کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    دوست من فونت رو تغییر ندین لطفا

خواهش میکنم . اینی که شما میگید قار از ترس نیست . طوری که اول توضیح دادین به نظر میومد تو این 3 ماهی که دست شما بوده هنوز نتونستید از قار بندازینش . پس هدفش ، دور کردن شما از خودش هم نیست ..

اینکه موقع بازی قار میزنه کاملا طبیعیه . اصلا مانع اینکارش نشید . طوطی شما داره با اینکار انرژیش رو تخلیه میکنه . داره قدرتشو نشون میده .. اینا لازمه اگه جلوش رو بگیرید به مشکلات روحی دچار میشه ..

http://www.parsipet.ir/thread16155.html

جدا از قار زدن موقع بازی کردن با اسباب بازی ها یا تاب بازی که کاملا طبیعیه ، جیغ زدن دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ، نارضایتی از شرایطی که داره ، از مکان قفس ، از کمبود اسباب بازی و نبود سرگرمی که باید این موارد رو بررسی کنید و رفع کنید یا برای جلب توجه شما ممکنه اینکار رو انجام بده که شما نباید هیچ واکنشی نشون بدین . باید با مدیریت این رفتارش رو از بین ببرید . تنها موندن ، زیاد از حد تو قفس موندن ، تنبیه کردن و جابجا کردنش ، توجه کردن ، غذا دادن ( جایزه دادن ) در واکنش به این رفتار ، این حالتها رو تشدید میکنه .

سعی کنید عادتش بدین که یه ساعت مشخص بخوابه (مثلا من هر طوطی که داشتم ساعت 9 دیگه وقتی خوابشون بود) و برای خوابش از کاور استفاده کنید . موقع خوابش سر و صدا رو به حداقل برسونید و چراغ رو خاموش کنید .

گاهی اوقات پر سرو صدا بودن خونه هم باعث میشه طوطی به جیغ زدن و ایجاد سر و صدا تشویق بشه . چون طوطی دوست داره صداها رو از همه بلندتر اجرا کنه . مثلا بلند بودن صدای تلویزیون یا بلند حرف زدن اشخاص .. اگه فکر میکنید این موارد اتفاق میفته بهتره جای قفس رو تغییر بدین ( قفس بزرگش ) بذارید اتاق خودتون . که یکم آرامش بیشتری داشته باشه ..

طوطی هایی رو میگن بیرون نیارید که رام نیستن . برای اینکه بیرون آوردنشون از قفس هم استرس خودشون رو زیاد میکنه هم روند رام شدن رو کندتر میکنه . ولی طوطی شما تقریبا رام هست .. میتونید در روز حدود 2 الی 3 ساعت (با توجه به زمانی که خودتون هر روز امکانش رو دارید ) بیاریدش بیرون . موندن بیش از حد داخل قفس اونم تو قفس مسافرتی اصلا برای طوطی شما که اینقدر پر انرژی هست مناسب نیست . اگه از قفس اصلیش که بزرگه نمیترسه بذارید داخل همون قفس بمونه براش اسباب بازی های مختلف بذارید و شرایط سرگرمی رو براش فراهم کنید . طوری که بتونه انرژیشو تخلیه کنه . زمانی هم که داخل قفس هست ساعت هایی که ساکته و جیغ نمیزنه کنارش باشید باهاش بازی کنید . ترفند های مختلف بهش یاد بدید. زمانی که جیع میزنه اصلا بهش نزدیک نشید چون با اینکار فقط رفتارش رو تقویت میکنید . آموزش کلمات هم خیلی میتونه موثر باشه

بهتره وقتی طوطی رو خریدین و آوردین خونه ، دیگه فروشنده ها رو فراموش کنید .. نظرات عجیب و غریب زیاد میدن . مکمل های آرام بخش هم ندین بهش چون طوطی شما استرس نداره که ، هرچند که نمیدونم چه مکملی داده و اسمش چیه .

