مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام خانوم
    راستش بوی بدی نیست . زیاد هم نیست . اما چون تغییر کرده کمی نگرانم کرد . مدفوعش هم طبیعی هست . مثل همیشه .
    ولی رنگ پوست سینه اش مثل قبل هست . هیچ تغییری نکرده . خودم احساس کردم که گرد سفیدی که بین پرهاش بوده باعث اون بو میشده اما الان نیست . الان همه تلاشم اینه شرایط رو براش نرمال نگه دارم . تا این چند تا پر که هنوز توی غلاف هست سالم در بیاد و بتونه نگهشون داره . حتما از این به بعد هفته ای یه بار میبرمش حموم . اتفاقا این دفعه که از حموم اومد خیلی بهتر شد . رفتارش با پرهاش مهربون تر شد . از خدا میخوام روحیه اش خوب بمونه . تا همه چی درست بشه .

اسباب بازی همه چی داره . همین الان یکی جویدنی و یکی حلقه های پلاستیکی آویز و یکی هم توپ کنفی آبی یکی هم پلاستیکی هست که از سقف آویزون میشه و داخلش چیزی داره همه تلاشش نابود کردن اونه . خودم خواستم این دفعه یه توپ کنفی رنگی و یکی جویدنی بگیرم یا یه تاب. یکی هم دیدم عکسشو اگه بتونم پیدا کنم خوبه . به کنار قفس وصل میشه . پرنده باید بچرخونه تا غذا رو برداره . چیزی که بشه غذا توش پنهان کرد سراغ ندارم .
    من ممکنه تا مدتی دیگه تهران نرم . سپیده خانوم کلا ویتامین دادن رو تعطیل کنم دیگه . آره ؟
    با دکتر برهانی کیا بخوام صحبت کنم . خجالت میکشم . ناراحت نمیشن تماس بگیرم ؟
    سلام. اینکه بدن و پر طوطی ها یه بوی خاصی میده طبیعیه ، نگران نباشید . طوطی هایی که گرد تولید میکنن بوی متفاوتی دارن نسبت به طوطی هایی که گرد ندارن . ممکنه دلیل این تغییر بو همین باشه . اما طوطی شما فکر میکنم باید پرهای کرکی رو هنوز روی سینه و شکم داشته باشه . این گردها از همین پرهای کرکی تشکیل میشن . پس هنوز هم مثل سابق باید گرد داشته باشه .. حالا ممکنه به خاطر نبود پر تو این قسمت بوی محیط روی بوی طبیعیه خود طوطی یه تاثیری بذاره که اینو با اطمینان نمیتونم بگم . فقط یه حدسه چون من به این مورد خیلی دقت نکردم .

گاهی اوقات هورمون ها هم باعث تغییر بوی طوطی میشن مخصوصا طوطی های نر .. حالا با دکتر هم مشورت کنید بد نیست . . نه خجالت نکشید بگید که شهرستان هستید .. با کلینیکش تماس بگیرید

فکر میکنم آزدگان بتونید پیدا کنید از این اسباب بازی ها ..

در مورد ویتامین و کلسیم و این موارد ، اگه فکر میکنید تغذیه ش مناسب هست و از سبزیجات و میوه جات به اندازه کافی استفاده میکنید ، اگه غذاهای کلسیم دار هم تو غذاییش هست و اگه میتونید تقریبا 3 بار در هفته به مدت 20 دقیقه در معرض نور خورشید قرارش بدین برای ساخته شدن ویتامین D3 . که نیازی نیست .

در غیر اینصورت میتونید از کلسیم و مولتی ویتامین استفاده کنید . برندهای خوب تو ایران هم نکتون و تابرنیل هستن اما تو بخش عروس هلندی ( 2 صفحه آخر ) درباره همین موضوع بحث شده برای انتخاب برند مناسب. بخونید بد نیست :

http://www.parsipet.ir/thread123-1415.html#post242684

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    سلام دوستان.
    نزدیک به 3ماه قار کشیدن کاسکوی من خیلی زیاد شده.هرکاری گفتن انجام دادم ولی انگار نه انگار.جیغاش واسه بیرون اومدن از قفس هم نیست.واقعاموندم چیکار کنم...
    دیروز که رفتم پرنده فروشی قطره ی مینرال بهم داد.گفتن ریلکسش می کنه!!
    ممنون میشم کمکم کنین.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط negin.b نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    نزدیک به 3ماه قار کشیدن کاسکوی من خیلی زیاد شده.هرکاری گفتن انجام دادم ولی انگار نه انگار.جیغاش واسه بیرون اومدن از قفس هم نیست.واقعاموندم چیکار کنم...
    دیروز که رفتم پرنده فروشی قطره ی مینرال بهم داد.گفتن ریلکسش می کنه!!
    ممنون میشم کمکم کنین.
    سلام . خوش اومدین به پارسی پت . یکم بیشتر توضیح بدین .

