کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز .
    من نظر شما در باره سن رو نقض نمیکنم اما .. اما ... باز هم میگم این پرنده سنی حدودا یک و نیم سال داره و برای دوست عزیزمون یعنی صاحب پرنده که دامپزشک بهش گفته سنش کمتر از یکساله باید بگم یه اشتباه بزرگه و لطفا دیگه پیش اون دامپزشک نرید .
    در رابطه با حرف شما درباره حرف بنده باید بپرسم شما پست های بنده رو کامل مشاهده کردی ؟ خوندی؟ یا یه پست دیدین و سریع خواستین نقضش کنید ؟
    قبلا گفتم باز هم میگم نشانی هایی که عرض کردم برای تشخیص سن هیچکدوم به تنهای سن رو مشخص نمیکنه و همه اینا باهم حاکی از سن حدودی پرنده هست . شما خودتون مقایسه کنید . این رنگ ها ( رنگ پر و پا و طرح منقار ) به مرور سن تغییر مکینه اما استثنایی هم داره چون کاسکو ها هم دقیقا مثل انسان ها همشون شبیه هم نیستن ولی این دلیل نمیشه بگیم اصلا نشونه به حساب نمیاد . بعدتشم برای تشخیص سن هیچکس نگقت دوتا کاسکو از زادگاه مختلف رو باهم مقایسه کنیم بلکه شما از یه کاسکو 8 ماهه عکس بگیر و بعدش از 3 سالگی اون عکس بگیر دیگه همه علائم رو به طور آشکار خواهید دید .(درضمن ظاهر کاسکو ها تقریبا برابره ) بعدشم این یه چیز عمومی هست و حدودی مشخص میکنه نه دقیق. مثل اینکه بگیم بچه ها پوست لطیفی دارن اما بچه هایی هستن که بنا به عاملی جنس پوستشون یا رنگ پوستشون فرق داره ولی دلیل نمیشه ما بگین اون بچه نیست و یا لطیف بودن پوست اصلا نشونه پوست بچه نیست .
    موفق باشید

سلام
    دوست عزیز من همه پستهای اینجا را می خوانم به امید یاد گرفتن یک نکته جدید که تا کنون نمی دانستم. پس مطمئن باشید که همه پستهای شما را خوانده ام. معمولا هم پستی نمی زنم مگر در مواردی که ببینم اشتباه فاحشی در اظهارنظرها باشد که ممکن است دیگران را گمراه کند. در این مورد هم بحث تخمه را حس کردم راهنمایی غلط است که پست زدم وگرنه بحث سن این کاسکوها خیلی مهم نبود چون همه زیر سن بلوغ بودند. راهنمایی شما هم در مورد روش تشخیص سن از روی رنگ ظاهری غلط بود. اگر این راهنمایی را افراد کم تجربه استفاده کنند از فردا هرچه کاسکوی سمت نیجریه است را می گویند جوان هستند چون تیره هستند و هرچه کاسکوی سمت کامرون هست را می گویند مسن هستند چون روشن هستند.
    شما چگونه از روی این دو عکس این دوستمون تفاوت سن این دو کاسکو را تشخیص دادید؟!
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    این دو کاسکو تقریبا همسن و از یک منطقه هستند فقط کاسکوی جدید شاهپرهای بلندتری دارد.
    در مورد تغییر رنگ پرها و پاها مسائل زیادی دخیل هستند مثل جنسیت، نژاد، تغذیه، آفتاب و سن. ولی تشخیص سن از روی رنگ پا و پر و دم اشتباه فاحشی است که پیشنهاد می کنم به کسی توصیه نکنید. پرنده فروش جماعت منتظر همین مسائل است تا از فردا سن را بر اساس رنگ ظاهری به دروغ زیر یکسال بگوید. متاسفانه دامپزشکان محترم هم اغلبشان اطلاعی از طوطی سانان ندارند و فقط برای اینکه در اظهارنظر کم نیاورند یک چیزهایی به صاحب بیچاره پرنده می گویند. وگرنه تشخیص سن از نظر علمی با هیچ آزمایشی اثبات شده نیست.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    سلام
    برای خرید کاسکو جوجه چه زمانی مناسبه؟
    من در طول روز زیاد خونه نیستم و طوطیم شاید زیاد تنها بمونه به نظرتون اگه کاسکو بگیرم این تنهایی باعث پر کن شدنش میشه؟؟!
    خیلی دوست دارم کاسکو بخرم اما واقعا از پر کن شدنش میترسم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان
    مبخوام نظرتونو در مورد کاسکوی یکی از دوستان بگید.
    چندتا عکس از پاها و خودش و چشاش وسرش براتون میذارم هر مشکلی داره و سنشو حدودی بگید.
    چندتا فیلمم براتون میذارم بیزحمت اگه وقت بذارید و ببیند بگید تمام حرکاتش عادیه و پرآرایشم عادیه. ممنون
    عکس ها :

