کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    دوستان عزیز سلام.
    میشه 1 لیست از میوه های که میشه به کاسکو داد بدین.
    می تونم انگور با شاخه بهش بدم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.
    میشه 1 لیست از میوه های که میشه به کاسکو داد بدین.
    می تونم انگور با شاخه بهش بدم؟

http://www.parsipet.ir/thread7498.html

http://www.parsipet.ir/thread9948.html

http://www.parsipet.ir/thread11072.html

http://www.parsipet.ir/thread6428.html

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام سپیده خانم
    امروز زودتر اومدم خونه براش 3 تا اسباب بازی خریدم.راستش نه اون روز منو ندید چون رفتم بیرون مغازه وایسادم اما دفعه بعد که بردمش دکتر صدامو شناخته چون غااار میزدو منم صداش میکردم تا اروم بشه . مانی خیلی باهوشه از طرز برخوردش مشخصه همه چیزو خیلی با دقت نگاه میکنه،حتی رو صدا خیلی دقیقه.

بله خواهرم و مادرم خونه هستن و خواهرم فقط غذا و اب و براش میزاره. میگه وقتی حواسمون بهش نیست میکنه که ما نمیبینیم.از ساعت 2 که اومدم خونه تا الان نکنده( صبح کنده زیر قفس ریخته)
    اسبا بازیو نزدیکش گزاشتم تا ترسش بریزه.صبح یک کتاب کاسکو گرفتم و در مورد پرکنی مطالبشو خوندم. به نظر نویسنده عوامل زیادی باعسش میشه و یکیشم حمام نکردن بود. الان 1 ماه بیشتره که مانی پیشم.ممکنه به همین خاطر باشه؟
    البته از دیروز بازی و صوت زدنش خیلی کم شده.
    فقط میخوره و نگاه میکنه.براش میوه هم گزاشتم خورده ( سیب و هویج و فلفل دلمه رو یکم خورده)
    باز اگه ایرادی تو کارم هست راهنمایی کنیین ممنون میشم.
    سلام

این خیلی خوبه که کتاب خریدید و دارید اطلاعاتتون رو بالا میبرید

بله حمام کردن یکی از دلایلش هست ولی باعث نمیشه طوطی اینقدر شدید بیوفته به جون پراش

خود سپیده خانم هم چند روز پیش بهتون گفتن که اگر مدت زیادیه که حمام نکرده یکی از اعضای خونواده با آبپاش یکم رو شکم و بالاش اسپری کنه.(خودتون نه)

درباره اینکه وقتی خواهر تون میره سمت قفسش عکس العملش چیه چیزی نگفتیدولی اگه غار نمیزنه و فرار نمیکنه بگید خواهر تون این کارو انجام بده

کلا همه کاسکو ها باهوشن و دقیقن و به همه جزیات دقت میکنن مخصوصا وقتی که وارد یه محیط جدید میشن. حالا یا شما رو تو مغازه دیده یا صداتونو شنیده، به هرحال از شما کینه به دل گرفته،

کلا استرس زیادی داره ولی اگر بفهمه شما بهش آسیبی نمیزنید و بهتون اعتماد کنه راحت تر میتونید کنترلش کنید

کار خوبی کردید اسباب بازی خریدید ولی تا فاصله ای ببرید نزدیک که فقط ببینه نه اینکه بترسه

اگر وقتی نیستید پر میکنه پس بگید خواهر تون در روز یکم بیشتر درگیرش بشه

جایی که طوطی نمیترسه بشینه و باهاش حرف بزنه یا کارای خودشو همونجا انجام بده تا شما بیایید

(اینا صحبتهای سپیده خانوم بود از راه دور)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

این خیلی خوبه که کتاب خریدید و دارید اطلاعاتتون رو بالا میبرید

بله حمام کردن یکی از دلایلش هست ولی باعث نمیشه طوطی اینقدر شدید بیوفته به جون پراش

