کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8773
    سلام به همه
    دوستان من الان به مرحله ای رسیدم که وقتی به قفس طوطی نزدیک میشم و در فاصله تقریبا 10 سانتی قفس می ایستم
    طوطی برای چند ثانیه غر غر میکنه و بعد آروم میشه و به من نگاه میکنه...
    سوال من اینه که الان من باید دوباره به همین روش ادامه بدم؟
    یا باید وارد مرحله بعدی رام کردن بشم؟
    چه مرحله ای؟

ممنون ازینکه تجربه هاتون رو در اختیار ما تازه کار ها میزارید....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

فعلا خیلی زوده برای تغییر رویه دادن
    همین روند رو ادامه بدید به هیچ عنوان سعی نکنید لمسش کنید و یا کاری کنید که باعث ترسیدنش میشه.خودش بعد از 2-3 ماه وقتی شما نزدیک قفس میشید خودشو میچسبونه به قفس...یعنی از نزدیک شدن به شما لذت میبره ... این اون زمانیه که باید عوض کنید روند تربیت کردن و رام کردن کاسکو رو

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام . می خواستم بپرسم آیا کاسکوی عقب مونده هم وجود داره؟
    الان حدود 17 روزه که سنجد اومده خونه ما.از همون اول اصلا قار نمی کشید فقط موقع ترس می لرزید . از اول تا حالا جز دو سه تا صدای سوت مانند چیزی ازش نشنیدم .نگاهاش ماته انگار اصلا توی باغ نیست ( مثل آدمای کودن ) . بعضی وقتا در یک حالت کاملا قفل میشه مثل مجسمه حتی وقتی سرش توی ظرف غذاست و داره غذا می خوره یه دفعه توی همون حالت می مونه انگار یادش می رفته داشته غذا می خورده ( مثل آلزایمری ها ) .بعضی وقتا دستمو می برم سر میده ولی دفعات بعد یا حتی شاید چند لحظه بعد یادش میره و اجازه نمی ده .اسباب بازی هم واسش خریدیم ولی بهشون توجه نمی کنه . به نظرم مشکل عقلی داره . من ازش انتظار خاصی ندارم ولی به نظرم باید پر سر و صدا تر ،بازیگوش تر و باهوش تر باشه .ممکنه به خاطر افتادن از جایی مخش تکون خورده باشه ؟ چون پرنده فروشیه می گفت یه دفعه افتاده .کلا با این کاراش منو کسل کرده . تو رو خدا راهنماییم کنید .

اینا در اثر فشار های عصبی و روحی که بهشون تو طول مسیر پاکستان تا منزل شما طی کرده
    با ایجاد یک محیط آرام و امن این مشکل بر طرف میشه.به مرور اطمینانش جلب خواهد شد.هر وقت استرسش کاملا از بین بره بازیگوشیش خستتون هم خواهد کرد!!
    فقط عجله نکنید لطفا ... حد اکثر تو 5 ماه.ولی معمولای 2-3 ماهه رام و اهلی میشن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    سلام نفیسه جون
    بله همه اونا رو خوندم و در مورد اینکه هیچکدوم در مورد این شیلا فسقلی من جواب نداده هم با دوستان مشورت کردم و اونا هم راهنماییم کردن .آخرین بار آقای آژیده بهم گفتن که هیچ سعیی در مورد لمس کردن و یا رو دست آوردنش نکنم تا خودش تمایل نشون بده .اینکه میگید از دست میترسه دقیقا یعنی چی ؟ من گاهی که میخوام اسباب بازیهاش رو عوض کنم یا اسباب بازی که بدجور قرار گرفته رو درست کنم تقریبا دستم تا آرنج میره توی قفس اونوقت این فسقلی فضول انگار دست منم اسباب بازیه میاد باهاش بازی کنه یا میاد جلو که دقیقا ببینه من دارم چکار میکنم ؟ البته بگم که الان چندتا بازی بلده و خوب هم به حرفم گوش میده .من خیلی دوست دارم از قفس بیارمش بیرون آخه شیلا بصورت کاملا واضحی خیلی فضوله و دوست داره از همه چیز سردر بیاره ولی دوستان گفتن که تا دستی نشده بیرون نیارمش و اینکه یکی دوبار که اومده بیرون بعدش که میبرمش تو قفس باهام قهر میکنه . در این موقعیت پیشنهادتون چیه ؟
    لطف میکنید که راهنماییم میکنید.مرسی

دوستان لطف میکنید منو راهنمایی کنید ؟!!

