همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    روی پایه قفس . این کار هم انجام دادم . اصلن از دست غذا نمیگیره که بخوره . بله لادوم زمینی که قبلا اصلن نمی خورد عاشقشقه وقتی میره کف قفس چند تا بادوم زمینی بهش نشون میدم بهد میندازم تو ظرف غذاش که بیاد رو چوبش این شیظون هم میاد بر میداره میره کف قفس با ارامش می خوره
    اصلا قرار نیست به علاقه ی خودش از دست شما غذا بگیره.
    بادام زمینی از روز اول به شما گفته شد که ندین.خطرناکه.شما هم از اوایل میگفتید غذاش فقط بادام زمینیه.که بهش هم زیاد میدین.الانم باز اصرار به استفادش دارین.با این کار عمر طوطیتون کوتاه میشه خانم.باز تصمیم با خودتونه.
    شما روشی که من میگم خدمتتون رو لطفا انجام بدین.بدون هیچ کار اضافی.به هیچ وجه دست حتی نوک انگشتتون رو هم از لای میله ها وارد قفس نکنید.
    شما سه روز فقط زیاد از کنار قفسش رد بشید.در طول روز ساعاتی رو کنار قفس بنشینید و کارهاتون رو انجام بدین و اصلا بهش توجه نکنید.
    در یک ظرف چند نوع میوه بریزید.سیب،موز،انگور،خیار هلو،شلیل.ببینید کدوم یکی رو سریعتر شروع به خوردنش میکنه.همون رو هر روز در اختیارش بگذارید به مدت همین سه روز.
    بعد سه روز دیگه اصلا از اون میوه در اختیارش نگذارید چند روزی.بعد چند روز از اون میوه در کنار قفسش شروع به خوردن کنید و ببینید واکنشش چیه.اگر دیدید به روی میله اومد و یا به قفس چسبید و به شما نگاه میکنه از همون میوه ای که دستتونه تکه ای بکنید و از لای میله به سمتش بگیرید.تا روی میله هم نیومده ندید بهش.
    اگر گرفت و رفت کف قفس خورد دیگه بهش ندین.باید یادش بدین که روی میله ی نشمینش بمونه
    بیشتر از اینکه شما بتونید توی این مدت چیزی به اون یاد بدین اون بوده که تونسته با قار کشیدن و فریب دادن شما به هوای روی میله اومدن بادام زمینی از شما بگیره.لطفا بهش ندین.شما طی این دو هفته این پروسه رو طی کنید.مطمئن باشید نتیجه میگیرید.ولی دست توی قفسش نکنید و بادام زمینی رو بیخیال بشید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    میگن چون هوش طوطی بالاست اگه ظرف غذاشو بردارید میفهمه دارید بهش گرسسنگی میدید .
    من می تونم یکی دو تا تخمه بندازم که فکر نکنه دارم گرسنگی میدم خوبه ؟ ظرف غذاشو میگن باید 6 ساعت بشه چند ساعت خوبه ؟
    کاسکو طوطی باهوشی است و در اون شکی نیست حالا اگر میخواهید کمی تخمه در ظرف بذارید زمانش هم شش ساعتی که گفتید مناسبه ولی من برای ملنگوم سه ساعت قبل از تمرین بر میدارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad15 نمایش پست ها
    سلام

این کاسکوعــــه کاملا و کولن به محیط ـــه خونه عادت کرده حالا من چیکارش کنم؟؟؟؟؟
    شما خیلی عجول هستید و نتیجه برعکس میگیری حداقل تا دو هفته کاریش نداشته باش کم کم بهش نزدیک شو تا قارش کمتر شه یا نکشه طوری نزدیکش شو ک نترسه اگ عجله کنید نتیجه برعکس میگیری

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    روی پایه قفس . این کار هم انجام دادم . اصلن از دست غذا نمیگیره که بخوره . بله لادوم زمینی که قبلا اصلن نمی خورد عاشقشقه وقتی میره کف قفس چند تا بادوم زمینی بهش نشون میدم بهد میندازم تو ظرف غذاش که بیاد رو چوبش این شیظون هم میاد بر میداره میره کف قفس با ارامش می خوره
    من حدود یکماه یا دوماه زودتر از شما کاسکوم رو خریده بودم و حدود دو ماه شایدم بیشتر طول کشید تا حاضر شد از دستم غذا بگیره( اصلا عجله نکنید )

