صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو نر پنج ساله
    شماره عضویت
    19236

پرسش و پاسخ متداول درباره پرندگان شکاری

به نظر شما این کدوم گونه و نژاد از عقاب ها هستش؟؟ راستش اطلاعاتی ندارم.

قیمت حدودی میشه براش در نظر گرفت؟

این عقاب رو به تازگی گرفتم.
    غذا نمیخوره . اب نمیخوره . براش گوشت گوسفند و استخون و حتی گوشت مرغ گذاشتم لب نمیزنه حتی.
    اب رو هم اصلا نخورده.
    فعلا براش قفس یا جایی مناسب درست نکردم
    ولی جاش بد هم نیست
    هم هوا رفتو امد داره
    هم نور داره .

نه میشه گفت وحشیه ن میشه گفت رام هست . ولی دست طرفش میره پنجه میزنه .

یه اطلاعات کاملی میخاستم.

این حیوون رو قراره چند روزی فقط تقویت کنم و بعد ببرمش ازادش کنم
    لطفا بهم کمک کنید تا بتونم بش غذا بدم و ...
    و شما هم توی ثواب ازاد کردن یه همچین پرنده ی خوشگل و زیبایی سهیم باشید .

ممنونم.
    امیدوارم هرچه زود تر یکی پاسخ بده.

Sent from my SM-J700H using Parsipet mobile app
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 26th June 2016 در ساعت 09:46 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و...
    شماره عضویت
    19425
    اگر اشتباه نکرده باشم این سارگپه است. این پرنده در نواحی جنگلی با درخت های پراکنده -کوهپایه های دور دست-کشتزار ها و نواحی پر درخت-روی صخره های ساحلی درخت ها و زمین های نا هموار آشیانه میسازد.سارگپه پرنده ای است که در زمستان ها در منطق مختص به خود نسبتا فراوان بوده و در حال حاظر پرنده ای کم یاب میباشد. در ناحیه دریای خزر به صورت بومی زندگی میکند.کما این که در این ناحیه نیز به ندرت دیده میشود.حفاظت:سارگپه معمولی با این که جزو پرنده های حمایت شده میباشد ولی برنامه حفاظتی خاصی برای آن در نظر نگرفته شده است. غذا نخوردنش احتمالا به خاطر ترس از محیط میباشد.ولی پیشنهاد میکنم اگر هدف شما آزاد سازی پرنده میباشد اون رو به سازمان های حفاظت از محیط زیست خود تحویل دهید
    لطفا اطلاع بدبن که با پرنده چه کار کردید.بهتره زیاد سمتش نرید و غذا رو تو یه ظرف در اختیارش بذارید و کاری بهش نداشته باشید چون که یک پرنده یه وحشیه احتمال حمله وجود داره.
    ویرایش توسط ali2079 : 25th June 2016 در ساعت 06:15 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط alipaktinat224 نمایش پست ها

به نظر شما این کدوم گونه و نژاد از عقاب ها هستش؟؟ راستش اطلاعاتی ندارم.

قیمت حدودی میشه براش در نظر گرفت؟

این عقاب رو به تازگی گرفتم.
    غذا نمیخوره . اب نمیخوره . براش گوشت گوسفند و استخون و حتی گوشت مرغ گذاشتم لب نمیزنه حتی.
    اب رو هم اصلا نخورده.
    فعلا براش قفس یا جایی مناسب درست نکردم
    ولی جاش بد هم نیست
    هم هوا رفتو امد داره
    هم نور داره .

نه میشه گفت وحشیه ن میشه گفت رام هست . ولی دست طرفش میره پنجه میزنه .

یه اطلاعات کاملی میخاستم.

این حیوون رو قراره چند روزی فقط تقویت کنم و بعد ببرمش ازادش کنم
    لطفا بهم کمک کنید تا بتونم بش غذا بدم و ...
    و شما هم توی ثواب ازاد کردن یه همچین پرنده ی خوشگل و زیبایی سهیم باشید .