و فیلمها : ممنون میشم نگاه کنید هرکدون نهایتش 1 دقیقه است .

http://www..com/v/LiO08

http://www..com/v/8nhi2

http://www..com/v/wSkRi

اینم تمرین بوس دادن کاسکو

http://www..com/v/t0BVO

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دوستان خواهشا موقع سوال و جواب چه قصد راهنمایی دارن چه سوال کردن جانب احترام رو داشته باشن و باهم به رعایت ادب و احترام صحبت کنن چه کاربر رنگی و چه کاربر معمولی.
    قصد همه کمک کردنه اما باهم جنگ که نداریم.هرکس که تجربه ای داره مطرح میکنه و کاربری بعد از خوندن جواب همه ی عزیزان خودش یک مقایسه ای میکنه و بهترین جواب رو انتخاب میکنه.
    از همه ی عزیزان هم عذرخواهی و تشکر میکنم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چندتا عکس از پاها و خودش و چشاش وسرش براتون میذارم هر مشکلی داره و سنشو حدودی بگید.
    چندتا فیلمم براتون میذارم بیزحمت اگه وقت بذارید و ببیند بگید تمام حرکاتش عادیه و پرآرایشم عادیه. ممنون
    عکس ها :

از روی عکس ها این جوجه سنش حدودا تا 1.5 سال هست دوست عزیز .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    سلام
    برای خرید کاسکو جوجه چه زمانی مناسبه؟
    من در طول روز زیاد خونه نیستم و طوطیم شاید زیاد تنها بمونه به نظرتون اگه کاسکو بگیرم این تنهایی باعث پر کن شدنش میشه؟؟!
    خیلی دوست دارم کاسکو بخرم اما واقعا از پر کن شدنش میترسم
    معمولا جوجه کاسکو همیشه تو بازر پیدا میشه اما بعد از عید تا آخر تابستان به دلیل مساعد بودن هوا بیشتر وارد کشور میشه و فراوانترند
    کلا هر طوطی که بخواین میتونید نگه داری کنید,طوطی ها یک اخلاق خیلی خیلی خیلی خوبی دارند اینه که به هر شرایطی عادت کنند دیگه تو اون شرایط هیچ مرگشون نمیشه,شما اگر از اول به کاسکوتون عادت بدید که مثلا روزی 12 ساعت تنها بمونه مطمئن باشید این طوطی هیچ مشکلی واسش بوجود نمیاد اما اگر طوطی به این شرایط عادت نداشته باشه و هر روز بیرون باشه و یک دفعه چند روز برای ساعتها تنها بمونه مطمئنا مشکل دار میشه.
    من 4 ساله تنها زندگی میکنم و همیشه هم طوطی داشتم و تا الان حتی یک مورد هم برای طوطی هام مشکلی پیش نیومده,اکثرا هم طوطی هام از 7 صبح تا 9-10 شب خونه تنهان,چون اولا همیشه شرایط رو براشون یکنواخت نگه میدارم و تغییری در شرایط نگهداریشون نمیدم و همه عادت میکنند به این موضوع,هم این که یک قفس بزرگ با کلی اسباب بازی چوبی و رنگی براشون تهیه کردم که این مدت کاملا سرگرم بازی میشن و شب به شب 2 ساعت میارمشون بیرون.
    شما هم اگر همین روال رو طی کنید میتونید از هر طوطی نگهداری کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عکس ها :

این طوطی یک کاسکو جوجه خیلی جوان و بسیار زیبا و درشت هیکله
    اگر باهاش کار بشه یک مورد خیلی عالی ازش در میاد

