صفحه 8 از 46 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 457
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط birdy نمایش پست ها
    بالاخره تونستم جیغای پرندمو کم کنم. ولی مشکل رودست اومدن هنوز باقیه فکر کنم قبلا با دست زدنش که انقدر می ترسه.

سلام
    تمرین روی دست آمدن را انجام می دهید دیگه ؟ به نظرم دارید زیادی عجله به خرج می دهید کمی حوصله کنید روی دست آمدنش هم درست میشه ... گاهی اوقات طوطی ها برای اینکه چیزی را یاد بگیرند به زمان بیشتری نیاز دارند... خیلی از دوستان وقتی به طوطی شون فرصت بیشتری دادند طوطی شون با میل و رغبت روی دستشون آمده ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط dream نمایش پست ها
    من خودم با دکتر برهانی در تماسم و اونم کاملا کاکادو منو میشناسه . با آهنگ ملایم حال نمیکنه و موزیکی که حالت رقص بهش بده دوست داره . ارتفاع ققسش اکثرا بالاست و در روز 3-4 ساعت هم پایینه و خودش گاهی وقتا میاد پایین که نازش کنیم . اونقدر رام هست که دکتر برهانی میگه چرا این جیغ نمیکشه و تاحال منو گاز نگرفته ولی یکم لوسه و هرچی میخواد جیغ میکشه و یک دقیقه هم نمیتونه تنها بمونه.
    هر جای خونه که خودمون حضور داشته باشیم قفسشو میذاریم ولی موقع خواب تنهاست تو اتاق تاریک و دربسته
    من رو که خیلی دوست داره (چون ماده است و من مرد هستم ) در روز 4-5 ساعت میبینه
    خانومم و خواهر زنم هم همیشه یکیشون پیشش هست.
    جلوی تلویزیون هم طبیعتا قرار میگیره چون خودمون تلویزیون میبینیم و اونم میخواد پیش ماباشه و خودش هم تلویزیون نگاه میکنه و برنامه های حیات وحش رو هم گاهی وقتا میترسه (از تصویر جغد خیلی میترسه)
    در ضمن یه مدت تنباکو عادی رو خیس میکردم اسپری میکردم رو پراش و تقریبا به پراش کاری نداشت
    تو رو خدا کمک کنید دوست دارم خوشگل بشه.
    سلام
    دوست عزیز در زمان قدیم کسایی که مرغ و خروس نگهداری میکردن برای اینکه پرهای مرغ و خروسشون حشره نذاره از آب تنباکو استفاده میکردند.... تنباکو را خیس میکردند و به پر های پرنده میزدند... آب تنباکو مثل یک حشره کش عمل میکرد و چون خیلی قوی نبود به پرنده هم ضرری نمیزد... الان هم بعضی ها ازش استفاده می کنند
    اما این روش نه تنها برای طوطی خوب نیست بلکه ممکنه باعث مسمومیتش هم بشه ید....
    برای رفع مشکل پرکنی باید بیشتر از رفتار درمانی استفاده کنید در کنارش سایر روشهای کمکی مثل استفاده از دارو با مجوز دامپزشک را هم به کار بگیرید...

