همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط flood321 نمایش پست ها
    از تخم پنبه استفاده می کنم....
    جوجه ها هم از3هفتگی میان
    نه. خیلی معمولی با هاشون رفتار میکنه

دوست عزیز مسایلی رو که گفتم توی پستهای قبلی رعایت کنید واسه دفعه بعد ان شالله که مشکلتون حل خواهد شد و جوجه هاتون دیگه پاهاشون مشکل دار نمیشه چون ظاهرا شما همه کارهای لازم و صحیح رو انجام دادید اگر دفعه بعد این مشکل برطرف نشد بهترین کار تغییر و تعویض جفتها هستش،فقط برای لونه سازی دستمال کاغذی رو حذف کنید،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق و ماهی کوپی و مولی
    شماره عضویت
    17143
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه بگید چه مدل لانه ای براشون استفاده میکنید و داخل اون چی قرار میدید...
    از لانه فنچ که تو بازار رایجه (لانه پلاستیکی مخصوص فنچ)داخل لونشون هم از تخم پنبه استفاده میکنم همراه با دستمال کاغذی خورد شده.......

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17143
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی ممنون.
    چون من اطلاعاتی در مورد فنچ ندارم میشه بفرمایید فنچ از چه زمانی بالغ میشه؟ میتونید تشخیص بدید حدودا چند وقتشه؟
    دمای محیط 25 درجست.
    ممنون....
    از سه الی چهار ماهگی بالغ محسوب می شند

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی ممنون.
    چون من اطلاعاتی در مورد فنچ ندارم میشه بفرمایید فنچ از چه زمانی بالغ میشه؟ میتونید تشخیص بدید حدودا چند وقتشه؟
    دمای محیط 25 درجست.
    ممنون....