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من همه پستهای اینجا را می خوانم به امید یاد گرفتن یک نکته جدید که تا کنون نمی دانستم. پس مطمئن باشید که همه پستهای شما را خوانده ام. معمولا هم پستی نمی زنم مگر در مواردی که ببینم اشتباه فاحشی در اظهارنظرها باشد که ممکن است دیگران را گمراه کند. در این مورد هم بحث تخمه را حس کردم راهنمایی غلط است که پست زدم وگرنه بحث سن این کاسکوها خیلی مهم نبود چون همه زیر سن بلوغ بودند. راهنمایی شما هم در مورد روش تشخیص سن از روی رنگ ظاهری غلط بود. اگر این راهنمایی را افراد کم تجربه استفاده کنند از فردا هرچه کاسکوی سمت نیجریه است را می گویند جوان هستند چون تیره هستند و هرچه کاسکوی سمت کامرون هست را می گویند مسن هستند چون روشن هستند.
    شما چگونه از روی این دو عکس این دوستمون تفاوت سن این دو کاسکو را تشخیص دادید؟!

این دو کاسکو تقریبا همسن و از یک منطقه هستند فقط کاسکوی جدید شاهپرهای بلندتری دارد.
    در مورد تغییر رنگ پرها و پاها مسائل زیادی دخیل هستند مثل جنسیت، نژاد، تغذیه، آفتاب و سن. ولی تشخیص سن از روی رنگ پا و پر و دم اشتباه فاحشی است که پیشنهاد می کنم به کسی توصیه نکنید. پرنده فروش جماعت منتظر همین مسائل است تا از فردا سن را بر اساس رنگ ظاهری به دروغ زیر یکسال بگوید. متاسفانه دامپزشکان محترم هم اغلبشان اطلاعی از طوطی سانان ندارند و فقط برای اینکه در اظهارنظر کم نیاورند یک چیزهایی به صاحب بیچاره پرنده می گویند. وگرنه تشخیص سن از نظر علمی با هیچ آزمایشی اثبات شده نیست.
    پاینده باشید.
    با سلام
    ابتدا خیلی ممنونم که سعی در پربار کردن فروم دارید اما یکی از مواردی رو که شما جزو اشتباهات فاحش دونستید اینه که تخمه رو اصلا باید از رژِیم غذایی طوطی مخصوصا آمازون حذف کرد و بنده هم نظرم این بود که حتما روزی چند تا دونه تخمه در طوطی باشه.
    اگر در ارتباط با تخمه آفتاب گردان و فوایدش میتونید تو گوگل سرچ کنید و تمامی فوایدش که یکی از مهمترینش تنظیم کلسترول خونه رو مطالعه کنید.
    در سایتها و مقالات خارجی هم تا دلتون بخواد در مورد فوایدش نوشتند.
    اما این که شما فرمودید به آمازونم اصلا تخمه ندم حتی برای تشویق,باز هم تند روی کردید؛ما اگر کلا فواید تخمه رو کنار بزارید و بگیم این فواید مختص انسانهاست باز هم میبینید در مخلوط دانه های خشک وارداتی مخصوص طوطی های آمازون درصد قابل تجهی تخمه وجود داره,این مخلوطها رو کارخانه هایی تولید میکنند که سالها روی این موضوع تحقیق و بررسی کردند.فکر کنم اگر تخمه مناسب نبود این برندها از چندین سال پیش به فکر حذف کردن تخمه از مخلوطهاشون میوفتادند.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    با سلام
    ابتدا خیلی ممنونم که سعی در پربار کردن فروم دارید اما یکی از مواردی رو که شما جزو اشتباهات فاحش دونستید اینه که تخمه رو اصلا باید از رژِیم غذایی طوطی مخصوصا آمازون حرف کرد و بنده هم نظرم این بود که حتما روزی چند تا دونه تخمه در طوطی باشه.
    اگر در ارتباط با تخمه آفتاب گردان و فوایدش میتونید تو گوگل سرچ کنید و تمامی فوایدش که یکی از مهمترینش تنظیم کلسترول خونه رو مطالعه کنید.
    در سایتها و مقالات خارجی هم تا دلتون بخواد در مورد فوایدش نوشتند.
    اما این که شما فرمودید به آمازونم اصلا تخمه ندم حتی برای تشویق,باز هم تند روی کردید؛ما اگر کلا فواید تخمه رو کنار بزارید و بگیم این فواید مختص انسانهاست باز هم میبینید در مخلوط دانه های خشک وارداتی مخصوص طوطی های آمازون درصد قابل تجهی تخمه وجود داره,این مخلوطها رو کارخانه هایی تولید میکنند که سالها روی این موضوع تحقیق و بررسی کردند.فکر کنم اگر تخمه مناسب نبود این برندها از چندین سال پیش به فکر حذف کردن تخمه از مخلوطهاشون میوفتادند.

