نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409

راهنمایی برای خرید سگ آپارتمانی

سلام... من میخوام سگ بخرم... تاحالا هم اصلا نداشتم.. چند تا نژاد برام مهم هست که :::
    1-پامرانیان
    2-پورشکا
    3-چی هوا وا کی عاشق این نژادم
    4-پاگ
    5-لهااپسو
    6-پکنیز
    7-مالتیز
    8-وست هایلند

نمیدونم کدومو بگیرم...
    قیمتا رو ندارم... ولی از یک نفر ک پرسیدم یه چی وا وا ماده کاملا مشکی یک دست فکر کنم مو کوتاه گفت فقط روی دم و گوشاش مو داره 2 ساله با واکسنو... یک نفر میخواد بفروشه 500 تومن...
    و پامرانیان رو گفت فروخته حدود 2.500 اینا...

میخوام نگه داری راحت باشه.... در مورد واکسن + غذا + بهداشت خیلی چیزای کم میدونم....
    میگفتن چی واوا تقریبا نژاد سالمی هست و به غیر از جمجمه که نرمی داره مشکل حادی نداره.... نمیدونم دیگه یکم کمک کنید. فضا خونه مناسب هست یعنی اندازه ای هست که یه چی واوا راحت بتونه بازی کنه... بالکن تقریباه به اندازه یه فرش 12 متری در دسترس هست..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... من میخوام سگ بخرم... تاحالا هم اصلا نداشتم.. چند تا نژاد برام مهم هست که :::
    1-پامرانیان
    2-پورشکا
    4-پاگ
    5-لهااپسو
    6-پکنیز
    7-مالتیز
    8-وست هایلند

نمیدونم کدومو بگیرم...
    قیمتا رو ندارم... ولی از یک نفر ک پرسیدم یه چی وا وا ماده کاملا مشکی یک دست فکر کنم مو کوتاه گفت فقط روی دم و گوشاش مو داره 2 ساله با واکسنو... یک نفر میخواد بفروشه 500 تومن...

میخوام نگه داری راحت باشه.... در مورد واکسن + غذا + بهداشت خیلی چیزای کم میدونم....
    میگفتن چی واوا تقریبا نژاد سالمی هست و به غیر از جمجمه که نرمی داره مشکل حادی نداره.... نمیدونم دیگه یکم کمک کنید. فضا خونه مناسب هست یعنی اندازه ای هست که یه چی واوا راحت بتونه بازی کنه... بالکن تقریباه به اندازه یه فرش 12 متری در دسترس هست..
    سلام . حالا دوستان متخصص راهنماییتون می کنن فقط من یه پیشنهاد می کنم چون تجربه شو دارم . پیکینیز سگ فوق العاده خوبی برای آپارتمان هست بی سر و صدا - کم جنب و جوش و فوق العاده زیبا و با وقار . الان 4 ساله من دارمش خیلی راضی هستم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . حالا دوستان متخصص راهنماییتون می کنن فقط من یه پیشنهاد می کنم چون تجربه شو دارم . پیکینیز سگ فوق العاده خوبی برای آپارتمان هست بی سر و صدا - کم جنب و جوش و فوق العاده زیبا و با وقار . الان 4 ساله من دارمش خیلی راضی هستم .
    قیمت ندارین/؟ چند ماهه ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    قیمت ندارین/؟ چند ماهه ؟
    راستش رو بخواید قیمت رو نمیشه گفت هر لحظه قیمتها به شکلی هستند . من خودم 700 خریده بودم ولی تا جایی که می دونم الان پیکینیز امپریال سفید حدود 1.5 میلیون قیمت داره .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    کسی نبود جواب بده؟ لطفا راهنمایی کنید... و کسی رو توی اراک سراغ دارین>؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    شما قبل از اینکه برین سراغ نژاد سگ
    برین سراغ خرجی که در ماه باس براش بکنین من یکی از اقوامم گربه پرشین داره هر 1الی2ماه حدود60تومن خرجشه
    حالا سگ که خیلی از گربه سر تره
    نمیگم چیز بدی خیر از خیلی ادم هاهم حیوانات فهمو شعورشون بیشتر
    ولی سگو به هیچ عناون داخل اپارتمان نگهداری نمیشه کرد هم هرچه قدر سگ تمیز باشه بازم همراه خودش تو محیط بسته بیماری میاره 12مترم چیز زیادی نیست(3-4) تو خیابانم نمیتونین ببرین چون میان میبرنش و1میلیونم پولش باشه برا اونا مهم نیست
    بگیم اگر جاشم درست بشه
    سروصدارو میخواین چیکار کنین؟؟
    من انواع سگای شکاری تربیت شده (چون شکار میریم) خونه اوردم ولی از پس هیچ کدوم بر نیومدم با اینکه سگای شکاری از بی سرصدا ترین سگان
    حدود4سالم سگ ژرمن داشتم که از بچگی بزرگش کردم تو باغمون ولی بخاطر رسیدگی فراوان مجبور به فروشش شدم با اینکه اونو اینقدر دوست داشتم الانم که حدود6سال از فروشش میگزره وقتی فیلماشو میبینم اشکم در میاد
    ببینین تحمل مرگ یا ازدست دادنش به هر دلیلی رو دارین؟
    اگر تمامی موقعیت هارو دارین دیگه مشکلی نیستو با خیال راحت سگ مورد نطرو بیارین خونتون
    (برا خرید سگ به هیچ عنوان عجله نکنین شده1سال طول بکشه خریدش)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نکته های خوبی اشاره کردین...ممنون....
    درمورد خرجشون در ماه ::: بسته به نژاد مگه این هزینه ها متفاوت نیست؟؟؟