خود سپیده خانم هم چند روز پیش بهتون گفتن که اگر مدت زیادیه که حمام نکرده یکی از اعضای خونواده با آبپاش یکم رو شکم و بالاش اسپری کنه.(خودتون نه)

درباره اینکه وقتی خواهر تون میره سمت قفسش عکس العملش چیه چیزی نگفتیدولی اگه غار نمیزنه و فرار نمیکنه بگید خواهر تون این کارو انجام بده

کلا همه کاسکو ها باهوشن و دقیقن و به همه جزیات دقت میکنن مخصوصا وقتی که وارد یه محیط جدید میشن. حالا یا شما رو تو مغازه دیده یا صداتونو شنیده، به هرحال از شما کینه به دل گرفته،

کلا استرس زیادی داره ولی اگر بفهمه شما بهش آسیبی نمیزنید و بهتون اعتماد کنه راحت تر میتونید کنترلش کنید

کار خوبی کردید اسباب بازی خریدید ولی تا فاصله ای ببرید نزدیک که فقط ببینه نه اینکه بترسه

اگر وقتی نیستید پر میکنه پس بگید خواهر تون در روز یکم بیشتر درگیرش بشه

جایی که طوطی نمیترسه بشینه و باهاش حرف بزنه یا کارای خودشو همونجا انجام بده تا شما بیایید

(اینا صحبتهای سپیده خانوم بود از راه دور)

سلام . ممنون به خاطر کمکتون.بله ایشون فرمودن اما مشکل اینجاست که خانوادم میترسن و کسی قبول نکرد که مانی رو حمام ببره. نه از خواهر و مادرم هیج ترسی نداره نه غار میکشه نه فرار میکنه.
    امروز که زودتر اومدم خونه خیلی کمتر پر کنده کلی باهاش صحبت کردم و کنارش بودم.
    ترسش از من به خاطر دکتر بردنشه. از فاصله بسیار دور که منو میبینه میره رو دیوار قفس و نگاه میکنه، قبلا غاااار هم میکشید که الان دیگه این مشکل حل شده.
    بهشون گفتم که تنهاش نذارن و نزدیکش باشن تا کمتر این کارو بکنه.ایشا.. که دیگه نکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . ممنون به خاطر کمکتون.بله ایشون فرمودن اما مشکل اینجاست که خانوادم میترسن و کسی قبول نکرد که مانی رو حمام ببره. نه از خواهر و مادرم هیج ترسی نداره نه غار میکشه نه فرار میکنه.
    امروز که زودتر اومدم خونه خیلی کمتر پر کنده کلی باهاش صحبت کردم و کنارش بودم.
    ترسش از من به خاطر دکتر بردنشه. از فاصله بسیار دور که منو میبینه میره رو دیوار قفس و نگاه میکنه، قبلا غاااار هم میکشید که الان دیگه این مشکل حل شده.
    بهشون گفتم که تنهاش نذارن و نزدیکش باشن تا کمتر این کارو بکنه.ایشا.. که دیگه نکنه
    سلام . قرار نیست کسی ببردتش حموم . همونجا که هست با آبپاش میشه آب اسپری کرد .

خیلی عالیه که نمی ترسه از مادرو خواهر تون . بگید روزها که شما نیستید تو فاصله مناسب بشینن و باهاش حرف بزنن . شما هم پیشرفت خوبی داشتید . ولی زیاد جلو نرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . قرار نیست کسی ببردتش حموم . همونجا که هست با آبپاش میشه آب اسپری کرد .