کاربر ساده

شماره عضویت
    3513
    دوستان
    در مورد استفاده از تنباکو در رابطه با پرکنی کاکادو کاملا اشتباه است. در حال حاضر تصمیم دارم جفت براش بگیرم . اگر کسی در زمینه گرفتن جفت برای کاکادو تجربه داره درمیون بذاره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    دوستان
    در مورد استفاده از تنباکو در رابطه با پرکنی کاکادو کاملا اشتباه است. در حال حاضر تصمیم دارم جفت براش بگیرم . اگر کسی در زمینه گرفتن جفت برای کاکادو تجربه داره درمیون بذاره
    سلام
    میشه لطفا یک عکس از طوطی تون بذاری
    یک قانون کلی در مورد جفت انداختن طوطی ها وجود دارده : طوطی ها باید جفتشون را خودشون انتخاب کنند و ممکنه به راحتی همدیگر را قبول نکنند .... اگر همدیگر را قبول نکنند اون وقت مشکلشون چند برابر میشه ...
    من فکر میکنم شما باید بیشتر روشهای مختلف را امتحان کنید ... سه تا از دوستان در این سایت طوطی پرکن داشتند یکی کاکاتوی پرکن داشت دو نفر دیگه طوطی خاکستری هر سه نفر تونستند با تمرین ها و رفتاردرمانی مناسب پرکنی طوطی هاشون را کنترل کنند ... پروسه درمان پرکنی طولانی است و کسی که طوطی پرکن داره باید برای درمانش خیلی خیلی خیلی صبور باشه ... روشهایی که دوستان برای کنترل پرکنی استفاده می کنند در دراز مدت جواب میده ... در کوتاه مدت جواب نمیده ...
    شما چند وقت هست که این طوطی را دارید؟ از کی پرکن شده ( از اول که گرفتید پرکن بوده؟)
    چند وقته دارید باهاش کار می کنید که پرکنی اش کنترل بشه ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    دوستان
    کاکادو من پرکن هست و من خیلی تلاش میکنم که حالت پرکنی رو از بین ببرم .کارهایی که من تا حالا انجام دادم به این شرح است:
    تهیه انواع اسباب بازی و میوه کاج که خیلی دوست داره
    انواع غذا و گردو و ...
    حمام هفته ای یک بار
    تنها نماندن حتی برای یک لحظه
    بیرون آوردن از قفس نصف روز
    و ....
    مشکلی که به غیر از پرکنی داره اینه که روی بال راستش پرها گاهی وقتا نمیتونن بیان بیرون و همونجا باد میکنن گاهی وقتا خودم میتونم پرشونو بکشم بیرون که ته غلافش هم به هیچ جا وصل نیست ولی وقتی که پرش تو بدنش پیچ میخوره میبرم دکتر که با جراحی پرشو در بیاره.
    هنوز اونقدرها کچل نشده ولی پرای بال و دمشو کات میکنه و یه پر سالم تو بال و دمش وجود نداره.
    خواهش میکنم از تجربیاتتون برام بگید.
    سلام مجدد
    الان داشتم به مجموعه کارهایی که برای کنترل پرکنی اش انجام دادید نگاه میکردم ... خیلی خوبه که این شرایط را براش فراهم کردید ...اما این کارهایی که انجام دادید را میشه برای یک طوطی عادی انجام داد...مهمترین کار اینه وفتی می بینید داره بیش از حد با پرهاش ور میره با یک چیزی سرش را گرم کنید ...

بهترین وسیله در این جور موارد کاغذ سفید لوله شده است ... تمام دوستانی که طوطی شون پرکن بوده این روش را امتحان کردند... کاغذ مثل پر می مونه می تونه راحت ربز ریزش کنه ... حس ریز ریز کردن پر را بهش میده اما پر نیست ...

یکی از کارهای دیگه اینه که وقتی طوطی داره میره سراغ پرهاش باهاش بازی کنید ... بازی های مختلفی وجود داره که میشه به طوطی یاد داد حتی خودتون میتونید یک بازی براش طراحی کنید... انداختن حلقه در میله یا دادن یک وسیله کوچک به شما ...
    اینکه همیشه کسی پیش طوطی باشه خیلی خوبه ولی این به تنهایی کافی نیست....
    اینکه فکر کنید یک جفت براش بگیرید اون با جفتش مشغول میشه و دیگه پرهاش را نمی کنه ... فکر خوبیه اما معمولا این روش اینجا جواب نمیده ... اگر نتونید هر دو جفت را سرگرم کنید .. اون وقت حتی ممکنه پرهای هم را بکنند ... من دیدم توی مغازه هایی که طوطی های نر و ماده پرکن را انداختند کنار هم ... حالشون که بهتر نشده هیچ ... بد تر هم شده ... اون وقت دوتا پرنده پرکن می مونه روی دستتون ... طوطیهای نر وماده اگر همدیگر را نپذیرند باهم کتک کار می کنند...
    به نظرم شما باید بیشتر با طوطی تون کار کنید ... منظور از کار کردن اینه که باید مجموعه ای از روشها را همزمان با هم استفاده کنید مثلا سرگرمش کنید ( به شیوه هایی که گفتم یا هر شیوه دیگری که میشه مشغولش کرد ... در مورد طوطی های پرکن گذاشتن اسباب بازی به تنهایی کافی نیست باید کاری کرد که طوطی با اسباب بازیش بازی کنه ... طوطی پرکن بزنه اسباب بازی را داغون کنه براش خیلی خوبه چون برای پرها جایگزین پیدا کرده ..... حتی آموزش دادن یک کار بامزه میتونه باعث سرگرم شدنش میشه ... ) همزمان با این کارها محیط آرام براش فراهم بشه .... همزمان با محیط آرام به تغذیه اش رسیدگی بشه ( که از نوشته شما مشخصه که به تغذیه سالم طوطی تون اهمیت میدهید) همزمان با تغذیه مناسب از مکملهای معدنی و ویتامین استفاده بشه... و خلاصه اینکه مجموعه ای از این روشها باید به طوطی کمک کنه که این عادت از سرش بیفته خب این مسئله به زمان و حوصله و صبر بسیار نیاز داره به نظرم الان که ایام عید هست و می تونید بیشتر در منزل باشید ،باهاش سر و کله بزنید و سرش را گرم کنید ... من مطمئن هستم می تونید پرکنی اش را کنترل کنید و کمکش کنید که پرهای زیبا د اشته باشه