از اولین روزی که آوردینش خونه بگید ، در طول این مدت چی کار کردین برای رام شدنش ؟ کامل توضیح بدین

چند سالشه ؟ قفسش رو کجا و در چه ارتفاعی گذاشتید ؟ از قفس میاد بیرون یا داخله قفسه همیشه ؟ اگه میاد بیرون چند ساعت ؟

فقط برای شما قار می زنه یا واسه همه اعضای خونواده اینطور هست ؟

چه وقتایی قار میزنه ؟ تو چه فاصله ای ازش باشید قار میزنه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خوش اومدین به پارسی پت . یکم بیشتر توضیح بدین .

از اولین روزی که آوردینش خونه بگید ، در طول این مدت چی کار کردین برای رام شدنش ؟ کامل توضیح بدین

چند سالشه ؟ قفسش رو کجا و در چه ارتفاعی گذاشتید ؟ از قفس میاد بیرون یا داخله قفسه همیشه ؟ اگه میاد بیرون چند ساعت ؟

فقط برای شما قار می زنه یا واسه همه اعضای خونواده اینطور هست ؟

چه وقتایی قار میزنه ؟ تو چه فاصله ای ازش باشید قار میزنه ؟
    ممنون سپیده ی عزیز.
    فروردین خریدمش.به هیچ عنوان قار نمیزد.با راهکار هایی که بهم گفتن کم کم بهش نزدیک شدم.آروم آروم بهم دست داد،سر داد، اومد رو شونم...
    حدودا دوسالست.قفس اصلیش بزرگ و از زمین ارتفاع داره.تو این مدت که قار میکشه، تو قفس مسافرتی میذارمش و میارمش تو اتاقم.
    چون از اول بهم گفتن زیاد بیرون نیارمش، هفته ای یکی دوبار به مدت نیم ساعت الی یک ساعت بیرون میارمش.(البته این مدت کم و زیاد هم میشه)
    ربطی به کسی نداره.همین جوری بی هوا و یهو قار میکشه.بعضی اوقات تاب می خوره و قار میکشه.
    به فاصله هم ربطی نداره.اوایل 9 شب به بعد شروع می کرد ولی الان ساعت خاصی نداره.
    پرنده فروشا بهم گفتن فصلی ولی من بعید می دونم حرفشون صحت داشته باشه.
    ویرایش توسط negin.b : 14th February 2015 در ساعت 06:15 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام
    من همین طور که میدونین دیگه از رام شدن کاسکوم نا امید شدم و تصمیم به تعویض اون داشتم
    البته فعلن تو شرایط مالی نیستم که تعویضش کنم واس همین فعلن دارمش
    یه مدتیه پر ریزی داره که با قلاف میافته میترسم پر کنی باشه لطفا کمککنید چه جوری بفهمم پر کنی نیست .
    ممنون
    البته پر های قاصدگی روی سینه اش یا زیر کتفش نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط negin.b نمایش پست ها
    ممنون سپیده ی عزیز.
    فروردین ماه خریدمش.به هیچ عنوان قار نمیزد.با راهکار هایی که بهم گفتن کم کم بهش نزدیک شدم.آروم آروم بهم دست داد،سر داد، اومد رو شوم...
    حدودا دوسالست.قفس اصلیش بزرگ و از زمین ارتفاع داره.تو این مدت که قار میکشه، تو قفس مسافرتی میذارمش و میارمش تو اتاقم.
    چون از اول بهم گفتن زیاد بیرون نیارمش، هفته ای یکی دوبار به مدت نیم ساعت الی یک ساعت بیرون میارمش.(البته این مدت کم و زیاد هم میشه)
    ربطی به کسی نداره.همین جوری بی هوا و یهو قار میکشه.بعضی اوقات تاب می خوره و قار میکشه.
    به فاصله هم ربطی نداره.اوایل 9 شب به بعد شروع می کرد ولی الان ساعت خاصی نداره.
    پرنده فروشا بهم گفتن فصلی ولی من بعید می دونم حرفشون صحت داشته باشه.
    دوست من فونت رو تغییر ندین لطفا

خواهش میکنم . اینی که شما میگید قار از ترس نیست . طوری که اول توضیح دادین به نظر میومد تو این 3 ماهی که دست شما بوده هنوز نتونستید از قار بندازینش . پس هدفش ، دور کردن شما از خودش هم نیست ..

اینکه موقع بازی قار میزنه کاملا طبیعیه . اصلا مانع اینکارش نشید . طوطی شما داره با اینکار انرژیش رو تخلیه میکنه . داره قدرتشو نشون میده .. اینا لازمه اگه جلوش رو بگیرید به مشکلات روحی دچار میشه ..

http://www.parsipet.ir/thread16155.html

جدا از قار زدن موقع بازی کردن با اسباب بازی ها یا تاب بازی که کاملا طبیعیه ، جیغ زدن دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ، نارضایتی از شرایطی که داره ، از مکان قفس ، از کمبود اسباب بازی و نبود سرگرمی که باید این موارد رو بررسی کنید و رفع کنید یا برای جلب توجه شما ممکنه اینکار رو انجام بده که شما نباید هیچ واکنشی نشون بدین . باید با مدیریت این رفتارش رو از بین ببرید . تنها موندن ، زیاد از حد تو قفس موندن ، تنبیه کردن و جابجا کردنش ، توجه کردن ، غذا دادن ( جایزه دادن ) در واکنش به این رفتار ، این حالتها رو تشدید میکنه .

