صفحه 15 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 303
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba gold نمایش پست ها
    یعنی می خواهید بگین این کامل تره. به نظرم این دوستمون در همین تاپیک خوب توضیح دادند.کامل تر از اون ترجمه
    نمیدونم چه اصراری دارید که تاپیک ادمین ها نسبت به تاپیک کاربرا در اولویت بیشتر قرار داده بشه
    جناب رضایی جواب شما رو دادند
    فقط یک مطلب شما در پست بنده چیزی مشاهده کردید که می گید بندهه گفتم که اون مطلب برتر از این موضوع هست؟
    برای کمک به دوستمون اون مطلب رو قرار دادم تا راحتتر بتونن به امر دست پیدا کنند
    همینطور که جناب رضایی هم عرض کردند هیچ کس از دیگری بالاتر تر نیست بنده از کاربرها چیزهای زیادی یاد گرفتم و همچنان هم در حال یاد گرفتنم
    پس بهتره افکارمون رو درست کنیم دوست عزیز

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام بر تمام دوستان من با خوندن این تاپیک و استفاده از نکات بیان شده در آن با تهیه دو عدد یخدان و قرار دادن ان رو پشت بام و صبر کردن تا سبز شدن اب و سپس اضافه کردن ارتمیای بالغ شروع به پرورش ارتمیا کردم و خدا رو شکر الان بعد از گدشته تقرییا 10 روز داخل یخدانها پر از بچه ارتمیا در سایز های مختلف هست توی این مدت هم با مخمر نان که باید حتما این نکته رو بگم که چقدر بد بو هست وقتی در بطری رو باز می کنم روده های ادم می خواد بزنه بیرون با این حال با توجه به سبز شدن کامل اب بطوری که ته یخدانها جلبک زده و مقداری از سطح رو هم پوشش داده هر روز به اندازه 5 درب نوشابه خانواده محلول مخمر نان رو به عنوان غذا به هر یک از مخزنها اضافه میکنم حالا از سهیل عزیز و دیگران دوستان که تجربه در این خصوص کسب کردن چند تا سوال داشتم
    1- ایا با توجه به سبز شدن اب و پر رنگ شدن هر روزه ان بازهم نیازی به اضافه کردن مخمر یا هر چیز دیگه ای به عنوان غذا هست ؟
    2- عمق مخزن چقدر مهم هست؟
    3-جلبک های به وجود امده به پاهای ارتمیا می چسبه و و باعث مختل شن شنای انها میشه ایا این مشکل زا خواهد بود؟ راه حلی برای از بین بردن اونها نیست؟
    4- میزان تلفات تا چقدر طبیعی هست؟ چون من هنگام غذا دادن و بهم زدن اب مخزن برای پخش شدن غذا متوجه بالا امدن اجساد ارتمیا ها هم میشم
    ارادتمند -امیر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام بر تمام دوستان من با خوندن این تاپیک و استفاده از نکات بیان شده در آن با تهیه دو عدد یخدان و قرار دادن ان رو پشت بام و صبر کردن تا سبز شدن اب و سپس اضافه کردن ارتمیای بالغ شروع به پرورش ارتمیا کردم و خدا رو شکر الان بعد از گدشته تقرییا 10 روز داخل یخدانها پر از بچه ارتمیا در سایز های مختلف هست توی این مدت هم با مخمر نان که باید حتما این نکته رو بگم که چقدر بد بو هست وقتی در بطری رو باز می کنم روده های ادم می خواد بزنه بیرون با این حال با توجه به سبز شدن کامل اب بطوری که ته یخدانها جلبک زده و مقداری از سطح رو هم پوشش داده هر روز به اندازه 5 درب نوشابه خانواده محلول مخمر نان رو به عنوان غذا به هر یک از مخزنها اضافه میکنم حالا از سهیل عزیز و دیگران دوستان که تجربه در این خصوص کسب کردن چند تا سوال داشتم
    1- ایا با توجه به سبز شدن اب و پر رنگ شدن هر روزه ان بازهم نیازی به اضافه کردن مخمر یا هر چیز دیگه ای به عنوان غذا هست ؟
    3-جلبک های به وجود امده به پاهای ارتمیا می چسبه و و باعث مختل شن شنای انها میشه ایا این مشکل زا خواهد بود؟ راه حلی برای از بین بردن اونها نیست؟
    4- میزان تلفات تا چقدر طبیعی هست؟ چون من هنگام غذا دادن و بهم زدن اب مخزن برای پخش شدن غذا متوجه بالا امدن اجساد ارتمیا ها هم میشم
    ارادتمند -امیر