خواهش میکنم دوست عزیز
    فنچها معمولا از 4ماهگی به بعد بالغ میشن این فرایند برای نرها زودتر از ماده ها اتفاق میفته ماده ها به دلیل کامل شدن اجزای جنسی و داخلیشون کمی زمان بیشتری میبره البته شاید نرهای هم که توی این سن که میگیم بالغ میشن نطفشون ضعیف باشه و گاها بی نطفه باشن ،امابه طور کل 4تا 5 ماهگی زمان بلوغ فنچهای زبرا هستش،بهتره تا 6 ماهگی اقدام به جفت انداختن نکنید تا به فنچ ماده آسیبی نرسه از نظر اندام داخلی،البته هستند کسایی که زودتر اقدام به جفت انداختن فنچها میکنن و گاها جواب هم میگیرن اما در دراز مدت به پرنده ها آسیب میرسونه،چون نمیشه سن دقیق رو از روی عکس تخمین زد اما با توجه به پاهای این فنچ به نظرم فنچتون بالای 7/8 ماه سن داره(البته این سن تخمینی هست فقط از روی مشخصات ظاهری)بهتره دما رو 26تا 28 ثابت نگه دارید ایده ال ترین دما برای تکثیر و نگه داری فنچهاست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17143
    چه جوری میشه از طریق دم تشخیص سن داد؟؟؟؟؟؟؟؟
    یکی از دوستان میگفت برای تشخیص سن بیشتره پرنده ها میشه از بلند و کوتاهی دم حدود سنش رو بگی>>واقعا میشه؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط flood321 نمایش پست ها
    چه جوری میشه از طریق دم تشخیص سن داد؟؟؟؟؟؟؟؟
    یکی از دوستان میگفت برای تشخیص سن بیشتره پرنده ها میشه از بلند و کوتاهی دم حدود سنش رو بگی>>واقعا میشه؟؟؟؟؟
    من همچین چیزی رو نه دیدم نه شنیدم و به نظرم همچین چیزی اصلا درست نیست،اگر یه پرنده پرریزی کنه و توی این زمان بخواهیم تشخیص بدیم سنش رو به نظرتون درست در میاد؟قطعا این طور نیست،برای تشخیص دقیق سن آزمایش DNA هست و برای تشخیص های حدودی و تخمینی از روی پاها،نوک امکانش هست،موفق باشید
    ویرایش توسط aramesh : 12th February 2015 در ساعت 01:13 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    با سلام
    امروز ظهر لونه فنجامو برداشتم با توجه به اینکه دوسری ماده تخم گذاشته بود ولی هیچکدوم جوجه نشدن نمیدونم چرا ماده تخم میذاره تقریبا 10 روز رو تخما میخوابه ولی بعد دیگه نمیره رو تخما با توجه به اینکه جاشونم خیلی خلوته و هیچکسم کاری به کارشون نداره من فنجامو زیر زمین نگه میدارم هواش روزا خوبه نه سرده نه گرم شباهم نمیشه گفت سرد ولی یکم مایل به سرد هستش تغذیه هم خوبه(هفت تخم..تخم مرغ...کاهو...ومولتی ویتامین هفته ایی دوبار تو ابخوریشون میریزم).امروزم تخما رو شکوندم دوتاش که داخلش جوجه بود یکیش زردش تیره شده بود مابقی هم که عادی بودن حالا اگه میشه لطف کنید دلیل کار ماده رو بهم بگید بعد راهنماییم کنید که چندوقت دیگه لونه رو براشون بزارم میخوام ایندفعه که لونه رو گذاشتم جوجه هاشونو ببینم.شاید دوستان بگن که نریاماده مشکل داره ولی مطمئنم که مشکل ندارن چون رفیقم هدیه بهم داده خودم دیدم رفیقم ازشون جوجه میکشید
    ببخشید سوالم طولانی شد باتشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    با سلام
    امروز ظهر لونه فنجامو برداشتم با توجه به اینکه دوسری ماده تخم گذاشته بود ولی هیچکدوم جوجه نشدن نمیدونم چرا ماده تخم میذاره تقریبا 10 روز رو تخما میخوابه ولی بعد دیگه نمیره رو تخما با توجه به اینکه جاشونم خیلی خلوته و هیچکسم کاری به کارشون نداره من فنجامو زیر زمین نگه میدارم هواش روزا خوبه نه سرده نه گرم شباهم نمیشه گفت سرد ولی یکم مایل به سرد هستش تغذیه هم خوبه(هفت تخم..تخم مرغ...کاهو...ومولتی ویتامین هفته ایی دوبار تو ابخوریشون میریزم).امروزم تخما رو شکوندم دوتاش که داخلش جوجه بود یکیش زردش تیره شده بود مابقی هم که عادی بودن حالا اگه میشه لطف کنید دلیل کار ماده رو بهم بگید بعد راهنماییم کنید که چندوقت دیگه لونه رو براشون بزارم میخوام ایندفعه که لونه رو گذاشتم جوجه هاشونو ببینم.شاید دوستان بگن که نریاماده مشکل داره ولی مطمئنم که مشکل ندارن چون رفیقم هدیه بهم داده خودم دیدم رفیقم ازشون جوجه میکشید
    ببخشید سوالم طولانی شد باتشکر
    غذا بهشون ارزن و کتان هویج رنده شده تخم مرغ با پوستش هفته ای یک بار کاهو سیب و گشنیزو جعفری بدید و یک بار هم جوانه گندم
    تو ابشون هفته ای یک بار 5 قطره مولتی ویتامین بریزید
    دمای جایی که هستن باید بالای 25 و تا 30 درجه باشه
    باقی چیزها هم خودتون فرمودید باید حداقل 5 جوجه تا 12 بگیرید با رعایت کامل موارد بالا
    20 روز دیگه لونه بزارید
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    سلام
    دوستان فنچای من 4 تا تخم گذاشتن الان 20 روز از اولیت تخم گذاشته شده میگذره هنوز رو تخم ها میخوابن هنوز تخم ها جوجه نشدن مشکلی هست؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17143
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

دوست عزیز مسایلی رو که گفتم توی پستهای قبلی رعایت کنید واسه دفعه بعد ان شالله که مشکلتون حل خواهد شد و جوجه هاتون دیگه پاهاشون مشکل دار نمیشه چون ظاهرا شما همه کارهای لازم و صحیح رو انجام دادید اگر دفعه بعد این مشکل برطرف نشد بهترین کار تغییر و تعویض جفتها هستش،فقط برای لونه سازی دستمال کاغذی رو حذف کنید،موفق باشید
    سلام به دوستان
    دیروز رفتم ارزن برای فنچ هام بگذارم که دیدم سه تا از جوجهاشون از لونه اومدن بیرون و کف قفس هستند بعد به پاهاشون که دقت کردم دیدم پاهاشون هی سر می خوره و برای همین انگشت هاشون رو جمع میکنند که زمین نخورند به این نتیچجه رسیدم که دلیل چلاق شدن پاهاشون لیز بودن و صاف بودن کفه قفسه برای همین کف قفس خاک ریختم و حالا دیگه پاهاشون رو جمع نمی کنند و سالم هستد خیلی از این بابت شاد شدم گفتم به دوستان خبر بدهم که به تجربیاتشون اضافه بشه هم
    از لطفتون تشکر کنم>>>
    ویرایش توسط flood321 : 15th February 2015 در ساعت 07:46 PM

صفحه 277 از 348 نخستنخست ... 177227258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296327 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)