کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670

راهنمایی

سلام دوستان عزیز امروز واسه چشم ملنگوم رفتم که نشون بدم دیگه شیطون گولم زد یک کاسکو گرفتم بهههه خدا نتونستم جلو خودمو بگیرم !!!!!!

عکسش هست که مشاهده میکنید . دوستان گفت 9 ماهشه بعد یک رینگ دور پاشه که گفت اینا پروازی میاد .

با قفس و همه چیز خریدم 1500 قسطی . دوستم بود .

خوب خریدم آیا این جیغ میکشه نزدیکش میشم . اینو باید در کل چه کارش کنم پراش فک داره در میاره حالا لطفا راهنماییم کنید ممنون .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan2008 نمایش پست ها
    دوستان میخواستم بدونم برای بر کنی کاسکو تیمنه این اسبری های ضد بر کنی بیفار تاثثیری داره یا نه؟
    سلام تا جایی که من میدونم و تجربشو دارم بی تاثیر هست طوطی رو عصبی تر میکنه مخصوصا اگه طوطی از اسپری کردن وحشت داشته باشه .

بعضی از طوطی ها دوست ندارن پرشون کثیف بشه وقتی از اسپری ضد پرکنی استفاده کنید ممکنه سعی کنه پرش رو تمیز کنه . اگه نتونه، پر رو میکنه یا میجوه تا پر کثیف رو جدا کنه ..

شاید دوستانی بودن که نتیجه گرفتن اما این نظر من و تحقیقاتی هست که در مورد پرکنی داشتم .. دیگه تصمیم با شماست

نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز امروز واسه چشم ملنگوم رفتم که نشون بدم دیگه شیطون گولم زد یک کاسکو گرفتم بهههه خدا نتونستم جلو خودمو بگیرم !!!!!!

عکسش هست که مشاهده میکنید . دوستان گفت 9 ماهشه بعد یک رینگ دور پاشه که گفت اینا پروازی میاد .

با قفس و همه چیز خریدم 1500 قسطی . دوستم بود .

خوب خریدم آیا این جیغ میکشه نزدیکش میشم . اینو باید در کل چه کارش کنم پراش فک داره در میاره حالا لطفا راهنماییم کنید ممنون .
    سلام . متوجه نشدم که پروازی میاد یعنی چی! اما از نظر من این طوطی اسیر شده . به وضعیف پرهاش نگاه کنید این پر طوطی ای نیست که از بچگی دست انسان بزرگ شده ...و احتمالا حلقه رو هم خودشون گذاشتن .

در مورد قیمت اطلاعی ندارم

با توجه به عکس هایی که گذاشتید سنش هم از نظر من 2 تا 3 سال هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام تا جایی که من میدونم و تجربشو دارم بی تاثیر هست طوطی رو عصبی تر میکنه مخصوصا اگه طوطی از اسپری کردن وحشت داشته باشه .

بعضی از طوطی ها دوست ندارن پرشون کثیف بشه وقتی از اسپری ضد پرکنی استفاده کنید ممکنه سعی کنه پرش رو تمیز کنه . اگه نتونه، پر رو میکنه یا میجوه تا پر کثیف رو جدا کنه ..

شاید دوستانی بودن که نتیجه گرفتن اما این نظر من و تحقیقاتی هست که در مورد پرکنی داشتم .. دیگه تصمیم با شماست

سلام . متوجه نشدم که پروازی میاد یعنی چی! اما از نظر من این طوطی اسیر شده . به وضعیف پرهاش نگاه کنید این پر طوطی ای نیست که از بچگی دست انسان بزرگ شده ...و احتمالا حلقه رو هم خودشون گذاشتن .

در مورد قیمت اطلاعی ندارم

با توجه به عکس هایی که گذاشتید سنش هم از نظر من 2 تا 3 سال هست

سلام نمیدونم گفت با هواپیما میاد - ! شاید حقه واسه فروش زده چشمش سفید نیست ها خاکستری هست 2 تا 3 سال که زیاده نه ؟؟ میتونم دستی و به حرف بیارمش - خودش گفت گشنگی بده بعد با بادم زمینی رامش کن پرهاش اینگار داره عوض میکنه حالا به نظرتون چه کار کنم ؟ خودش گفت 9 ماهشه دروغ گفته ؟ دوستان نکنه تو پاچمون

اینم عکس چشمش از نزدیک والا ما سفید میبینیم کرم هست کمی به نارنجی هم هست !!!!