راستی در این زمینه می تونید از سپیده خانم ( همکار خوبم ) کمک بگیرید ایشون پرکنی طوطی شان را به طور کامل کنترل کردند به طوری زمانی یک گلوله کرک بودو دمش را هم قیچی میکرد ... الان تمام پرها سالم و یکدسته .... و طوطی اش هم کلی شیرین کاری بلده چون شیرین کاری ها جایگزین پرکنی شده ... باز هم میگم مطمئن هستم که شما می تونی این کار را نجام بدهی ...
    شاد باشی

کاربر ساده

شماره عضویت
    4067
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها

سلام
    تمرین روی دست آمدن را انجام می دهید دیگه ؟ به نظرم دارید زیادی عجله به خرج می دهید کمی حوصله کنید روی دست آمدنش هم درست میشه ... گاهی اوقات طوطی ها برای اینکه چیزی را یاد بگیرند به زمان بیشتری نیاز دارند... خیلی از دوستان وقتی به طوطی شون فرصت بیشتری دادند طوطی شون با میل و رغبت روی دستشون آمده ...
    سلام
    می شه درمورد تمرین روی دست آمدن توضیح بدین یعنی دقیقا باید چیکار کنم؟ یه چیز عجیب اینه که دستمو که میبرم طرفش می پره روشونم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3513
    دوست عزیزم shikra جان
    از راهنماییهات خیلی استفاده کردم . در رابطه با اون موردی که گفته بودی وقتی میره سراغ پرهاش من برم و سرگرمش کنم من هم نظر شما را دارم ولی دکتربرهانی نظر کاملا مخالف داشتند و میگفتند این کار باعث میشه تا کاکاتو فکر کنه که وقتی میره سراغ پرهاش باعث جلب توجه صاحبش میشه و بهتر اینه که وقتی میره سراغ پرهاش سریع اتاقش رو ترک کنی تا توجهش به سمت نبودنت جلب بشه .
    در مورد کاغذ سفید لوله شده خودش که زیاد علاقه به این نوع اسباب بازی نداره همون میوه کاج رو به اسباب بازی های 20-30 تومنیش ترجیح میده و یک نردبون داره که چند بار بیشتر سراغش نرفته.
    در مورد داشتن یک جفت کاکاتو نر و ماده نظر شما اینه که احتیاج به توجه بیشتری دارند؟ یعنی باید اسباب بازی بیشتری تهیه کرد؟ و من در این مورد فکر میکنم که میشه چند ساعتی هم تو خونه با هم باشن بدون نگرانی از پرکنی. آیا تفکر من غلطه؟ با دکتر برهانی هم در این مورد صحبت کردم گفت 10%احتمال داره جفتش پرکن بشه.
    من حول و حوش 6ماهه این کاکاتو رو دارم و از اول پرکن بوده و کاملا اهلی ولی اون موقع که خریدم رو به بهبودی بودش از اون موقع تا الان پرهای دمش و بالش رو کات کرده و به محض این که یه پر سالم ببینه کاتش میکنه .
    حقیقتش اینه که دیشب به صورت آزمایشی برای 5 دقیقه یک کاکادو نر رو گذاشتم بره تو قفس کاکادو خودم که کاکادو خودم به میله ها چسبیده بود و کاکادو نر هی پراشو با نوکش مرتب میکرد . و از اون طرف یک کاکادو ماده دیگر که با این نر جفتگیری داشته داشت خودکشی میکرد.
    به گفته دکتر برهانی کاکادوها نسبت به سایر طوطی ها بیشتر پرکن میشوند و این پرکنی تو ماده نسبت به نر بیشتر است حالا من نمیدونم طوطی سپیده خانم از چه نوعی بوده و فقط اینو میدونم که دوست دارم حال پرنده ام خوب بشه
    این فیلم هم مال 3 ماهه پیشه الان پراش داغون تره از اون موقعhttp://beyshare.com/fa/download/9unh...kado+salam.3gp