حالا این مواردی بود که با توجه به توضیحات شما به ذهنم رسید . اگه فکر میکنید دلیلش هیچکدوم از اینها نیست باید جزئیات بیشتری دربارش بگید .
    حتما...
    اسباب بازی زیاد داره.
    قطره ای هم که بهش میدم مینرال...من نمی دونم این قطره چطور می تونه باعث آرامش بشه!!
    آخه از اول قار نمیزد.تا مهر _ آبان خیلی خوب بود.شاید در هفته دوتا جیغ میزد ولی از اون به بعد...جوری جیغ میزنه که اعصاب اهالی خونه خرد میشه!!
    مرسی از راهنماییتون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    پس پرریزی داره ممنون
    فقط سوال دیگه ای که دارم پرهای کاسکوم خیلی پخش میشه منظورم همون پرهای قاصدگی معمولیه که هر روز خودش میکنه دلیلش میتونه این باشه که حموم نداشته ؟
    یا اینکه پخش شدنش برای همه ی کاسکو ها همین طوره ؟
    ممکنه پرربزی نباشه و ریختن پر معمولی باشه
    پخش شدن گرده پر ها طبیعیه با بخور -حمام کردم پرنده- اسپری روزانه اب اطراف قفس - تمیز کردن هر روز کف قفس میشه این گرده هارو کم کرد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط negin.b نمایش پست ها
    حتما...
    اسباب بازی زیاد داره.
    قطره ای هم که بهش میدم مینرال...من نمی دونم این قطره چطور می تونه باعث آرامش بشه!!
    آخه از اول قار نمیزد.تا مهر _ آبان خیلی خوب بود.شاید در هفته دوتا جیغ میزد ولی از اون به بعد...جوری جیغ میزنه که اعصاب اهالی خونه خرد میشه!!
    مرسی از راهنماییتون.
    خواهش میکنم . خب این دلیل این جیغ رو باید تو شرایطی که داره بررسی کنید ما فقط یه سری دلایل کلی میتونیم بگیم . باید ببینید آیا محیط و شرایط قفس و محل نگهداریش باعث ایجاد این رفتار شده یا واکنش خاصی به این رفتارش نشون دادین و ... نکته بعدی اینکه حساسیتتون رو نسبت به این صدا باید از بین ببرید . هرچقدر حساس تر باشید و واکنش نشون بدین طوطی متوجه میشه و بدتر جیغ میزنه . کلا جیغ و سرو صدای طوطی رو اول باید بپذیرید و مثل یه لالایی بهش نگاه کنید . بعد دنبال دلیلش باشید و سعی کنید رفعش کنید . حالا شاید شما یا کسی که دوسش داره بتونه با این دید به جیغ طوطی نگاه کنه اما مطمئنا اعضای دیگه نمیتونن . پس بهتون پیشنهاد میکنم اگه تو محیطی نگهش میدارید که همه هستن مثلا سالن .. به یه مکان دیگه منتقلش کنید مثلا اتاق خودتون .

این قطره اسم نداره ؟ برند خاصی هست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    خواهش میکنم . خب این دلیل این جیغ رو باید تو شرایطی که داره بررسی کنید ما فقط یه سری دلایل کلی میتونیم بگیم . باید ببینید آیا محیط و شرایط قفس و محل نگهداریش باعث ایجاد این رفتار شده یا واکنش خاصی به این رفتارش نشون دادین و ... نکته بعدی اینکه حساسیتتون رو نسبت به این صدا باید از بین ببرید . هرچقدر حساس تر باشید و واکنش نشون بدین طوطی متوجه میشه و بدتر جیغ میزنه . کلا جیغ و سرو صدای طوطی رو اول باید بپذیرید و مثل یه لالایی بهش نگاه کنید . بعد دنبال دلیلش باشید و سعی کنید رفعش کنید . حالا شاید شما یا کسی که دوسش داره بتونه با این دید به جیغ طوطی نگاه کنه اما مطمئنا اعضای دیگه نمیتونن . پس بهتون پیشنهاد میکنم اگه تو محیطی نگهش میدارید که همه هستن مثلا سالن .. به یه مکان دیگه منتقلش کنید مثلا اتاق خودتون .

