کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    17619
    سلام
    خدمت دوستان
    لطف ميكنين اگه كسي راه درمان ماهي هام رو ميدونه بهم بگه
    صبح سوالمو پرسيدم
    ممنونم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط soroush-runner نمایش پست ها
    سلام
    خدمت دوستان
    لطف ميكنين اگه كسي راه درمان ماهي هام رو ميدونه بهم بگه
    صبح سوالمو پرسيدم
    ممنونم
    سلام :

دوست عزیز آیا ماهیان شما قرنطینه شده بودند یا خیر در ضمن عکس بزارید تا بهتر بشه نظر داد
    در ضمن سئوالتان را در جای اصلی آن که همینجا هست نپرسیده بودید
    پارامترهای آب را از نظر آمونیاک و نیتریت و غیره اعلام نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 9th May 2015 در ساعت 10:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    سلام به همگی اساتید محترم 
    خیلی خیلی ممنون به خاطر راهنمایی های مکرر به بنده 
    یکی از دیسکس های من از امروز صبح افتاده کف اکواریوم و خیلی حرکت نمیکنه و فقط بعضی مواقع ی حرکت سریع انجام میده و جلبک خور ها هم بعضی مواقع میرن و میچسبند به بدنش و رنگش هم کمی سیاه شده دمای آب 28 درجه هست به نظر دوستان لازم هست به تانک قرنطینه منتقل کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید  
    این هم عکسش 

