کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    20492
    میدونین بطریش بزرگ بود بعد ریخت توی یک بطری کوچیک رنگش نارنجیه یک بوی بدیم داره شاید از شکلش تشخیص بدینیک مشکل بزرگ دارم یکی از ماده ها جفت گیری میکنه هیچ وقت تخم نمیذاره ممکنه عقیم باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Blackbee نمایش پست ها
    میدونین بطریش بزرگ بود بعد ریخت توی یک بطری کوچیک رنگش نارنجیه یک بوی بدیم داره شاید از شکلش تشخیص بدینیک مشکل بزرگ دارم یکی از ماده ها جفت گیری میکنه هیچ وقت تخم نمیذاره ممکنه عقیم باشه
    از رنگ كه قابل تشخيص نيست . ويتامينها أصولا تركيبي از گروه ب هستن وبوي تندي كه دارن براي همينه . مثل بوي ب كمپلكس انساني . اگر نحوه مصرفشو سوال كرديد ديگه مشكلي نيست ، هفته اي سه بار . يا اگر كمتر هم گفتن ( بستگي به ويتامينش داره ) به همون طريق عمل كنيد.

چند ساله تخم نميزاره ؟ همه شرايط فرآهمه ؟ سنش؟ چاق نشده ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    20492
    نه اندازش خوبه چاق نیست از بهار پارسال که خریدمش تخم نذاشته فکر کنم دوسال داشته باشه. اوپاله

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Blackbee نمایش پست ها
    نه اندازش خوبه چاق نیست از بهار پارسال که خریدمش تخم نذاشته فکر کنم دوسال داشته باشه. اوپاله
    مقعدشو نگاه کنید یا ببرید پرنده فروش ببینه . ممکنه چربی ایجاد شده باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23311
    سلام قناریم ۴تاتخم کردبعد۱۲روزفهمیدم جوجه نشده الان میخوام بایه نره دیگه تن بزنن بایدچکارکنم قبلش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasansharahy نمایش پست ها
    سلام قناریم ۴تاتخم کردبعد۱۲روزفهمیدم جوجه نشده الان میخوام بایه نره دیگه تن بزنن بایدچکارکنم قبلش
    سلام ، چه مدت از تخمگذاريش ميگذره ؟ چرا انقدر زود به نتيجه رسيديد كه جوجه نميشن ؟ كندلينگ كرديد؟ تا ٢٠ روز فرصت ميداديد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23453
    سلام
    خسته نباشید
    من یه قناری تر داشتم و الان ۱۰ روزه براش یه ماده خریدم
    تا دیروز قفس هاشون بالا پایین بود و هم رو نمیدیدن
    ولی دیروز گداشتم تو فاصله یه متری از هم
    قناری نر که میخونه مادهه بالا پایین میپره و بال میزنه و ... ولی وقتی نره صدای مادهه رو میشنوه چندان عکس العملی نشون نمیده
    این یعنی اینکه قناری نرم اماده نیس؟باید برا اماده شدنش چیکار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir69 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من یه قناری تر داشتم و الان ۱۰ روزه براش یه ماده خریدم
    تا دیروز قفس هاشون بالا پایین بود و هم رو نمیدیدن
    ولی دیروز گداشتم تو فاصله یه متری از هم
    قناری نر که میخونه مادهه بالا پایین میپره و بال میزنه و ... ولی وقتی نره صدای مادهه رو میشنوه چندان عکس العملی نشون نمیده
    این یعنی اینکه قناری نرم اماده نیس؟باید برا اماده شدنش چیکار کنم؟
    سلام ، تشكر

قناري نرتون چندسالست ؟ موقع اواز خواني ، ممتد و قرص و محكم ميخونه ؟ همزمان با خوندن ، با ديدن ماده ، هيچ عكس العملي نشون نميده ؟ يعني مثل ماده بي قراري نميكنه ؟ تغذيش چيه ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری-عروس هلندی-کبوتر
    شماره عضویت
    23450
    سلام دوستان عزیز من قناری دارم ماده 1سال هستش تو لک رفته پرش ریخته درنمیاد گردنش لوخت هستش .ولی مست هستش میخونه از مستی تخم هم کرده چندبار .
    1-برای پر در اومدن باید چیکار کنم؟
    2- ایا جفت میتونم بزنم؟

/////////
    جاشو تغییر ندادم ثابت هستش.رو دیوار نصب هستش.غذاشو تخم کتان میدم .بعضی وقت ها تخم مرغ با هفت تخم هم میدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfanhatami نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من قناری دارم ماده 1سال هستش تو لک رفته پرش ریخته درنمیاد گردنش لوخت هستش .ولی مست هستش میخونه از مستی تخم هم کرده چندبار .
    1-برای پر در اومدن باید چیکار کنم؟
    2- ایا جفت میتونم بزنم؟

/////////
    جاشو تغییر ندادم ثابت هستش.رو دیوار نصب هستش.غذاشو تخم کتان میدم .بعضی وقت ها تخم مرغ با هفت تخم هم میدم
    سلام ، سنشو نگفتيد . قناري شما لك تو لك رفته و به اينصورت باقي مونده . تغذيه اش اصلا خوب نيست كه عامل مهمي در سلامت ، پَرسازي و تكميلش در دوران پرريزي داره . تخم كتان ، طبعش گرمه و مصرف مداوم ، بدون استفاده از ارزن و دانهاي ديگه ، سبزي و ميوه جات ، باعث ريزش پر ، طولاني شدن مدت پرريزي ، گرفتگي صدا و مستي ميشه .

اين زبان بسته با اينكه به لحاظ تغذيه ، كمبود داره و هنوز از لك خارج نشده ولي از روي مستي تخم گذاشته كه علاوه بر مشكلات پيشين ، اين مورد هم به ضعفش اضافه ميكنه .

ليست تغذيه قناريو بخونيد و لطفا أهميت بديد تا سلامتيشو بدست بياره . ويتامين مخصوص قناري مثل تابرنيل تهيه كنيد و هفته اي سه بار ٨ قطره در ٤٠ سي سي اب خوردنش اضافه كنيد ١٠ ساعت در اختيارش باشه بعد ازاون اب ساده بزاريد.

تخم مرغ هفته اي دو بار ، ميوه و سبزي روزانه يا يكروز درميان . كف دريا ، پودر صدف يا پوسته كوبيده و نرم شده تخم مرغ ابپز براي تامين كلسيم از دست داده و تنظيم هورمونها لازمه . جوانه ها هم براي رشد پرها مفيده . از همه مهمتر ، كاهش دانهاي گرم و اضافه كردن دانهاي طبع سرد هست .( براي كاهش مستي و از تولك در اومدن و غير ازاون تغذيه روتين بايد به اين شكل باشه ، يعني دانهاي سرد و گرم در كنارهم مصرف بشه كه نسبت تركيب شدنشون در تاپيك تغذيه نوشته شده )

اگر به تقويت و سلامتش بي أهميت باشيد ،. در اينحالت باقي ميمونه و هر روز ضعيفتر ميشه . به گذاشتن تخم پوچ هم ادامه ميده تا انرژيش تموم بشه . اگر هم جفتگيري كنه ، جوجه هاي سالمي حاصل نميشه و وضعيتي بدتر از مادر پيدا ميكنن . فعلا جفت نزاريد تا ٢-٣ هفته اي تقويت بشه .

تغذيه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=170

ويتامينها https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=780

صفحه 228 از 251 نخستنخست ... 128178209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)