کاربر ساده

شماره عضویت
    4067
    درمورد جفت اگه از هم خوششون نیاد نره می تونه حتی منقار کاکادوی ماده رو بشکنه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .من هم به تازگی یکی از این پرنده ها با ظاهری آرام ولی جیغهای وحشتناک خریدم . از این کاکادوهای کوچیکم نیست .جیغ که می کشه مغز سرم می لرزه.:59:
    خوب چند تا سوال دارم: چندساعت باید بیرونه قفس باشه؟ چی کار کنم جیغ نکشه ؟ چی کارکنم لوس نشه ؟ وشب چه ساعتی باید بخوابه. درضمن از دستم می ترسه رو دست نمیاد. 7 الی 8 سالشه.و قفس بزرگ الان بخرم یا وقتی رامه رام شد؟
    عکسشم بعدا میزارم.
    سلام . دوست عزیز کاکادو در روز ممکنه چندین بار جیغ بزنه که طبیعی هم هست و شما کاریش نمی تونی بکنی .ولی بعضی از جیغ هایی برای جلب توجه شما می زنه .شما نباید بهش توجه نکنی .هر عکس العملی نسبت به جیغ هاش باعث میشه فکر کنه تنها راه جلب توجه همینه .وقتی که جیغ می زنه اصلا نگاش نکن و از اتاق برو بیرون .تا وقتی که ساکت بشه .بعد برو و بهش جایزه بده .اینجوری یاد می گیره که ساکت بودن جایزه داره .
    کاکادو اگه قفسش مناسب باشه اسباب بازی به اندازه کافی تو قفسش باشه .. خلاصه هر چی که برای راحتیش تو قفس فراهم باشه ، حداقل به 5 6 ساعت بیرون بودن از قفس نیاز داره .بهتره این 5 6 ساعت رو تقسیم کنی که زیاد بیرون بودن یا زیاد داخل قفس بودن براش خسته کننده نشه . بهتره زمین بازی هم براش تهیه کنی .
    طوطی باید شب 10 تا 12 ساعت بخوابه . شما یه ساعت خاص رو انتخاب کن .وقتی که می بینی خستست مثلا من ساعت 9 طوطیم می خوابه .یعنی اینجوری عادتش دادم .شما هم همینکارو بکن . 10 یا 12 ساعت بعدش هم کاور رو بردار .برای اینکه خوابش تنظیم باشه بهتره این زمانها رو تغییر ندی .
    اینکه از دست می ترسه طبیعیه .چون تازه وارد خونه شما شده .
    مدل قفسش چیه ؟

ممنون ولی متاسفانه الان خیلی دیره که از دستورات لینکی که دادی استفاده کنم.چون من حمومش هم کردم. روزها 2 ساعت عصر هم سه ساعت از قفس میاوردمش بیرون روی شونم .الان چهار روزه که آوردمش خونه . شب ها ساعت 8:30 یا9 با اینکه کاور روی قفسشه همش دور قفس ملق می زنه می خاد بیاد بیرون.جیغم میزنه.
    لطفا راهنمایی کنید.
    وقتی میری کنار قفس چه عکس العملی نشون میده ؟جیغ میزنه ؟ خودشو پف نمی کنه ؟
    بهتره روی شونه نیاریش .چون الان رام نیست خیلی خطرناکه .
    به حال طوطیه خودت نگاه کن بیین چه ساعتی احساس می کنی که خسته شده و یه جا آروم نشسته ؟ اگه بعد از ساعت 9 باز هم فعاله خوب یکم دیرتر بخوابونش فقط این 10 12 ساعت رو رعایت کن .بهتره وقتی که کاور رو میکشی سرو صداها کمتر بشه
    .

خوب مهندس من نمیزارمش روی شونم خودش از روی قفس می پره روی شونم. به نظرت این چیز عجیبیه؟؟!!
    دیگه اجازه نده بیاد روی شونت .بعضی از طوطی ها اول شونه یا سر رو برای نشستن انتخاب می کنن .بهتره از الان این رو کنترل کنی .چون بعد برای روی دست آوردت دچار مشکل می شی .