ممنونم.
    امیدوارم هرچه زود تر یکی پاسخ بده.

سلام
    دوست عزیز حرفات تناقض داره این پرنده کاملا سالمه و نیازی به تقویت نداره لطفا رهاش کن
    محض اطلاع:پرندگان شکاری آب نمیخورن،برا غذاشم یک عدد ران بلدرچین رو بزار جلوش میخوره ولی الان استرس داره بعید میدونم غذا بخوره ولی تست کن و گوشت گوسفند و مرغ مناسب نیس،قفس نگه نمیدارن پرنده ی شکاری رو پرهاش خراب میشه باید استند بسازی،سارگپه به راحتی رام و اهلی نمیشه تربیتشم سخته

لطفا پرنده رو رها کن نمیدونم هدفت چیه ولی دربرابر این پرنده شما مسئولی اطلاعات مناسبیم برا نگهداری نداری پرنده رو اذیت میکنی
    ویرایش توسط karshenas : 25th June 2016 در ساعت 06:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali2079 نمایش پست ها
    اگر اشتباه نکرده باشم این سارگپه است. این پرنده در نواحی جنگلی با درخت های پراکنده -کوهپایه های دور دست-کشتزار ها و نواحی پر درخت-روی صخره های ساحلی درخت ها و زمین های نا هموار آشیانه میسازد.سارگپه پرنده ای است که در زمستان ها در منطق مختص به خود نسبتا فراوان بوده و در حال حاظر پرنده ای کم یاب میباشد. در ناحیه دریای خزر به صورت بومی زندگی میکند.کما این که در این ناحیه نیز به ندرت دیده میشود.حفاظت:سارگپه معمولی با این که جزو پرنده های حمایت شده میباشد ولی برنامه حفاظتی خاصی برای آن در نظر نگرفته شده است. غذا نخوردنش احتمالا به خاطر ترس از محیط میباشد.ولی پیشنهاد میکنم اگر هدف شما آزاد سازی پرنده میباشد اون رو به سازمان های حفاظت از محیط زیست خود تحویل دهید
    لطفا اطلاع بدبن که با پرنده چه کار کردید.
    سلام
    بله سارگپس احتمالا
    ویرایش توسط karshenas : 25th June 2016 در ساعت 06:07 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و...
    شماره عضویت
    19425
    منو یاد زمانی انداخت که از پرنده های شکاری نگهداری میکردم.من قبلا دلیجه داشتم وقتی فهمیدم نمیتونم از پسش بر بیام به محیط زیست تحویلش دادم. حتی چند بار نزدیک بود که بهم حمله کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو نر پنج ساله
    شماره عضویت
    19236
    دوستای عزیزم خیلی ممنون که راهنمایی کردین .
    ممنونم ازتون

بله گفتین کم یابه و منم یجورای مسئول هستم
    این حیون رو نزدیکی یکی از خیابون های محل زندگیم پیدا کردم دیروز.
    ترسیده بود و بچه ها و ادم های زیادی دورش بودن
    با سووییشرتم ( که خدا بیامرزتش دیگه . تیکه تیکه شد) گرفتمش . البته مچ دستم رو حدودا ۱۵ سانت پاره کرد با یکی از ناخون هاش 😂 .

خلاصه گرفتمش و از محل دور شدم و اوردمش خونه
    توی جایی نگه داشتم تا چند روزی بعد ببرم توی جنگل رهاش کنم.
    قیمت رو فقط واسه اطلاعات پرسیدم.
    همچین پرنده ی زیبایی نباید قاچاق بشه یا خرید و فروشی روش صورت بگیره.
    خوشحالم ک عقده هام مثل شماست.

در مورد خوراکش ممنون که توضیح دادین.