میشه در مورد هزینه هایی که مثل غذا و ... دارن رو یکم توضیح بدین.؟؟؟ مخصوصا غذا که معمولا در ماه چقدر هزینه اش هست...؟ و برای نژاد های مو بلند حتمن باید توسط متخصصش موها کوتاه شه یا خودم هم میتونم کوتاه کنم.؟؟؟ ((به حر حال 1-2 بار ک بزنی کارشو مدل دستت میاد نه؟؟؟)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988

میشه در مورد هزینه هایی که مثل غذا و ... دارن رو یکم توضیح بدین.؟؟؟ مخصوصا غذا که معمولا در ماه چقدر هزینه اش هست...؟ و برای نژاد های مو بلند حتمن باید توسط متخصصش موها کوتاه شه یا خودم هم میتونم کوتاه کنم.؟؟؟ ((به حر حال 1-2 بار ک بزنی کارشو مدل دستت میاد نه؟؟؟)
    غذا که عموما اسکلت بدن مرغ مثل کلشو باهاشو میجوشوننو بهش میدن وغذا های تشویقی دیگه
    اینم بگم من زمانی که کله وپای مرغ از مرغ فروش میگرفتم اونا از خداشون بودولی الان باس بابتش پولی به اندازه خود مرغ بدین
    من راستیتش زمینه خاصی در مو بلند ندارم چون سگم همه مو کوتاه بودن
    اونم چند بار ببینین کار دامپزشکو یاد میگیرین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    سلام
    من نمیتونم پیام خصوصی بدم برا همین جواب شمارو اینجا میدم(دلیلشم نمیدونم)
    بابت سگایی که شما نوشتین من اطلاعات زیادی ندارم چون جز شکاری چیز دیگه ای نداشتم
    تو شکاری ها ژرمن زیباییش به نظر من از همه بیشتره وبه نظر من هوششم بسیار بالا
    سگ رو خودتون تربیت کنین بهتره چون هم کار دستتون میاد هم از سن پایین تر مثلا2ماهگی میتونین سرپرستی یک سگو بر عهده بگیرین ولی اگه بخواین تربیت شده بگیرین
    سگی با حداقل 1ماه بزرگتر باس خریداری کنین(اگه قادر به تربیتش هستین. چون کار اسونی نیست وتلاش زیادی میخواد)
    تو سگا هم فکر کنم بالاترین هوشو شی هواوا داره وتربیتش به مراتب از سگای شکاری ودیگر سگا اسون تره
    قیمتا هم بسته به خلوصو نژاد متفاوته
    شما یک توله ژرمنودر حال حاظربا200تومن هم میتونین خریداری کنین
    یک توله که از مادرو پدر وارداتی هم هستنو با2میلیونم نتونین خریداری کنین
    بازم توصیه من صبر صبر صبره
    عجله نکنین پشیمون میشین
    قبل خرید ببینین تحمل دوریش رو دارین چون بالاخره یا یک روز میمیره یا... ؟
    این خیلی مهمه شاید الان بگین براچی دورشه -حالا کوتا بمیره-اینم فقط ایه یاس میخونه
    ولی از همه مهمتر همینه
    (تمامی گفته های بالا تجربه های شخصی من بودشاید نظردوستان متفاوت باشه)
    ببخشید سرتونو درد اوردم
    با تشکرmpoorhosein

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    1-پامرانیان
    2-پورشکا
    4-پاگ
    5-لهااپسو
    6-پکنیز
    7-مالتیز
    8-وست هایلند

نمیدونم کدومو بگیرم...

