همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    سلام دوستان ماده ـی من الان 3 هفتس 4 تا تخم گذاشته و یکیش باز شده و 3 تای دیگه به نظرم تو خالی هست،یه سوال داشتم الان جوجه 4.5 روزی میشه از تخم اومده بیرون و ماده زیاد روش میخوابه(میترسم مثل دفعه ـی پیش که زیاد خوابید خفه بشه)میشه آیا نر رو جدا کرد از ماده؟چون ماده پا میشه یه غذایی بخوره یا به بچش غذا بده نر دنبالش میکنه؟

یه سوال دیگه برا جوجه غذایی لازم نیس بذارم که مادرش بهش بده؟
    سلام
    حداکثر جوجه باید 15 روز از تخم بیرون بیاد و الباقی تخمهای اگر 3 هفته گذشته پوچ میباشد و خارجشون کنید و خابیدن بیش از اندازه ماده برای اون تخمهاست
    نر شما داره مستی میکنه . اگر ماده شما قادر به تنها بزرگ کردن جوجه هست جدا کنید
    تغذیه :تخم کتان 3 و ارزن 1 بهمراه تخم کاهو و یک سفیده تخمرغ ابپز شده یک قاشق هویج رنده شده ابش رفته یه نوک قاشق تخمه خرفه مخلوط کرده و روش پودر سوخاری پاشیده این تقریبا برای چندین وعده مناسب هر یک روز در میون و الباقی هم در یخچال بزارید و یک قارچ سیب ( قرمز ) دوبار در هفته _ هفت تخم هم هفته یکبار بد نیست و اب هم سعی کنید هر روز عوض کنید اب جوشیده سرد شده

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان ماده ـی من الان 3 هفتس 4 تا تخم گذاشته و یکیش باز شده و 3 تای دیگه به نظرم تو خالی هست،یه سوال داشتم الان جوجه 4.5 روزی میشه از تخم اومده بیرون و ماده زیاد روش میخوابه(میترسم مثل دفعه ـی پیش که زیاد خوابید خفه بشه)میشه آیا نر رو جدا کرد از ماده؟چون ماده پا میشه یه غذایی بخوره یا به بچش غذا بده نر دنبالش میکنه؟

سلام دوست عزیز
    خوابیدن ماده برای جوجه مشکلی ایجاد نمیکنه
    نیازی نیست ماده رو جدا کنی
    برای غذا دادن به جوجه روزانه دو یا سه دفعه غذای نرم بدین به پدر مادرشون
    ****** آقای خلیلی ببخشید پستامون همزمان شد ******
    ویرایش توسط Gloster : 31st March 2015 در ساعت 02:35 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    ماده رو نمیخوام جدا کنم منظورم نر بود،جداش کنم یا نه؟ من چطوری تشخیص بدم آخه؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