در مورد این که گفتین به حفاظت محیط زیست اطلاع بدم ... خودم خیلی شک دارم
    چون با چشمام دیدم که هنین حفاظت یسری پرنده ها رو میگرفت از مردم و به همون کارکنای خودش میداد .
    رها سازی هم نمیشدن در صورتی که کسی که میدا کرده بود قصد رهاسازی رو داشت.
    توی مناطق شمالی زندگی میکنم و این چیز ها رو بسیار دیدم.

ممنون که راهنمایی کردین.
    قصدم جز رها سازی چیزه دیگه ای نیست.
    پارسال هم یه قرقی رو پیدا کرده بودم و بعد از مداوا رهاش کردم.
    توی شمال از این اتفاقا زیاد میوفته .

به هر حال ممنون که راهنمایی کردین.

ویرایش توسط alipaktinat224 : 25th June 2016 در ساعت 06:30 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    18546
    سلام
    دوست عزیز
    این حیوون سارگپه هست و همینطور اگر بعد از یک روز غذا نخورد صد در صد مشکل داره
    طبق توضیحاتی که دادین مشکل داره که نمیتونسته از دست بچه ها در بره و پرواز کنه و به هیچ عنوان نباید آزادش کنی تا برای آزادی آماده و آموزش ببینه تا بتونه برگرده به طبیعت

لطفا عکس هایی دیگه ازش بزارید
    و حتما از دستشویش عکس بزارید

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    با سلام
    به احتمال %99 سارگپه معمولی ( استپی) است و برای تشخیص بهتر باید از روی طرح دُم و زیر بال نظر داد ولی با توجه به اتفاق نظر دوستان لازم نیست !
    ببینید دوست عزیز این پرنده از لحاظ ظاهری پرنده ی سالمیه و کما اینکه خوی تهاجمی هم داره و مدفوعش هم از لحاظ ظاهری مشکلی نداره و پرهای دُم وبال هم ظاهر سالمی دارند
    هر چه بیشتر موندنش پیش شما باعث صدمه بیشتری میشه به خودش و شاید شما با توجه به این که شما اطلاعات کاملی از نگهداری پرندگان شکاری ندارید . شما به سازمان محیط زیست استان و محل سکونت خود مراجعه کنید و تحویل دهید پرنده پس از تیمار و نگهداری چند روزه رهاسازی میشه .
    پرندگان شکاری بیشتر از شکارشون اب مورد نیاز بدن خودشون رو تهیه می کنند
    محل نگهداری این پرنده بسیار بد است و موجب اسیب به پرنده می شود و با توجه به اسکلت شکننده پرندگان و تاثیر جدی بر ادامه حیات این سارگپه بهتر است هر چه سریعتر اقدام به تحویل این سارگپه کنید .
    مهم ترین نکته برای حیات این پرنده هر چه سریعتر برگشتش به محیط طبیعی است و هرچه تماس کمتر با شما است
    و در اخر ! سارگپه پرنده با ارزشی برای تعلیم و تربیت نیست و طرفداری هم انچنان ندارد
    اگر اشتباه نکنم در پای این پرنده حلقه است حداقل چیزی که در پای سارگپه معلوم است و با توجه به وجود حلقه پرنده ای ثبت شده در سازمان است و هم اطالاعات این پرنده ثبت شده و شناسایی شده است و اینکه شما با تحویلش می توانید اطلاعاتی ارزشمند رو در اختیار محققان قرار دهید

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    چطور پیدایش کنیم :