سلام جناب وکیلی
    در مورد تخمه اگر دقت کنید بنده عرض نکردم برای طوطی خاکستری از غذایی حذف شود عنوان کردم نهایتا 10 درصد غذایی باشد. در مورد آمازون عرض کردم نباید در غذایی باشد که آنهم دلیل داشت. ساختار بدن آمازون با کاسکو متفاوت است. آمازون بسیار سریع دچار فقر ویتامین آ و کبد چرب می شود. به هرحال من توصیه برادرانه کردم شما در پذیرش آن مختار هستید. در مورد فواید تخمه آفتابگردان بنده هم مطالعاتی داشته ام. اتفاقا بنده مخالف افرادی هستم که می گویند به طوطی خاکستری فقط میوه و سبزی بدهید. چون طوطی خاکستری نیاز به درصد کمی تخمه در غذاییش دارد.
    در مورد غذاهای خارجی اگر منظورتان مخلوط دانه ها است که اینها غذای مفیدی برای طوطی ها نیستند (البته از تخمه تنها دادن بهتر هستند). مخلوط دانه ها به دو دلیل مشکل دارند. اول اینکه طوطی قدرت انتخاب دارد. تخمه آفتابگردان را می خورد ولی گندم را نمی خورد. به این صورت بالانس بودن مخلوط غذایی به هم می خورد. اشکال دوم هم در شرکت سازنده است. اگر همه موادی را که در این پاکتها هستند آسیاب کنیم و پلت کنیم درصد پروتئین و چربی و مینرالها متناسب با نیازهای روزانه پرنده نیست. دلیل آن هم مسائل تجاری است.
    بحث پلتها متفاوت است. شما دقت بفرمایید اولا از 4 5 شرکت برتر دنیا در زمینه تولید غذای پرندگان هیچکدام مخلوط دانه جزء محصولاتشان ندارند. ثانیا این برندهایی که محصولاتشان در ایران هست هم جزء برترینهای جهان نیستند. غذای بالانس برای پرنده پلت هست. آنهم نه هر پلتی. پلتهای معتبر و ترجیحا ارگانیک. در اغلب پلتهای معتبر اصلا تخمه جزء مواد تشکیل دهنده آنها نیست.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام جناب وکیلی
    در مورد تخمه اگر دقت کنید بنده عرض نکردم برای طوطی خاکستری از غذایی حذف شود عنوان کردم نهایتا 10 درصد غذایی باشد. در مورد آمازون عرض کردم نباید در غذایی باشد که آنهم دلیل داشت. ساختار بدن آمازون با کاسکو متفاوت است. آمازون بسیار سریع دچار فقر ویتامین آ و کبد چرب می شود. به هرحال من توصیه برادرانه کردم شما در پذیرش آن مختار هستید. در مورد فواید تخمه آفتابگردان بنده هم مطالعاتی داشته ام. اتفاقا بنده مخالف افرادی هستم که می گویند به طوطی خاکستری فقط میوه و سبزی بدهید. چون طوطی خاکستری نیاز به درصد کمی تخمه در غذاییش دارد.
    در مورد غذاهای خارجی اگر منظورتان مخلوط دانه ها است که اینها غذای مفیدی برای طوطی ها نیستند (البته از تخمه تنها دادن بهتر هستند). مخلوط دانه ها به دو دلیل مشکل دارند. اول اینکه طوطی قدرت انتخاب دارد. تخمه آفتابگردان را می خورد ولی گندم را نمی خورد. به این صورت بالانس بودن مخلوط غذایی به هم می خورد. اشکال دوم هم در شرکت سازنده است. اگر همه موادی را که در این پاکتها هستند آسیاب کنیم و پلت کنیم درصد پروتئین و چربی و مینرالها متناسب با نیازهای روزانه پرنده نیست. دلیل آن هم مسائل تجاری است.
    بحث پلتها متفاوت است. شما دقت بفرمایید اولا از 4 5 شرکت برتر دنیا در زمینه تولید غذای پرندگان هیچکدام مخلوط دانه جزء محصولاتشان ندارند. ثانیا این برندهایی که محصولاتشان در ایران هست هم جزء برترینهای جهان نیستند. غذای بالانس برای پرنده پلت هست. آنهم نه هر پلتی. پلتهای معتبر و ترجیحا ارگانیک. در اغلب پلتهای معتبر اصلا تخمه جزء مواد تشکیل دهنده آنها نیست.
    پاینده باشید.

