صفحه 26 از 42 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 413
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    ممنون آقا یونس
    فکر کنم برا سنگها دیر شده باز، چون چیدم توی آک و کاملاً شرایط ایده آل به دست بیارم
    آب رو خودمم تست زدم و با اون تست api خیلی فرقی نداشت
    فسفات پایین کمتر از ۰/۲۵
    نیتریت کمی زیاد شده بود، نزدیک‌ ۱ بود
    نیترات همچنان بود بین ۴۰-۵۰
    الان هم توی آک فقط از مواد زیر استفاده می کنم ( یعنی همینهایی که امشب هم زدم)
    Elemental, purple up, replenish, alkaline, Microbacter.
    فکر کنم همینا بس باشه برای تثبیت اوضاع.
    چیزی که گفتی در مورد لذت بردن از آکواریوم ، واقعاً دوست دارم یه روزی با عیالم دوتایی بشینیم جلوی آک و نسکافه بخوریم و‌من کوچکترین ترسی از پارامترها و آب نداشته باشم.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    ممنون آقا یونس
    فکر کنم برا سنگها دیر شده باز، چون چیدم توی آک و کاملاً شرایط ایده آل به دست بیارم
    فسفات پایین کمتر از ۰/۲۵
    چیزی که گفتی در مورد لذت بردن از آکواریوم ، واقعاً دوست دارم یه روزی با عیالم دوتایی بشینیم جلوی آک و نسکافه بخوریم و‌من کوچکترین ترسی از پارامترها و آب نداشته باشم.

سلام برای رسیدن به چنین روزی تجربه زیاد لازمه مشگل شما از ایجا به نظر من شروع شد که قبل از راه اندازی تانک تحقیق و مطالعه کافی نکردید همون اول خواستید برسید به خونه ی اخر بجای این همه ریف و ماهی و مکمل یه تصفیه اب نخریدید اینا بخشی از فوت و فن نگهداری از اکواریم اب شوره حالا هم که تانک استارت خورده قبل از انجام هر کاری یا خرید هر چیزی مشورت بگیرید .کاری هم با نظر فروشنده های نواب نداشته باشید که چی خوبه چی بده من و برخی از دوستان از این فروشنده ها خاطره ی خوشی ندارم
    که خدای نکرده شما هم نشه یه یخچال بزاری بقل تانک ماهی های مرده رو فریز کنی و قصه بخوری
    تلفات همیشه هست ولی اگه ماهی وارد تانک بشه و. یه چند هفته ای بمونه تو تانک تا وقتی شرایط خوب باشه میمونه
    در مورد نیتریت تون خطرناک داره میشه هواستون باشه
    کاش یه تانک قرنطینه جدا موقع راه اندازی میساختید که تو این مواقع ماهی ها رو به اونجا منتقل کنید تا شرایط عادی بشه
    ویرایش توسط wow2005dlta : 21st November 2014 در ساعت 04:08 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون آقا یونس
    فسفات پایین کمتر از ۰/۲۵

