صفحه 9 از 100 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 991
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط gazelle نمایش پست ها
    شادی جان این عکس خوکچه خودته؟ چجوری انقدر تمیز نگهش می داری؟ زیرش حوله می ندازی بو نمیگیره؟ چند وقت یکبار زیرشو تمیز میکنی؟ من هر 3 روز 1 بار دارم زیر خوکچمو تمیز میکنم زیرشم کلش و پوشال چوب میریزم ولی خیلی زود بو میگیره اگر سر 3 روز تمیزش نکنم تمام اتاقم بو میگیره
    با اجازه شادی جان..منم یه نکته ای رو اضافه کنم که خودم چون خیلی با این مساله بوی نامطبوع رو به رو شدم این مدت که تعداد خوکچه هام بیشتر شده..بویی که میدن نسبت مستقیم داره با سبزی یا احیانا کاهویی که بهشون میدین..مقدار اونا روکه کمتر کنین دیگه این مشکل حل میشه..چون همونطور که میدونین بخش اعظم تغذیه شون باید همون یونجه باشه که ضمن فایده زیادش باعث میشه ادار کمتر و مدفوع ها رطوبت کمتر و در نتیجه بوی کمتری داشته باشن..ولی به طور کلی بوی ادرار و مدفوع خوکچه های مو بلند بیشتر از مو کوتاهاست..همینطور بوی خوکچه های بالغ نسبت به سن پایین.
    من الان دو تا خوکچه بالغ دارم یکی مو کوتاه و یکی موبلند..تا پیش از این هر یک روز در میون کل جایگاهشونو تمیز میکردم..ولی مدتی که سبزی کمتری بهشون و فقط در وعده شام و صبحانه میدم اصلا مثل قبل بو نمیدن!
    برای نهار هم از گوجه فرنگی فلفل دلمه و هویج استفاده میکنم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    باز مشکله من چیزه دیگست قفس ویکی هر هفته بو میگیره که من هر هفته پارچه های زیرشو عوض میکنم اما مشکل من اینه که ویکی هر جا گیرش بیاد جیش میکنه و موهاش بلند شده بیشتر و روشون کشیده میشه بعدم زرد میشه و اگه بمونه دیگه سفید نمیشه موهاش مجبورم هر هفته موهای زیرشو بشورم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra.s نمایش پست ها
    باز مشکله من چیزه دیگست قفس ویکی هر هفته بو میگیره که من هر هفته پارچه های زیرشو عوض میکنم اما مشکل من اینه که ویکی هر جا گیرش بیاد جیش میکنه و موهاش بلند شده بیشتر و روشون کشیده میشه بعدم زرد میشه و اگه بمونه دیگه سفید نمیشه موهاش مجبورم هر هفته موهای زیرشو بشورم
    سلام
    میترا جان اگر هنوزم یاد نگرفته که کجا دستشویی کنه باید بگم که کارتون خیلی سخته!
    خوکچه این سختی ها رو داره ولی با تغذیه خوب و متعادل میتونین از بوی ادرارش و مدغوعش کم کنین.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    نه یاد نگرفته من که دارم ناامید میشم ولی خب چه میشه کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    guinea pig
    شماره عضویت
    9019
    شادیجان مشکل اینجاس که جیمبو هم با اینکه 1 سالشه ولی هنوز یادنگرفته جای خاصی دستشویی کنه برا همین هرجا گیرش میاد دستشویی میکنه خیلی سعی کردم یادش بدم ولی اصلا نمیخواد که یاد بگیره

اویشن جان من به جیمبو سبزیجات خیل یخلی کم میدم غذای اصلیش یونجس و غذای خشک مخصوص روزی یه نصف فلفل دلممه ای بهش میدم و سبزیجات و میوه به عنوان تشویقی میدم ولی بوش واقعا بده
    منم مشکل میترا جان رو دارم و مجبورم همش موهای پشتش رو کوتاه نگهدارم

شما خوکچت رو چجوری اموزش دادی که کجا دستشوی کنه؟ شاید راه من اشتباهه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    شادیجان مشکل اینجاس که جیمبو هم با اینکه 1 سالشه ولی هنوز یادنگرفته جای خاصی دستشویی کنه برا همین هرجا گیرش میاد دستشویی میکنه خیلی سعی کردم یادش بدم ولی اصلا نمیخواد که یاد بگیره