سلام دوست من
    مخمر برای فیتوپلانگونها کاربرد داره و اگه میبینید به اندازه کافی غذا در اختیار آرتیمیا ها هست نیازی به استفاده از اون ندارید
    عمق مخزن ارتباط مستقیم با میزان آرتیمیای مورد استفاده شما داره و البته نباید اونقدر زیاد بشه که نور بهش نفوذ نکنه.
    بهتره مخزن رو تمیز نگهدارید از جلبک زدن زیادی اون جلوگیری کنید چرا که آتیمیا با شنا کردن و تسویه آب تغزیه می کنه و اگه نتونه شنا کنه طبیعا خواهد مرد
    در مورد طبیعی بودن تلفات نمیشه چیزی گفت و شما باید سعی کنید تحت هر شرایطی اون رو به حداقل برسانید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    مخمر برای فیتوپلانگونها کاربرد داره و اگه میبینید به اندازه کافی غذا در اختیار آرتیمیا ها هست نیازی به استفاده از اون ندارید
    عمق مخزن ارتباط مستقیم با میزان آرتیمیای مورد استفاده شما داره و البته نباید اونقدر زیاد بشه که نور بهش نفوذ نکنه.
    بهتره مخزن رو تمیز نگهدارید از جلبک زدن زیادی اون جلوگیری کنید چرا که آتیمیا با شنا کردن و تسویه آب تغزیه می کنه و اگه نتونه شنا کنه طبیعا خواهد مرد
    در مورد طبیعی بودن تلفات نمیشه چیزی گفت و شما باید سعی کنید تحت هر شرایطی اون رو به حداقل برسانید
    از اینکه محبت کردی و جواب دادی سپاسگذارم
    ممنون میشم خصوص پاک کردن جلبکها هم راهنمایی کنی چون این جلبکها بد جوری به دست و پای ارتمیاها پیچیده ومانع شنا او نها شده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    سلام...خيلي خوشحالم كه خيلي از دوستان با خوندن اين تاپيك تونستن با موفقيت آرتميا پرورش بدن.
    من خودم الان 4 عدد مخزن براي آرتميا گذاشتم كه 2 روز يكبار تغذيشون ميكنم چون بيشتر وقت نميكنم....به نظر من شما يكي از مخازن رو تغذيه كنيد و يكي رو تغذيه نكنيد و ببينيد تغيير زيادي مشاهده ميكنيد يا نه...اگر تغييرات زياد نبود نيازي به تغذيه زياد نيست...
    فقط 1 سوال شما 5 وعده غذا دهي ميكنيد يا 1 وعده و هر وعده 5 درب نوشابه ؟؟؟؟
    و اين مخمر رو چطوري ميديد به آرتمياها ؟؟

