همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    ممنون آقا مهدی
    آره اینها رو میدوستنم من میخواستم این ماهیها رو با آب ro اشنا کنم تا وقتی تانک رو آبگیری کردم با آب ro مشکلی نداشته باشند ولی فکر میکنم زیاد سیفون کردم وباید در حد کمتری سیفون میکردم
    حالا اگه تمام آب تانک اصلی رو با آب ro آبگیری کنم بهتره یا نه بهتر ترکیب آب شیر با آب ro هستش
    از اول میتونی به نسبت آب معمولی کمتر و آب ro بیشتر - داخل تانک بریزی . البته بعد از مدتی دوباره آب سنگین میشه و اون موقع هر هفته یک سوم آب رو تعویض میکنی

نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام
    کسی تا حالا از کود اهن که برای باغ استفاده میشه تو اکواریوم استفاده کرده؟
    2 کسی از ویتامین هایی که در داروخانه حیوانی وجود دارد استفاده کرده؟
    3 تا حالا شده از قرصایی مثل اهن و کلسیم و... که برای انسان تجویز می شود استفاده کنید؟
    ایا میشود از موارد فوق در اکواریوم استفاده کرد
    سلام

کود آهن اگر بصورت کلات باشه میشه در تانک گیاهی بکار برد اما باید کیفیتش خیلی خوب باشه که آب رو رنگی نکنه

ویتامینهای حیوانی برای گیاه کاربرد نداره . دوز موادی که برای گیاهان و ماهیها مضر هست درش وجود داره

زمانی که کود مایع آهن نداشتم از قرص آهن که بنام فروس سولفات در داروخونه های فروخته میشه برای زیر ریشه گیاها استفاده میکردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    پس میشه از این قرصها استفاده کرد
    از کلسیم و پتاسیم چه طور؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    پس میشه از این قرصها استفاده کرد
    از کلسیم و پتاسیم چه طور؟
    اینارو تا حالا امتحان نکردم .

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

1- میشه از گیاه بامبو که تو گل فروشی ها فروخته می شه و بستر نگهداریشون تو آب هست تو تانک گیاهی استفاده کرد؟ دفع مواد مضر نداره ؟ ریشش بقیه گیاه ها رو اذیت نمی کنه ؟ آب رو کدر نمی کنه ؟ ....
    ( تاپیک دوستانی رو دیدم که در گلدون این گیاه ماهی فایتر نگه می دارند ).

2- برای بار دوم از گیاه گندومی ساده تو تانک کاشتم . حدود 30 بوته با طول برگ 15 تا 40 سانت. ولی تو کمتر از 1 هفته تمام برگاش از بین رفت . الان با گذشت 3 هفته از اون 15 تا 40 سانت برگ فقط حدود 0.5 سانت برگ مونده که خیلی هم سرسبز نیستند دقیقا مثل سری قبل . سری قبل بعد از گذشت 1ماه و نیم ، کلا گیاه ها از بین رفتند. ممکنه کار ماهیا باشه؟
    ( گیاه های موجود : سیبی - هیگروفیلیا - خزه جاوا - 3 نوع گیاه دیگه که اسامیشون رو نمی دونم. ماهی ها : گورامی بهشتی - مولی - دم شمشیری - پلاتی سرخ و رنگین کمان - مولی طلایی - نئون - رنگین کمان باله ریسمانی - سیلور شارک - لوچ دلقک کوچیک - کت برنز - دکتر فیش)

شاد و پیروز باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

1- میشه از گیاه بامبو که تو گل فروشی ها فروخته می شه و بستر نگهداریشون تو آب هست تو تانک گیاهی استفاده کرد؟ دفع مواد مضر نداره ؟ ریشش بقیه گیاه ها رو اذیت نمی کنه ؟ آب رو کدر نمی کنه ؟ ....

2- برای بار دوم از گیاه گندومی ساده تو تانک کاشتم . حدود 30 بوته با طول برگ 15 تا 40 سانت. ولی تو کمتر از 1 هفته تمام برگاش از بین رفت . الان با گذشت 3 هفته از اون 15 تا 40 سانت برگ فقط حدود 0.5 سانت برگ مونده که خیلی هم سرسبز نیستند دقیقا مثل سری قبل . سری قبل بعد از گذشت 1ماه و نیم ، کلا گیاه ها از بین رفتند. ممکنه کار ماهیا باشه؟
    ( گیاه های موجود : سیبی - هیگروفیلیا - خزه جاوا - 3 نوع گیاه دیگه که اسامیشون رو نمی دونم. ماهی ها : گورامی بهشتی - مولی - دم شمشیری - پلاتی سرخ و رنگین کمان - مولی طلایی - نئون - رنگین کمان باله ریسمانی - سیلور شارک - لوچ دلقک کوچیک - کت برنز - دکتر فیش)