ویرایش توسط tetra.2010 : 19th May 2015 در ساعت 08:16 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    دوستان ممنون از راهنماییتون ولی این فروشنده میگفت 9 ماهشه اینم عکس چشمش از نزدیک

'

رنگش دودی نیست !!!

دوستان لطفا بگید ارزش نگهداره داره چون میتونم پس بدمش العان کمتر از 24 ساعت جای منه امروز صبح جلوش سیب گرفتم بعد راه نیومد و جیغ میزد البته نبایدم تعجبی باشه بعد سیب رو گذاشتم توی جای غذا خوریش برداشت با پاش خورد به نظرم باید یک خوشحال کننده باشه بعد واسش هویچ گذاشتم برداشت پرتش کرد البته یک تک بهش زد

این پرنده فروشه گفت که گشنه نگش دار تا رام بشه به نظرتون این را درسته !!!

واسه پر هاس که اینجوره سوال کردم گفت که بال زده پراش شکسته به هر در میاد دیگه پر نو .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام نمیدونم گفت با هواپیما میاد - ! شاید حقه واسه فروش زده چشمش سفید نیست ها خاکستری هست 2 تا 3 سال که زیاده نه ؟؟ میتونم دستی و به حرف بیارمش - خودش گفت گشنگی بده بعد با بادم زمینی رامش کن پرهاش اینگار داره عوض میکنه حالا به نظرتون چه کار کنم ؟ خودش گفت 9 ماهشه دروغ گفته ؟ دوستان نکنه تو پاچمون

اینم عکس چشمش از نزدیک والا ما سفید میبینیم کرم هست کمی به نارنجی هم هست !!!!

دوستان ممنون از راهنماییتون ولی این فروشنده میگفت 9 ماهشه اینم عکس چشمش از نزدیک

رنگش دودی نیست !!!

دوستان لطفا بگید ارزش نگهداره داره چون میتونم پس بدمش العان کمتر از 24 ساعت جای منه امروز صبح جلوش سیب گرفتم بعد راه نیومد و جیغ میزد البته نبایدم تعجبی باشه بعد سیب رو گذاشتم توی جای غذا خوریش برداشت با پاش خورد به نظرم باید یک خوشحال کننده باشه بعد واسش هویچ گذاشتم برداشت پرتش کرد البته یک تک بهش زد

این پرنده فروشه گفت که گشنه نگش دار تا رام بشه به نظرتون این را درسته !!!

واسه پر هاس که اینجوره سوال کردم گفت که بال زده پراش شکسته به هر در میاد دیگه پر نو .
    سلام . شما از نزدیک میبینید بهتر میتونید رنگش رو تشخیص بدین .. من با توجه به عکس های پست قبلی گقتم 2 تا 3 سال هست . عکس جدید یکم به کرم میزنه ..خودتون تو نور طبیعی روز به چشمش دقت کنید اگه سفید هست همون 2 تا 3 سال اگه کرم هست 4 سال به بالا .. چون الان شما تو این دو تا پست 4 تا رنگ گفتید ..

اگه چشماش سفید هست تقریبا سن خوبیه و میتونید رامش کنید .. اگه کرم هست یکم شاید سختی بیشتری داشته باشه ولی طوری نیست که غیر قابل رام شدن باشه . به حرف هم میاد . البته همه چی به نوع رفتار و شخصیت طوطی و همینطور برخورد شما داره .. پس حتی ممکنه یه طوطی با سن کم هم دیرتر رام باشه .. شما باید حداقل 4 ماه در نظر بگیرید برای رام شدن .. این مدت برای طوطی های مختلف ممکنه متفاوت باشه ..

روشی که فروشنده پیشنهاد کرد اصلا درست نیست ..بادوم زمینی هم جز غذاهای عیرمجاز هست . ندین به طوطی .. این روش ها تاثیر بدی روی طوطی میذاره

اصلا شما نباید اینقدر نزدیکش بشید . تا یکی دو هفته باید راحتش بذارید تا به محیط خونه و حضور شما عادت کنه .. فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس میتونید بهش نزدیک بشید ... بعد یکی دو هفته تو یه فاصله مناسب از قفس میشینید و کم کم بهش نزدیک میشید ..

در مورد پرهاش نظر من اینه که با توجه به عکس ها پرکنی و پرجوی نداره. اما علاوه بر اینکه پرهای پروازیش و دمش مشکل داره پرهای روی بالش هم مشکل داره ، این قسمت که دیگه تو پرواز آسیبی بهش وارد نمیشه .. اینا رو تو شرایط بد اسیر و وارد میکنن طوری که پرهاشون آسیب میبینه ..