عمق مخزن خوب براي من كه تا حالا مخازن بزرگي نداشتم خيلي فرقي نميكرد اما مخزن هايي كه كوتاه تر و طول عرض بيشتري دارن تا الان بهتر جواب گرفتم
    چيزي رو كه نديدم نميتونم راجبش نظري بدم...شرمنده
    تلفات ميتونه به خاطر تغذيه زياد هم باشه....اگر امكانش هست چندتا عكس از مخازن قرار بديد و همينطور نحوه تغذيه آرتمياها...موفق باشيد
    ارادتمند -امیر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    سلام...خيلي خوشحالم كه خيلي از دوستان با خوندن اين تاپيك تونستن با موفقيت آرتميا پرورش بدن.
    من خودم الان 4 عدد مخزن براي آرتميا گذاشتم كه 2 روز يكبار تغذيشون ميكنم چون بيشتر وقت نميكنم....به نظر من شما يكي از مخازن رو تغذيه كنيد و يكي رو تغذيه نكنيد و ببينيد تغيير زيادي مشاهده ميكنيد يا نه...اگر تغييرات زياد نبود نيازي به تغذيه زياد نيست...
    فقط 1 سوال شما 5 وعده غذا دهي ميكنيد يا 1 وعده و هر وعده 5 درب نوشابه ؟؟؟؟
    و اين مخمر رو چطوري ميديد به آرتمياها ؟؟

عمق مخزن خوب براي من كه تا حالا مخازن بزرگي نداشتم خيلي فرقي نميكرد اما مخزن هايي كه كوتاه تر و طول عرض بيشتري دارن تا الان بهتر جواب گرفتم
    چيزي رو كه نديدم نميتونم راجبش نظري بدم...شرمنده
    تلفات ميتونه به خاطر تغذيه زياد هم باشه....اگر امكانش هست چندتا عكس از مخازن قرار بديد و همينطور نحوه تغذيه آرتمياها...موفق باشيد
    ارادتمند -امیر

از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید ممنونم
    من مخمر نان رو از عطاری تهیه کردم و یک مقدار از اون رو ریختم توی یک بطری اب (سیفون شده از اکواریوم) بعد انقدر تکان دادم تا تمام اون داخل اب حل شد و اب بطری به کرم غلیظ تغییر رتگ داد از اون روی یک بار و به اندازه 5 درب نوشابه خانواده به ارتمیا ها می دادم البته الان حدود یک هفته هست که دیگه هیچ غذایی بهشون نمی دم و مشکل چسبیدن جلبک هم حل شده گویا به خاطر بهم زدن اب مخزن بود الان چون دیگه غذا نمی دم دیگه اب رو بهم نمی زنم
    البته حتما این پیشنهاد شما رو انجام می دم که به یکی از مخزنها غذا اضافه می کنم و به دیگری هیچ فقط کاش یه می فرمودید که شما هر وعده چه مقدار غذا به مخازن اضفه می کنید
    در خصوص عکس هم حتما در اولین فرصت تهیه می کنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام
    می خوام برای اولین بار آرتیما هچ کنم (در ظرف نوشابه )
    تا حالا نیازی به این کار نبود چون از میکس دل برای تغذهی بچه اسکار هایی که سایز می کردم استفاده می کردم
    سوالم اینه که آیا در تمام طول مدت هچ باید لامپ روشن باشه ؟
    آیا نور لامپی که از سقف آویزان شده کافیه یا اینکه باید لامپ خیلی نزدیک به بطری باشه ؟ چقدر نزدیک باشه ؟
    آیا لامپ کم مصرف خوبه ؟ چند وات باشه
    متشکرم

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    من مخمر نان رو از عطاری تهیه کردم و یک مقدار از اون رو ریختم توی یک بطری اب (سیفون شده از اکواریوم) بعد انقدر تکان دادم تا تمام اون داخل اب حل شد و اب بطری به کرم غلیظ تغییر رتگ داد از اون روی یک بار و به اندازه 5 درب نوشابه خانواده به ارتمیا ها می دادم البته الان حدود یک هفته هست که دیگه هیچ غذایی بهشون نمی دم و مشکل چسبیدن جلبک هم حل شده گویا به خاطر بهم زدن اب مخزن بود الان چون دیگه غذا نمی دم دیگه اب رو بهم نمی زنم
    البته حتما این پیشنهاد شما رو انجام می دم که به یکی از مخزنها غذا اضافه می کنم و به دیگری هیچ فقط کاش یه می فرمودید که شما هر وعده چه مقدار غذا به مخازن اضفه می کنید
    با اجازه سهیل عزیز البته توضیحات تکمیلی رو خودشون خدمتتون عرض می کنند
    فقط در مورد تغذیه در مورد مخمر یا اب سبز به حدی به اب ارتیماها اضافه کنید که رنگ اب مقداری تیره بشه بعد از این کار تا وقتی که مجددا اب کاملا شفاف نشده به اب ارتیماها هیگونه غذایی اضافه نکنید تا اب کیفیت خودشو از دست نده

نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام
    می خوام برای اولین بار آرتیما هچ کنم (در ظرف نوشابه )
    تا حالا نیازی به این کار نبود چون از میکس دل برای تغذهی بچه اسکار هایی که سایز می کردم استفاده می کردم
    سوالم اینه که آیا در تمام طول مدت هچ باید لامپ روشن باشه ؟
    آیا نور لامپی که از سقف آویزان شده کافیه یا اینکه باید لامپ خیلی نزدیک به بطری باشه ؟ چقدر نزدیک باشه ؟
    آیا لامپ کم مصرف خوبه ؟ چند وات باشه
    متشکرم
    امید جان قصد داری فقط برای تغذیه لاروها ارتیما تولید کنی یا تکثیر
    اگر قصد تکثیر داری که این تایپیک رو مطالعه کنبه تمامی جوابهات خواهی رسید
    در مورد تهیه ارتیما برای تغذیه لاروها
    اولین قدم تهیه ارتیما مرغوب از بازار هست که متاسفانه ارتیماهیا تاریخگذشته و نامرغوب به وفور در بازار یافت می شن در موقع خرید دقت لازم رو باید داشته باشی
    در مورد نور یکی از مهمترین عوامل در تولید ارتیما استفاده از نور هست که این نور می تونه از خود نور تانک یا نورهای فلئورسنتی یا تنگستنی باشه یا نور موجو در محیط
    نیاز نیست این نور دهی 24 ساعته صورت بگیره شبها موتونید خاموشی بدید
    فقط تنها نوری که در این ار برای هچ شدن ارتیماها مضر هست نور قرمز رنگ هست که در این امر نباید استفاده بشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    [QUOTE=saeed92129212;187563]با اجازه سهیل عزیز البته توضیحات تکمیلی رو خودشون خدمتتون عرض می کنند
    فقط در مورد تغذیه در مورد مخمر یا اب سبز به حدی به اب ارتیماها اضافه کنید که رنگ اب مقداری تیره بشه بعد از این کار تا وقتی که مجددا اب کاملا شفاف نشده به اب ارتیماها هیگونه غذایی اضافه نکنید تا اب کیفیت خودشو از دست نده

ممنون دوست من ولس سوال من این بود که ایا با وجود سبز شدن اب و پررنگ شدن هر روزه اون دیگه نیازی به تغذیه با دیگر غذا ها (مخمر و ...) هست یا نه ؟ که بنا بر تجربه ای که توی این مدت کوتاه بدست اوردم گمان نمی کنم نیازی به تغذیه باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    خواهش ميكنم...وظيفه است...فقط اگر يه موقع دير جواب ميدم و دير به دير سر ميزنم به خاطر مشغله كاري زياد و خستگيه
    در مورد تغذيه شما بايد بگم به نظر من يه جاي كار داريد اشتباه ميكنيد...اگر اون آب مخمر رو درست كنيد و بزايد كنار و كم كم بهشون بديد به نظر من اشتباهه چون اولا اون آب بوي خيلي بدي ميگيره كه براي گنديدن آب هست كه به نظر من احتمال داره تلفات شما به همين دليل باشه...شما ميتونيد به اندازه نصف قاشق چايخوري از پودر مخمر در بطري آب بريزيد و تكان بديد تا حل بشه و همشو بريزيد توي آب آرتمياها ...من براي مخازن خودم صف قاشق غذاخوري ميريزم براي 4 تا مخزن
    مقدار غذا دهي بعد از مدتي بايد دستتون بياد...اما سعي كنيد زياده روي نكنيد و هميشه اون محلول آب و مخمر رو تازه درست كنيد و بهشون بديد

صفحه 15 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)