صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    مبارکه دوست عزیز کلا این هم مثل باقی کاسکو ها بچه لوس و بی تربیتی هست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام امير آفرين خوشم اومد حرف گوش كردي چشم سفيد گرفتي سنش خيلي خوبه الانم تازه وارد 2 سالگي شده كاري هم به اون 30 كلمه نداشته باش مهم هوش كاسكوعه هفته اي دوبار عسل طبيعي و مرغوب بزن به بيسكوييت ساقه طلايي بده بخوره بعد از چندوقت ميبيني تاثيرش رو فلفل دلمه سبز و هويج خام و كلم سفيد و بنفش بهش بده گوجه فرنگي خيلي كم بده سيب شيرين خوبه كاهو نده براش سنگ مينرال بخر اگر سفيدش رو بخري بهتره چون ممكنه از سنگ سياه بترسه قطره ي avimineral و avivitamin رو حتما حتما بخر چون طوطي ها خيلي زود كلسيم بدنشون رو مصرف ميكنن پرتقال شيرين هم بهش بده تا با محيط خونتون كامل آشنا نشده بيرون نيارش هيچ وقت پرهاش رو قيچي نكن چون پركن ميشه سعي كن طوري باهاش رفتار كني بهت وابسته نشه و اجتماعي بشه اسباب بازي ميخري از كوچيك شروع كن بعد اسباب بازي هاي بزرگ بخر كاكاؤ بهش اصلا نده همينطور قهوه و شكر و قند و نمك گردو هم بده اما جاهاي تلخش رو جدا كن و پسته هم بده بادوم هم كم بده بهش محل اتصال ميله هاي قفسش رو هم تند تند بشور و نذار بين درزهاي اتصالات پس مونده ي غذا بمونه چون حشره ميزاره همچنين ميكروب و باكتري چوب نشيمنش رو هم تا كثيف شد بشور و خشك كن ناخن هاش رو كوتاه نكن فقط يكم سوهان بزني تا تيزي ناخنش بره كافيه زياد هم با دستت به منقارش ور نرو تا عادت به گاز گرفتن نكنه يه نكته هم كه هيچكس اشاره اي نكرد اينه كه اون تخمه رو بردار و فقط بهش ذرت تازه بده تخمه چربي بالايي داره و برا كاسكو مضره
    ممنون به موراد خوبی شاره کردین اما بیسکویت اصلا نیاز نیست تا وقتی غذهای طبیعی هست . عسل هم معمولا به طوطی هایی میدن که از نظر جسمانی ضعیف شده باشه . به طوطی ای که هیچ مشکلی نداره عسل نمیدن .

"هيچ وقت پرهاش رو قيچي نكن چون پركن ميشه" اینم درست نیست . پرهای طوطی اگه صحیح کوتاه نشه امکان پرکنی وجود داره . اما اگه درست کوتاه بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد . مگر اینکه طوطی واقعا استرس شدید داشته باشه . اگه قرار باشه با کوتاه کردن پر، کاسکو پرکن بشه تا الان کاسکو ی تمام افرادی که پر هاشون کوتاه شده باید پرکن میشدن

درباره گردو هم درسته ، فقط گردوی سیاه یا تیره تر از حالت عادی نباید به طوطی داده بشه .

نکته بعدی اینکه هیچ کس بهش اشاره نکرد این بود که تخمه رو بردارن این درسته . البته نباید خیلی با عجله تخمه رو از غذاش حذف کنن . اگه عادت داره که به مقدار زیاد تخمه بخوره باید این مقدار رو به تدریج کم کنن. که علاوه بر ذرت تازه میتونن حبوبات میوه جات و سبزیجات مختلف رو تو غذاییش وارد کنن .

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    در مورد قيچي كردن پر كاسكو من به چند نفر قبلا گفتم اما گوش نكردن
    نتيجش هم پركن شدن كاسكوشون شد
    كاسكو تك تك پرهاش رو دوست داره اگر پراشو قيچي كنن ناراحت ميشه
    حتي اگر خيلي هم اهلي باشه اون موقع به تقليد از صاحبش كه پراشو چيده شروع ميكنه به كندن پرها
    تازه وقتي كاسكو ها هيچ كدوم قابل اطمينان نيستن اصلا چرا بايد به اين فكر كرد كه با قيچي كردن پرا ميشه از فرارشون جلوگيري كرد يا نه
    اگر پرو بال درست حسابي نداشته باشه يه موقه بخواد بپره اون وقت با مخ ميره تو ديوار
    بيسكوييت ساقه طلايي هم به خاطر سبوس كه داره خيلي مفيده
    عسل هم به قوي شدنش كمك ميكنه ديگه
    ذرت هم كه انقدر دوست دارن كه همون روز اول به تخمه ترجيح ميدن
    من دوروز درميون به نيكي عسل ميدادم انقدر انرژيش زياد شده بود كه صبح تا شب يه كله حرف ميزد
    يه بار هم سرش رو فرو برد توي شيشه عسل وقتي ديديم از خنده مرديم