اویشن جان من به جیمبو سبزیجات خیل یخلی کم میدم غذای اصلیش یونجس و غذای خشک مخصوص روزی یه نصف فلفل دلممه ای بهش میدم و سبزیجات و میوه به عنوان تشویقی میدم ولی بوش واقعا بده
    منم مشکل میترا جان رو دارم و مجبورم همش موهای پشتش رو کوتاه نگهدارم

شما خوکچت رو چجوری اموزش دادی که کجا دستشوی کنه؟ شاید راه من اشتباهه

من فقط یه چیزی رو خوب میدونم..وقتی سراغ حیوون خونگی مثل خوکچه رفتم چون مثل گربه و سگ نیست که یادش بدم بره توی دستشویی یا جایی که من میخوام قبول کردم که ممکنه بو هم بده و ممکنه همشون به خوبی آموزش اینکه کجا دستشویی کنن رو نتونن ببینن..معذرت میخوام اگه اینجوری میگم..ولی اگه شما تمام شرایط رو مثل تغذیه و بهداشت به موقع جایگاه رو رعایت میکنید و همچنان احساس میکنین بو میده شاید به خاطر اینه که شما حساس شدین..چون خوکچه تنها واقعا بویی نداره به اون صورت..من قبلا هم یه نره تنها مو بلند بالغ داشتم..شاید هر دو هفته جایگاهشو تمیز میکردم اصلا بو نمیداد..یه مساله دیگه هم هست..کثیفی جایگاه و بوش با اندازه جایگاه هم رابطه داره..یعنی هرچی خونه کوچکتر باشه زودتر کثیف و زودتر بو میگیره..بعد هم اینکه هربار که پوشالو میخواین تعویض کنین حتما جایگاهو بشورین و اون جرم هایی که از ادرار باقی میمونه رو پاک کنید با سرکه رقیق شده چون اونا هم باعث میشن هربار که جدید ادرار میکنه بوی بیشتری رو حس کنید..

آموزش دستشویی کردنشونم فقط با متفاوت بودن جنس بستر و مواد داخل دستشویی و اینکه کجا بوی دستشوییشونو بده انجام میشه..خوکچه ماده من خیلی خوب یاد گرفته بود حتما توی دستشویی بره و کارشو انجام بده ولی وقتی یه نره بالغه خنگ (!)آوردم که یاد هم نمیگیره و ماده هم نگاه به این کرد همه آموزشا به باد رفت) الانم یکی در میون ماده یادش میاد بره توی دستشویی!در کل نباید زیاد سخت گرفت وگرنه به خاطر زحمتشون آدم زود خسته میشه و باعث میشه از کنارشون بودن لذت نبریم..من تجربیاتمو گفتم مطمئنا شادی جان بهتر میتونن کمک کنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    guinea pig
    شماره عضویت
    9019
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    من فقط یه چیزی رو خوب میدونم..وقتی سراغ حیوون خونگی مثل خوکچه رفتم چون مثل گربه و سگ نیست که یادش بدم بره توی دستشویی یا جایی که من میخوام قبول کردم که ممکنه بو هم بده و ممکنه همشون به خوبی آموزش اینکه کجا دستشویی کنن رو نتونن ببینن..معذرت میخوام اگه اینجوری میگم..ولی اگه شما تمام شرایط رو مثل تغذیه و بهداشت به موقع جایگاه رو رعایت میکنید و همچنان احساس میکنین بو میده شاید به خاطر اینه که شما حساس شدین..چون خوکچه تنها واقعا بویی نداره به اون صورت..من قبلا هم یه نره تنها مو بلند بالغ داشتم..شاید هر دو هفته جایگاهشو تمیز میکردم اصلا بو نمیداد..یه مساله دیگه هم هست..کثیفی جایگاه و بوش با اندازه جایگاه هم رابطه داره..یعنی هرچی خونه کوچکتر باشه زودتر کثیف و زودتر بو میگیره..بعد هم اینکه هربار که پوشالو میخواین تعویض کنین حتما جایگاهو بشورین و اون جرم هایی که از ادرار باقی میمونه رو پاک کنید با سرکه رقیق شده چون اونا هم باعث میشن هربار که جدید ادرار میکنه بوی بیشتری رو حس کنید..

