کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام خسته نباشید
    چون امنی پور و Magic disease treatment گیرم نيومد
    بیماری پوستی ماهی ذکر شده رو با JBL - Punktol شروع کردم
    بعد از یک روز : ۱- کمی بهبودی حاصل شده
    ۲ - دم ماهی خوردگی پیدا کرده

درمان و ادامه بدم یا قطع کنم ؟
    البته الان ماهی باله هاشو یه کم بیشتر از این بسته
    ویرایش توسط oppenheimer : 10th December 2015 در ساعت 10:36 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    شما نوشتید دم خوره پیدا کرده بعد عکسی از دیسکس گذاشتید که هیچ چیز مربوط به پوسیدگی و خوردگی درش دیده نمیشه. لطفا عکس بزارید در ضمن پانکتول لازم نیست زیاد در آب بمونه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام و احترام یه مشکلی دارم بنده
    قبلا ماهی های من مشکل بیماری سوراخ در سر داشتن و من مترونیدازول زدم اما دوز مصرفی رو تکرار نکردم یعنی یه بار ادارو زدم و چون بهبود پیدا کردند دیگه ادامه ندادم اما جدیدا دیدم همون سوراخها ایحاد شدند و حتی قسمتی که باله هاشون به بدنشون متصل هست قرمز رنگ شده و رنگ مدفوعشون هم سفید و حالت ابری گونه وژله ای هست میخواستم راهنمایی کنید
    باتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام و احترام یه مشکلی دارم بنده
    قبلا ماهی های من مشکل بیماری سوراخ در سر داشتن و من مترونیدازول زدم اما دوز مصرفی رو تکرار نکردم یعنی یه بار ادارو زدم و چون بهبود پیدا کردند دیگه ادامه ندادم اما جدیدا دیدم همون سوراخها ایحاد شدند و حتی قسمتی که باله هاشون به بدنشون متصل هست قرمز رنگ شده و رنگ مدفوعشون هم سفید و حالت ابری گونه وژله ای هست میخواستم راهنمایی کنید
    باتشکر
    راهنمایی ها قبلا شده در این خصوص. دلیل تکرار دوز دارو هم برای تفنن و وقت گذرانی نیست ! برای اینه که تخم انگل هایی که در روز های بعدی هچ میشن هم از بین برن...دقیقا کاری که شما نکردید و باعث شدید بیماری دوباره در دیسکس ها مشاهده بشه. با این فرق که این دفعه تا حدودی قوی تر و نسبت به دارو مقاوم تر خواهند بود

