صفحه 37 از 269 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 361 به 370 از 2687
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    داداش عریرم جناب مصطفی خان من تو پست قبلیم هم گفتم که سفیده هم ببرید تو دارو.اونو هم بذارید تو دارو-مدفوع ظاهراً خوبه چند روز صبر کنید بعد نتیجه رو گزارش فرمائید[/QUOTE]

سلام آقا آرش من فقط این ماهی هایی که شما فرمودید رو بردم تو تانک اصلی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام خدمت بچه های خوب پارسی پت مخصوصا آقا آرش دوست واستاد عزیزم .
    آقا من عکس دیسکسا تانک قرنطینه رو دیروز گزشتم امروز نیست دوباره امروز میزارم
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    تا الانم ندیدم چیزی بخورن
    اینم واسه بهتر دیدن
    http://up.parsipet.ir/uploads/13619053084.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/13619053083.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/13619053072.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/13619053071.jpg

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    اشکالی نداره دوره آنتی بیوتیک رو کاملاً برید تا 7 روز-عکس از تانک اصلیتون هم بذارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام خدمت استاد عزیز...گزارش وضعیت ماهی بعد از 72 ساعت..
    همانطور که فرمودید برای غذا دهی از آرتمیا استفاده کردم ولی رغبتی به خوردن نشان نداد و از کرم خونی استفاده کردم البته صبح زود ریختم تو تانک غروب که بر گشتم اثری از غذا نبود فکر می کنم همشو خورده .. وضعیت رنگ ماهی باله هاش ابی شدند ولی بدنش همچنان قهوه ای رنگه ... ماهی سر حال نشون میده تحرکات یک ماهی جوان رو داره ... الان از 4 قرص مترونیدازول استفاده می کنم ( با توجه به افزایش دوز دارو ) ... اگه جایی اشتباه کردم خوشحال میشم که گوشزد کنید در ضمن اگر لازمه عکس ماهی رو بگذارم.
    با تشکر از توجهتون.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد عزیز...گزارش وضعیت ماهی بعد از 72 ساعت..
    همانطور که فرمودید برای غذا دهی از آرتمیا استفاده کردم ولی رغبتی به خوردن نشان نداد و از کرم خونی استفاده کردم البته صبح زود ریختم تو تانک غروب که بر گشتم اثری از غذا نبود فکر می کنم همشو خورده .. وضعیت رنگ ماهی باله هاش ابی شدند ولی بدنش همچنان قهوه ای رنگه ... ماهی سر حال نشون میده تحرکات یک ماهی جوان رو داره ... الان از 4 قرص مترونیدازول استفاده می کنم ( با توجه به افزایش دوز دارو ) ... اگه جایی اشتباه کردم خوشحال میشم که گوشزد کنید در ضمن اگر لازمه عکس ماهی رو بگذارم.
    با تشکر از توجهتون.
    سلام:
    پیشنهادم اینه که کرم خونی رو ندید تا دو یا سه روز و از غذای خشک گرانولی بریزید اگه هیکاری یا اسپکتروم دارید که عالیه در غیر اینصورت تترا گرانول باشه.اگه نخوردند ناچاراً از کرم خونی استفاده کنید.آرتمیا زنده دادید نخوردند !!!!!!یا از این خشکها؟؟؟؟
    عکس ماهیاتون رو هم حتماً بذارید.در ضمن دوز مترو رو که 4 عدد بود در چند لیتر آب انجام دادید؟این تعداد برای 120 لیتر مناسبه-دوز افزایشی چی بوده؟؟؟؟میشه توضیح بدهید؟؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    پیشنهادم اینه که کرم خونی رو ندید تا دو یا سه روز و از غذای خشک گرانولی بریزید اگه هیکاری یا اسپکتروم دارید که عالیه در غیر اینصورت تترا گرانول باشه.اگه نخوردند ناچاراً از کرم خونی استفاده کنید.آرتمیا زنده دادید نخوردند !!!!!!یا از این خشکها؟؟؟؟
    عکس ماهیاتون رو هم حتماً بذارید.در ضمن دوز مترو رو که 4 عدد بود در چند لیتر آب انجام دادید؟این تعداد برای 120 لیتر مناسبه-دوز افزایشی چی بوده؟؟؟؟میشه توضیح بدهید؟؟؟؟
    سلام استاد عزیز..
    آتمیا که گفتم آتمیا خشک هستش آرتمیای زنده اینجا متاسفانه گیر نمیاد و مجبورم از کمترین امکانات بیشترین استفاده رو ببرم راستی این آرتمیای خشک که مشکل ساز نیست (مثل کرم خونی)؟ حجم آب که پرسیدید 45 لیتر همانطور که شما فرمودید هر روز بعد از سیفون کامل دوز دارو رو افزایش دادم تا الان به این مقدار رسیده که اگر مشکل ساز میشه دیگه بیشترش نکنم؟ برای مشکل آب تصفیه که گفته بودید (مواد معدنیش از بین میره) بهتر نیست با آب شهری مخلوط بشه یا نه؟
    با تشکر مجدد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام خدمت آقا آرش عزیز .
    داداش اینم عکسای تانک اصلی

