو دستم من و پدرم طوطی رو بردیم یه اتاق دیگه برق رو هم خاموش طوری گرفتیم که ما رو نبینه بعد پرهاش رو زدیم ولش کردیم تا طوطی چشم باز کرد هیچ کی اونجا نبود چون ما اونا رو ترک کرده بودیم اما بعدش که اومدم با در قفس خیلی آروم اومد رفت تو قفسش عصری هم خوند پس فک نمیکنم استرسی بهش وارد شده باشه حالا نظر شما چیه؟
    دوست عزيز روش صحيح زدن پر هاي انواع طوطي به گفته دامپزشكها و اكثر كتابهاي ايراني و خصوصا خارجي اين هست كه در هر بال 2 شاه پر اول زده نميشه و حدود 6-7 تاي بعدي زده ميشه .....هر شاه پري رو هم كه ميزنيد بايد حدود دو سومش كوتاه بشه......اگر شما تعداد پر هايي كه ميزنيد كمتر از 6-7 تا باشه مثلا 4-5 عدد ، هيچ فايده اي نداره چون باز طوطي ميتونه پرواز كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    در كشورهاي خارجي هم هميشه 5 تا پر اول را مي زنند حتي در فيلمهاي آموزشي هم همينطور هست در ايرانه كه دوتا شاهپر اول را نگه ميدارن بعد چند تاي بعدي را مي زنند (فكر كنم شبيه زدن بال كبوتر اين كار را انجام ميدن )*
    هر كدام از اين دو روش زدن بال مزايا و معايب خاص خودش را داره كه اگر دوست داشتي برات توضيح ميدم اگر هم نه كه ....

اما در مورد طوطيت كه استرس بهش وارد نشده ...خوب اينكه خيلي خوبه... اخلاق طوطي ها باهم فرق مي كنه ... نگران نباش اگر حالش خوبه يعني استرس بهش وارد نشده
    عرض كردم كه دامپزشكها و كتابهاي ايراني و خارجي همگي بر اين عقيده درست هستند كه 2 شاه پر اول هر بال نمي بايستي كوتاه بشه به 2 دليل منطقي :

1-هنگامي كه پرنده استراحت ميكنه و بالش رو مي بنده اين شاه پر هاي اول هر بال رو مثل قيچي روي هم مي اندازه و باعث ميشه تا بالهاي رو نگه داره و آويزون نشه تا پرنده خسته بشه.

2-در طوطي هاي دم بلند مثل ماكائو و شاه طوطي و ملنگو ، زدن 2 شاه پر اول باعث زشتي بالهاي پرنده ميشه ....در مورد طوطي هاي دم كوتاه مثل آمازونها و كاسكو اين مورد كمتر به چشم مياد.

پس 2 شاه پر اول هر بال نمي بايستي زده شوند.

نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    عكس طوطي تون را ديدم هر چند كه زياد واضع نيست ولي
    به نظر مياد كه رنگ چشم طوطي شما نباتي است بنابراين سنش حدود 19 تا 27 ماه هست يا بين 5/2 الي 3 سال
    دوست عزيز اگر منظورتون از نباتي همون كرم و زرد كم رنگ باشه كه اين رنگ نشون ميده كاسكو بالاي 3 سال داره...19 ماهي كه شما فرمودين يعني 1.5 سال و اين محاله...كاسكوي 1.5 ساله چشماش دودي روشن و نهايتا طوسي هست نه نباتي.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها

خواهشا کمکم کنید
    با سلام

دوست عزيز بنده به شما يك توصيه كلي ميكنم ....

هر كسي در حد تخصص و آگاهيه خودش معتبره ... شما مسايلي كه در تخصص پرنده فروشها نيست رو اصلا ازشون نپرسيد چون با صحبت ها و راهنمايي هاشون يا شما رو نا اميد ميكنند و يا به خطر ميندازن ... تشخيص سلامت و يا بيماري پرنده تخصص دامپزشكهاي محترمه و افراد ديگه نميتونند شما رو كمك كنند ... از طرفي به صرف گفتن چند نشانه نميشه نظر داد كه كاسكو مريضه و يا خير ، بايد حتما كاسكو معاينه بشه و بعد دربارش نظر داد ... بهمين خاطر بنده هميشه به دوستان توصيه اكيد كردم كه بعد از خريد كاسكو حتما براي معاينه و چك آپ و تشكيل پرونده پزشكي كاسكو رو به يك متخصص نشون بديد ... خود بنده هم با وجود اينكه چندين سال درباره طوطي ها (مخصوصا كاسكو) هم مطالعه كردم ، هم تحقيق و هم تجربه عملي طولاني دارم بازهم تمام طوطي هام تا امروز ، چك آپ دوره اي شون رو منظم انجام دادم....اگر توصيه اي هم به عزيزان ميشه صرفا براي نگهداريه عمومي و يا شرايط اورژانس (تا رسوندن طوطي به پزشك) و يا موارد كليه نگهداريه...

