کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    سلام
    دوستان فنچای من 4 تا تخم گذاشتن الان 20 روز از اولیت تخم گذاشته شده میگذره هنوز رو تخم ها میخوابن هنوز تخم ها جوجه نشدن مشکلی هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان فنچای من 4 تا تخم گذاشتن الان 20 روز از اولیت تخم گذاشته شده میگذره هنوز رو تخم ها میخوابن هنوز تخم ها جوجه نشدن مشکلی هست؟
    سلام احتمال داره داخل جوجه نشده باشن
    تخم ها رو وردارین نگاه کنید ببنید اگه توش خالی باشه که جوجه نمیشه
    واگه هم جوجه باشه توش شاید مرده باشه

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    سلام
    سلام دوست عزیز،وقتی پست میزنید منتظر باشید دوستانی که جواب سوالتون رو یاد داشته باشن حتما جواب خواهند داد احتیاجی به زدن پست دوباره نیست،دوستمون هم جوابتون رو دادن،تخم ها رو کندلینک کنید در صورت نبودن جوجه لونه رو بردارید و به جفت رسیدگی کنید و بعد گذشت 1ماه دوباره لونه رو بذاریدموفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    غذا بهشون ارزن و کتان هویج رنده شده تخم مرغ با پوستش هفته ای یک بار کاهو سیب و گشنیزو جعفری بدید و یک بار هم جوانه گندم
    تو ابشون هفته ای یک بار 5 قطره مولتی ویتامین بریزید
    دمای جایی که هستن باید بالای 25 و تا 30 درجه باشه
    باقی چیزها هم خودتون فرمودید باید حداقل 5 جوجه تا 12 بگیرید با رعایت کامل موارد بالا
    20 روز دیگه لونه بزارید
    موفق باشید
    سلام ممنون
    ببخشید مولتی ویتامین من قطره ایی نیستش مثل پودره از پرنده فروشی خریدم حالا اون مولتی ویتامینی که شما میگید مخصوص پرندست یا همون مولتی ویتامین نوزاد هستش اخه تویکی ازسایتا خوندم اونا منظورشون مولتی ویتامین بچه بود
    اگه دمای محیط کمتر از چیزی که شما فرمودیدباشه تخماجوجه نمیشن من دیروزکه تخماشو شکوندم 2تاش جوجه بود مشکل من اینه که ماده با نر مرتب رو تخما نمیخوابن بعد ماده 10روز که روتخما میخوابه دیگه نمیره رو تخما اگه ماده یه هفته دیگه رو تخما میخوابید مطمئنم جوجه ها از تخم میومدن بیرون
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    سلام ممنون
    ببخشید مولتی ویتامین من قطره ایی نیستش مثل پودره از پرنده فروشی خریدم حالا اون مولتی ویتامینی که شما میگید مخصوص پرندست یا همون مولتی ویتامین نوزاد هستش اخه تویکی ازسایتا خوندم اونا منظورشون مولتی ویتامین بچه بود
    اگه دمای محیط کمتر از چیزی که شما فرمودیدباشه تخماجوجه نمیشن من دیروزکه تخماشو شکوندم 2تاش جوجه بود مشکل من اینه که ماده با نر مرتب رو تخما نمیخوابن بعد ماده 10روز که روتخما میخوابه دیگه نمیره رو تخما اگه ماده یه هفته دیگه رو تخما میخوابید مطمئنم جوجه ها از تخم میومدن بیرون
    مرسی
    سلام مولتی ویتامین مخصوص پرندگان بهشون بدید
    بعضی از پرنده فروشی ها مولتی ویتامین مخصوص پرندگان دارند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر_قناری_فنچ_ماهی_مرغ عشق_خروس لاری_بوغلمون
    شماره عضویت
    17126
    سلام دوستان
    فنچای من پنج جفت هستن و همشون رو در یک قفس اجری بزرگ نگه دای میکنم.
    غیر از ارزن هم چیزه دیگه ای بهشون نمیدم .
    ایا مشکلی نداره؟
    ویرایش توسط **MOSTAFA** : 16th February 2015 در ساعت 07:08 PM

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    سلام ممنون
    مرسی
    سلام
    شما از مولتی ویتامینی که خریدید طبق دزی که دامپزشکتون تجویز کره استفاده کنید،قطره ها و مولتی ویتامینهای انسانی برای پرنده ها نباید استفاده بشه،اگر دما از حد استانداردش بیاد پایینتر وقتی جفت لونه رو برای استراحت ترک کنند تخمها از بین میره و به جفت هم سخت میگذره دمای خونه سرد باشه،در زمان تخم داشتن باید حواستون باشه غذاهای گرم و محرک بهشون ندید و سمتشون نرید تا پرنده ها قهر نکنن و بهشون استرسی وارد نشه،گاهی وقتها هم پرنده اگر ضعیف بشه تخمهارو رها میکنه پس بهتره همه ی شرایط رو براشون محیا کنید دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط **MOSTAFA** نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فنچای من پنج جفت هستن و همشون رو در یک قفس اجری بزرگ نگه دای میکنم.
    غیر از ارزن هم چیزه دیگه ای بهشون نمیدم .
    ایا مشکلی نداره؟
    سلام
    به نظر شما ارزن به تنهایی میتونه نیاز پرنده رو در اسارت بر طرف کنه؟این کار روش اصلا درست نیست دوست عزیز باید تغذیشون تنوع داشته باشه تا پرنده های سالمی داشته باشیم و وظیفمون رو در قبالشون به خوبی انجام داده باشیم،بهتره توی شون ارزن و کتان،تخم مرغ آبپز،هویج،سیب،گشنیز،جعفری ،کاهو،ذرت،انواع حبوبات ومولتی ویتامین و... استفاده کنید کف دریا هم که همیشه باید توی قفسشون باشه،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    /***
    شماره عضویت
    17155
    با سلام!
    اگه ممکنه درمورد جاوا اطلاعاتی میخواستم،اینکه نگهداریش به چه صورته و آیا از لحاظ سروصدا مثل زبرا میمونه یا میشه تحمل کرد
    نحوه تکثیرش رو هم بیان کنید ممنونم
    من تاحالا جاوا نداشتم ولی میخوام با اطلاعات شما دوستان به تکثیر این پرنده بپردازم
    بسیار ممنونم