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام استاد عزیز..
    آتمیا که گفتم آتمیا خشک هستش آرتمیای زنده اینجا متاسفانه گیر نمیاد و مجبورم از کمترین امکانات بیشترین استفاده رو ببرم راستی این آرتمیای خشک که مشکل ساز نیست (مثل کرم خونی)؟ حجم آب که پرسیدید 45 لیتر همانطور که شما فرمودید هر روز بعد از سیفون کامل دوز دارو رو افزایش دادم تا الان به این مقدار رسیده که اگر مشکل ساز میشه دیگه بیشترش نکنم؟ برای مشکل آب تصفیه که گفته بودید (مواد معدنیش از بین میره) بهتر نیست با آب شهری مخلوط بشه یا نه؟
    با تشکر مجدد.

سلام:
    آرتمیای خشک رو که صددرصد نمی خورن.نه مشکلی نداره.من کی گفتم دوز دارو افزایش پیدا کنه گفتم به ازای هر 30 لیتر یک قرص 250 میلیگرمی و سیفون 100% و تجدید دوز دارو نه افزایش دوز دارو!!!!!!یعنی اگه 45 لیتر آب عوض کردین(سیفون 100%)یک و نصف قرص بریزید نه 4 تا!!!!!!دوز داور رو کاهش بدید هر روز سیفون 100% کنید تا 7 روز و به ازای هربار سیفون 1.5 قرص 250 میلیگرمی-
    باید آب رو تست کنید یعنی تستهای ph-kh , gh و نتایج بهم بگید اما بنظر من بجز آب یه سری از مناطق کشور مثل خطه خوزستان،بوشهر،بندرعباس و سیستان و بلوچستان و استانهای کویری که جز آبهای بسیار سنگین محسوب میشن بقیه آب نقاط برای دیسکس خوب و مناسبه و بسیاری اوقات هم خیلی بهتر از آب تصفیه،اما بشرطی که کلرزدایی شده باشه و فلزات سنگین نداشته باشه.
    انشاا.. درآینده نزدیک در خصوص شیمی آب اونهم با رفرنسهای مفید و تجربیات اندک خودم و کمک دوستانم ،مبحث شیمی آب دیسکس رو تکمیل خواهیم کرد.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام خدمت آقا آرش عزیز .
    داداش اینم عکسای تانک اصلی

