همکار قدیمی (مدیر بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    سلام . آیا میشه با 600 هزار تومان پول یک آکواریوم گیاهی زیبا راه اندازی کرد ؟

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    نقل قول نوشته اصلی توسط eghbali.h نمایش پست ها
    با سلام
    با تشکر ازاساتید ودوستان
    میخواستم بدونم اثرات سختی بالای آب روی گیاهان چیه ؟امکان داره لکه های سیاه رنگی که روی سطح برگ و لبه برگ ها تشکیل شده از سختی بالای آب باشه؟ عکس های گیاها رو هم دارم اگه لطف کنید نحوه قرار دادن عکس ها رو هم بگید حتما قرار میدم
    سلام اینم از لینک آموزشی قرار دادن عکس : http://www.parsipet.ir/thread13094.html

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    سلام . آیا میشه با 600 هزار تومان پول یک آکواریوم گیاهی زیبا راه اندازی کرد ؟
    سلام

بله درحد 80 لیتر شاید بشه راش انداخت

50 -40 -40

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

بله درحد 80 لیتر شاید بشه راش انداخت

50 -40 -40

یک آکواریوم طول 2 متر ، عرض 35 سانت و ارتفاع 60 چقدر هزینش میشه . ببخشید که سؤالمم خیلی مسخره هستش ولی اگه میشه بگید که حدود قیمتش چقدره .

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    یک آکواریوم طول 2 متر ، عرض 35 سانت و ارتفاع 60 چقدر هزینش میشه . ببخشید که سؤالمم خیلی مسخره هستش ولی اگه میشه بگید که حدود قیمتش چقدره .

ارزش تانک پلنت به عرضشه . بهتره عرض رو بیشتر و ارتفاع رو کمتر بگیرید تا هم بتونید دکوراسیون مناسبی با گیاها داخلش ایجاد کنید و هم اینکه با ارتفاع 45 میتونید نور خوب و بی دردسر تری بکار ببرید

باید تشریف ببری شیشه بری و با دادن اندازه ها قیمت رو بپرسی و بعد تشریف ببری مغازه اکواریوم و قیمت بسترهایی مثل سیچم و برایت ول و ADA آمازونیا رو بگیری و همچنین فیلتری که بتونه تانکت رو ساپورت کنه و درباره نورش تصمیم بگیری
    اما اول با دقت بیشتر اندازه تانک رو مشخص کن تا درباره بقیه موارد دوستان بهتر نظر بدن

موفق باشی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیز
    اکواریومی که پرسیدی ابعادش مناسب نیست......عرض خوبه بین 50 تا 60 باشه تا بشه توش راحت طراحی کرد....

اکواریوم گیاهی یک متر اولش بیشترین هزینه رو داره .......بعد با افزایش طول هزینه ها کمتر میشه.....چون کپسول تقریبا یکی هست مانومتر تقریبا یکی هست یکم دیفیوزر فر میکنه....خاکها هر چقدر بسته هاشون بزرگ تر میشه ارزونتر میشه .....و همین طور کود مایع و چند تا مورد دیگه مثل دماسنج و خرتپرت ریز....1 متر اول با عرض 50 تا 60 حدود یک ملیون و دویست در میاد.......البته در این راه سنگهای زیادی هست از قبیل........اشتباه رفتن راه و خرید های اشتباه .....اشتباه در اندازه تانک.....اشتباه در راه اندازی تانک....و....در سایت خیلی کم دیدم طرف در تجربه اول به نتیجه خوبی برسه و هر چقدر هم که بهش توضیح بدی باز هم یک جای کار میلنگه......من خودم هم اگر صفحه ساخت تانکم رو بیبینی تقریبا در 2 مرحله به تاک مناسب رسیدم.....در اب شور کمتر از 10 المان باید توجه بشه...که بیشترش با یک بار تست زدن انجام میشه ....اما اکواریوم پلنت بالای 20 المان داره که باید بهش توجه بشه تا تانک کاملا سالمی داشت

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    فک کنم که آکواریوم گیاهی سیستم نورش از همش گرونتره . من خودم یک آکواریوم دارم که طولش 80 و عرض 35 و ارتفاع 50 ولی فک کنم که مناسب نباشه .
    من قیمت هارو برای این میپرسم چون توی شهر ما مغازه ها این چنین وسایل رو ندارن و بایستی سفارش دهم برام از تهران بیارن .
    اگه میشه یه توضیح دریاره ی این سیستم نور برام بدید . و یه توضیح درباره ی لامپهای T8 و نمیدون اون یکی دیگش چی بود ولی بگید که چه فرقی با هم میکنند .
    ببخشید که سؤالام زیاد شد

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    فک کنم که آکواریوم گیاهی سیستم نورش از همش گرونتره . من خودم یک آکواریوم دارم که طولش 80 و عرض 35 و ارتفاع 50 ولی فک کنم که مناسب نباشه .
    من قیمت هارو برای این میپرسم چون توی شهر ما مغازه ها این چنین وسایل رو ندارن و بایستی سفارش دهم برام از تهران بیارن .
    اگه میشه یه توضیح دریاره ی این سیستم نور برام بدید . و یه توضیح درباره ی لامپهای T8 و نمیدون اون یکی دیگش چی بود ولی بگید که چه فرقی با هم میکنند .
    ببخشید که سؤالام زیاد شد
    سلام

* اولین نکته ای که در مورد منبع نور مناسب باید در نظر بگیرید اینه که نور سفید باید دارای کلوین 6500 (در مواردی 6400 هم میشه استفاده کرد) باشه .

