صفحه 9 از 84 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 832
    کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    دکترجان سلام
    میخواستم بدونم میشه کاکادوها را در محیط خانه جفت انداخت برای پرورش؟
    باتشکر
    سلام
    بله ولی بستگی به شرایط نگهداری دارد.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    3383

کمبود نور مستقیم و تغذیه با جیره غذایی تخمه ومیوه موجب تورم پا و بلند شدن منقار

سلام
    در مورد کمبود نور مستقیم افتاب در طوطی سانان پرسش داشتم . طوطی من از نور مستقیم افتاب گریزان بود ناچار او را در قسمت کم نور گذاشتم و معمولا هم تخمه و میوه برای تغذیه استفاده می کرد با توجه به مطالب درج شده در سایت متوجه کمبود کلسیم در طوطیم شدم که در یکی از طوی ها باعث بزرگ شدن منقار و ناخن هایش شد که کوتاه می کردم ولی طوطی دیگرم از یک پا ناراحت بود که متاسفانه فوت کرد
    حالا سئوالم این است چطور می توانم طوطی دیگرم را درمان کنم با توجه به اینکه از نور مستقیم افتاب بیزار است عسل هم نمی خورد بنظر شما چکار باید انجام بدهم با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهبال نمایش پست ها
    سلام
    در مورد کمبود نور مستقیم افتاب در طوطی سانان پرسش داشتم . طوطی من از نور مستقیم افتاب گریزان بود ناچار او را در قسمت کم نور گذاشتم و معمولا هم تخمه و میوه برای تغذیه استفاده می کرد با توجه به مطالب درج شده در سایت متوجه کمبود کلسیم در طوطیم شدم که در یکی از طوی ها باعث بزرگ شدن منقار و ناخن هایش شد که کوتاه می کردم ولی طوطی دیگرم از یک پا ناراحت بود که متاسفانه فوت کرد
    حالا سئوالم این است چطور می توانم طوطی دیگرم را درمان کنم با توجه به اینکه از نور مستقیم افتاب بیزار است عسل هم نمی خورد بنظر شما چکار باید انجام بدهم با تشکر
    سلام
    کمبود کلسیم از عوارض معمول مصرف تخمه و سایر دانه های روغنی( بادام .گردو .پسته...) است، بنابر این
    کاهش مصرف این مواد باعث افزایش جذب کلسیم می شود. مصرف مکمل های معدنی پرندگان یا استخوان ماهی مرکب (کف دریا)نیز توصیه می
    شود. مصرف عسل ارتباطی به کلسیم یا ویتامین د ندارد.

برهانی کیا

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام .
    من یه کاکاتو دارم که پرکن هست. به علت ترس ( گربه دارم و در حالت عادی که در ارتفاع هست ازش نمی ترسه ) و پایین آمدن از ارتفاع کمی عصبی شده که پرهای جدیدی هم در بالش رشد کرده بود . به علت ترس وقتی بال زد پرها به میله های قفس برخورد کرد و خون ریزی کرد . و خودش پرها رو دراورد. خون ریزی هم سریع قطع شد . الان هم پارچه ای روی قفس کشیدم که آرام باشه . به نظر شما کار دیگه ای لازم هست که انجام بدم

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام .
    من یه کاکاتو دارم که پرکن هست. به علت ترس ( گربه دارم و در حالت عادی که در ارتفاع هست ازش نمی ترسه ) و پایین آمدن از ارتفاع کمی عصبی شده که پرهای جدیدی هم در بالش رشد کرده بود . به علت ترس وقتی بال زد پرها به میله های قفس برخورد کرد و خون ریزی کرد . و خودش پرها رو دراورد. خون ریزی هم سریع قطع شد . الان هم پارچه ای روی قفس کشیدم که آرام باشه . به نظر شما کار دیگه ای لازم هست که انجام بدم
    سلام
    کارها یی که انجام داده اید کافی هستند. در صورتیکه گربه شما شبها به محل نگهداری پرنده دسترسی دارد از نور کم و ملایم (ترجیحا با استفاده از نور لامپهای المانی) استفاده کنید.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3375
    سلام آقای دکتر
    چند روزی که نوک منقار کاسکوی من یک خط سفید افقی افتاده زمانی که حمام میره یا بادست خیس پاکش میکنم پاک میشه اما دوباره بعد از خشک شدن دوباره نمایان میشه. آیا مشکله خاصی داره ؟ یک سوال دیگه اینکه چندتا از شاهپرهای مشکیش در اثر بال زدن خراب شده (ریش ریش شده ) اما خودش هر روز یخورده از این ریش ریشا رو میکنه (میجوئه ) اما بقیه بالهاشو با دقت مرتب میکنه ممکنه شروع پر کنی :smile (187): باشه ؟
    با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdilego نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر
    چند روزی که نوک منقار کاسکوی من یک خط سفید افقی افتاده زمانی که حمام میره یا بادست خیس پاکش میکنم پاک میشه اما دوباره بعد از خشک شدن دوباره نمایان میشه. آیا مشکله خاصی داره ؟ یک سوال دیگه اینکه چندتا از شاهپرهای مشکیش در اثر بال زدن خراب شده (ریش ریش شده ) اما خودش هر روز یخورده از این ریش ریشا رو میکنه (میجوئه ) اما بقیه بالهاشو با دقت مرتب میکنه ممکنه شروع پر کنی :smile (187): باشه ؟
    با تشکر
    سلام
    پرنده شما مشکلی ندارد نگران نباشید.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3429

عروس هلندی

با سلام
    من یک عروس هلندی نر دارم.دو سه روز است که بسیار گوشه گیر شده و خیلی کم غذا می خورد(تخمه و ارزن) به علاوه بسیار ساکت نیز شده و دائما میخوابدویا خودش را می خواراند

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    من یک عروس هلندی نر دارم.دو سه روز است که بسیار گوشه گیر شده و خیلی کم غذا می خورد(تخمه و ارزن) به علاوه بسیار ساکت نیز شده و دائما میخوابدویا خودش را می خواراند
    سلام
    پرنده شما نشانه های عمومی ابتلا به بیماری را از خود نشان می دهد، بنا بر این در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام اقای دکتر
    کاسکو ی من امروز کسل شده و دیگه سوت نمیزنه و بعضی موقع ها چرت میزنه
    اینجا دامپزشک نیست که ببرمش چی کارکنم ؟؟و از چی میتونه باشه؟؟؟
    وتوضیحات بیشتر:این کسالتش از دیشب شروع شد که و فکر کنم یکم اتاق سرد تر شده و پف داره و اصلا عطسه نمیکنه و حمام هم نبردمش و به تازگی 2 شب پیش بش ذرت دادم ولی ذرتش یکم خشک بود و از چیزی نترسیده
    ممنون از شما

صفحه 9 از 84 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)