http://www.parsipet.ir/thread621.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام خسته نباشید
    یکی از دیسکسهام روی باله سمت راستش لکه های کدر ایجاد شده و کمتر ازش استفاده می کنه
    قبل این همه یه لکه رو بدن یکی دیگه از دیسکسام ایجاد شد که JBL - Punktol استفاده کردم خوب شد
    نمیدونم مشکل این دیسکسم همون عامل بیماریزاست یا خیر
    در ضمن Sera omnipur و Azoo در دسترسم نیستند
    دوستان پیشنهادشون چیه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    یکی از دیسکسهام روی باله سمت راستش لکه های کدر ایجاد شده و کمتر ازش استفاده می کنه
    قبل این همه یه لکه رو بدن یکی دیگه از دیسکسام ایجاد شد که JBL - Punktol استفاده کردم خوب شد
    نمیدونم مشکل این دیسکسم همون عامل بیماریزاست یا خیر
    در ضمن Sera omnipur و Azoo در دسترسم نیستند
    دوستان پیشنهادشون چیه؟
    سلام :
    از همون داروی قبلی استفاده نمایید چون فرمودیدقبلا جواب گرفتید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18725
    سلام دوستان پیشاپیش برای اینکه راهنمایی میکنید بدون هیچ چشم داشتی ممنونممن چند تا دیسکس هام چند مشکل دارند (اگر طولانی به دلیل اینه که توضیح کامل بدم)2تاشون از روز اول خریدم مشکل داشتند حتی با وجود اینکه قرنطینه شده بودندباز هم خودم قرنظینه کردم روز اول لکه های سفیدی روی پوستشون بود که نیتروفورانتونین طبق گفته فروشنده 3 روز انجام دادم که غذا فقط روز سوم دادم هر روزم نصف اب رو سیفون میکردمدیسکس ها خوب شدند اما روز اخر به دلیل کم هواسی دل که بهشون دادم یه تیکه موند داخل ابر تفصیهو فراموش کردم تمیز کنم بعد از 2 روز متوجه شدم همون شد که انگل زد و کل ماهی رو گرفت(کل بدن ماهی دون دون سفید چسبیده بود)درمان رو با مترونیدازول و تتراساکلین شروع کردم (همزمان با هم)7روز,فقط روز 3 و 7 که اخر درمان بود غدا دادم اون هم خیلی کم,هر روز هم 100% اب رو سیفون و دارو تکرارماهی ها به شرایط خوب برگشتندیک هفته ای هم داخل تانک قرنطینه بدون تکرار دارو هر 2 روز 3 سانت اب رو سیفون کردم که به اب تازه عادت کنند غدا هم خوب میخوردندبعد از گذشت 7 روز به تانک اصلی برگردندمتاسفانه بعد از 5 6 روز 2 تاشون رنگشون سیاه شدن حدود 60 70% و گوشه گیر شدند.یکیشون هم که باز چند تیکه سفید رنگ رو بدنش زده.یکیشون غذا میخوره وولی اون یکی نه و هم حسابی هم ضعیف شدندغیر این دیسکس ها 8 تای دیگه دارم اونا مشکلی ندارند جز اینکه دمای اب از 30 به 28 میارم باله هاشون و دم کمی سفیدی میزنه مجبورم مجددا 30 درجه کنم دما رو(اینم مشکلی دوم)من کل مطالب درمانی و سوالات سایر دوستان و پاسخ هارو داخل سایت رو تک تک مشاهده کردممتاسفانه هر مطلب مخصوص یه انگل که من متوجه نشدم کدوم رو باید انجام بدم چون مطالاب هم قدیمی هست حالا با این شرایط این بیماری انگل هست؟چه نوعی؟چه درمانی رو طی انجام بدمایا خود تانک اصلی الوده هست؟اگر هست برای از بین بردن چه کاری انجام بدم؟فکر کنم دیسکس ها توان درمان طولانی نداشته باشند (پرمنگنات پتاسیم)برای از بین بردن کافیست؟روش درمان رو متوجه برای استفاده پرمنگنات پتاسیم نشدم امکانش هست توضیح بدید؟که مثلا طی درمان غذا داده بشه یا خیراگر درمان دیگری توصیه میکنید برای هر 2 مشکل ممنون میشم راهنمایی کنیدتشکر از شماتوضیحات تکمیلیقبلا ماهی دیگری داشتم 1 ماهی میشه دیسکس دارم.فعلا جز دیسکس 2 تا رد لاین و چند کف خار و انگل خوار هستند.اکواریوم 80 سانتی هست (اطلاع ندارم چند لیتر هست)غذا هم 2 الی 3 وعده یک بار قبل از مریضی دل بعد غذای دیسکس برند سرا و دوباره شب دل گاوسیفون هم یک هفته پیش انجام دادم 1 سوم اب دمای اب هم 30 درجه هست که به محضی 28 میشه برخی ماهی ها همونطوری که عرض کردم داخل تانگ اصلی باله ها و دمشون کمی سفیدک میزنهعکس هم چون الان نصب شبه فردا ارسال میکنم
    ویرایش توسط sorrowrock : 23rd December 2015 در ساعت 02:35 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18366
    با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان
    قبل از هرچیز معذرت میخوام به خاطر سوالم ولی مدتی هست که مدفوع یکی دوتا از دیسکسام همراشون کشیده میشه یعنی اول قطر مدفوع بزرگه بعد نازک میشه و نمی افته تغییر رنگ نداره قهوه ای مشکی در مورد غذا میکس دل غذا خشک تروپیکال و گاهی اوقات ارتمیا میخواستم بدونم ماهی دچار انگل روده ای یا بیماری خاصی شده؟!!
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام خسته نباشید
    بالای دهان یکی از ديسکسام یه برآمدگی ضایعه سفید رنگ ایجاد شده

آیا بیماری هست؟
    راه درمانش چی ؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    بالای دهان یکی از ديسکسام یه برآمدگی ضایعه سفید رنگ ایجاد شده

آیا بیماری هست؟
    راه درمانش چی ؟
    ممنون
    سلام
    یهوویی اینجوری شده؟زد و خورد نداشته؟ مشکوک به هگزامیتا هست . . .

صفحه 244 از 269 نخستنخست ... 144194225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)