با توجه به ارتفاع آک و نوع دکور بیرونی مد نظر شما می تونید از 3 نوع منبع نور استفاده کنید:
    1- لامپ های هالوژنی . این نوع لامپ برای ارتفاع زیاد عموما استفاده می شه . گرمای زیادی تولید میکنه و شفافیت نور خوبی داره.
    2- لامپ های ال ای دی . این نوع لامپ با توجه به لنزی که روش سوار می شه برای ارتفاع کم و زیاد استفاده می شه . شفافیت نور بالایی داره و زیبایی بیشتری ایجاد می کنه.
    3- لامپ های فلورسنت . این نوع لامپ برای ارتفاع حداکثر 50 سانت استفاده می شه و از 2 نوع قبل ارزون تر تموم می شه . لامپ های فلورسنت مناسب آک گیاهی خودشون به دسته های زیر تقسیم می شن:
    3-1 - لامپ های T5 . این لامپ عمق تابش نور بیشتری داره . هم می شه از مدل های شرکتی مخصوص استفاده کرد و هم از مدل های معمول موجود تو بازار الکتریکی ها.
    3-2 - لامپ های T8 . این لامپ عمق تابش نور کمتری نسبت به T5 داره. بهتره فقط از مدل های معرفی شده توسط شرکت های معتبر ایتفاده بشه.
    3-3 - لامپ های FPL . این نوع لامپ از لحاظ عمق تابش معادل T5 و حتی کمی بیشتر از اون هست. هیچ شرکت معروف آکواریومی این نوع لامپ رو هنوز معرفی نکرده ولی می شه از محصولات بازار الکتریکی استفاده کرد. از لحاظ قیمت و کارآیی از 2 نوع بالایی بهتر عمل می کنه.

*برای لامپ های فلورسنت به منظور استفاده کامل از نور باید از رفلکتور ( بازتابنده نور ) استفاده کرد .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با سلام و سپاس فراوان از دوستانی که اطلاعاتشان رو بدون چشم داشتی در اختیار ما قرار میدن
    سوالم این هست من بعد از کمی تحقیق به این نتیجه رسیدم که میتونم از کریپتون تو تانک دیسکس هام استفاده کنم چون این گیاه شنیدم در دمای 29الی30 هم میتونه زندگی کنه و نیاز به co2 هم نداره اولا میخواستم از شما دوستان و استادان در زمینه تانک پلنت صحتش رو بدونم و دوم اینکه اگر من ریشه این گیاه رو در گلدان سفالی بزارم نیاز به کود هست ؟از یکی دیگه هم شنیدم که قرص هایی وجود داره برای کریپتون که میتونم زیر ریشه بزارم تا بتونه زندگی کنه و رشد کنه یا اصلا نیازی به کودو اینا نداره چون تانک دیسکس دارای حساسیت های خاصی هست شاید بدون کود یا اون قرص ها هم کاره من راه بیوفته ...دورود بر شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    با سلام و سپاس فراوان از دوستانی که اطلاعاتشان رو بدون چشم داشتی در اختیار ما قرار میدن
    سوالم این هست من بعد از کمی تحقیق به این نتیجه رسیدم که میتونم از کریپتون تو تانک دیسکس هام استفاده کنم چون این گیاه شنیدم در دمای 29الی30 هم میتونه زندگی کنه و نیاز به co2 هم نداره اولا میخواستم از شما دوستان و استادان در زمینه تانک پلنت صحتش رو بدونم و دوم اینکه اگر من ریشه این گیاه رو در گلدان سفالی بزارم نیاز به کود هست ؟از یکی دیگه هم شنیدم که قرص هایی وجود داره برای کریپتون که میتونم زیر ریشه بزارم تا بتونه زندگی کنه و رشد کنه یا اصلا نیازی به کودو اینا نداره چون تانک دیسکس دارای حساسیت های خاصی هست شاید بدون کود یا اون قرص ها هم کاره من راه بیوفته ...دورود بر شما
    سلام.گیاه های مقاوم مثل همین کریپتون میتونید در تانک دیسکس نگهداری کنید
    داخل گلدن مقداری بستر مناسب برای کاشت کریپتون بریزید و بعدش بکاریدش
    در مورد اون قرص ها هم باید زیر بستر استفاده شه یعنی داخل همون گلدون
    موفق باشید

صفحه 186 از 246 نخستنخست ... 86136167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205236 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)