ویرایش توسط farshad_sh : 10th May 2015 در ساعت 01:35 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چیز
    شماره عضویت
    17537
    سلام
    حتما به قرنطینه منتقل کنید ببخشید اما فکر کنم امیدی بهش نباشه تنها راه حل به نظر من حمام نمک میتونه باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط doctor.shahrooz نمایش پست ها
    سلام
    حتما به قرنطینه منتقل کنید ببخشید اما فکر کنم امیدی بهش نباشه تنها راه حل به نظر من حمام نمک میتونه باشه
    من قبلا یکی از دیسکس تقریبا همین علایم داشت توی همون تانک اصلی سیپروفلوکساسین و مترو نیدازول استفاده کردم و خوب شد حالا هم همین کارا کردم به نظر شما خوبه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چیز
    شماره عضویت
    17537
    تو عکسها معلومه وضعیتش خیلی بده.
    نمیدونم اما من اگه بودم حمام نمک میدادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی(دیسکس)
    شماره عضویت
    15665
    سلام
    مدتی پیش دو تا از دیسکس هام را به دلیل بیماری استسقاء (ورم شکم و چشمها) از دست دادم و برای درمان هم دیر شده بود
    بعد از این اتفاق متوجه شدم که دیسکس های دیگه تنفس شدید(منظور سرعت زیاد در تنفس و نه باز شدن بیش از اندازه آبشش ها است) دارند و آبششهای کبود شده، به همین دلیل و جهت پیشگیری از اکسی تتراسایکلین برای درمان استفاده کردم و نمک به مقدار دو قاشق غذا خوری در هر 25 لیتر. بعد از 7 روز تنفس عادی شد و استرس ماهی ها کم تر و من تا روز 9 درمان را ادامه دادم
    در حال حاضر سه روز از اتمام درمان میگذره ولی دوباره تنفس ماهی ها تند شده و غیر عادی؛ در این مدت به جز قطع دارو نمک را نصف مقدار قبل استفاده کردم
    از اونجا که ماهی ها حرکت تند و غیر عادی ندارند و خودشون را هم به جایی نمی مالند و با باله های باز و رنگ طبیعی هستند تنها گزینه باقی مانده که به ذهن خودم میرسید احتمال بد بودن آب بود که سختی اون را هم مورد سنجش قرار دادم(آب دپو شده و ضد کلر شده پیش از اضافه به تانک) که حدود 380 tds بود و به نظر نمیاد چیز مهمی باشه
    ماهی ها بعد از سیفونهای صد در صد تا چند ساعت تنفس عادی و خوبی دارند.
    دیگه اینکه از زمانی که حدثم به سمت بد بودن آب رفت داروی ضد کلر را هم تعویض کردم و در حال حاضر از jbl استفاده میکنم.
    فقط یک نکته دیگه به ذهنم میرسه اون هم این که در یک هفته اخیر آب دپو شده را فقط دارو میزدم و هوادهی نمیکردم تا 24 ساعت بعد که موقع تعویض صد در صد روزانه میشد.
    لطفا در حل این معما به من کمک کنید
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.ashrafi نمایش پست ها
    سلام
    مدتی پیش دو تا از دیسکس هام را به دلیل بیماری استسقاء (ورم شکم و چشمها) از دست دادم و برای درمان هم دیر شده بود
    بعد از این اتفاق متوجه شدم که دیسکس های دیگه تنفس شدید(منظور سرعت زیاد در تنفس و نه باز شدن بیش از اندازه آبشش ها است) دارند و آبششهای کبود شده، به همین دلیل و جهت پیشگیری از اکسی تتراسایکلین برای درمان استفاده کردم و نمک به مقدار دو قاشق غذا خوری در هر 25 لیتر. بعد از 7 روز تنفس عادی شد و استرس ماهی ها کم تر و من تا روز 9 درمان را ادامه دادم
    در حال حاضر سه روز از اتمام درمان میگذره ولی دوباره تنفس ماهی ها تند شده و غیر عادی؛ در این مدت به جز قطع دارو نمک را نصف مقدار قبل استفاده کردم
    از اونجا که ماهی ها حرکت تند و غیر عادی ندارند و خودشون را هم به جایی نمی مالند و با باله های باز و رنگ طبیعی هستند تنها گزینه باقی مانده که به ذهن خودم میرسید احتمال بد بودن آب بود که سختی اون را هم مورد سنجش قرار دادم(آب دپو شده و ضد کلر شده پیش از اضافه به تانک) که حدود 380 tds بود و به نظر نمیاد چیز مهمی باشه
    ماهی ها بعد از سیفونهای صد در صد تا چند ساعت تنفس عادی و خوبی دارند.
    دیگه اینکه از زمانی که حدثم به سمت بد بودن آب رفت داروی ضد کلر را هم تعویض کردم و در حال حاضر از jbl استفاده میکنم.
    فقط یک نکته دیگه به ذهنم میرسه اون هم این که در یک هفته اخیر آب دپو شده را فقط دارو میزدم و هوادهی نمیکردم تا 24 ساعت بعد که موقع تعویض صد در صد روزانه میشد.
    لطفا در حل این معما به من کمک کنید
    با تشکر
    سلام :
    با توضیحات شما قطعا مشکل شما از پارامترهای آب میباشد از نداشتن کلر و همچنین عدم وجود آمونیاک و نیتریت مطمئن شوید همچنین سن ماهی شما در سرعت تنفس آن و همچنین وقتی ماهی غذا میخورد تنفس آن نسبت به زمان عادی متفاوت میباشد ولی شما به نظر من پارامترهای آب را تحت کنترل داشته باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    با سلام
    منم با آقا بابک موافقم و احتمال میدم مشکل از طی نشدن چرخه باشه چون خودم تا قبل از سیفون های ۵۰% یک روز در میان و چک کردن نيتريت مشکلات فراوانی داشتم از جمله تنفس بسیار تند برخی از ديسکسام
    اینو هم بگم خیلی وقتا مالش بدن ماهی به اشیا به دلیل پارامتر بد آب هست تا بیماری حتی گاهی اوقات بعد از تعویض آب هم دیده میشه
    موفق باشید
    ویرایش توسط OuTlaW : 11th May 2015 در ساعت 01:57 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی(دیسکس)
    شماره عضویت
    15665
    سلام
    پارامترهای آب را حتما امروز چک میکنم
    ولی تا به حال ندیدم که در عرض چند ساعت آمونیاک یا نیتریت بیش از حدی در آب تولید بشه؛ با توجه به سیفونهای صد در صد و روزانه.
    با این حال احتمالش هست که نیترات آب دپو شده که آب شیر است و یا کلر آن بیش از اندازه باشد
    دو عامل دیگه که فرمودین (سن ماهی و تنفس در حین غذا دهی)را هم در نظر گرفته بودم ولی در مشکل به وجود آمده دخیل نیستند
    خیلی ممنون جناب وزیر پور

صفحه 219 از 269 نخستنخست ... 119169200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)