همانطور كه جسارتا اكثر پزشكان اطلاعات كاربردي در جهت تربيت و نگهداريه كاسكو ها ندارند و حتي در مقالات و نوشته هاشون در اين بخش بسيار اشكالات عمده دارند.

در مورد سوالاتون هم بطور كلي عرض كنم ، نشانه هايي كه فرموديد هم ميتونه نشانه بيماري باشه و هم ميتونه بدليل تغيير محل باشه كه بدون بررسيه دقيق نميشه نظر قطعي داد.. ولي مسلما عدم تحركش بخاطر سنش نيست ، اتفاقا در سنين پايين بسيار پر تحركترند...

درباره رنگش هم كاملا طبيعيه و مثل كونگو ها داراي طيف وسيع رنگي هستند...
    براي تقويتش هم از قطره هاي محلول در آب(ويتامين و مينرال) و رژيم غذايي كه دوستان عزيز در مطالب قبلي فرمودند استفاده كنيد

درباره مسايل تربيتيش هم توصيه ميكنم كه عجله نكنيد و صبر داشته باشيد

موفق باشيد
    ویرایش توسط natsi : 25th September 2010 در ساعت 01:24 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    خیلی از کمک هاتون ممنونم...
    من خیلی مقاله خواندم در مورد کاسکو و میدونستم که چشمش باید چه رنگی باشه اما نمیزاشت ادم بهش نگاه کنه...
    هی تکون می خورد و اینور اونور می رفت و خیلی بلند قار میزد..من بعد 5 الی 7 روز تونستم نزدیکش بشم که چشمش خیلی من رو مشغول خودش کرد...
    که یکی از بچه های همین سایت گفت که نمیشه همیشه از روی چشم تشخیص داد و من گفتم خب بیشتر تجربه داره... و اینکه اون فروشنده رو هم چندین نفر بهم معرفی کردند { این عکس ها رو چک کنید اگه باز هم تشخیص همون بود بهش زنگ میزنم ببینم پس می گیره تا عوضش کنم یا نه...خلاصه اینکه به این راحتی ول نمی کنم طرف رو }{ از نطر خودم که چشمش همون زرد میزنه }
    عکس :
    http://.ir/viewer.php?file=46...98bzxuoux2.jpg
    http://.ir/viewer.php?file=my...e3ijak9ga6.jpg
    http://.ir/viewer.php?file=z5...wlpeo1offb.jpg
    http://.ir/viewer.php?file=s0...78wtqxmvqp.jpg
    با سلام به دوست عزيز
    اونطور كه من در اين عكس ميبينم چشم كاسكوتون كرم و كمي مايل به زرد هست....اين كاسكو بالغ و بالاي 3.5 تا 4 سالش هست....چيزي كه بايد براي شما مهم باشه بالغ بودن و يا بالغ نبودن كاسكوتونه ....اگر كاسكوتون بالغ باشه ديگه مهم نيست كه 5 يا 10 يا 15 سالش باشه چون كاسكوي نا بالغ يا اصطلاحا جوجه كه رنگ چشمش هنوز نباتي و كرم نشده به تمامي تمرينها از جمله رام كردن و صحبت كردن جواب بسيار خوبي ميده....كليه طوطي ها هرچه سنشون پايينتر و جوجه تر باشن هم بهتر رام ميشن و هم احتمال به حرف آمدنشون بسيار بسيار بيشتر ميشه اما مادامي كه طوطي بالغ شد ديگه از اون به بعد كار سخت ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز shikra... یه لطفی میکنید و با توجه به رنج سنی که فرمودید حدود سن ناتسی رو تو 2 تا عکس زیر بفرمایید ... رنگ چشمای ناتسی تو این 2 تا عکس دقیقا مثل رنگ واقعیه چشماش تو همون زمان بوده ...

یه لطف هم بکنید و حدود فاصله زمانی بین این 2 عکس رو هم بفرمایید...