خیلی عالیه که نمی ترسه از مادرو خواهر تون . بگید روزها که شما نیستید تو فاصله مناسب بشینن و باهاش حرف بزنن . شما هم پیشرفت خوبی داشتید . ولی زیاد جلو نرید
    سلام به همه دوستان عزیز.امروزم مرخصی گرفتنم با هزار بدبختی اومدم.
    پرای زیر سینه شو همه رو کنده ، فقط کرک مونده. با خواهرم بردیمش حموم اولش 1 کوچولو غار زد اما بعدش اروم شد. از سشوار که خیلی خوشش اومد ، فقط امیدوارم دیگه پر کنی نکنه.
    الانم داره غذا نوشه جان میکنه
    تو کتاب 1 مطلبی بود در مورد اسپری تلخ که دیگه پراشونو نمیکنن.شما در این مورد اطلاعی دارین؟
    به خاطر زحماتتون ممنونم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همه دوستان عزیز.امروزم مرخصی گرفتنم با هزار بدبختی اومدم.
    پرای زیر سینه شو همه رو کنده ، فقط کرک مونده. با خواهرم بردیمش حموم اولش 1 کوچولو غار زد اما بعدش اروم شد. از سشوار که خیلی خوشش اومد ، فقط امیدوارم دیگه پر کنی نکنه.
    الانم داره غذا نوشه جان میکنه
    تو کتاب 1 مطلبی بود در مورد اسپری تلخ که دیگه پراشونو نمیکنن.شما در این مورد اطلاعی دارین؟
    به خاطر زحماتتون ممنونم

سلام عالیه . خوشحالم که حمومش موفقیت آمیز بوده .

اصلا نیازی به اسپری ندارید . دنبال راه حل نباشید . راه حلش ارتباط برقرار کردن باهاشه . اسپری تلخ ممکنه نتیجه عکس بده . بعضی از طوطی ها از اینکه روی پرشون چیزی باشه بدشون میاد و سعی می کنن اون مواد رو از رو پرشون بردارن و اگه نتونستن آسیب بیشتری به پر می رسونن و اون پر رو به طور کامل یا قسمت هایی که روش اسپری شده رو می کنن .

از کتابی که الان دارید قسمت پرکنیش رو بخونید ولی زیاد چیز جالب توجهی نداره . سعی کنید بیشتر قسمت رفتارشناسی یا مطالبی که مربوط به ارتبط برقرار کردن با کاسکو هست رو مطالعه کنید و سوالی هم داشتید همینجا بپرسید .

خواهش می کنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003

سلام عالیه . خوشحالم که حمومش موفقیت آمیز بوده .

اصلا نیازی به اسپری ندارید . دنبال راه حل نباشید . راه حلش ارتباط برقرار کردن باهاشه . اسپری تلخ ممکنه نتیجه عکس بده . بعضی از طوطی ها از اینکه روی پرشون چیزی باشه بدشون میاد و سعی می کنن اون مواد رو از رو پرشون بردارن و اگه نتونستن آسیب بیشتری به پر می رسونن و اون پر رو به طور کامل یا قسمت هایی که روش اسپری شده رو می کنن .

از کتابی که الان دارید قسمت پرکنیش رو بخونید ولی زیاد چیز جالب توجهی نداره . سعی کنید بیشتر قسمت رفتارشناسی یا مطالبی که مربوط به ارتبط برقرار کردن با کاسکو هست رو مطالعه کنید و سوالی هم داشتید همینجا بپرسید .