سلام و درود !!
    ممنون بابت اطلاعات
    اما از اینکه میبینم سر طوطی من دعوا شده اصلا حس خوبی ندارم !! و ممنون میشم بحث سن و غذایی رو تموم کنیم !!
    آقای وکیلی و آقای راهنمای پیج به من لطف زیادی کردند و من طوطی مناسبی خریدم !!
    عکس هایی رو در سایت های خارجی و داخلی دیدم از طوطی های زیر یک سال تا یک سال و نیم ! و فکر میکنم طوطی من همونطور که دامپزشک گفت حدود یک سال با 2-3 ماه اختلاف هست !
    چشمهاش به مراتب از طوطی دوست عزیزمون آقای معدنزاده دودی تره !
    در ضمن غداییش هم خودم باید انتخاب کنم و هرگز تخمرو از جلوش بر نخواهم داشت !!
    چون در چند صفحه خارجی خوندم دادن تخمه به کاسکو واجبه به چند دلیل :
    1: تنظیم کلسترل خونشون
    2: زیر پرهاشو قدد چربی هست که باید با خردن تخمه پر بشه
    3: برای نکشون که ساییده میشه و بلند نمیشه
    4: برای تنظیم هرمن خونشون و دریافت میزان پرتئین وابسته به استروژن
    در آخر هم باید به بوجه و جیب خودم نگاه کنم و ببینم چقدر میتونم در ماه براش خرج کنم !!

باز هم از همگی تشکر دارم که لطف کردند و منو راهنمایی کردند !

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام جناب وکیلی
    پاینده باشید.
    این تاپیک مختص کاسکو است چون بحث شروع شد بنده ادامه میدم و خواهش میکنم از این به بعد اگر در مورد آمازون موردی بود در تاپیک خودش ادامه پیدا کنه
    آمازونها طوطی هایی هستند به شدت استعداد چاقی دارند,به شدت علاقه مند به میوه و پلت(آمازونهای اخیر وارد شده به ایرن همشون این شرایط رو دارند)
    برای آمازونها توصیه میشه بزرگترین قفس رو انتخاب کنیم تا تحرک کافی رو داشته باشند تا مشکلاتی براشون بوجود نیاد,بنده هم به همین دلیل پرهای سالار رو نچیدم و سالار تقریبا روزی چندی دقیقه پرواز میکنه و دائما در تحرکه,فکر نکنم مشکلی در مورد خودن تخمه براشون بوجود بیاد.
    به علاوه این موضوع در مورد طوطی های اکلکتوس هم صدق میکنه,هم بنده و هم دوستانی که اکلکتوس داشتند روزی چند گرم تخمه بهشون میدیم و در این چند سال مشکلی براشون بوجود نیومده.
    نه تنها تخمه بلکه اگر یک طوطی فقط میوه بخوره و فضای کافی برای تحرک نداشته باشه بیمار میشه,ما در ایران به خیلی از مواد غذایی دسترسی نداریم و اگر در سایتی اومده که مثلا تخمه ندید یا فلا چیز رو بدید به این دلیله که در اون کشور دستشون بازه,میتونن جایگزین مناسبی برای تخمه داشته باشند اما متاسفانه ما این امکان رو ندارم.
    باز هم از حسن توجه شما تشکر میکنم و خوشحال میشم اگر در مورد آمازون موضوعی باقی مونده در تاپیک خودش ادامه پیدا کنه

صفحه 777 از 1238 نخستنخست ... 277677727758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792793794795796827877 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)