این قطره اسم نداره ؟ برند خاصی هست ؟
    اوایل دعواش می کردم ولی بعد دیدم هیچ اثری نداره چه بسا بدتر هم میشه.
    من دیگه باهاش مشکلی ندارم ولی اعضای خانواده نمی تونن جیغاشو بپذیرن و بهش عادت کنن.
    الآن هم پیش خودمه ولی من نگران گرم شدن هوام!!
    روشن کردن کولر باعث میشه باد مستقیم بهش بخوره و همین مسئله از الآن ذهن منو مشغول کرده.اتاقم کلا میشه یخچال که اصلا براش خوب نیست.
    اسم قطرش mineral...برندش هم prime...
    قطرش دارای مواد معدنی مثل فسفر، کلسیم و... است.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اوایل دعواش می کردم ولی بعد دیدم هیچ اثری نداره چه بسا بدتر هم میشه.
    من دیگه باهاش مشکلی ندارم ولی اعضای خانواده نمی تونن جیغاشو بپذیرن و بهش عادت کنن.
    الآن هم پیش خودمه ولی من نگران گرم شدن هوام!!
    روشن کردن کولر باعث میشه باد مستقیم بهش بخوره و همین مسئله از الآن ذهن منو مشغول کرده.اتاقم کلا میشه یخچال که اصلا براش خوب نیست.
    اسم قطرش mineral...برندش هم prime...
    قطرش دارای مواد معدنی مثل فسفر، کلسیم و... است.
    خب پس اینکه چرا تقویت شده و الان به عادت تبدیل شده مشخص شد . اصلا سرش داد نزنید .. تنبیه ش نکنید . به خاطر این رفتارش تو تاریکی نذاریدش .. قفس رو نپوشونید ... فقط سعی کنید موقع جیغ زدن توجهی بهش نکنید و واکنشی نشون ندین . گفتم این حساسیت رو اول در خودتون از بین ببرید راحت میتونید حلش کنید . اگه جیغ زد منتظر بمونید که تموم شه یا از اتاق برید بیرون .وقتی جیغش تموم شد . 2 دقیقه بعدش برید تو اتاق و بهترین غذایی که دوست داره بهش بدین و بگید آفرین. یا زمانی که تو اتاق هستید تا وقتی داره جیغ میزنه اصلا نگاش نکنید . ساکت که شد برید سمتش و جایزه بدین و باهاش بازی کنید و حرف بزنید .

گفتم آموزش کلمات جدید هم خیلی میتونه به کم شدن جیغش کمک کنه . چون برای جلب توجه سعی میکنه کلمات رو تکرار کنه . مخصوصا اگه بعد از تکرار کلمات با هیجان زیاد تشویقش کنید . اینجوری میفهمه چیزی که باعث واکنش شما میشه حرف زدنه نه جیغ زدن

در مورد خوابش هم توضیح دادم . حتما سعی کنید خوابش رو منظم کنید و موقع خوابش هم سکوت برقرار باشه . تو این قفس کوچیک هم دیگه نذاریدش ..

موقع بازی کردن خشن با اسباب بازی هاش هم فقط از دیدنش لذت ببرید وقتی دلیل این بازی های خشن رو بدونید دیگه دیدن این موارد واقعا براتون جذاب میشه .

برای دریچه کولر هم اگه تونستید با نایلون بپوشونیدش . هوای سرد از بقیه قسمت های خونه میاد تو اتاق شما دیگه .

شما تا زمانی که هوا گرم نشده میتونید این رفتارش رو اصلاح کنید . کارهایی که گفتم رو انجام بدین حتما . نگران 5 6 ماه دیگه نباشید . تا اون موقع حالا خیلی مونده

درباره این قطره هم من تا حالا نشنیدم ، احتمالا ایرانیه درسته ؟

بهتره از برند های معتبر مثل نکتون یا تابرنیل استفاده کنید . غذاییش چیه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    خب پس اینکه چرا تقویت شده و الان به عادت تبدیل شده مشخص شد . اصلا سرش داد نزنید .. تنبیه ش نکنید . به خاطر این رفتارش تو تاریکی نذاریدش .. قفس رو نپوشونید ... فقط سعی کنید موقع جیغ زدن توجهی بهش نکنید و واکنشی نشون ندین . گفتم این حساسیت رو اول در خودتون از بین ببرید راحت میتونید حلش کنید . اگه جیغ زد منتظر بمونید که تموم شه یا از اتاق برید بیرون .وقتی جیغش تموم شد . 2 دقیقه بعدش برید تو اتاق و بهترین غذایی که دوست داره بهش بدین و بگید آفرین. یا زمانی که تو اتاق هستید تا وقتی داره جیغ میزنه اصلا نگاش نکنید . ساکت که شد برید سمتش و جایزه بدین و باهاش بازی کنید و حرف بزنید .

گفتم آموزش کلمات جدید هم خیلی میتونه به کم شدن جیغش کمک کنه . چون برای جلب توجه سعی میکنه کلمات رو تکرار کنه . مخصوصا اگه بعد از تکرار کلمات با هیجان زیاد تشویقش کنید . اینجوری میفهمه چیزی که باعث واکنش شما میشه حرف زدنه نه جیغ زدن

در مورد خوابش هم توضیح دادم . حتما سعی کنید خوابش رو منظم کنید و موقع خوابش هم سکوت برقرار باشه . تو این قفس کوچیک هم دیگه نذاریدش ..