اندازه سارگپه استپی بین50 تا 55 سانتی‌متر است؛ سارگپه‌ها را می توان از طرح بدنشان در حال پرواز ( بال‌های پهن ، دم بزرگ و گرد و گردن خیلی کوتاه ) تشخیص داد .
    در سه مورف قرمز روباهی، سیاه- قهوه ای و مشکی می باشد.
    مورف سیاه-قهوه ای سارگپه استپی در ایران با سارگپه معمولی اشتباه گرفته می شود. اما طبق ویرایش دو کتاب پرندگان خاورمیانه سارگپه معمولی فقط در اروپای غربی زندگی می کند. سارگپه استپی از سارگپه معمولی کوچکتر و لاغرتر است، بالهایش خالهای بیشتری دارد و دمش نیز بلند تر است.
    رنگ پرو بال سارگپه استپی بالغ خیلی متنوع ولی به‌طور کلی قهوه‌ای پررنگ است ،زیر بال ها غالبا کمرنگ است و در سطح شکمی لکه‌های سفید فراوان دارد . میزان رنگ سفید در سطح شکمی و زیر بال‌ها متغیر است ولی به اندازه سارگپه پابلند نمایان نیست .
    در زیرخم بال ها لکه های بزرگ تیره رنگی دیده می شود و پاها بدون پر و به رنگ زرد کم رنگ است.
    رو تنه قهوه ای کمرنگ تا قهوه ای تیره و نوک شاهپرها قهوه ای تیره تا سیاه است.
    تفاوت این پرنده با سارگپه پابلند در این است که ، دمش راهراه عرضی باریک قهوه‌ای و خاکستری و نوار انتهایی پهن تیره دارد ، لکه‌های بزرگ و تیره‌رنگ زیر خم بالش زیاد مشخص نیست و پاهای بدون پر و زرد رنگی دارد .
    با بال‌های باز در حالیکه نوک شاهپرهای نخستین آنها به بالا برگشته است ، و با دمی گسترده ساعت‌ها بالباز اوج‌گیری می کند . در این حالت بالها را راست و قدری رو به بالا نگهمیدارد و به علت کوتاهی گردن جثه‌اش تپل بنظر می آید ، برخلاف عقاب‌ها که گردنی کشیده دارند، سر و گردنش کوتاه و حالت جثه اش جمع و جور است. پروازش نسبتا سنگین و کند است و گاهی درجا بال می زند ، هنگام شکار از ارتفاع کم بر روی پستانداران کوچک مثل خرگوش ( و به ندرت پرندگان کوچک ) می جهد ؛ به لاشه و مردار نیز علاقه نشان می دهد .
    هنگام بال بازروی های طولانی، نوک شاهپرها را رو به بالا تعقر پیدا می کند و دمش گسترده می شود.
    اغلب به صورت دسته‌های کوچک دیده می شوند .

اندازه پرنده: 50-75 Cmطبقه‌بندی علمی

فرمانروا:جانوران
    شاخه: طنابداران
    رده:پرندگان
    راسته:شاهین سانان-falconiformes
    سارگپه ها-buzzards
    نام علمی:Buteo buteo vulpinus

نام انگلیسی:

Steppe Buzzard
    نقشه پراکندگی سارگپه استپی:

پراکندگی سارگپه استپی

سارگپه پرنده‌ای‌ست که زمستان‌ها در مناطق مختص به خود نسبتا فراوان بوده و در حال حاضر پرنده‌ای کمیاب است ، در ناحیه دریای خزر به صورت بومی زندگی می کرده ، کما اینکه در این ناحیه نیز بسیار به ندرت به چشم می خورد .!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Dog
    شماره عضویت
    19670
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز حرفات تناقض داره این پرنده کاملا سالمه و نیازی به تقویت نداره لطفا رهاش کن
    محض اطلاع:پرندگان شکاری آب نمیخورن،برا غذاشم یک عدد ران بلدرچین رو بزار جلوش میخوره ولی الان استرس داره بعید میدونم غذا بخوره ولی تست کن و گوشت گوسفند و مرغ مناسب نیس،قفس نگه نمیدارن پرنده ی شکاری رو پرهاش خراب میشه باید استند بسازی،سارگپه به راحتی رام و اهلی نمیشه تربیتشم سخته

لطفا پرنده رو رها کن نمیدونم هدفت چیه ولی دربرابر این پرنده شما مسئولی اطلاعات مناسبیم برا نگهداری نداری پرنده رو اذیت میکنی
    دلیجه ها میتونن استخوان بخورن؟

Sent from my D6503 using Parsipet mobile app

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)