سلام
    ببینین سگ داشتن خیلییییی خیلی سخت تر از خریدنشه،انقدر مشکلات با خودش به همراه میاره که ممکنه صبر ادم رو لبریز کنه.نه اینکه ایراد از سگ باشه نه بلکه ایراد از فکر مریض مردم و جامعه است.....
    من اول در مورد یه سری مسائل چیز هایی رو خدمتتون میگم بعدش اگر باز هم تصمیم داشتین که سگ بخرین شروع خواهیم کرد به پیدا کردن سگ ایده ال برای شرایط شما!
    ببینین شما اگه با خانوادتون زندگی میکنین ناخوداگاه محدودیت هایی رو سگ داشتن براتون به وجود میاره.
    یا باید قید رفاه و زندگی خوب برای سگتون رو بزنین یا ارامش خودتون و البته اسایش خانواده تون رو.
    سگ داشتن کار راحتی نیست.
    شما دیگه نمیتونین به سادگی به سفر برین،چون نمیتونین سگتون رو با خودتون ببرین،باید کسی رو داشته باشین قابل اعتماد که سگتون رو پیشش بذارین،اگر با خودتون بردینش باید تمام و کمال حواستون بهش باشه تا اتفاقی براش نیفته.
    مثلا وقتی همه دارن تفریح میکنن شما باید پیش سگتون باشین تا استرس بهش وارد نشه یا اتفاق دیگه ای براش پیش نیاد.
    از خیلی از تفریحات و مهمونی هاتون بدون شک محروم میشین مگر اینکه در خونه تنهاش بذارین.
    تنها گذاشتن سگ هم مشکلات خودش رو داره مثل خرابکاری،دستشویی کردن داخل منزل،پارس کردن و.....
    باید حرف و سخن های زیادی رو تحمل کنین و واقعا تحملشون کار هر کسی نیست،یا باید اجازه بدین به سگ عزیزتون توهین بشه یا با طرف مقابل بحث کنین و سعی کنین یه شخص بی منطق رو متقاعد کنین!
    هزینه های نگهداری از سگ فقط موارد عادی و روزمره نیست،اگر سگ شما دچار بیماری بشه حاضرین حتی اگر مجبور شدین برای حفظ سلامتیش پول قرض بگیرین؟
    ایا اعضای خانواده شما با اینکه سگتون رو داخل حمام بشورین مشکلی دارن؟
    شخص وسواسی داخل منزل هست که موی سگتون رو که روی تمامه لوازم منزل هست اذیتشون بکنه؟
    سگ هایی که موهاشون میریزه مطمئن باشین تا داخل همه ی وسایل شما موهاشون هست حتی وسایلی که شاید تا حالا استفاده نکرده باشینشون!
    همسایه هاتون با این موضوع مشکلی ندارن؟

واقعیت اینه که شما میخواین از داشتن یک سگ و وقت گذروندن باهاش لذت ببرین نه اینکه رابطه خودتون و اعضای خانواده رو متشنج کنین و ارامش و اسایش فعلی رو از خودتون بگیرین!
    سگ داشتن خوبه به شرط اینکه شرایط شما کاملا فراهم باشه،بعد از امدن سگ قرار نیست معجزه ای بشه و مشکلات خود به خود حل بشن.
    اوردن سگ خیلی ساده تر از نگهداریشه،الان هنوز سگی در کار نیست که شما بهش وابسته بشین اما وقتی وارد زندگیتون بشه دل کندن ازش بی نهایت سخته و شما بین خانوادتون و علاقه ی خودتون میمونین.
    اگر حاضرین با تمامه این مشکلات و هزاران مشکل نهفته ی دیگه بسازین،به نژاد و دیگر مسائل فکر کنیم!
    امیدوارم بتونین انتخاب درستی بکنین.
    موفق باشین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)