اما وقتی تو لک بره پرهای قدیمی میریزن و پرهای جدید با رسیدگی و تغذیه مناسب رشد میکنن و با کیفیت میشن . اگه در مورد پرهاش بهتون گفتم که مشکل داره نه اینکه ارزش طوطی رو کم میکنه ، به این دلیل گفتم که وقتی میگن پرواری هست و نمیدونم حلقه پا هست ، درست نیست .. این طوطی اسیر شده تو شرایط بد هم وارد شده مثل همه طوطی های وارد شده ... کمتر فروشنده ای هست که با مشتری صادق باشه و حقیقت رو بگه .. معمولا بیشتر به سودشون فکر میکنن تا مشتری ...

در مورد نگهداری هم تصمیم با شماست ، در حالت عادی باید هم رام بشه و هم به حرف بیاد اما نمیتونم به شما هیچ قولی بدم ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شما از نزدیک میبینید بهتر میتونید رنگش رو تشخیص بدین .. من با توجه به عکس های پست قبلی گقتم 2 تا 3 سال هست . عکس جدید یکم به کرم میزنه ..خودتون تو نور طبیعی روز به چشمش دقت کنید اگه سفید هست همون 2 تا 3 سال اگه کرم هست 4 سال به بالا .. چون الان شما تو این دو تا پست 4 تا رنگ گفتید ..

اگه چشماش سفید هست تقریبا سن خوبیه و میتونید رامش کنید .. اگه کرم هست یکم شاید سختی بیشتری داشته باشه ولی طوری نیست که غیر قابل رام شدن باشه . به حرف هم میاد . البته همه چی به نوع رفتار و شخصیت طوطی و همینطور برخورد شما داره .. پس حتی ممکنه یه طوطی با سن کم هم دیرتر رام باشه .. شما باید حداقل 4 ماه در نظر بگیرید برای رام شدن .. این مدت برای طوطی های مختلف ممکنه متفاوت باشه ..

روشی که فروشنده پیشنهاد کرد اصلا درست نیست ..بادوم زمینی هم جز غذاهای عیرمجاز هست . ندین به طوطی .. این روش ها تاثیر بدی روی طوطی میذاره

اصلا شما نباید اینقدر نزدیکش بشید . تا یکی دو هفته باید راحتش بذارید تا به محیط خونه و حضور شما عادت کنه .. فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس میتونید بهش نزدیک بشید ... بعد یکی دو هفته تو یه فاصله مناسب از قفس میشینید و کم کم بهش نزدیک میشید ..

در مورد پرهاش نظر من اینه که با توجه به عکس ها پرکنی و پرجوی نداره. اما علاوه بر اینکه پرهای پروازیش و دمش مشکل داره پرهای روی بالش هم مشکل داره ، این قسمت که دیگه تو پرواز آسیبی بهش وارد نمیشه .. اینا رو تو شرایط بد اسیر و وارد میکنن طوری که پرهاشون آسیب میبینه ..

اما وقتی تو لک بره پرهای قدیمی میریزن و پرهای جدید با رسیدگی و تغذیه مناسب رشد میکنن و با کیفیت میشن . اگه در مورد پرهاش بهتون گفتم که مشکل داره نه اینکه ارزش طوطی رو کم میکنه ، به این دلیل گفتم که وقتی میگن پرواری هست و نمیدونم حلقه پا هست ، درست نیست .. این طوطی اسیر شده تو شرایط بد هم وارد شده مثل همه طوطی های وارد شده ... کمتر فروشنده ای هست که با مشتری صادق باشه و حقیقت رو بگه .. معمولا بیشتر به سودشون فکر میکنن تا مشتری ...

در مورد نگهداری هم تصمیم با شماست ، در حالت عادی باید هم رام بشه و هم به حرف بیاد اما نمیتونم به شما هیچ قولی بدم ..

