کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلام
    برگ انگور برای کاسکو خوبه؟!؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام
    برگ انگور برای کاسکو خوبه؟!؟
    سلام . درخت انگور که تو لیست چوب های امن برای طوطی ها قرار گرفته درمورد برگ چیزی ندیدم . اگه مشکلی ایجاد میکرد حتما بهش اشاره میکردن . من که تو هیچ منبعی ندیدم مشکلی داشته باشه ...

قبل از اینکه در اختیار طوطی قرار بدین خوب بشوریدش که مطمئن شید آلودگی نداره ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام من در قفس رو باز کردم وقتی خواستم بازش کنم قار کشید ترسید رفت بالا چونکه قفس خیلی محکم بسته بود وقتی بازش کردم رفتم کنار اونم اومد نشست رو چوپش و الان ک داشتم اینو مینوشتم دیدم اومده بیرون و اطرافو نگاه میکنه حالا چکار کنم بره داخل میدونم نزدیکش بشم میترسه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    الان اومده روی زمین و برای خودش میچرخه و میگرده کلی حال داره میکنه نمیدونم چطور ببرمش تو قفس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    الان اومده روی زمین و برای خودش میچرخه و میگرده کلی حال داره میکنه نمیدونم چطور ببرمش تو قفس
    چرا صبر نمیکنید خودش خسته شه برگرده تو قفسش ؟
    یا می تونید محدودش کنید که تنونه از قفسش دور شه و بره تو قفسش .
    ویرایش توسط فریماه : 20th August 2014 در ساعت 01:53 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    قفسو نزدیکش کنید و خودتون عقب برید و منتظر بمونید تا بره تو قفس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    اصلا و به هیچ عنوان نگیرش حتی با حوله .کاسکو منم یه بار فرار کرد رفت بالای پرده منم قفسو بردم جلوش تقریبا ده دیقه قفسو نگه داشتم تا بالا خره رفت تو شما در قفسو باز کن بگیر طرفش احتمالا میره داخل

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمای هاتون ماله فامیلمونه من از زبان اون براتون گفتم چون واقع سایت خوبی دارین من بهش گفتم شما کمک میکنید چون خودم ماهی دیسکس دارم و تو بخش ماهی بچه ها خیلی کمکم کردن برای این بهش معرفی کردم ولی ایشون اینترنت ندارن و خیلی خیلم از تونم تشکر کردن و جواب سوال هاتون
    پدر مادرم خونه هستن ولی رابطش با اونا خوب نیست فقط با خودم و برادرم رابطش خوبه اگر تنها باشه روزی 4 ساعت
    نه همیشه نیس
    دوهفته هست که از پرنده های دیگه جداشون کردم تو اتاق خودمه
    کسی هست که بهش غذا بده و گرنه نمیاد بیرون خودم نباشم کلا با بقیه خوب نیس جوز منو دادشم
    هروقت خونه هستم میارمش پیش خودم سرشو میخارونم باهش حرف میزنم
    گفتم فقط با منو برادرم خوبه
    شما لطف دارین .

خب اگه خیلی دوسش دارید که مطمئنا همینطور هست برنامتون رو طوری تنظیم کنید که وقتی شما خونه نیستید داداشتون خونه باشه .. تا تو تنهایی پر نکنه .. یا وقتی داداشتون خونه نیست شما باشید خونه ...

1. اولین کار اینه که غذاییش رو به تدریج تغییر بدین و میوه ها ، سبزیجات ، حبوبات رو جایگزین تخمه کنید .تخمه نهایت در روز باید به 10 15 عدد برسه . که به عنوان جایزه باید به طوطی داده بشه . غذاهای چرب مثل تخمه ، پسته و گردو جز غذایی اصلی طوطی نیستن . پس حتما این موارد رو در نظر بگیرید ( برای فامیلتون مقالاتی که تو بخش تغذیه هست رو اگه میتونید پرینت بگیرید )

2. وقتی پر میکنه بهش توجه نکنید اصلا . تو این لحظه بدون اینکه متوجه بشه کاری انجام بدین که توجهش روجلب کنه ..مثلا یه صدای ناگهانی و عجیب ایجاد کنید که حواسش به اون پرت شه ( نه اینکه باعث ترسش بشه فقط کنجکاوبشه که چه صدایی هست ) .. وقتی دست از پر کندن برداشت ( برای چند لحظه ) بهش نزدیک بشید و یه جوری مشغولش کنید .مثلا با بازی کردن ، آموزش کلمات و .. . توجه کنید که طوطی نباید اصلا متوجه بشه که شما به خاطر پرکنیش هست که نزدیکش شدین . دلیل اینکار اینه که وقتی طوطی داره پر میکنه هر واکنشی از شما ببینه فکر میکنه به خاطر پر کندنش هست . ما میخوایم کاری کنیم که وقتی دست از پرکنی برداشته بهش نزدیک بشید .

3. بازی های فکری یکی از روش های خوب برای درگیر کردن ذهن طوطیه . همین طور آموزش ترفند .. سعی کنید چند بار در روز باهاش این بازی ها رو تمرین کنید . جایزه براش در نظر بگیرید ( اگه تخمه کم بشه میتونه یکی از جایزه های مورد علاقش باشه ) .