سلام:
    مصطفی جان چند تا نکته:
    1-تانکت زیادی شلوغه چه از نظر ماهی های دیگه و چه از نظر دکور
    2-دمای تانکت چنده که رامیزی و رد لاین هم داری؟؟؟؟؟مشکلی با این دما ندارن
    3-طول تانکتون فکر کنم 80 هست که اینم کمه
    4-خاطرم نیست لیتراژ تانکت چقدره اما در نظر داشته باش برای داشتن شرایط خوب و غذادهی مناسب برای هر دیسکس اگه تانکت فقط خالی باشه باید 40 لیتر آب داشته باشی اونم بدون دکور یعنی اگه دکور هم داری لیتراژ رو بستعه به دکور تانک اباید 50 تا 60 لیتر در نظر بگیری. اونم فقط با داشتن دیسکس حالا خودت حساب کن با داشتن رامیزی،لوچ دلقک و ردلاین
    5-حداقل یکطرف تانک باید بسته باشه یاباید برچسب پوشانده بشه
    6-ضمن اینکه زیاد دیسکس با نور موافق نیست
    در حال حاضر با این شرایط تورم با همین تانک و ماهی ها بساز اما اگه تو فکر دیسکس مالزی هستی:
    الف-یه تانک مناسب حداقل 350 تا 400 لیتری با ابعاد حداقل-طول 1.2-عرض 45 تا 50-ارتفاع 70 به بالا
    ب-یه فیلتراسیون مناسب مثل 2217 ایهایم سطلی
    ج-یه بخاری مطمئن حداقل 300 وات جاگر
    د-پمپ هوای مطمئن ایهایم یا هایلا حداقل دو لول
    ه-غذای مناسب چه خشک چه مخلوط دل مناسب
    و-سیفونهای مناسب 2 تا 3 روز یکبار حداقل 30%
    ی-وعده های غدایی 5 تا 6 بار در روز کم اما با تعدد بالا و نور حداکثر 6 ساعت در روز اونم ملایم
    و....تانک بدون دکور و شن و هر چیز دیگه ای(نظر منه)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

سلام:
    آرتمیای خشک رو که صددرصد نمی خورن.نه مشکلی نداره.من کی گفتم دوز دارو افزایش پیدا کنه گفتم به ازای هر 30 لیتر یک قرص 250 میلیگرمی و سیفون 100% و تجدید دوز دارو نه افزایش دوز دارو!!!!!!یعنی اگه 45 لیتر آب عوض کردین(سیفون 100%)یک و نصف قرص بریزید نه 4 تا!!!!!!دوز داور رو کاهش بدید هر روز سیفون 100% کنید تا 7 روز و به ازای هربار سیفون 1.5 قرص 250 میلیگرمی-
    باید آب رو تست کنید یعنی تستهای ph-kh , gh و نتایج بهم بگید اما بنظر من بجز آب یه سری از مناطق کشور مثل خطه خوزستان،بوشهر،بندرعباس و سیستان و بلوچستان و استانهای کویری که جز آبهای بسیار سنگین محسوب میشن بقیه آب نقاط برای دیسکس خوب و مناسبه و بسیاری اوقات هم خیلی بهتر از آب تصفیه،اما بشرطی که کلرزدایی شده باشه و فلزات سنگین نداشته باشه.
    انشاا.. درآینده نزدیک در خصوص شیمی آب اونهم با رفرنسهای مفید و تجربیات اندک خودم و کمک دوستانم ،مبحث شیمی آب دیسکس رو تکمیل خواهیم کرد.
    سلام استاد عزیزم آرش
    ممنون از توجهتون و پاسخدهی به موقع شما....وضعیت آب بابلسر : gh: 500ppm , ph: 7 ولی از kh خبری ندارم یعنی با فرمایش شما دیگه نیاز نیست از آب تصفیه استفاده کنم و آب شهری رو کلر زدایی و سپس هم دما و بعد به تانک منتقل کنم درسته؟ آخه از خیلی از مغازه دار ها می گفتند چون دیسکس تو آب شمال نمیمونه ما هم نمیاریم!!....بابت دوز دارو هم حتماً سریعاً آب رو سیفون می کنم ... راستی امروز آرتمیای خشک هم خورد نسبتاً خوش اشتها نشون میده ..آیا نیاز هست که همچنان قرنطینه باشه..مدت قرنطینه: 4 روز.
    باتشکر.

صفحه 37 از 269 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)