ممنون از شما کلا پشتش به منه به طرف دیوار پشتی ! میدونید چشماشم میبنده یعنی خوابه ؟ توی آبش مولتی ویتامین ریختم یا نیمه باز تا میری نزدیک باز میکنه فعالیتش هم خوب بوده هی با منقارش میگیره قفس رو بالا پایین میره ولی بیشتر به من نگاه میکنه من چه کاری انجام میدم ببخشید ها من زیاد سوال میکنم . چون من همه جور پرنده داشتم همین کاسکو نداشتم که فعلا داریم تا ببینیم چی میشه میشه در مورد غذاهایی که میتونم بدم راهنمایی کنید الان فقط تخمه میدم

از فروشنده سوال کردم واسه نر و. ماده بودنش گفت معلوم نمیشه فعلا واسه اینکه بخوام اسم بذارم چه کار کنم ؟
    ویرایش توسط tetra.2010 : 19th May 2015 در ساعت 05:20 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17688
    سلام
    من یک ماهه که یه کاسکو خریدم به نظر میاد دورو بر یک سالش باشه
    سعی کردم طبق مطالبی که خوندم درست باهاش رفتار کنم
    مراحل قار کشیدن رو گذرونده به راحتی از دستم تخمه میگیره
    بد غذا هم نیت شکر خدا همه چی میخوره ولی تخمه خیلی دوست داره
    ظرف تخمه تو بقلم باشه پر میزنه میاد رو پام میشینه و تو بقلم تخمه میخوره سیر که میشه پر میزنه میره بالای قفس
    نکته جالبی که میخواستم بگم دو تا از ناخن های پای چپش سفیده فروشنده به همسرم گفته این علامتشه هیچ طوطی این علامت رو نداره گفتم یه وقت مریضی چیزی نباشه البته خیلی سر حاله و اشتهاش خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17628
    سلام سپیده خانم حالتون خوبه میخواستم بدونم اسپری ضد پرکنی تابرنیل چیز خوبیه؟[emoji4]

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون از شما کلا پشتش به منه به طرف دیوار پشتی ! میدونید چشماشم میبنده یعنی خوابه ؟ توی آبش مولتی ویتامین ریختم یا نیمه باز تا میری نزدیک باز میکنه فعالیتش هم خوب بوده هی با منقارش میگیره قفس رو بالا پایین میره ولی بیشتر به من نگاه میکنه من چه کاری انجام میدم ببخشید ها من زیاد سوال میکنم . چون من همه جور پرنده داشتم همین کاسکو نداشتم که فعلا داریم تا ببینیم چی میشه میشه در مورد غذاهایی که میتونم بدم راهنمایی کنید الان فقط تخمه میدم

از فروشنده سوال کردم واسه نر و. ماده بودنش گفت معلوم نمیشه فعلا واسه اینکه بخوام اسم بذارم چه کار کنم ؟
    سلام . مشکلی نیست اجازه بدین راحت باشه .. چرت میزنه ...شما فعلا کاری نکنید تا دو یکی دو هفته کاری بهش نداشته باشید .

فعلا داره محیط رو شناسایی میکنه تا از بی خطر بودنش مطمئن باشه برای همین مدام حواسش به کارها و حرکات افراد خونه هست .. باید بهش نشون بدین که خونه شما براش امنه ..

تو این مدت زیاد سخت نگیرید برای غذا .. چون هر چیزی حتی کم کردن تخمه ممکنه بهش استرس وارد کنه . تخمه بدید در کنارش میوه ها و سبزیجات و حبوبات پخته شده یا جوانه زده و ذرت .. هم بدین . بعد از دو هفته کم کم تخمه رو کم کنید

این بخش رو مطالعه کنید :

اصول تغذیه طوطی سانان

و هر سوالی داشتید بپرسید

در مورد نر ماده بودنش هم با آزمایش DNA مشخص میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه بانو نمایش پست ها
    سلام
    من یک ماهه که یه کاسکو خریدم به نظر میاد دورو بر یک سالش باشه
    سعی کردم طبق مطالبی که خوندم درست باهاش رفتار کنم
    مراحل قار کشیدن رو گذرونده به راحتی از دستم تخمه میگیره
    بد غذا هم نیت شکر خدا همه چی میخوره ولی تخمه خیلی دوست داره
    ظرف تخمه تو بقلم باشه پر میزنه میاد رو پام میشینه و تو بقلم تخمه میخوره سیر که میشه پر میزنه میره بالای قفس
    نکته جالبی که میخواستم بگم دو تا از ناخن های پای چپش سفیده فروشنده به همسرم گفته این علامتشه هیچ طوطی این علامت رو نداره گفتم یه وقت مریضی چیزی نباشه البته خیلی سر حاله و اشتهاش خوبه
    سلام . خوش اومدین به پارسی پت . خیلی عالیه .. از تخمه میتونید برای روی دست آوردنش استفاده کنید .. ( البته من نمیدونم سوال شما چیه ولی حدس میزنم می خواید بیاد رو دست .. )

در طول روز بهش تخمه ندین فقط یه بار . اونم به این صورت : ظرف تخمه رو تو یه دست بگیرید .. طبق گفته شما میاد روی پای شما میشینه .. روی هر پایی نشست ظرف تخمه رو تو دست مخالف بگیرید ... مثلا طوطی روی پای راست هست و تخمه تو دست چپ شما ..

