صفحه 27 از 101 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    اندازه تانکم 80 *40*50
    است
    كاستاپور يا فرمالين رو بزن خيال راحت هم اون موجودات ازبين ميرن و هم اگر مشكوك به انگل پوستي هستي خيالت راحت ميشه.
    روزهاي 1-3-5-7 دوز تكرار بشه. حجم آبت هم فعلا بسته به سايزش خوبه حدود 150-160 ليتره. ولي دكورت رو زياد شلوغ نكن. فلاور از رنگارنگ بودن تانك خيلي خوشش مياد.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3162
    دوستان عزیز فلاورم هگزامیتا گرفته.چند روز هم با میترونیدازول درمان کردم فایده ای نداشت.غذا نمیخوره و گوشه نشسته.دسترسی به داروی حرفه ای هم ندارم.
    کسی هست که بدونه چطور داروی خوب تهیه کنم؟
    یا یک راه ساده تر پیشنهاد بده.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    جملت رو تصحيح مي كنم : فلاورم انگل روده اي گرفته.
    عزيز اگر هگزاميتا بود در مراحل ابتدايي تا 90 درص خوب ميشد.
    در ضمن شيوه مصرف مترونيدازولت رو بنويس.
    عزيز اگر به بابل يا سرا فلاجلول دسترسي نداري از داروخانه هاي دامي فلوبندازول تهيه كن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    به لطف جناب رستمی چند وقتی تو این بخش پیدام نشد ولی ......
    این دیسکس های من جلوه دیگری از انواع بیماری ها را رو کردن.
    قسمتی از مدفوع سفید هست /قسمتی تیره ! یعنی دقیقا همین جوری بهم هم چسبیده( مثلا 1سانت اول سفید 1 سانت بعدی تیره هست که این دو قسمت متصل به هم هست)!گاهی اوقات هم مخلوط تیره وسفید و بعضی مواقع هم عادی و تقریبا هم بلند هست مدفوعشون .(بلند و سفت به نظر میاد) ولی شل نیست
    این سری دل گوسفند گرفتم یه جاهایی دیگه از دستم در رفت چربی ها. خودم گفتم شاید مشکل این باشه و سفید ها چربی باشند ;که هضم نشده اند اما شک دارم .
    غذاها » سرا دیسکس/تترا بیتز کامپلیت/ هیکاری/ 2 روز هست که تروپیکال D ََAllio plus که عصاره سیر هم داره گرفتم چون نسبت به غذاهای خشک قبلی سرا تترا و هیکاری کم اشتها شده بودند
    ولی دل و سیر(سیرش خیلی زیاده) رو با اشتها میخورند و کمی تیره شده اند
    البته از وقتی این غذای تروپیکال اضافه شده این قضیه به چشم اومده.... ترسو نیستند و حرکات دست رو دنبال میکنند
    در اخر یه سوال دیگه داشتم در مورد سرا کاستاپور: روی جعبه 50 میلی لیتریش نوشته برای 800 لیتر اما دوزش رو نوشته هر 40 لیتر اب یک میلی لیتر دارو : اینکه میشه برای 2000 لیتر!!!! قضیش چیه؟
    البته در مورد بکتاپور 50 میل هم مشابه هست روش نوشته برای 800 لیتر اما دوزش هر 20 لیتر 1 میل هست که میشه برای 1000 لیتر....
    ممنون از دلسوزی و پیگیری های همه اساتید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    به لطف جناب رستمی چند وقتی تو این بخش پیدام نشد ولی ......
    این دیسکس های من جلوه دیگری از انواع بیماری ها را رو کردن.
    قسمتی از مدفوع سفید هست /قسمتی تیره ! یعنی دقیقا همین جوری بهم هم چسبیده( مثلا 1سانت اول سفید 1 سانت بعدی تیره هست که این دو قسمت متصل به هم هست)!گاهی اوقات هم مخلوط تیره وسفید و بعضی مواقع هم عادی و تقریبا هم بلند هست مدفوعشون .(بلند و سفت به نظر میاد) ولی شل نیست
    این سری دل گوسفند گرفتم یه جاهایی دیگه از دستم در رفت چربی ها. خودم گفتم شاید مشکل این باشه و سفید ها چربی باشند ;که هضم نشده اند اما شک دارم .
    غذاها » سرا دیسکس/تترا بیتز کامپلیت/ هیکاری/ 2 روز هست که تروپیکال D ََAllio plus که عصاره سیر هم داره گرفتم چون نسبت به غذاهای خشک قبلی سرا تترا و هیکاری کم اشتها شده بودند
    ولی دل و سیر(سیرش خیلی زیاده) رو با اشتها میخورند و کمی تیره شده اند
    البته از وقتی این غذای تروپیکال اضافه شده این قضیه به چشم اومده.... ترسو نیستند و حرکات دست رو دنبال میکنند