خواهش می کنم
    سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز.
    راستش 1 راه حل پیدا کردم، می خواستم نظر شما رو هم بدونم. 1 اسباب بازی سوت سوتی دارم که مانی بهش خیلی واکنش نشون میده.( خیلی با دقت نگاهش میکنه. )به صورت اتفاقی بردم نزدیکش و صدای سوتشو در میاوردم. از من نترسید فقط اونو نگاه میکرد حتی نزدیک قفس بردمش اما مانی نترسید و نزدیکش شد و 2 3 تا غار کشید ، اول بهش زبون زد بدش چند باری گازش گرفت.
    با همون عروسک که دستم بود بهش بادام زمینی دادم ازم گرفت ولی انداختش.
    با این روش میتونم ادامه بدم و رامش کنم؟
    ممنون میشم از نظراتتون استفاده کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز.
    راستش 1 راه حل پیدا کردم، می خواستم نظر شما رو هم بدونم. 1 اسباب بازی سوت سوتی دارم که مانی بهش خیلی واکنش نشون میده.( خیلی با دقت نگاهش میکنه. )به صورت اتفاقی بردم نزدیکش و صدای سوتشو در میاوردم. از من نترسید فقط اونو نگاه میکرد حتی نزدیک قفس بردمش اما مانی نترسید و نزدیکش شد و 2 3 تا غار کشید ، اول بهش زبون زد بدش چند باری گازش گرفت.
    با همون عروسک که دستم بود بهش بادام زمینی دادم ازم گرفت ولی انداختش.
    با این روش میتونم ادامه بدم و رامش کنم؟
    ممنون میشم از نظراتتون استفاده کنم
    فعلا ازش می ترسه اینجوری که تعریف کردین حالتش بیشتر تدافعی بوده . یعنی از بین بد و بدتر به بدتر واکنش نشون داده مثلا فک کنید یه طوطی از دست صاحبش می ترسه از اسباب بازی هم همینطور . وقتی صاحبش هم دست خودش رو میبره نزدیک هم اسباب بازی رو . طوطی به چیزی واکنش نشون میده که از طرف اون بیشتر احساس خطر کنه و حتی ممکنه برای اینکه از اون اسباب بازی دور شه روی دست صاحبش هم بره البته نه با میل خودش. مانی به شما داره کم و بیش اعتماد می کنه واسه همینه که به اسباب بازی واکنش نشون داده نه به شما . معمولا چیزایی که صدا دار هستن خیلی مورد توجه طوطیه .

( به جز این مورد استثتنا که گفتید رفتید کنارش و قار نزد ) نزدیک قفس که میرید قار نمی زنه دیگه ؟ می تونید کنار قفس بشینید ؟؟به نظرم اگه تا این حد رفتید نزدیک ، خودتون با دست سعی کنید بهش غذا بدید و عروسک رو تو یه فاصله دورتر نگه دارید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    فعلا ازش می ترسه اینجوری که تعریف کردین حالتش بیشتر تدافعی بوده . یعنی از بین بد و بدتر به بدتر واکنش نشون داده مثلا فک کنید یه طوطی از دست صاحبش می ترسه از اسباب بازی هم همینطور . وقتی صاحبش هم دست خودش رو میبره نزدیک هم اسباب بازی رو . طوطی به چیزی واکنش نشون میده که از طرف اون بیشتر احساس خطر کنه و حتی ممکنه برای اینکه از اون اسباب بازی دور شه روی دست صاحبش هم بره البته نه با میل خودش. مانی به شما داره کم و بیش اعتماد می کنه واسه همینه که به اسباب بازی واکنش نشون داده نه به شما . معمولا چیزایی که صدا دار هستن خیلی مورد توجه طوطیه .

( به جز این مورد استثتنا که گفتید رفتید کنارش و قار نزد ) نزدیک قفس که میرید قار نمی زنه دیگه ؟ می تونید کنار قفس بشینید ؟؟به نظرم اگه تا این حد رفتید نزدیک ، خودتون با دست سعی کنید بهش غذا بدید و عروسک رو تو یه فاصله دورتر نگه دارید .
    مرسی از راهنماییتون.
    بله ترسش خیلی کم شده وقتی نزدیک میشم فقط غور میزنه. فرار نمیکنه .الان که اسباب بازیشو از بیرون قفس اویزون کردم نترسید. جلو ظرف غذاش گذاشتم. خیلی راحت اومد غذا برداشت و از پشت قفس اسباب بازیشو با نوکش فکر کنم گاز گرفت یا به قول دوستان تستش کرد.
    کنار قفس با فاصله نیم متری میشینم ،مشکلی نداره نزدیک قفس که میشم فقط غووور میزنه.
    1 سوال دیگه. از چوب اموزش به چه نهوی باید استفاده کنم؟
    که و چه موقعی ازش باید استفاده کرد؟ الان زوده به نظرتون؟
    این وسایلو گاز میگیره، براش بد نیست؟ منظورم اینکه عادت نکنه هر چیزیو گاز بگیره( بیشتر برا اینکه مو گاز نگیره میگم)

صفحه 530 از 1238 نخستنخست ... 304304805115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495806301030 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)