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    سلام نفیسه جون
    بله همه اونا رو خوندم و در مورد اینکه هیچکدوم در مورد این شیلا فسقلی من جواب نداده هم با دوستان مشورت کردم و اونا هم راهنماییم کردن .آخرین بار آقای آژیده بهم گفتن که هیچ سعیی در مورد لمس کردن و یا رو دست آوردنش نکنم تا خودش تمایل نشون بده .اینکه میگید از دست میترسه دقیقا یعنی چی ؟ من گاهی که میخوام اسباب بازیهاش رو عوض کنم یا اسباب بازی که بدجور قرار گرفته رو درست کنم تقریبا دستم تا آرنج میره توی قفس اونوقت این فسقلی فضول انگار دست منم اسباب بازیه میاد باهاش بازی کنه یا میاد جلو که دقیقا ببینه من دارم چکار میکنم ؟ البته بگم که الان چندتا بازی بلده و خوب هم به حرفم گوش میده .من خیلی دوست دارم از قفس بیارمش بیرون آخه شیلا بصورت کاملا واضحی خیلی فضوله و دوست داره از همه چیز سردر بیاره ولی دوستان گفتن که تا دستی نشده بیرون نیارمش و اینکه یکی دوبار که اومده بیرون بعدش که میبرمش تو قفس باهام قهر میکنه . در این موقعیت پیشنهادتون چیه ؟
    لطف میکنید که راهنماییم میکنید.مرسی
    سلام.
    طبق گفته های آقای آژیده عمل کنید،

منظورم از اینکه گفتم از دست میترسه این بود که دست شما رو به عنوان یک نشینمن مطمین قبول نکرده و میترسه که بیاد رو دستتون ، منم این مشکل رو با یک کاکادو امبرلا داشتم. به مرور تونستم بیارمش روی پا ولی خیلی دیر اعتماد کرد.

باهاش بیشتر تمرین کنید و رابطه تون رو عمیق تر کنید.

بهتره که فعلا از قفس نیاد بیرون چون برای برگشتش بهش استرس وارد میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. کاسکوم هم چنان بی سرو صدا هست با اینکه رام هست و 2-3 هفته از اومدنش میگذره.
    امروز کسی خونه نبود (یعنی توی اون طبقه ای ک گذاشتمش کسی نبود دیدم وایساده به جیغ کشیدن و هووووو هوووووو کردن تق تق. تا منو دید ساکت شد علتش چیه؟؟
    میذاره دست بکشم سرش و تخمه بهش بدم از تو قفس . ولی ساکته.
    از قفسم که میاد بیرون رو قفس میشینه یه صدای کوچیکی میده و بعد ساکت میشه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. کاسکوم هم چنان بی سرو صدا هست با اینکه رام هست و 2-3 هفته از اومدنش میگذره.
    امروز کسی خونه نبود (یعنی توی اون طبقه ای ک گذاشتمش کسی نبود دیدم وایساده به جیغ کشیدن و هووووو هوووووو کردن تق تق. تا منو دید ساکت شد علتش چیه؟؟
    میذاره دست بکشم سرش و تخمه بهش بدم از تو قفس . ولی ساکته.
    از قفسم که میاد بیرون رو قفس میشینه یه صدای کوچیکی میده و بعد ساکت میشه