موقع بازی کردن خشن با اسباب بازی هاش هم فقط از دیدنش لذت ببرید وقتی دلیل این بازی های خشن رو بدونید دیگه دیدن این موارد واقعا براتون جذاب میشه .

برای دریچه کولر هم اگه تونستید با نایلون بپوشونیدش . هوای سرد از بقیه قسمت های خونه میاد تو اتاق شما دیگه .

شما تا زمانی که هوا گرم نشده میتونید این رفتارش رو اصلاح کنید . کارهایی که گفتم رو انجام بدین حتما . نگران 5 6 ماه دیگه نباشید . تا اون موقع حالا خیلی مونده

درباره این قطره هم من تا حالا نشنیدم ، احتمالا ایرانیه درسته ؟

بهتره از برند های معتبر مثل نکتون یا تابرنیل استفاده کنید . غذاییش چیه ؟
    روشو که می پوشنم جیغ زدناش کمتر میشه.
    قطرش ایرانی نیست.سرچ کردم، مال ترکیه است.
    سعی می کنم همه چی بهش بدم.از غذای زمستانه هم استفاده می کنم ولی زیاد دوست نداره.
    عاشق گردو و پستست.روزی یکی دو تا رو بهش میدم.معمولا شبا هم بهش سیب میدم بخوره.
    دو ماه یکبار کوکای بدون گاز بهش میدم.پرنده فروشا گفتن واسه شستشوی معدش خوبه.آب عسل هم می خوره.
    بادام زمینی واقعا برای کاسکو ضرر داره؟ فلفل چی؟ در نت اینجوری نوشته شده ولی اعتقاد پرنده فروشا این نیست. تو غذای زمستانش فلفل خشک هم هست ولی من بهش نمیدم.
    ویرایش توسط negin.b : 15th February 2015 در ساعت 12:11 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    روشو که می پوشنم جیغ زدناش کمتر میشه.
    قطرش ایرانی نیست.سرچ کردم، مال ترکیه است.
    سعی می کنم همه چی بهش بدم.از غذای زمستانه هم استفاده می کنم ولی زیاد دوست نداره.
    عاشق گردو و پستست.روزی یکی دو تا رو بهش میدم.معمولا شبا هم بهش سیب میدم بخوره.
    دو ماه یکبار کوکای بدون گاز بهش میدم.پرنده فروشا گفتن واسه شستشوی معدش خوبه.آب عسل هم می خوره.
    بادام زمینی واقعا برای کاسکو ضرر داره؟ فلفل چی؟ در نت اینجوری نوشته شده ولی اعتقاد پرنده فروشا این نیست. تو غذای زمستانش فلفل خشک هم هست ولی من بهش نمیدم.
    نه اینکار رو نکنید . این کار تنبیهه برای طوطی و تو از بین رفتن این عادتش تاثیری نداره. . شما با اینکار فقط برای چند ساعت میتونید ساکتش کنید . رفتار منفی طوطی باید با یه تقویت یه رفتار مثبت از بین بره . وقتی شما به جیغ هاش اهمیت ندین و وقتی ساکت شد برید سمتش ، بهش میفهمونید که با سکوتش هم توجه شما رو جلب میکنه هم به جایزه میرسه .. مثلا این کلیپ رو ببینید

http://www.parsipet.ir/thread31376.html

صاحب این طوطی بهش یاد داده که فقط با حرف زدن میتونه توجه صاحبش رو جلب کنه و اون رو به اتاق برگردونه ..اینا راهکار درست هستن .

همه چی یعنی دقیقا چه غذاهایی ؟ میوه و سبزیجات و حبوبات میخوره ؟ غذای زمستانه منظورتون چیه ؟

در روز یه نصف گردو یا یکی دوتا پسته کافیه . دوتا رو با هم ندین . اینا جز غذاهای چرب هستن و باید مدیریت شده بهش داده بشه و چه بهتر که زمانی بهش بدین که کاری که شما میخواید رو انجام بده ؛ یعنی به عنوان جایزه استفاده کنید . جایزه برای سکوتش ( 2 دقیقه بعد از اینکه جیغ زدنش تموم شد )