سلام
    همینطور که دوستان راهنمایی کردند هیچ مشکلی نداره ماده روی جوجه بخوابه و طبیعی هستش و این که نر برای جفت خوردن دنبال ماده میکنه این هم امریست طبیعی ولی تا حدی با برگ کاهو و تخم کاهو در چند روز اول باز شدن جوجه مستی نر رو کم کنید تا ماده به راحتی و بدونه مزاحمت نر مشغول مراقبت از جوجه باشه در هر صورت اگر نر رو هم جدا کنید ماده به تنهایی قادر به بزرگ کردن جوجه هست البته این در اکثر مادها دیده شده و مادهایی هم هستند که به تنهایی جوجه رو بزرگ نخواهند کرد
    غذایی نرم هویج و تخم مرغ رنده شده و برگ کاهو روزانه بصورت تازه در اختیار قناریها قرار بدید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17379
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز . بهتر قناری نر تون جدا کنید و بهبود پیدا کنه و به مست برسه بعد جفت کنید و قناری ماده تون شما مطمعا هستید ماده است نر نباشه . این حالت جدال به نرها میخوره خودتون پس قناری ماده تونو نگاه کنید که اطمینان پیدا کنید
    فعلا پیش همدیگر ندازید بهتر مدتی جدا از هم باشن و همچنین رو حرف مغازه دارا حساب نکنید توی تشخیص دادناشون که نر و ماده است اکثرا سر در نمیارن
    آقا تشکر امروز 5-6 بار تو دهن هم غذا گذاشتن ممنون حالا باید چی کار کنم؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط Matador نمایش پست ها
    آقا تشکر امروز 5-6 بار تو دهن هم غذا گذاشتن ممنون حالا باید چی کار کنم؟؟؟
    سلام خواهش میکنم
    یک لانه مناسب براشون قرار بدید که داخلش از پنبه های مخصوص که مخلوط شده با پوشال چوب هست استفاده کنید
    معمولا این پنبه ها خاک زیاد داره که بهتر یک مقدار تمیزش کنید و حتما پودر زد شپشک هم بهش اضافه کنید
    نیاز نیست کل لانه رو از پنبه پرکنید یه مقدار کمی خالی به مونه بهتر . لانه رو تقریبا در سه کنج قفس قرار بدید
    محل مناسب قفس که زیاد در رفت و امد نباشه و هوای مطلوب حدودا 25 درجه و نور کافی باشد
    تغذیه دارای کلسیم باشه به جفت ها بدید - سفیده تخمرغ . هویج رنده شده ابش رفته باشه و تخمه خرفه و همچنین پوسته تخمرغ رو اسیاب کنید و باهمدیگر مخلوط کنید و تقریبا یک روز در میون یا دو روز در میون پیش شون بزارید و هفت تخم هم هفته ای یکبار مناسب
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیماسونی :دی
    شماره عضویت
    15208
    سلام دوستان
    یکی از قناری هام یک چشمشو بسته به یکی از پرنده دار ها گفتم
    گفته قطره استریل چشم 0.5% با باکتی ماید بخر بزن به چشش
    شما چاره دیگه ای دارید؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسـام نمایش پست ها
    سلام دوستانیکی از قناری هام یک چشمشو بسته به یکی از پرنده دار ها گفتمگفته قطره استریل چشم 0.5% با باکتی ماید بخر بزن به چشششما چاره دیگه ای دارید؟
    سلام
    اول ببینید علت بیماری چی میباشه بعد شروع به درمان . قطره استریل برای تمیز کردن چشم خوبه . بازهم اگر تونستید یه عکس بزارید یا به دامپزشک مراجعه کنید
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 22nd April 2015 در ساعت 12:47 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان.امروز یک قناری ابلق اومده خونمون.دم نداره.فکر کنم مریض هستش لپش زیر چشمش باد کرده کسی می دونه چشه؟
    آپلود عکس | آپلود فایل | اشتراک عکس | آپلود | اپلود - دانلود

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان.امروز یک قناری ابلق اومده خونمون.دم نداره.فکر کنم مریض هستش لپش زیر چشمش باد کرده کسی می دونه چشه؟
    سلام
    لطفا از آپلود سنتر سایت استفاده کنید . بهتر بود سوالاتون در بخش بیماری قناری می پرسیدیت
    متاسفانه پرنده بیچاره مریض شده از پرندهای دیگه تون فاصله بدید احتمال داره چند روزی هم بیرون بوده و دست هرکی هم بوده اصلا بلد نبود به پرنده برسه یا اینکه موارد دیگه ای هم بود
    تغذیه مناسب در اختیارش بزارید تخمه کتان 3 و ارزن ریز 1 این غذای اصلیش هست از سبزیجات و میوها فعلا استفاده نکنید . فقط سفیده بین برگ کاهو بعد از شستن و خشک شدن میتونیت جلوش بزارید .
    تخمرغ ابز شده بهمراه تفاله هویج و تخم خرفه . یک روز در میون دو ساعت بزارید جلوش . هفت تخم هم در هفته دوبار بزارید دو ساعت جلوش
    هوای مطلوب و نور مناسب همچنین باد بهش نخوره و میتونیت از مولتی ویتامین هم در ابش استفاده کنید یک هفته هروز . از کف دریا را تو قفسش بزارید
    در کل پرنده خوبی هستش

صفحه 149 از 251 نخستنخست ... 4999130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168199249 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)