سعی کنید عادتش بدین که یه ساعت مشخص بخوابه (مثلا من هر طوطی که داشتم ساعت 9 دیگه وقتی خوابشون بود) و برای خوابش از کاور استفاده کنید . موقع خوابش سر و صدا رو به حداقل برسونید و چراغ رو خاموش کنید .

گاهی اوقات پر سرو صدا بودن خونه هم باعث میشه طوطی به جیغ زدن و ایجاد سر و صدا تشویق بشه . چون طوطی دوست داره صداها رو از همه بلندتر اجرا کنه . مثلا بلند بودن صدای تلویزیون یا بلند حرف زدن اشخاص .. اگه فکر میکنید این موارد اتفاق میفته بهتره جای قفس رو تغییر بدین ( قفس بزرگش ) بذارید اتاق خودتون . که یکم آرامش بیشتری داشته باشه ..

طوطی هایی رو میگن بیرون نیارید که رام نیستن . برای اینکه بیرون آوردنشون از قفس هم استرس خودشون رو زیاد میکنه هم روند رام شدن رو کندتر میکنه . ولی طوطی شما تقریبا رام هست .. میتونید در روز حدود 2 الی 3 ساعت (با توجه به زمانی که خودتون هر روز امکانش رو دارید ) بیاریدش بیرون . موندن بیش از حد داخل قفس اونم تو قفس مسافرتی اصلا برای طوطی شما که اینقدر پر انرژی هست مناسب نیست . اگه از قفس اصلیش که بزرگه نمیترسه بذارید داخل همون قفس بمونه براش اسباب بازی های مختلف بذارید و شرایط سرگرمی رو براش فراهم کنید . طوری که بتونه انرژیشو تخلیه کنه . زمانی هم که داخل قفس هست ساعت هایی که ساکته و جیغ نمیزنه کنارش باشید باهاش بازی کنید . ترفند های مختلف بهش یاد بدید. زمانی که جیع میزنه اصلا بهش نزدیک نشید چون با اینکار فقط رفتارش رو تقویت میکنید . آموزش کلمات هم خیلی میتونه موثر باشه

بهتره وقتی طوطی رو خریدین و آوردین خونه ، دیگه فروشنده ها رو فراموش کنید .. نظرات عجیب و غریب زیاد میدن . مکمل های آرام بخش هم ندین بهش چون طوطی شما استرس نداره که ، هرچند که نمیدونم چه مکملی داده و اسمش چیه .

حالا این مواردی بود که با توجه به توضیحات شما به ذهنم رسید . اگه فکر میکنید دلیلش هیچکدوم از اینها نیست باید جزئیات بیشتری دربارش بگید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام
    من همین طور که میدونین دیگه از رام شدن کاسکوم نا امید شدم و تصمیم به تعویض اون داشتم
    البته فعلن تو شرایط مالی نیستم که تعویضش کنم واس همین فعلن دارمش
    یه مدتیه پر ریزی داره که با قلاف میافته میترسم پر کنی باشه لطفا کمککنید چه جوری بفهمم پر کنی نیست .
    ممنون
    البته پر های قاصدگی روی سینه اش یا زیر کتفش نیست
    سلام
    پر ریزی جایی از بدن پرنده لخت نمیشه
    ولی در پرکنی ممکنه قسمتی از پرهاشو جوری بکنه که بدنش دیده شه در پرکنی پرها جوری نامرتب میشه که کاملن مشخصه
    اگه امکانش هست عکس بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد
    ویرایش توسط abolfazl : 14th February 2015 در ساعت 06:33 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    پر ریزی جایی از بدن پرنده لخت نمیشه
    ولی در پرکنی ممکنه قسمتی از پرهاشو جوری بکنه که بدنش دیده شه در پرکنی پرها جوری نامرتب میشه که کاملن مشخصه
    اگه امکانش هست عکس بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد
    البته این علاعم رو نداره حالا خودتون ببینید بهتره
    این عکس خوبهه یا واضح تر بگیرم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    البته این علاعم رو نداره حالا خودتون ببینید بهتره
    این عکس خوبهه یا واضح تر بگیرم ؟
    نه به نظر من مشکلی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    نه به نظر من مشکلی نداره
    پس پرریزی داره ممنون
    فقط سوال دیگه ای که دارم پرهای کاسکوم خیلی پخش میشه منظورم همون پرهای قاصدگی معمولیه که هر روز خودش میکنه دلیلش میتونه این باشه که حموم نداشته ؟
    یا اینکه پخش شدنش برای همه ی کاسکو ها همین طوره ؟

صفحه 1086 از 1238 نخستنخست ... 86586986103610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511361186 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)