دوست من شما پرنده فروش ها رو کلا فراموش کنید . کوکا بهش ندین . . آب و عسل هم نیازی نیست تا وقتی ضعیف نشده . فقط آب میوه طبیعی که خودتون درست کردین بهش بدین که هیچ افزودنی نداشته باشه. مثلا آب پرتقال ، آب هویج .... اگه میوه ای رو نمیخوره میتونید براش آب بگیرید

بله بادام زمینی جز غذاهای ممنوعه هست چون احتمال آلودگیش زیاده حتی اگه سالم و تمیز به نظر بیاد . فلفل مشکلی نداره میتونید بدید بهش . در مورد این برند هم من نشنیدم . از مدیران این سایت هم کسی استفاده نکرده . اگه مطمئن هستید که میتونید استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    نه اینکار رو نکنید . این کار تنبیهه برای طوطی و تو از بین رفتن این عادتش تاثیری نداره. . شما با اینکار فقط برای چند ساعت میتونید ساکتش کنید . رفتار منفی طوطی باید با یه تقویت یه رفتار مثبت از بین بره . وقتی شما به جیغ هاش اهمیت ندین و وقتی ساکت شد برید سمتش ، بهش میفهمونید که با سکوتش هم توجه شما رو جلب میکنه هم به جایزه میرسه .. مثلا این کلیپ رو ببینید

http://www.parsipet.ir/thread31376.html

صاحب این طوطی بهش یاد داده که فقط با حرف زدن میتونه توجه صاحبش رو جلب کنه و اون رو به اتاق برگردونه ..اینا راهکار درست هستن .

همه چی یعنی دقیقا چه غذاهایی ؟ میوه و سبزیجات و حبوبات میخوره ؟ غذای زمستانه منظورتون چیه ؟

در روز یه نصف گردو یا یکی دوتا پسته کافیه . دوتا رو با هم ندین . اینا جز غذاهای چرب هستن و باید مدیریت شده بهش داده بشه و چه بهتر که زمانی بهش بدین که کاری که شما میخواید رو انجام بده ؛ یعنی به عنوان جایزه استفاده کنید . جایزه برای سکوتش ( 2 دقیقه بعد از اینکه جیغ زدنش تموم شد )

دوست من شما پرنده فروش ها رو کلا فراموش کنید . کوکا بهش ندین . . آب و عسل هم نیازی نیست تا وقتی ضعیف نشده . فقط آب میوه طبیعی که خودتون درست کردین بهش بدین که هیچ افزودنی نداشته باشه. مثلا آب پرتقال ، آب هویج .... اگه میوه ای رو نمیخوره میتونید براش آب بگیرید

بله بادام زمینی جز غذاهای ممنوعه هست چون احتمال آلودگیش زیاده حتی اگه سالم و تمیز به نظر بیاد . فلفل مشکلی نداره میتونید بدید بهش . در مورد این برند هم من نشنیدم . از مدیران این سایت هم کسی استفاده نکرده . اگه مطمئن هستید که میتونید استفاده کنید
    سعی میکنم هر میوه ای که خودم می خورم بهش بدم ولی سیب و انار رو از همه بیشتر دوست داره.حبوبات هم زیاد بهش نمیدم.جعفری،گشنیز، هویج و گاهی کرفس هم میدم.
    غذای زمستانه شامل یه سری مواد ویتامینه ی رنگارنگ، فلفل خشک شده، انواع تخمه( کدو، آفتاب گردان های سفید، آفتاب گردان ریز و...) و یه سری تخم گل هست که اونم زیاد دوست نداره.
    یکی دیگه از کارایی که می کنه، ریختن تخمش! کم کم ظرف و خالی می کنه جوری که من مجبور میشم ظرفشو بردارم...
    کوکا رو کم بهش میدادم...می ترسیدم قندش بره بالا.
    شما از چه برندی استفاده می کنین؟
    راجع به فلفل شنیده بودم باعث خونریزی داخلی کاسکو میشه...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سعی میکنم هر میوه ای که خودم می خورم بهش بدم ولی سیب و انار رو از همه بیشتر دوست داره.حبوبات هم زیاد بهش نمیدم.جعفری،گشنیز، هویج و گاهی کرفس هم میدم.
    غذای زمستانه شامل یه سری مواد ویتامینه ی رنگارنگ، فلفل خشک شده، انواع تخمه( کدو، آفتاب گردان های سفید، آفتاب گردان ریز و...) و یه سری تخم گل هست که اونم زیاد دوست نداره.
    یکی دیگه از کارایی که می کنه، ریختن تخمش! کم کم ظرف و خالی می کنه جوری که من مجبور میشم ظرفشو بردارم...
    کوکا رو کم بهش میدادم...می ترسیدم قندش بره بالا.
    شما از چه برندی استفاده می کنین؟
    راجع به فلفل شنیده بودم باعث خونریزی داخلی کاسکو میشه...
    غذای زمستانه احتمالا همون غذاهای آماده طوطی رو میگید . این غذا رو باید کم کم به تخمه اضافه کنید چون ممکنه اولش اصلا نپذیره