شاد و پیروز باشید
    سلام دوست عزیز, اگر منظورتون همین بامبو های معمولیه که تو گلدون میزارن باید بهتون بگم که نمیشه از گیاهان هوازی در داخل آب استفاده کرد. شما اگر علاقه به نگهداری بامبو تو تانک گیاهیتون دارین میتونین از بامبو آبزی که در برخی آکواریومی ها موجود است بخرین, اتفاقا در چند رنگ وطرح مختلف موجوده و من خودم تو تانک گیاهیم 4 یا 5 مدل بامبو آبزی داشتم و فوق العاده زیبا بود حتما پیشنهاد میکنم.
    در مورد خراب شدن گیاهان گندمی هم بهتون بگم که احتمالا شما از یکی از خانواده کریپتون ها هم نگهداری میکنین. تجربه بارها و بارها در چندین مرتبه به من ثابت کرده که گندمی رو نمیشه در تانک گیاه کریپتون نگهداری کرد, در واقع این 2گیاه سازگاری ندارن و باعث خراب شدن گندمی میشه. برای خودم این حادثه بارها پیش اومده
    موفق باشین

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام

شاد و پیروز باشید
    سلام دوست عزیز

گیاه بامبو باید ریشه و مقداری از ساقش داخل آب باشه تا بتونه از هوای آزاد دی اکسید بگیره و نور روز بهش بخوره وگرنه از ریشه و ساقه پوسیده میشه . اما چون گیاه مقاومی هست ممکنه چند ماه در اکواریوم دووم بیاره ولی بالاخره خراب میشه
    گیاه گندمی اگر کود و نور خوبی بهش نرسه خراب میشه . نمیدونم بستر تانکتون چیه و آیا مناسب برای رشد گیاه هست یا نه ولی وجود مواد مغذی در بستر و در آب باعث رشد خیلی خوب والیس نریا میشه

موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir hossein* نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز, اگر منظورتون همین بامبو های معمولیه که تو گلدون میزارن باید بهتون بگم که نمیشه از گیاهان هوازی در داخل آب استفاده کرد. شما اگر علاقه به نگهداری بامبو تو تانک گیاهیتون دارین میتونین از بامبو آبزی که در برخی آکواریومی ها موجود است بخرین, اتفاقا در چند رنگ وطرح مختلف موجوده و من خودم تو تانک گیاهیم 4 یا 5 مدل بامبو آبزی داشتم و فوق العاده زیبا بود حتما پیشنهاد میکنم.
    در مورد خراب شدن گیاهان گندمی هم بهتون بگم که احتمالا شما از یکی از خانواده کریپتون ها هم نگهداری میکنین. تجربه بارها و بارها در چندین مرتبه به من ثابت کرده که گندمی رو نمیشه در تانک گیاه کریپتون نگهداری کرد, در واقع این 2گیاه سازگاری ندارن و باعث خراب شدن گندمی میشه. برای خودم این حادثه بارها پیش اومده
    موفق باشین
    سلام

ممنون از پاسخگوییتون.
    اگه عکسی از اون موقع ها دارید ممنون می شم تو سایت قرار بدید.

در مورد گدمی و انواع کریپتون ، نه هنوز هیچ گونه ای از کریپتون ها رو ندارم.

شاد و پیروز باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    سلام

ممنون از پاسخگوییتون.
    اگه عکسی از اون موقع ها دارید ممنون می شم تو سایت قرار بدید.

در مورد گدمی و انواع کریپتون ، نه هنوز هیچ گونه ای از کریپتون ها رو ندارم.

شاد و پیروز باشید
    سلام نه متاسفانه عکسی ندارم چون همش پاک شده, ولی یادمه که گندمی ها بعد 24ساعت شروع میکردن به زرد شدن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

1-آیا راه کاری برای گرفتن ماهی از تانک گیاهی هست ( ترفندی ، کلکی ، وردی ، جادویی و....)
    مخصوصا ماهیهای جلبک خوار مثل کت برنر و دکتر فیش و لوچ دلقک که زیر گیاه ها و تنه ها می رن و تقریبا گرفتنشون ناممکنه

2- در مورد خراب شدن گندمی ها ممکنه به خاطر اختلاف دمای تانک مبدا و تانک مقصد باشه .
    گندمی هایی که گرفتم تو تانکی با دمای 30 تا 31 درجه بدون هیچ بستر و کود مایع و دی اکسید و نور خاص دارن تکثیر می شن و کل تانک رو گرفتن ولی تو این تانک با دمای 25-26 و بستر و کود مایع و نور و ... از بین می رن.

شاد و پیروز باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام
    کسی تابه حال کود مایع دست ساز درست کرده؟
    میشه بگید چه جوری درست کنم؟
    کود های اماده خیلی گرون هستند

صفحه 104 از 246 نخستنخست ... 454858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123154204 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)