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط اصغر زاده نمایش پست ها
    با سلام!
    اگه ممکنه درمورد جاوا اطلاعاتی میخواستم،اینکه نگهداریش به چه صورته و آیا از لحاظ سروصدا مثل زبرا میمونه یا میشه تحمل کرد
    نحوه تکثیرش رو هم بیان کنید ممنونم
    من تاحالا جاوا نداشتم ولی میخوام با اطلاعات شما دوستان به تکثیر این پرنده بپردازم
    بسیار ممنونم

سلام
    نگه داری فنچ جاوا هم مثل فنچ زبرا هست اما محیط نگه داری باید بزرگتر باشه چون جاوا جثه ی بزرگتری نسبت به زبراها دارند،از نظر سرو صدا خیلی بهتر هستن چرا که آواز فنچ نر بیشتر شبیه قناری هست و زیاد بلند نیست ،اما مشکلی که توی فنچهای جاوا در مقایسه با فنچ زبرا هست تعیین جنسیتشون هست چون به راحتی قابل تشخیص نیستند مگر از روی آواز خواندن که مختص پرنده نر هست،البته راهای برای تشخیص هست اما همیشه درست از آب در نمیاد،راجب تکثیر هم ماده حدودا4تا 6 تا تخم میذاره(بنا به سن و آمادگی ماده)
    تخمها بعد از گذشت 17روز(حدودا )جوجه میشنو بهتره برای لونه از لونه چوبی استفاده بشه و برای لونه سازی واسشون چوبهای باریک مثل علف و پوشالهای کولر،چوبهای پوست نارگیل استفاده بشه ،تغذیه هم مثل بقیه فنچهاس،ارزن،کتان،کف دریا(همیشه باید داخل قفس باشه)هویج،سیب،انواع سبزیجات،کاهو و...اگر سوال دیگه ای هم بود در خدمتم موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

سلام
    نگه داری فنچ جاوا هم مثل فنچ زبرا هست اما محیط نگه داری باید بزرگتر باشه چون جاوا جثه ی بزرگتری نسبت به زبراها دارند،از نظر سرو صدا خیلی بهتر هستن چرا که آواز فنچ نر بیشتر شبیه قناری هست و زیاد بلند نیست ،اما مشکلی که توی فنچهای جاوا در مقایسه با فنچ زبرا هست تعیین جنسیتشون هست چون به راحتی قابل تشخیص نیستند مگر از روی آواز خواندن که مختص پرنده نر هست،البته راهای برای تشخیص هست اما همیشه درست از آب در نمیاد،راجب تکثیر هم ماده حدودا4تا 6 تا تخم میذاره(بنا به سن و آمادگی ماده)
    تخمها بعد از گذشت 17روز(حدودا )جوجه میشنو بهتره برای لونه از لونه چوبی استفاده بشه و برای لونه سازی واسشون چوبهای باریک مثل علف و پوشالهای کولر،چوبهای پوست نارگیل استفاده بشه ،تغذیه هم مثل بقیه فنچهاس،ارزن،کتان،کف دریا(همیشه باید داخل قفس باشه)هویج،سیب،انواع سبزیجات،کاهو و...اگر سوال دیگه ای هم بود در خدمتم موفق باشید
    در ادامه ی گفته های خانم آرامش باید اضافه کنم که جاوا ها خیلی باهوش تر از زبرا ها هستن و خیلی هم مقاوم تر در مقابل بیماری.در مواجهه با سرماهم‌ بسیار مقاوم تر هستن.البته جیره غذاییشون علاوه بر ارزن شامل هفت تخمه و‌‌تخم‌کتان هم میشه.البته غذای اصلیشون دانه های برنج هست.اینکه بخواین ازش جوجه بگیرین نیازمند تغذیه خوب و جای ساکت و بسیار کم رفت و آمد هست.تجربه ای که داشتم اینو نشون داده که تو محیطی که رفت و آمد زیاده بسیار بسیار سخت جوجه میدن.شاید هم جوجه ندن.رفتارشون اینطور نشون میداد که اصلا دوس ندارن داخل لونشون دیده بشه.با وجود اینکه در مواجهه با ما برخلاف زبرا هیچ تغییری تو رفتارشون دیده نمیشد.اما وقتی تخم یا جوجه داشتن با ایستادن جلوی ورودی لونه مانع دیده شدن تخم یا جوجه میشدن
    از لحاظ خلق و خو خیلی آروم تر و کنجکاو تر هستن.
    و آخر اینکه جوجه هاشون خیلی دیر بالغ میشن.اینطور که خودم دیدم حدود ۳ماهگی پر ریزیشون شروع میشه و حدود یک ماه و نیم طول می کشه. احتمالا تا یک سالگی بالغ میشن.منظورم از بالغ اینه که کاملا آماده ی تکثیر بشن.
    جوجه های خودم هنوز بالغ نشدن و با اینکه ۳ماه سن دارن هنوز پر ریزیشون تموم نشده.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

صفحه 278 از 348 نخستنخست ... 178228259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297328 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)