بهتره که در طول روز از غذاهایی مثل میوه و سبزیجات و حبوبات استفاده کنید و شبا براش مخلوط تخمه و غذای آمادش رو بذارید برای اینکه تخمه نباید جز غذایی اصلی طوطی باشه . غذای آماده طوطی هم 3 قاشق کافیه

نه دوست من، فلفل برای طوطی مشکلی ایجاد نمیکنه و باعث خونریزی نمیشه . اما اگه نشونه ای از آلرژی یا حساسیت در طوطی دیدین ، دیگه بهش ندین .

برندهای معروف تو ایران نکتون و تابرنیل هست .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    نگین خانوم پرنده من تا وقتی که حرف نمیزد ، سوت و جیغ میزد . البته من عاشق سوت هاش بودم . و هیچوقت یه جیغ هاش توجه نکردم . گاهی اوقات در حین بازی کردن ، هیجان داره چند تا جیغ هم میزنه . اما از روی شادی هست . باهاش کلی تمرین کردم تا به حرف بیاد . از اون موقع به بعد خیلی خیلی کم پیش میاد که جیغ بزنه . بیشتر حرف میزنه تا ما رو به سمت خودش بکشونه . پرنده ای که سر و صدا نداشته باشه باید به سلامتش شک کرد . حالا یا جسمانی یا روحی .
    این پرنده ها خوب بلدن خودشونو توی دل جا کنن . اعضای خونه رو هم توی دوستی و تمرین با پرنده شریک کنین تا اون ها هم ازش لذت ببرن و کمی سر و صدا براشون قابل تحمل بشه . اینو هم بدونین که شما صاحب یه طوطی هستین . طوطی که کلی سر و صدا داره . و اول باید سر و صدا رو بپذیرین .

هیچوقت به پرنده فروش ها اعتماد نکنین . از لحظه اول که پرنده رو میخواین بخرین به شما حرف های عجیب و غریب ( از سن و سال گرفته تا جنسیت طوطی) میزنن . غذاهایی هم که میگن اکثرشون
    ممنوع هست . توی همین فروم رو جستجو کنین . سپیده خانوم بار ها غذاهای مجاز رو گفتن اگه همون ها رو تهیه کنین عالی هست . هیچ وقت هیچ چیزی رو بدون مشورت به پرنده ندید . مثل خود من که الان بعد چند سال بازم سوال دارم
    بهترین جایی که میتونین راجب پرنده تون اطلاعات بگیرین همینجا هست . اینجا افرادی هستند که با پرنده ها زندگی کردن و اونها رو دوست دارن . خودشون از بودن با پرنده ها لذت بردن . و هیچ نیت مالی هم ندارن . اما اکثر پرنده فروش ها سودجو هستند و خیلی هاشون تا به حال نتونستن یک پرنده رو نگهداری کنن . فقط و فقط میخرن و میفروشن .

------------------------------------------

سلام سپیده خانوم
    امیدوارم که خوب باشین . بابت راهنمایی های گذشته تون ممنون

2 تا پر کنار پاهای پرنده ام دروامده که خدارو شکر باهاشون کاری نداره . فقط مرتبشون میکنه . فقط پرهای قاصدکی و نرمش خیلی خیلی زیاد شده .این موضوع تو این شرایط طبیعی هست ؟

یه سوالم راجب میوه ها دارم . کیوی ، به و نارگیل میشه به پرنده داد ؟

دفعه پیش گفتین اسباب بازی که غذا رو توش پنهان میشه کرد بگیرم . یه کلیپ دیدم ازش یه عکس گرفتم . میشه بگین مثل همین عکس منظورتونه ؟ یا اسباب بازی دیگه ای هست ؟

ویرایش توسط m.m2020 : 23rd February 2015 در ساعت 04:07 PM دلیل: اضافه کردن مطلب

صفحه 1087 از 1238 نخستنخست ... 87587987103710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093109410951096109710981099110011011102110311041105110611371187 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)