یکی از دلایل پر کنی کم خوابی .شب ساعت چند می خوابه کی بیدار میشه؟
    راستی گاز هم می گیره ؟مال من نره میذارمش توقفس می خوام درو ببندم حمله می کنه بهم ولی جرات نداره گاز بگیره چون میدونه ...
    الان بیرون آوردنش یکم زوده . عکس العملش چیه وقتی میری سمتش ؟ از دستت غذا می گیره ؟
    چرا جرات نداره گاز بگیره ؟ (... ) این نقطه ها یعنی چی ؟

بالاخره تونستم جیغای پرندمو کم کنم. ولی مشکل رودست اومدن هنوز باقیه فکر کنم قبلا با دست زدنش که انقدر می ترسه.
    رفتارش در مقابل دست شما کاملا طبیعیه .نگران نباش .کم کم به دست شما اطمینان می کنه .عجله نکن .درباره روی دست آوردن هم شما اول جواب سوالام رو بده ببینم می تونی شروع کنی یا نه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوست عزیزم shikra جان
    از راهنماییهات خیلی استفاده کردم . در رابطه با اون موردی که گفته بودی وقتی میره سراغ پرهاش من برم و سرگرمش کنم من هم نظر شما را دارم ولی دکتربرهانی نظر کاملا مخالف داشتند و میگفتند این کار باعث میشه تا کاکاتو فکر کنه که وقتی میره سراغ پرهاش باعث جلب توجه صاحبش میشه و بهتر اینه که وقتی میره سراغ پرهاش سریع اتاقش رو ترک کنی تا توجهش به سمت نبودنت جلب بشه .
    در مورد کاغذ سفید لوله شده خودش که زیاد علاقه به این نوع اسباب بازی نداره همون میوه کاج رو به اسباب بازی های 20-30 تومنیش ترجیح میده و یک نردبون داره که چند بار بیشتر سراغش نرفته.
    در مورد داشتن یک جفت کاکاتو نر و ماده نظر شما اینه که احتیاج به توجه بیشتری دارند؟ یعنی باید اسباب بازی بیشتری تهیه کرد؟ و من در این مورد فکر میکنم که میشه چند ساعتی هم تو خونه با هم باشن بدون نگرانی از پرکنی. آیا تفکر من غلطه؟ با دکتر برهانی هم در این مورد صحبت کردم گفت 10%احتمال داره جفتش پرکن بشه.
    من حول و حوش 6ماهه این کاکاتو رو دارم و از اول پرکن بوده و کاملا اهلی ولی اون موقع که خریدم رو به بهبودی بودش از اون موقع تا الان پرهای دمش و بالش رو کات کرده و به محض این که یه پر سالم ببینه کاتش میکنه .
    حقیقتش اینه که دیشب به صورت آزمایشی برای 5 دقیقه یک کاکادو نر رو گذاشتم بره تو قفس کاکادو خودم که کاکادو خودم به میله ها چسبیده بود و کاکادو نر هی پراشو با نوکش مرتب میکرد . و از اون طرف یک کاکادو ماده دیگر که با این نر جفتگیری داشته داشت خودکشی میکرد.
    به گفته دکتر برهانی کاکادوها نسبت به سایر طوطی ها بیشتر پرکن میشوند و این پرکنی تو ماده نسبت به نر بیشتر است حالا من نمیدونم طوطی سپیده خانم از چه نوعی بوده و فقط اینو میدونم که دوست دارم حال پرنده ام خوب بشه
    این فیلم هم مال 3 ماهه پیشه الان پراش داغون تره از اون موقعhttp://beyshare.com/fa/download/9unh...kado+salam.3gp
    سلام .توضیحات خانم شیکرا کامل بود .قبل از اینکه منم نظرمو بگم شما به این سوالا جواب بده .

1.مدل قفس ؟
    2. چه ساعتی می خوابه ؟ کاور می کشی روش ؟ اگه آره کی ؟ کی پا میشه و کاور رو از روی قفس بر می داری ؟
    3.چه وقتایی پرشو خراب می کنه ؟ وقتی بیرون از قفسه بیشتر پر می کنه(خراب می کنه ) یا وقتی داخل قفسه ؟ وقتی بیرون از قفسه چی کار میکنه ؟
    4. گفتی رام .روی دستت میاد ؟

صفحه 8 از 46 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)