سلام دوست عزیز:
    نیازی به نگرانی نیست .کارهایی که انجام دادید رو دیگه فراموش کنید چون زمانش گذشته .ان شا الله که در آینده همه چیز به خوبی پیش بره.
    چند تا پست قبلی رو خوندم . الان با این نتایج به دست اومده اولین اولویت شما باید اضافه کردن مرتب باکتری باشه چون نیتریت دارید و بین اون پارامترها از همه خطرناکتر ومهم تره . برای حذف نیتریت هم از باکتری تا مدتی(حداقل یک هفته) استفاده کنید . متوجه نشدم برای مدیای بیولوژیکی چیکار کردید اما به نظر من استفاده از مدیا به عنوان محل باکتری سازی قابل اطمینان تضمین کننده ی اینه که دیگه شاهد بالا رفتن نیتریت و مرگ و میر ناشی از اون نباشید البته مدیاهای جدید هم بسیار کارامد هستند و هم به صرفه تر از اضافه کردن حجم زیادی سنگ . شاید بحثش اینجا نباشه اما اضافه کردن سنگ هم نیاز به رعایت اصولی داره . یکی از نکات مهم چینش سنگ ها است به طوری که جریان اب در کل تانک و بین سنگ ها هم وجود داشته باشه و از ایجاد محیطی ساکن که باعث تجمع مواد دفعی بشه جلوگیری کنه متاسفانه نوع چینش و جهت جریان اب در بسیاری تانکها اصولی نیست و در دراز مدت مشکلات مختلفی ایجاد میکنه . البته باید تاکید کنم سنگ زنده فواید خیلی زیادی هم داره و گفته شده حداقل به نسبت 1 به 8 حجم تانکتون سنگ داشته باشید و این نسبت تا یک چهارم حجم تانک هم میتونه برسه که در اینصورت نیازی به مدیای کمکی باکتری سازی هم نخواهد بود اما باید سنگهای شما هم شرایطی داشته باشند .مثلا میزان تخلخل سنگ با میزان رشد باکتری نسبت مستقیم داره و یک تکه سنگ صاف عملا چندان کارایی نداره .
    اضافه کردن اون محلولهایی که نام بردید به حل مشکل شما کمکی نمیکنه چون محلول هایی که نام بردید برای اکواریوم ریف و به تعادل رسوندن کلسیم و عناصر کمیاب و kh هست که شمادر نتایج تست اشاره ای به این موارد نکردید پس بهتره استفاده از محلول ها رو با توجه به نیاز داشته باشید . محلول Elemental برای تامین کلسیم کاربرد داره و کمی هم روی منیزیم و پتاسیم اب تاثیر میذاره که شما فکر نمیکنم مشکل کلسیم در حال حاضر داشته باشید.
    محلول repelenish هم برای عناصر کمیاب در اکواریوم های ریف به کار میره . alkaline هم برای بالا بردن kh هست که ابتدا باید تست kh انجام بدید و بعد در صورت کمبود به نسبت مورد نیاز استفاده بشه .
    شما دنبال تثبیت چه اوضاعی هستید؟ مشکلات تانکتون رو تک تک در یک پست بذارید تا بشه برای حلش راهکار داد .
    اینکه نیتریت رفته بالا به احتمال زیاد به خاطر خارج کردن ناگهانی مدیاهای قبلی از تانک بوده .بعد از خرید دستگاه ro چندین سیفون منظم (15 درصدی) با فاصله ی یک هفته انجام بدید تا نیتراتتون به زیر 20 برسه بعد هم از روش های کاهش نیترات مثل مدیاهای نیتراتگیر و رفریجیوم برای ثابت نگه داشتن شرایط نیترات تانک استفاده کنید.
    مشکل فسفات ندارید اما نیتراتتون بالاست که راهکارهاش قبلا توضیح داده شده ولی نیترات فعلا برای تانک شما که نیتریت دارید اولویت نیست و چندان هم در کوتاه مدت نیترات 40 کشنده نیست . شما نباید قبل از مطمئن شدن از وضعیت تانکتون ریف وارد تانک کنید چون اکواریوم ریف پیچیدگی های خودشو داره و کار شما رو دوبرابر سخت میکنه .ابتدا در نگهداری اکواریوم ماهی به مهارت کافی میرسیدید بعد سراغ ریف میرفتید .میتونید شقایق رو به فروشنده برگردونید تا کمی کارتون سبک تر بشه .
    موفق باشید .
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 21st November 2014 در ساعت 12:53 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595

سلام
    این عکس رو بعداز ظهر گرفتم، فکر کردم شرایط بهتر شده اما هنوز خیلی بده، خیلی بد
    نیتریت تقریباً ۲
    نیترات تقریباً ۵۰-۶۰
    اما جای شکرش باقیه که آمونیاک و آمونیوم صفر بودن
    تو رو خدا چی کار کنم؟
    چی بخرم و بریزم توی تانک؟
    دیگه الان دارم قبل از عمل می پرسم...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877

سلام
    این عکس رو بعداز ظهر گرفتم، فکر کردم شرایط بهتر شده اما هنوز خیلی بده، خیلی بد
    نیتریت تقریباً ۲
    نیترات تقریباً ۵۰-۶۰
    اما جای شکرش باقیه که آمونیاک و آمونیوم صفر بودن
    تو رو خدا چی کار کنم؟
    چی بخرم و بریزم توی تانک؟
    دیگه الان دارم قبل از عمل می پرسم...