شاید سکوتش نشونه این باشه که هنوز یه ترسی از محیط داره

معمولا طوطی ها وپرندگان سر صبح سر و صدای بیشتری دارن

صبحها هم ساکته یا جیغ و داد میکنه؟

شاید کلا بچه آرومیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    سلام . چرا میگن نباید قفس کاسکو روی زمین باشه؟
    دیشب قفس سنجدو گذاشتیم روی زمین اونم اومد بیرونو کلی برای خودش دور زد. رفت توی اتاقا آشپزخونه و خلاصه انگار خوشش اومده بود . امروز صبح که رفتیم بیرون روی چوب نشیمن گاهش بود ولی ساعتای 6 عصر که برگشتم دیدم کف قفسه ( با اینکه تا الان اصلا سابقه نداشته بره کف قفس ) منم قفسشو آوردم پایین .مثل شب پیش اونم اومد روی چوبشو بعد از چند ثانیه اومد بیرون از قفس و با اینکه خیلی کم سر و صداست یعنی بگم تقریبا بی صداست ، در حین قدم زدن چند تا سوتم زد که من کلی ذوق کردم بعد دوباره اومد توی قفسشو روی چوبش نشست و شروع به پر آرایی کرد . منم بعد از چند دقیقه گذاشتمش سر جاش که حدود 50 الی 60 سانت با زمین ارتفاع داره .بعد دیدم تا گذاشتمش از روی چوبش اومد پایین رفت کف قفس . نشونه ای از ترس هم توی این مواردی که گفتم ازش دیده نشد . علتش چیه؟ یعنی دوست داره قفسشو بذاریم روی زمین همیشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید آخه من تازه کارم و دفعه ی اولمه کاسکو دارم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    دوستان اگه می*شه منو رهنمائی کنید

این طوطی من با من اصلا رابطش خوب نیست.یعنی* اینکه از من خیلی میترسه.یه جورایی به این دلیل دارم ازش زده میشم

۲ ماه که دارمش

نظرتون چیه؟نگهش دارم یا اینکه بفروشم یکی* دیگه بگیرم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام . چرا میگن نباید قفس کاسکو روی زمین باشه؟
    دیشب قفس سنجدو گذاشتیم روی زمین اونم اومد بیرونو کلی برای خودش دور زد. رفت توی اتاقا آشپزخونه و خلاصه انگار خوشش اومده بود . امروز صبح که رفتیم بیرون روی چوب نشیمن گاهش بود ولی ساعتای 6 عصر که برگشتم دیدم کف قفسه ( با اینکه تا الان اصلا سابقه نداشته بره کف قفس ) منم قفسشو آوردم پایین .مثل شب پیش اونم اومد روی چوبشو بعد از چند ثانیه اومد بیرون از قفس و با اینکه خیلی کم سر و صداست یعنی بگم تقریبا بی صداست ، در حین قدم زدن چند تا سوتم زد که من کلی ذوق کردم بعد دوباره اومد توی قفسشو روی چوبش نشست و شروع به پر آرایی کرد . منم بعد از چند دقیقه گذاشتمش سر جاش که حدود 50 الی 60 سانت با زمین ارتفاع داره .بعد دیدم تا گذاشتمش از روی چوبش اومد پایین رفت کف قفس . نشونه ای از ترس هم توی این مواردی که گفتم ازش دیده نشد . علتش چیه؟ یعنی دوست داره قفسشو بذاریم روی زمین همیشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید آخه من تازه کارم و دفعه ی اولمه کاسکو دارم .
    فقط قفس کاسکویی رو روی زمین نمیزارن که وحشیه و از انسان میترسه.اونم فقط تو مراحل اولیه
    در نهایت باید قفس روی زمین باشه تا طوطی رام بشه و با شما ارتباط بر قرار کنه.

لطفا زمانی که کف قفس میره ازش عکس بگیرید.کف قفس رفتن خیلی وقتا دلیل وجود بیماریه(نه همیشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    دوستان اگه می*شه منو رهنمائی کنید

این طوطی من با من اصلا رابطش خوب نیست.یعنی* اینکه از من خیلی میترسه.یه جورایی به این دلیل دارم ازش زده میشم

۲ ماه که دارمش

نظرتون چیه؟نگهش دارم یا اینکه بفروشم یکی* دیگه بگیرم؟
    نگهش دارید ... 5-6 ماه میتونه زمان ببره
    در ضمن یادم میاد شما بعضی وقتا باعث اعمال استرس بهش میشدید درسته؟همون کارا باعث شده که از شما بترسه.یا اصلا نخرید یا اگر میخرید با صبر و احترام باهاش برخورد کنید.هیچ کاری نکنید که استرس بهش وارد بشه یا اینکه بر خلاف میلش باشه.

آژیده

صفحه 504 از 1238 نخستنخست ... 44044544854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235546041004 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)