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    راستي امير براش شاخه ي تميز و تازه چوب هم بزار تا بجوه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    راستي امير براش شاخه ي تميز و تازه چوب هم بزار تا بجوه
    مهدی چوب چی براش بذارم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    حتي اگر خيلي هم اهلي باشه اون موقع به تقليد از صاحبش كه پراشو چيده شروع ميكنه به كندن پرها
    تازه وقتي كاسكو ها هيچ كدوم قابل اطمينان نيستن اصلا چرا بايد به اين فكر كرد كه با قيچي كردن پرا ميشه از فرارشون جلوگيري كرد يا نه
    اگر پرو بال درست حسابي نداشته باشه يه موقه بخواد بپره اون وقت با مخ ميره تو ديوار
    من دوروز درميون به نيكي عسل ميدادم انقدر انرژيش زياد شده بود كه صبح تا شب يه كله حرف ميزد
    سلام.خیر همونطور که سپیده خانم فرمودن قرارنیست همه ی کاسکوهایی که پرهاشون قیچی میشه پرکن بشن.ضمن اینکه کاسکو پرنده ای نیست که دائم توی خونه پرواز کنه که بخواد با مخ به زمین یا در و دیوار بخوره.کاسکو اگر موقع کوتاه کردن پرهاش اذیت بشه فقط پرکن میشه وگرنه اگر کسی که کوتاه میکنه حرفه ای باشه و سریع و یکدست کوتاه کنه و اگر رام باشه نهایت یکی دو روز بد قلقی میکنه و باز به شرایط عادیش بر میگرده.
    عسل قند بالایی داره.اگر به موقع استفاده نشه کلیه ی پرنده رو اذیت میکنه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ببینید دوست عزیز مشکل اینه که شما یه سری موارد رو به همه طوطی ها تعمیم میدین .

طوطی به تقلید از صاحبش شروع میکنه به کندن پرهاش ؟؟!! . اولین باره دارم اینو می شنوم . مشکل جای دیگست ، اصلا تقلیدی در کار نیست . کاسکو یا طوطی رامی که پرهاش کوتاه بشه و پر بکنه به علت بد کوتاه شدن پر ، شروع به پرکنی میکنه چون نمی تونه درست پرواز کنه و به قول شما با مخ میخوره زمین ، اعتماد به نفسش رو از دست میده ، تمام قدرتش به همون بال هاش هست . وقتی این قدرت به طور کامل ازش گرفته میشه در مقابل افراد یا چیز هایی که ازشون میترسه یا قبلا در مقابلشون احساس قدرت میکرده ، احساس ضعف می کنه و فکر میکنه هیچ دفاعی نداره . همین باعث افسردگیش میشه و شروع به پرکنی می کنه ، عوامل دیگه ای هم ممکنه باعث پرکنی بشه ولی هیچکدوم تقلید نیست . نه تنها کاسکو بلکه تمام طوطی ها پرهاشونو دوست دارن ولی بعضی وقتا لازمه پر طوطی کوتاه بشه . نه تا حدی که طوطی نتونه پرواز کنه . فقط سرعتش کم میشه و تو ارتفاع کمتری میتونه پرواز کنه ( به غیر از محیط باز که باد باعث اوج گرفتن طوطی میشه ). کوتاه کردن پر به تصمیم صاحب طوطی بستگی داره . این نظر شما محترم هست و میتونید به کاربرا پیشنهاد بدین که پر طوطی رو کوتاه نکنن ولی دقیقا مثل حرفی که درباره نوازش سر طوطی زدید و گفتید باعث پرکنی میشه ، اینم مثل همون حرفه . این حرف شما کاربرا رو به اشتباه میندازه . خیلی ها هستن که پر طوطی رو کوتاه میکنن ولی هیچ مشکلی برای طوطی هاشون پیش نمیاد.

اصلا بحث فرار نیست . خونه یه محیط بسته هست که وقتی طوطی آزاد گذاشته میشه باید نکات ایمنی هم رعایت بشه که طوطی فرار نکنه . کوتاه کردن پر برای طوطی هایی که درست نمی تونن پرواز کنن ( حداقل سال اول ) و طوطی هایی که رفتارهای پرخاشگرانه دارن لازمه . بعضی ها هم برای تربیت طوطی ها معمولا سال اول پر طوطی رو کوتاه می کنن مشکلی هم پیش نمیاد . نا گفته نمونه که خودم از مخالفای کوتاه کردن پر طوطی هستم ولی همه جوانب رو باید توضیح داد . تصمیم با صاحب طوطی هست

بیسکویت ساقه طلایی فقط از سبوس ساخته نشده ، شکر و مواد افزودنی هم داره که برای طوطی مضر هست .

ذرت هم بله دوست دارن ولی تنها غذای مورد علاقه طوطی ها نیست . همه چیز باید به اندازه در اختیارشون قرار بگیره .

درباره عسل هم جناب اسکندری توضیح دادن

هر کسی که از طوطی نگه داری میکنه ممکنه غذاهایی به طوطیش بده که کلا مضر هست ولی نمی خواد ضررش رو قبول کنه . اصلا مهم نیست . ولی نباید تو فروم تاکید کنه که اینکار درسته .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    مبارکه ایشالا لحظات خوبیو با هم بگذرونید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    تبریک میگم امیر جان میشه بپرسم از کجا خریدیش آخر؟کاسکوی خوبیه ماشا..الله امیدوارم روز های خوبی رو درکنار هم رقم بزنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام دوستان
    بعد مدت ها گفتم چندتا عکس جدید از کاسکوم بذارم حدود 6 ماهه که دارمش دیگه کلا" به فضای خونه عادت کرده و کلی حرف میزنه هر کسی از بیرون میاد,کاسکوم خودش سلام میکنه وقتی که خودم یا اعضای خانواده میخوایم بریم بیرون خداحافظی میکنه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)