هیچی تنها راه سیفون زدن هستش یقینا سیستم فیلتراسون بیولوژیکی تو تانک شما درست انجام نمیشه
    همین لایو راک هم اضافه کردید شرایط رو بدتر کرده
    با اب ro بیست درصد تو مرحله اول سیفون بزنید دقت کنید اب ro نه اب شهری
    نیتریت شما الان خطرناکه ممکنه سلامت ماهی هاتون به خطر بیفته
    ویرایش توسط wow2005dlta : 22nd November 2014 در ساعت 03:49 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    هیچی تنها راه سیفون زدن هستش یقینا سیستم فیلتراسون بیولوژیکی تو تانک شما درست انجام نمیشه
    همین لایو راک هم اضافه کردید شرایط رو بدتر کرده
    با اب ro بیست درصد تو مرحله اول سیفون بزنید دقت کنید اب ro نه اب شهری
    نیتریت شما الان خطرناکه ممکنه سلامت ماهی هاتون به خطر بیفته
    ممنون
    اما به خدا ، به پیر، به پیغمبر من دستگاه تصفیه ندارم، آب ro هم گشتم این دو روزه اما پیدا نکردم، می دونم سیستم تانکم مشکل داره که اینجوریه، یه عمل اورژانسی می خوام.
    نظرتون راجع به Sera ammovec چیه؟ برای مپارد اورژانسی نیتریت هستش، برای نیترات هم داره یه چیزی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    ممنون
    اما به خدا ، به پیر، به پیغمبر من دستگاه تصفیه ندارم، آب ro هم گشتم این دو روزه اما پیدا نکردم، می دونم سیستم تانکم مشکل داره که اینجوریه، یه عمل اورژانسی می خوام.
    نظرتون راجع به Sera ammovec چیه؟ برای مپارد اورژانسی نیتریت هستش، برای نیترات هم داره یه چیزی.

اگه ماشین دارید چند تا ظرف 20 لیتری بیارید پیش من بهتون میدم به نظرم فعلا هیچی به تانک اظافه نکنید
    تو سامپتون چیا دارید متریال؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    اگه ماشین دارید چند تا ظرف 20 لیتری بیارید پیش من بهتون میدم به نظرم فعلا هیچی به تانک اظافه نکنید
    تو سامپتون چیا دارید متریال؟
    ممنون به خاطر لطفت
    خودم تصادف کردم ماشینم کلاً ترکیده!!! اما باهات هماهنگ می کنم با یکی میام پیشت.
    من الان از همون ورودی آب به سامپ به ترتیبی که چیدم
    اول فسافت گیر برایتول
    بعد پدهای نیترات گیر jbl
    بعد xport-bio گذاشتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    ممنون به خاطر لطفت
    خودم تصادف کردم ماشینم کلاً ترکیده!!! اما باهات هماهنگ می کنم با یکی میام پیشت.
    من الان از همون ورودی آب به سامپ به ترتیبی که چیدم
    اول فسافت گیر برایتول
    بعد پدهای نیترات گیر jbl
    بعد xport-bio گذاشتم

خواهش میکنم
    متریال تو سامپ چیا دارید چه مارکی؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    خواهش میکنم
    متریال تو سامپ چیا دارید چه مارکی؟
    دوست عزیز معمولا میگن مدیاهای فسفات گیر و نیترات گیر رو بعد از مدیاهای باکتری ساز مثل Xport bio بگذارید. یعنی آب اول باید از باکتری سازها رد بشه و بعد از فسفات گیر و نیترات گیر.

صفحه 26 از 42 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)