صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 51
    همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31
    مسعود جان اکواریوم زیبایی داری.
    گفتنی ها رو دوستان گفتند، ولی چند نکته به ذهن میرسه
    1- چوبهای تانک رو خوب نذاشتی، چوبها رو شبیه هیزم گذاشتی، چون چو که دارید به اون صورت شکل و زیبایی خاصی ندارن، چند بوته از سرخس جاوا (جاوا فرن) بر روی چوبها نصب کن. مطمئنا زیبایی ترکیب چوب و گیاه جلوه خاصی به اکواریوم خواهد داد.
    2- دیسکسهات ریزن، معمولا به خاطر شرایط ویژه اکواریوم گیاهی (نورپردازی، دمای پایین، کود دهی، عدم امکان استفاده از دارو) از دیسکسهای بزرگ استفاده میکنن که تا حدودی نسبت به بیماری ها ایمن باشن. اگه مقدور هست، تا قبل از درگیر شدن با بیماری و ضعف دیسکسها، این دیسکسها رو با دیسکسهای بزرگتر جایگزین کن. دیسکسهای بالای 4 اینچ. البته این تجربه شخصی بود.
    3- تقریبا همه گیاههایی که استفاده کردی، از گیاهان پایه بلند محسوب میشن (بلند بودن گیاهات، چند هفته دیگه کاملا محسوس میشه)، برای همین پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونی از گیاهان پایه کوتاه، مثل شمشیر کوتوله استفاده کن تا کف تانکت کچل به نظر نرسه.
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhabir نمایش پست ها
    مسعود جان اکواریوم زیبایی داری.
    گفتنی ها رو دوستان گفتند، ولی چند نکته به ذهن میرسه
    1- چوبهای تانک رو خوب نذاشتی، چوبها رو شبیه هیزم گذاشتی، چون چو که دارید به اون صورت شکل و زیبایی خاصی ندارن، چند بوته از سرخس جاوا (جاوا فرن) بر روی چوبها نصب کن. مطمئنا زیبایی ترکیب چوب و گیاه جلوه خاصی به اکواریوم خواهد داد.
    2- دیسکسهات ریزن، معمولا به خاطر شرایط ویژه اکواریوم گیاهی (نورپردازی، دمای پایین، کود دهی، عدم امکان استفاده از دارو) از دیسکسهای بزرگ استفاده میکنن که تا حدودی نسبت به بیماری ها ایمن باشن. اگه مقدور هست، تا قبل از درگیر شدن با بیماری و ضعف دیسکسها، این دیسکسها رو با دیسکسهای بزرگتر جایگزین کن. دیسکسهای بالای 4 اینچ. البته این تجربه شخصی بود.
    3- تقریبا همه گیاههایی که استفاده کردی، از گیاهان پایه بلند محسوب میشن (بلند بودن گیاهات، چند هفته دیگه کاملا محسوس میشه)، برای همین پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونی از گیاهان پایه کوتاه، مثل شمشیر کوتوله استفاده کن تا کف تانکت کچل به نظر نرسه.
    موفق باشید
    سلام
    احمد اقا ممنون که وقت گذاشتین و با حوصله نظر دادین
    -در مورد چوب راستش یه بار اومدم عوض کنم حالتشو یه تیکش شکست چون انتهاش سنگینه! و اون تیکه شکسته رو همون جلوش کردم تو شن . کاملا حق با شماست عین هیزم شده . مشکله بعدی اینه که گویا مشکلی در واردات پیش اومده 4 بار رفتم نواب(هفته پیش) گیاه برای فروش گیرم نیومد....
    -راستش احمد اقا من ماهی بزرگ خریدن زیاد دوست ندارم و دوست دارم خودم تا حدی بزرگ کنم تا باهشون ارتباط دوستانه بر قرار کنم قبلا این تانک حداقل 200 تا ماهی ریز از خانواده تترا وگوپی و.... بود زمان میبره با دیسکس 4 اینچی به بالا دوست بشم.... قصدم اینکه 20..25 تا دیسکس 2 اینچی سالم اضافه کنم و دیگه هر چی شد شد من اصول رو رعایت میکنم که مریض نشن(دنبال سایز کردن نیستم) اگر شدن هم پایه خودشون(یا زنده میمونن یا میمیرن یعنی زور میگم بهشون( تو شرایطی که من ایجاد کردم زندگی کنید) ) خیلیا با این استدلال مخالفند ولی من همیشه با این دید اکواریوم دارم که رعایت اصول با من زنده موندن با ماهی...
    -در مورد گیاه کاملا حق با شماست بقولی به توازن تو تانک فکر نکردم سعی کردم بین اونا که بود خوشگل ترین رو انتخاب کنم(ماهیران اورده بود مفت بود دسته ای 2 تومن همه نوعش و جو گرفت منو)....