آموزش دستشویی کردنشونم فقط با متفاوت بودن جنس بستر و مواد داخل دستشویی و اینکه کجا بوی دستشوییشونو بده انجام میشه..خوکچه ماده من خیلی خوب یاد گرفته بود حتما توی دستشویی بره و کارشو انجام بده ولی وقتی یه نره بالغه خنگ (!)آوردم که یاد هم نمیگیره و ماده هم نگاه به این کرد همه آموزشا به باد رفت) الانم یکی در میون ماده یادش میاد بره توی دستشویی!در کل نباید زیاد سخت گرفت وگرنه به خاطر زحمتشون آدم زود خسته میشه و باعث میشه از کنارشون بودن لذت نبریم..من تجربیاتمو گفتم مطمئنا شادی جان بهتر میتونن کمک کنن
    مرسی
    راستش من خیلی نسبت به بوش بی تفاوتم(نسبت به بقیه اعضای خانواده) ولی واقعا بوش طوریه که از جلوی در اتاقم رد میشم بیرون میاد
    قفسشم نزدیک تختمه واین بویی که میده باعث نگرانیو غر زدن دیگران شده که وای بو میده مریض میشی وای بو میده اینجوری میشی سرما میخورم میگن نکنه بوی قفس جیمبو باعث شده اینجوری بشی

جیمبوی منم از اون نرهای خنگه تو ظرف براش غذا میریزم میاد همرو پخش میکنه رو زمین از روی زمین میخوره تو ظرف یونجش یونجه میریزم میاد همرو میرهزه رو زمین بعد دیگه از روی زمینم بدش میاد بخوره مجبور میشم یونجه جدید بریزم براش ،تازه یونجرو که روی زمین میریزه روش ادرارم میکنه که باعث میشه بوی ادرارو یونجه با هم قاطی بشه و یه بوی خیلی بدی تو فضا پخش بشه

هرکاریشم کردم با تشویقی یادش بدم که بره یه قسمت خاص دستشویی کنه نشد که نشد الان دائم دارم قفس میشورم و پوشال عوض میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    اما قفس ویکی اینقدر ها هم بو نمیده اگه خم شم جلوش تا چیزی بردارم یذره بو میده اونم اگه 1 هفته تمیزش نکنم من که دیگه کنار اومدم با این مسئله و بخاطر اینکه خیلی سختی کشیدم تا بتونم بیارمش اصلا ناراحت نیستم و وظیفم میدونم که هر چند روز تمیزش کنم توو خنگیش هم میتونم بگم تو چیزای دیگه اصلا خنگ نیست مثلا تازگیا یاد گرفته از لبه های قفس مثل نردبون بره بالا بعدم بپره تو قفس یا میدونه خواهرم ازش میترسه هی میره طرفش یه سوت میزنه در میره . وقتی براش غذای مخصوص خودشو میزیزم از لجش میبره میندازه تو خاکی که برا دستشوییه ظرفشم چپه میکنه صداشم 2برابر میکنه اما واسه دستشویی کردنش میدونم که نمیخواد یاد بگیره از خنگیش نیست تا الان خیلی چیزا یاد گرفته مثلا خودشو به مردن بزنه یا دستاشو بذارم رو دستم پاشه سوت بزنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra.s نمایش پست ها
    اما قفس ویکی اینقدر ها هم بو نمیده اگه خم شم جلوش تا چیزی بردارم یذره بو میده اونم اگه 1 هفته تمیزش نکنم من که دیگه کنار اومدم با این مسئله و بخاطر اینکه خیلی سختی کشیدم تا بتونم بیارمش اصلا ناراحت نیستم و وظیفم میدونم که هر چند روز تمیزش کنم توو خنگیش هم میتونم بگم تو چیزای دیگه اصلا خنگ نیست مثلا تازگیا یاد گرفته از لبه های قفس مثل نردبون بره بالا بعدم بپره تو قفس یا میدونه خواهرم ازش میترسه هی میره طرفش یه سوت میزنه در میره . وقتی براش غذای مخصوص خودشو میزیزم از لجش میبره میندازه تو خاکی که برا دستشوییه ظرفشم چپه میکنه صداشم 2برابر میکنه اما واسه دستشویی کردنش میدونم که نمیخواد یاد بگیره از خنگیش نیست تا الان خیلی چیزا یاد گرفته مثلا خودشو به مردن بزنه یا دستاشو بذارم رو دستم پاشه سوت بزنه
    در درجه اول این مهمه که پتی که نگه می داری به دلت بشینه حتی اگه به چشم بقیه نیاد
    خوکچه هندی علاوه بر باهوشی و مهربونی خیلی هم تمیزه چون همش در حال لیس زدن و تمیز کردن خودشه
    مپل سگ و گربه هم نیست که گوشت بخوره و مدفوع بدبوئی داشته باشه
    ویکی برای شما یک دنیا می ارزه برای همین می تونم بگم جای پیشرفت خیلی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118