اینجا رنگ چشمش خاکستریه

اینجا هم سفید شده

همانطور که عرض کردم هر 2 عکس تو شرایط طبیعی گرفته شده و رنگ چشماش مثل خودشه ، عکس پاهاش هم مشخثه (اگه کمکتون میکنه)

موفق باشید
    با سلام به دوست عزيز خودم
    استاد گرامي عنبيه چشمهاي كاسكوي شما چيزي بين دودي روشن و طوسي هست....نميشه گفت كاملا سفيد هست و اصلا و ابدا هم به كرمي نميزنه كاسكوي شما يك جوجه خوب نهايتا 2 تا 2.5 ساله هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    از اساتید محترم خواهش میکنم که یه برنامه غذایی که تمام نیازهای کاسکو را برطرف کنه را بنویسند.چون من هرچی بهش میدم فکر میکنم که در حقش کوتاهی کردم.
    چون تازگیا خانوم شهرزاد فرمودند که ماست.گوشت سفید...را بهش باید داد.
    از اساتید خواهش میکنم که بیشتر در مورد تغذیه کاسکو اطلاعات بنویسن.
    ممنون از شما
    دوستان مراقب طوطي هاي خود باشيد .....اخيرا ميبينم صحبتهايي در مورد دادن مارچوبه و پيتزا و برنج به طوطي ميشه...غلطه.....مثل روز روشنه كه دادن پيتزا به طوطي اصلا عقلاني نيست....مارچوبه كه يكي از بدترين غذاها هست .....در مورد ماست و پنير و لبنيات هم بايد بسيار بسيار بسيار كم داد(پيشنهاد من اين هست كه اصلا نديد).....كدام طوطي در طبيعت مشتقات شير و لبنيات رو ميخوره؟ آقا قبول داريد كه 2*2 ميشه چهار؟
    يه روزي آقاي دكتر هاشمي در كتاب شماره 2 نگهداري از كاسكوش گفت كه ميتونيد از غذاي سفره مثل قرمه سبزي به كاسكوتون بديد...آقا چشمتون روز بد نبينه كل تهران داشتن بهش مي خنديدن كه دكتر گفته به كاسكو قرمه سبزي بديد....البته خنديدن هم داره.....قرمه سبزي روغن داره.....گوشت داره....نمك داره....هيچ عادم عاقل و با سوادي به كاسكوش گوشت پخته گوسفند و روغن و نمك نميشه....پيتزا هم چيزي شبه به داستان قرمه سبزي هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    شهرزاد خانوم
    میشه در مورد گفته خودتوم(نان.برنج.ماکارونی.پن یر.ماست...)بیشتر توضیح بدین؟
    بنده با دادن نان -برنج-پنير -ماست-پيتزا و....به كاسكو به شدت مخالفم.....غذاهايي كه در اون نشاسته به ميزان بالا وجود داره براي طوطي سانان مناسب نيست....مثل برنج و نان....لبنيات هم فقط و فقط و فقط ماست اون هم در زماني كه فقر كلسيم داره پدر طوطي رو در مياره....تازگيها هم زمزمه دادن طالبي و خربزه اينجا شنيدم....خربزه -طالبي و گرمك داراي ماده اي هستند به نام تيز آب...اين ماده كه در آب اونها هست براي دستگاه گوارش طوطي ها ضرر داره....خود دانيد....بديد تا اسهال بگيره...چرا از تجربيات مجاني با سابقه ها در اين زمينه استفاده نميكنيد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام بچه ها.خوب امروز خیلی خوشحالم و کارم داره میوفته روی سرا زیری.الکس دیگه عاشق کاورش شده و از هیچ کاوری نمیترسه.از من و دیگر اعضا دیگه زیاد نمیترسه یعنی دیگه غار نمیزنه بعضا میره بالای قفس.جیغ دیگه نمیزنه.صبح ها هم قفس نوردیش کمتر شده و بیشتر با اسباب بازیش بازی میکنه.امروز صبح که داشت سرو صدا میکرد تا گفتم الکس شب بخیر بگیر بخواب 1 دفعه ساکت شد و تا 1یا 2 ساعتی اروم با اسباب بازیش بازی کرد.و حالا مهمترین خبر.امروز صبح به الکس صبحانه بلالشو دادم که خیلی خوشحال شد و خورد و ناهار هم گفتم امروز سیب رو امتحان کنم.بله سیب اول 1 تیکه براش گزاشتم دیدم خیلی دوست داره دوید رفت سری گاز زد و خورد ولی گفتم الان دیگه 8 روز شده به ورود الکس برای همین گفتم با دست غذا دادن رو امتحان کنم.بله الکس اول با ترس لرز امد گرفت و خورد منم که خیلی خوشحال شده بودم شروع کردم با دست غذا دادن که هر دفعه با علاقه ی بیشتری میگرفت بعد چند دفعه گفتم حالا نوبت ناز کردن نوک الکس هستش برای همین سیب رو بین شصت و انگشت اشاره گرفتم و وقتی امد سیب رو بگیره با انگشت وسط دست زدم به نوکش اولش رفت عقب ولی از دفعه بعد قشنگ نوکشو ناز کردم و این هم فقط سیبشو گرفت.فعلا میخواهم با سیب شروع کنم و با الکس قشنگ دوست بشم.به نظر شما تا الان خوب پیش رفتم؟:smile (53):

صفحه 167 از 1238 نخستنخست ... 671171481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851862172676671167 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)