    در اخر یه سوال دیگه داشتم در مورد سرا کاستاپور: روی جعبه 50 میلی لیتریش نوشته برای 800 لیتر اما دوزش رو نوشته هر 40 لیتر اب یک میلی لیتر دارو : اینکه میشه برای 2000 لیتر!!!! قضیش چیه؟
    البته در مورد بکتاپور 50 میل هم مشابه هست روش نوشته برای 800 لیتر اما دوزش هر 20 لیتر 1 میل هست که میشه برای 1000 لیتر....
    ممنون از دلسوزی و پیگیری های همه اساتید
    چرا دل گوسفند. من شخصا دل گوسفند چون چرب تره برای برای ماهی توصیه نمیشه.
    بعد هم واقعا چربیها و رگها هضم نمیشه. ولی مشکل شما این نیست.
    فعلا دارو برای انگل داخلی استفاده نکن تا یک هفته.
    همون دل رو استفاده کن تا هم با سیفون مرتب دارو از بدن بره بیرون و هم اگر مشکل برطرف نشد یه دوز روزانه مترونیدازول رو به مدت 3 روز انجام بده. قاعدتا ماهی خودش باید تلاش شدن خودش با بدن سالم مریضی رو رد کنه.
    در مورد کاستاپور هم باید عرض کنم این بروشور توی سایز بزرگ دارو هم هست.
    ولی رویه کوچکش شما طبق تقسیم بندی خطوط مدرج رو بطری استفاده کن. و به بروشور توجه نکن. همون 10 خط برای 800 لیتر.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    اخرین باری که فلاور ماده تخم ریخت با نر دعواش شد منم جداشون کردم ولی الان ماده گوشه گیر شده و یه چیزای سفید و شفاف دفع میکنه
    و تقریبا غذا نمیخوره و رنگش روشن شده.حدوده 3 روزه که اینطوریه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    اخرین باری که فلاور ماده تخم ریخت با نر دعواش شد منم جداشون کردم ولی الان ماده گوشه گیر شده و یه چیزای سفید و شفاف دفع میکنه
    و تقریبا غذا نمیخوره و رنگش روشن شده.حدوده 3 روزه که اینطوریه
    بببين عزيز اين منطقيه. تمام موجودات بعد از بچه دار شدن يا تخم ريزي بشدت دچار ضعف جسمي مي شوند. توي ماهيها هم همينطوره. فلاور و ديسكس هم بعد از تخم ريزي مايه جونشون انگار گرفته ميشه.
    حالا اون چيزاي سفيد اونطور كه مي بيني مخاط و ترشحات و مدفوع سفيده؟
    در هر دو صورت اصلا دارو استفاده نكن. با ماهيت كمي مدارا كن و بابازي دادنش كم كم بهش غذا بشه. اگر از آرتميا استفاده كني خيلي خوبه.
    ولي اگر نداشتي از غذاهايي مثل جي بي ال استفاده كن كه طعمش رو فلاور دوست داره.
    ترسو و خجالتي بودن ماده هم طبيعيه. با نر فلاور مقايسه نكن.
    اگر اين مخاط و ترشحات تا چند روز ديگه تمام نشد بگو تا بگم چه دارويي بزن. البته گذاشتن عكس الزاميه.
    اصلا از هيچ داروي شيميايي و آنتي بيويتيكي استفاده نكن. باز هم تاكيد مي كنم اصلا. چون كافيه الان بدنش ضعيف تر بشه. ديگه واويلا.
    تغيير رنگ هم منطقيه. اثر بعد از تخم ريزيه.
    در انتخاب جفت و تكثير اساتيدي خوبي مثل آقا مصطفي هستند. از نظرشون استفاده كن و در بخش فلاور باهاش مشورت كن.
    ميزان دما روي 30 و اكسيژن دهي رو زياد كن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    tفلاورم هنوز خوب نشده تازه یه جوش هم زده و اصلا غذا نمیخوره دما 30 درجه و نمک هم داشته

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    tفلاورم هنوز خوب نشده تازه یه جوش هم زده و اصلا غذا نمیخوره دما 30 درجه و نمک هم داشته

دما يكدرجه بالاتر.
    اگر حالت جوش و دمل داره علايم هگزاميتاست.
    1- مترونيدازول هر 35 ليتر يكعدد. سه روز پشت سر هم با سيفون منظم.
    2- نمك هر 20 ليتر يك قاشق غذاخوري.

اگر ديدي حالت پشمي الان داره:
    تجويز عوض ميشه و مايكاپور استفاده شه.
    مراتب گزارش شود.
    ویرایش توسط siavashr : 17th December 2010 در ساعت 04:25 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    من درمان با استفاده از تترا سايكلين رو پيشنهاد مي كنم چون به نظر من اين ماهي انگل روده اي نداره.

صفحه 27 از 101 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)