4. آموزش کلمات ، جملات و یا شعر خیلی موثره اگه با تشویق و هیجان زیاد همراه باشه ... اگه طوطی پرکنی رو راهی برای جلب توجه بدونه با رعایت نکاتی که بالا گفتم میتونید این فکرش رو عوض کنید طوری که بفهمه با پر کندن نمیتونه شما رو به سمت خودش بیاره و گفتن این کلمات یا چیزایی که شما یادش میدین بیشتر براتون جذاب هست .. ( البته اینم باید بگم که همه اینا نیاز به وقت گذاشتن داره .. طوطی ای که عادت کرده به پر کندن حتی تو تنهایی هم پر میکنه .. برای همین شما باید این ساعات تنهایی رو هم کاملا کنترل کنید )

5. در مورد قفس و شرایطش ، قبل از اینکه موارد مهم رو بگم یه توضیح بدین که قفسش چیه ؟ تو چه ارتفاعی هست ؟ کجا گذاشتید قفس رو؟ .. چندتا اسباب بازی داره .. از قفس و محیطی که قفس قرار داده شده یه عکس بذارید..

6. در کنار نکات بالا یه موردی که خودم بهش رسیدم ( چون طوطی خودم هم پرجوی میکرد) اینه که وجود طوطی های دیگه تو خونه در صورتی که به هیچ عنوان توجه به طوطی اول کم نشه میتونه تاثیر خوبی داشته باشه .. طوطی حواسش به سرو صداهای طوطی یا طوطی های دیگه پرت میشه و بیشتر سعی میکنه به سرو صداهای اونا توجه کنه ... سعی میکنه صدای اونا رو تقلید کنه ( با صدای بلندتر ) . تو این مورد باید توجه کنید که :
    اولا همونطور که گفتم توجه کمتر نشه حتی بیشتر هم بشه ..
    دوما وقتی میگم طوطی های دیگه باشن نه اینکه همینجوری ول بشه تو یه اتاق پر از پرنده و طوطی .. باید تو محیطی باشه که شما هم حضور داشته باشید به طور مداوم .. و طوطی هایی که تو این محیط وارد میکنید حتما باید تا یک ماه قرنطینه بشن ( برای اطمینان از سلامتشون و نداشتن بیماری ) یعنی تو یه اتاق جدا نگهداری بشن . بعد از یک ماه میتونید بیاریدشون تو اتاقی که کاسکو رو نگاه میدارید . اگه تو دوست آشنا کسی طوطی داره و مطمئن هستید که بیمار نیست میتونید برای چند روز بیاریدش خونه تا ببینید چه تغییری تو رفتار کاسکو ایجاد میکنه ... بهتره طوطی ای باشه که زیاد رام نباشه و کلا از نظر احساسی به توجه خاصی نیاز نداشته باشه . تا شما مجبور نباشید جلوی چشم کاسکوی خودتون باهاش صحبت کنید و توجه کنید بهش که طوطی شما حسادت کنه ...
    سوما برای اینکه پرکنیش رو خوب کنید باید سرو صداهایی که ایجاد میکنه رو تحمل کنید .

7 . اگه دلیلش این باشه که جفت میخواد نمیتونید خیلی سریع براش یه کاسکوی دیگه بگیرید چون جنسیتشون باید مشخص بشه

8. درباره ساعات خواب و بیداریش هم یه توضیحاتی بدین .. که موارد مهم رو بهتون بگم .

9. از اسپری پرکنی استفاده نکنید . درباره این موضوع از فروشنده ها و مغازه دار ها نظر نخواید .. پیشنهادات عجیب و غریبی که میشنوید حتما اینجا مطرج کنید تا بهتون بگیم امکانش هست انجام بدین یا نه .

در آخر هم بگم همونطور که خودتون میدونید کاسکو از نظر احساسی به توجه زیادی نیاز داره مخصوص اگه پرکن باشه . شما اگه واقعا میخواید خوب شه باید یه مدت کاملا وقت بذارید و نا امید نشید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    مرسی از همه بابت پاسخوگویی من از این فرصت استفاده دارم میکنم و کل قفسو و چوپشو دارم حسابی میشورم چون واقعا خیلی کثیف شده بود و بعد طبق راهنمایی های شما دوستان گل عمل میکنم خدا کنه ج بده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    اصلا نمیره تو قفس یک ساعته قفس کنارش گذاشتم خودم فاصله گرفتم اب و غذا هم تو قفس گذاشتم ولی نمیره تو راه دیگه ای هس؟انگار از بیرون بیشتر خوشش اومد فقط زیر پایه قفس ایستاده بدجورم خوابش میاد داره چرت میزنه ولی نمیره داخل قفس من از این فرصت استفاده کردم داخل قفسو شستم بلوک معدنی و کف دریا و اسباب بازی هم تو قفسش گذاشتم و همینجوری منتظر نشستم تا بره داخل و در قفسو ببندم بزارمش سرجاش ولی نمیره ک نمیره

صفحه 984 از 1238 نخستنخست ... 484884934965966967968969970971972973974975976977978979980981982983984985986987988989990991992993994995996997998999100010011002100310341084 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)