_اینجا میخوام چند تا عکس نسبتا قدیمی (دکور قبلی تانکم )بذارم این دوتا که میبینید اولین و دومین دیسکس هایی هستن که من خریدم (دونه ای 5 تومن اولی و دومی 10 ) بقول یکی از دوستام واقعا مرد بودن چون تو تانکم 5تا سیلور شارک 2تا شارک دم قرمز 6..7 تا انجل شارک کرم و.... بود. من ولشون کرده بودم به امون خدا بعد 2..3 هفته یا دگرفته بودن چه شکلی باید سیر کنن خودشونو(دعوا و جنگ) واقعا سر حال بودن تا اینکه انگل روده گرفتن تو تانک قرنطینه انتهای درمان رو سپری میکردن که سر اشتباه من مردن(بعد غذا دادن تصفیرو روشن نکردم و 14 ساعت بدون هوا....) خدا منو ببخشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و گربه
    شماره عضویت
    3319
    سلام تانکت خیلی
    زیبایی داری اگه بتنی* یه ۲۰ تا نئون توش بندازی دیسکس*هات پر جنبو جوش میشن البته باید قید انجلرو بزنی*

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    تانک با دکوراسیون قبلی با اضافه شدن مقداری گیاه :

دیسکسام مریضن و از تانک اصلی خارج شدن! این دیسکس سانمرا رو خیلی دوست دارم روزی 2..3 بار این عکسو نگاه میکنم (براش دعا کنید لطفا)

و اما این نوع چینش تکراری شده بود یه کوچولو تغییرات دادم! و باز هم به کلی گیاه نیاز پیدا کرد!

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    سلام مسعود عزیز
    پی گیر درمان شما با راهنمایی های دوست عزیز م جناب رستمی هستم
    با دستور عمل های ایشون برید جلو حتما نتیجه می گیرید
    تانکتون هم زیباشده منتظر هستیم دیسکس ها بعد از بهبودی کامل به این تانک منتقل بشن

ارادتمند

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    سلام
    خیلی زیبا شده این دکور جدیدتون.
    طرف راست تانک رو خیلی خوب کار کردید(اون قسمتی که سنگ گذاشتید)فقط یا سنگ رو بردارید یا یدونه مناسب تر جایگزین کنید.و همینطور اگر چوب مناسب تر پیدا کردید جایگزین کنید یا جاشو تغییر بده.فکر کنم دو تکه باشه یه بار از هم جداشون کن بزار چند جا ببین چطور میشه.
    روی طرف چپ هم بیشتر کارکنید.
    ولی در کل زیبا تر شده.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    این دیسکس های قرنطینه من خیلی دوست داشتنی شدن دو ماه نیم هست که تو اتاقمن! هم من بهشون عادت کردم هم اونا! از دستم اصلا نمیترسن!
    [IMG].ir/files/t8nzy5otr4h5ik7ucllk.jpg[/IMG][IMG].ir/files/wmvfx8s3e1zifi8z00fa.jpg[/IMG]

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    ظاهر امر نشون دهنده رد کردن دوره بیماری مسعود جان
    تبریک مگیم به شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام
    تبريك ميگم مسعود جان
    من احساس مي كنم 2 تا از ديسكس هات دچار سو تغذيه هستن .شايدم تو عكس اينطوري افتاده.برنامه غذاييشون چيه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    این دیسکس های قرنطینه من خیلی دوست داشتنی شدن دو ماه نیم هست که تو اتاقمن! هم من بهشون عادت کردم هم اونا! از دستم اصلا نمیترسن!
    [IMG].ir/files/t8nzy5otr4h5ik7ucllk.jpg[/IMG][IMG].ir/files/wmvfx8s3e1zifi8z00fa.jpg[/IMG]

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام
    تبريك ميگم مسعود جان
    من احساس مي كنم 2 تا از ديسكس هات دچار سو تغذيه هستن .شايدم تو عكس اينطوري افتاده.برنامه غذاييشون چيه؟
    سلام اقا مهدی
    اقا اینا از اول شهریور هی مریض شدن و هی دارو خوردن...
    حدود 20 تا دیسکس تو تانک 80 لیتری هستن و بخاطر وجود دارو (عدم امکان سیفون زیاد و عدم وجود سیکل ازت) فقط با غذای خشک(اونهم در حد بخورو نمیر) تغذیه شدن تا فاکتور های اب بهم نریزه
    شما دعا کن خوب بشن! هر روز کله پاچه میدمبهشون

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)