مرسی
    راستش من خیلی نسبت به بوش بی تفاوتم(نسبت به بقیه اعضای خانواده) ولی واقعا بوش طوریه که از جلوی در اتاقم رد میشم بیرون میاد
    قفسشم نزدیک تختمه واین بویی که میده باعث نگرانیو غر زدن دیگران شده که وای بو میده مریض میشی وای بو میده اینجوری میشی سرما میخورم میگن نکنه بوی قفس جیمبو باعث شده اینجوری بشی

جیمبوی منم از اون نرهای خنگه تو ظرف براش غذا میریزم میاد همرو پخش میکنه رو زمین از روی زمین میخوره تو ظرف یونجش یونجه میریزم میاد همرو میرهزه رو زمین بعد دیگه از روی زمینم بدش میاد بخوره مجبور میشم یونجه جدید بریزم براش ،تازه یونجرو که روی زمین میریزه روش ادرارم میکنه که باعث میشه بوی ادرارو یونجه با هم قاطی بشه و یه بوی خیلی بدی تو فضا پخش بشه

هرکاریشم کردم با تشویقی یادش بدم که بره یه قسمت خاص دستشویی کنه نشد که نشد الان دائم دارم قفس میشورم و پوشال عوض میکنم
    کاملا درک میکنم..همون شرایط رو منم دارم تازه حاد تر!اینکه خودم حساس نیستم ولی خب کسی دیگه میاد مدام میگن چقدر بو داره و مریض میشی و ازین حرفا..ولی خدارو شکر تاحالا مریض نشدماگر میخوای جلوی این بو رو بگیری دقت کرده باشی معمولا اینا یه قسمت رو نسبت به بقیه جاها در نظر میگیرن ادرار میکنن ..شبا همون قسمت پوشال رو بردار و پوشال تازه بریز.(مطمئنا یکی از گوشه ها هست،بقیه جاها کم و بیش میرن و ادرار میکنن).فقط اولش باید دقت کنی کجا نسبت به بقیه جاها خیس تره..برای اون مشکل یونجه هم میتونین از یونجه بند استفاده کنین (یه عکسی هم میزارم واسه سماندهی(!) یونجه ها!گه همون عملکرد یونجه بند رو داره و شما میتونین به راحتی با کارتن پلاست درستش کنین)..چون یونجه وقتی روش ادرار میکنن میدونم که بوش واقعا وحشتناک میپیچه..اون غذای خشک پخش کردنشون هم کار همشونه یه ظرفهایی هست که پایه ظرف بزرگ تر از خود ظرفه و امکان نداره بتونن برگردونن من از وقتی گرفتم این مشکلم حل شده.. یا ظرفهای سرامیکی که سنگین هستن و لبه بلندی دارن و نمیتونن از توش غذا رو بریزن بیرون.این چند تایی پررنگشون کردم توی متن رو من خودمم تجربه کردم وخوب جواب داده هرکدومی که امتحان نکردینو امتحان کنید ایشالا که جواب میده و موفق میشید

اینم عکس برای اینکه یونجه هارو کثیف و حیف ومیل(!) نکنن!! :

صفحه 9 از 100 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)