تجربیات خودمو میگم شاید به دردتون بخوره اوایل جایی بود ک من زیاد نمیرفتم فقط روزی چندساعت کنارش مینشستم تصمیم گرفتم جاشو عوض کنم اوردمش اتاقم ولی وقتی اونجا بود همه خوراکی های خوشمزه رو نشونش میدادم و مینداختم تو ظرف غذاش حدود یکماه اینکارو کردم بعد از گذشت چندین ماه ک قارش خیلی کمتر شده بود غذای شبشو کم کردم و چیزی بهش ندادم و حدود ساعت 10 صبح تخمه گرفتم دستم و رو ظرف غذاش نگه داشتم نیم ساعت طول کشید دستم خشک شد نگرفت بعد گرفتم رو به روش یکساعت طول کشید دیدم یکهو با سرعت گرفت و برگشت عقب منم فاصله گرفتم اونم تخمه رو خورد باز اینکارو کردم گرفت دفعه سوم رو ظرف غذاش گرفتم تا خودش بیاد بگیره و اومد گرفتش بعد از اون پیشرفت خوبی داشتم همین ک از دست شما غذا رو بگیره خیلی زود پیشرفت میکنید ولی باید صبر و حوصله داشته باشی
    ویرایش توسط منصور : 12th September 2014 در ساعت 12:53 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    یه طوطی با معرفت
    شماره عضویت
    15341
    سلام و خسته نباشید 1 سوال : 5 روز پیش اتفاقی کاسکو از روی دوش پدرم پرید و رفت روی درخت (الان شمال مسافرت هستیم .خودمون شیراز زندگی میکنیم) خلاصه از این درخت به اون درخت فرار میکرد و روی شاخه ها بازی میکرد .خدا رحم کرد فرار نکرد وگرنه الان مشکی پوش بودیم.اتفاقی رو درخت گرفتمش .از اون روز به بعد حالت تحاجمی پیدا کرده هی میخواد از قفس بیاد بیرون .با نوکش در قفس میخواد باز کنه .نظرتون چیه پرش بچینم .دلم نمیاد .اخه پرنده هست و بالش.ببرمش شیراز درست میشه .یا یه حلقه بندازم پاش اسیب نمیبینه ؟3/5سالشه.کلا اخلاقش عوض شده این جور بگم. ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoote1990 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید 1 سوال : 5 روز پیش اتفاقی کاسکو از روی دوش پدرم پرید و رفت روی درخت (الان شمال مسافرت هستیم .خودمون شیراز زندگی میکنیم) خلاصه از این درخت به اون درخت فرار میکرد و روی شاخه ها بازی میکرد .خدا رحم کرد فرار نکرد وگرنه الان مشکی پوش بودیم.اتفاقی رو درخت گرفتمش .از اون روز به بعد حالت تحاجمی پیدا کرده هی میخواد از قفس بیاد بیرون .با نوکش در قفس میخواد باز کنه .نظرتون چیه پرش بچینم .دلم نمیاد .اخه پرنده هست و بالش.ببرمش شیراز درست میشه .یا یه حلقه بندازم پاش اسیب نمیبینه ؟3/5سالشه.کلا اخلاقش عوض شده این جور بگم. ممنون
    کاسکوتون حال کرده برای خودش فکر کنم بازم میخواد بره بگرده خوشش اومده پراشو کوتاه کن خیلی بهتره به نفع خودتته پایبند مخصوص طوطی هم هس ک فکر کنم بد نباشه ولی بهتره وقتی بیرونید کاسکو رو از قفس خارج نکنید خیلی خطرناکه خیلی از بچه تو همین انجمن بودن کاسکو کاملا اهلی و رام داشتن ک به دفعات زیاد بردنش بیرون ولی زمانی فرار کردن ک حتی فکرشو هم نمیکردن پس ریسک نکن بیرونش نیار وقتی هم برگشتی شاه پرهاشو بزن خیالتو راحت کن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ant
    شماره عضویت
    15325
    درود

کاسکو ما همش کف قفس میشینه چرت میزنه مشکل داره یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه تا حدودی هم عادت کرده به خونه خیلی خیلی خیلی خیلی کمتر غار میکشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    درود

کاسکو ما همش کف قفس میشینه چرت میزنه مشکل داره یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه تا حدودی هم عادت کرده به خونه خیلی خیلی خیلی خیلی کمتر غار میکشه
    سلام.حتی در مواقعی هم که تنها هست و کسی پیشش نیست بالای چوب نشیمن نمیاد؟یا برای خوردن اب و غذا؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ant
    شماره عضویت
    15325
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.حتی در مواقعی هم که تنها هست و کسی پیشش نیست بالای چوب نشیمن نمیاد؟یا برای خوردن اب و غذا؟

چرا روی چوب زیاد میاد ولی بعضی وقت ها هم کف میشینه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    چرا روی چوب زیاد میاد ولی بعضی وقت ها هم کف میشینه
    خوب اون بعضی اوقات ایرادی نداره و تا یک هفته ده روز دیگه هم قار کشیدنش از بین میره و هم روی چوب نشیمنش میاد.اما اگرهمیشه کف قفس بشینه و در هیچ شرایطی حتی تنها شدن نیاد روی چوب و همیشه هم کف قفس چرت بزنه مشکل داره.

صفحه 1025 از 1238 نخستنخست ... 2552592597510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310241025102610271028102910301031103210331034103510361037103810391040104110421043104410751125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)