اول فقط دست راست رو روی پای راست خودتون ( جلوی پای طوطی ) بذارید... ظرف تخمه رو با دست دیگه نزدیکش نگه دارید و بذارید راحت تخمه بخوره .. تا چند روز این کار رو انجام بدین ..بعد فاصله ظرف تخمه رو یکم بیشتر کنید طوری که یکم گردنش رو دراز کنه برای رسیدن به تخمه .. روز بعد فاصله ظرف تخمه رو بیشتر کنید ... همینطور ادامه بدین تا جایی که طوطی شما مجبور بشه برای برداشتن تخمه از ظرف تخمه یه پاشو روی دست شما بذاره .... و بعد تا حدی که دو پارو روی دست بذاره ... سعی کنید دست راست شما هیچ حرکتی نداشته باشه چون اگه احساس کنه دست شما تعادل نداره ، روش پا نمیذاره ...

فقط تو این مراحل سعی کنید صبور باشید تا خودش با سرعت خودش پیش بره

اما در مورد ناخن .. راستش من قبل از اینکه به سوال شما جواب بدم یه سرچی کردم .. چیزی خاصی پیدا نکردم اما طوطی شما تنها طوطی ای نیست که ناخن هاش سفیده ، طوطی های دیگه هم هستن اما دلیلش نا مشخص هست . بعضی ها میگن نشون طوطی هست مثل طوطی هایی با پرهای قرمز .. بعضی ها میگن ممکنه به خاطر یه مشکلی در اون انگشت پا باشه .. اما دامپزشک یا محقق نیستن که بشه به حرفاشون استناد کرد .. اگه هم قراره که مشخص بشه دلیلش مشکل پا هست ، به آزمایش های مختلف نیاز داره ...حالا باز من سعی میکنم از چند پرورش دهنده خارجی که قبولشون دارم بپرسم ، اگه جواب بدن حتما اینجا مطرح میکنم . اما تا وقتی که نشونه ی بیماری نداره نگران نباشید

نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس بهروزنژاد نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم حالتون خوبه میخواستم بدونم اسپری ضد پرکنی تابرنیل چیز خوبیه؟[emoji4]
    سلام ممنونم دوست خویم .. امیدوارم شما و طوطیتون هم حالتون خوب باشه

من کلا با اسپری مخالفم ... حالا چون برندش تو ایران معروف هست دلیل بر تاثیر مثبت اسپری ضد پرکنی نیست .. صفحه قبل در مورد اسپری نظرمو گفتم ..

اما شما میتونید تست کنید شاید تاثیر مثبتی ازش دیدین .

من خودم نظرم این هست که باید به صورت رفتاری جلوی پرکنی رو گرفت .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023

سلام اگه نظر منو میخوایید پسش بدید بهتره چن پرهاش خیلی داغونه زیبایی پرنده به پرهاشه ولی اگ دوستش دارید نگهش دارید

اینا بیشتر از پاکستان از راه زمینی میاند خیلی از حلقه پاها همینطور من خودم زیاد میرم زاهدان و میام اکثرشون از مرز میرجاوه میان همین طوطی با همین سن تو زاهدان 800 تومن گیر میاد من خودم چشم دودی تیره 8 . 7 ماهه 1 تومن خریدم چشم خاکستری داشت 900 تومن.

درمورد رام شدن اصلا نمیشه گفت کی رام میشه کاسکو من سن کمتر از کاسکو شما داره نزدیک سه ماهه دارمش و فقط با من لج میکنه و اصلا راه نمیاد با صبر بسیار زیاد رام میشه حداقل رو 6 ماه به بالا صبر باید داشته باشید تا با شما حسابی رفیق بشه

صفحه 1114 از 1238 نخستنخست ... 1146141014106410951096109710981099110011011102110311041105110611071108110911101111111211131114111511161117111811191120112111221123112411251126112711281129113011311132113311641214 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)