صفحه 77 از 150 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 1493
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    تخمه خودش میشکنه...ولی من دوس دارم لوسش کنم آخه اولی رو که خورد دیگه حالت تهاجمی نمیگیره...راحت بقیه رو از دستم میخوره...هنوز بیرون قفس نمیارمش..داخل قفسشه...من از بیرون بهش غذا با دست میدم.
    از نوکش چشم عکس میذارم فردا چون الان خوابه
    جیغ خیلی کم میزنه...میخوام ببینم عادیه که خیلی کم جیغ بزنه یا نه؟
    ....نه از قفس نمیاد بیرون...داخل قفسشه ...من از بیرون بهش با دست غذا میدم که بعضی اوقات حالت تهاجمی میگیره ...
    والا ارتفاعشم سعی میکنم اولاش کمتر باشه...بعد که دید قصدم خوبه و غذا تو دستمه ....اون موقع میشینم که میشم هم ارتفاعش...
    واسه تمرین اهلی کردن عیبی نداره . ولی کلا طوطی باید برای غذا خوردن و بازی کردن مستقل باشه . این کار باعث ایجاد وابستگی میشه. هم از نظر عاطفی وابسته میشه هم برای غذا خوردن .

پس داخل قفسه هنوز چون شما گفتین " بعضی اوقات که حوصله نداره بیرون قفس حالت حمله میگیره " فکر کردم میاد بیرون قفس

عیبی نداره ولی دقت کنید ببینید چه مواقعی بیشتر جیغ میزنه .

درباره ارتفاع هم کار خوبی می کنید . عالیه . ایشالا به زودی کاملا رام میشه
    ویرایش توسط sepideh : 13th August 2013 در ساعت 02:50 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    طوطیم از قفسش جدا نمی شه بهمون عادت رده ولی اصلا از قفس نمی یاد بیرون همش می شینه بالا قفسش چیکار کنم از قفس دل بکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh behmanesh نمایش پست ها
    طوطیم از قفسش جدا نمی شه بهمون عادت رده ولی اصلا از قفس نمی یاد بیرون همش می شینه بالا قفسش چیکار کنم از قفس دل بکنه
    ارتباط شما با طوطی در چه حد هست ؟ از دست شما غذا میگیره ؟ روی دست میاد ؟ کلا تو این مدتی که پیش شما بوده از قفس آوردینش بیرون ؟ بالای قفس میشینه منظورتون روی قفس هست یا داخل قفس ؟ کل روز داخل قفس میشینه ؟ یکم بیشتر توضیح بدین .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    ارتباط شما با طوطی در چه حد هست ؟ از دست شما غذا میگیره ؟ روی دست میاد ؟ کلا تو این مدتی که پیش شما بوده از قفس آوردینش بیرون ؟ بالای قفس میشینه منظورتون روی قفس هست یا داخل قفس ؟ کل روز داخل قفس میشینه ؟ یکم بیشتر توضیح بدین .

من عادت ندارم طوطیمو توی قفس بذارم از روزی که آوردمش در قفسو باز گذاشتم همیشه روی قفس میشینه حتی خوابشم روی قفس فقط واسه غذا خوردن و آب خوردن و آب تنی میره توی قفسش
    خیلی مهربونه با من خیلی رابطش خوبه از روز اول از دستم غذا میگرفت الانم راحت بدون هیچ ترسی از دستم غذا میگیره راحتم روی دستم میاد روزی ۳ بار می یارمش روی دستم نازش می کنم ولی وقتی روی دستمه اولش یه ذره میلرزه ولی بعد خوب می شه ولی عاشق قفس تا می ذارمش روی زمین میره توی قفسش وقتیم روی دستمه اگه قفسشو ببینه تلاش میکنه که بره روش اصلا نمی یاد روی زمین از روی قفسش

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من عادت ندارم طوطیمو توی قفس بذارم از روزی که آوردمش در قفسو باز گذاشتم همیشه روی قفس میشینه حتی خوابشم روی قفس فقط واسه غذا خوردن و آب خوردن و آب تنی میره توی قفسش
    خیلی مهربونه با من خیلی رابطش خوبه از روز اول از دستم غذا میگرفت الانم راحت بدون هیچ ترسی از دستم غذا میگیره راحتم روی دستم میاد روزی ۳ بار می یارمش روی دستم نازش می کنم ولی وقتی روی دستمه اولش یه ذره میلرزه ولی بعد خوب می شه ولی عاشق قفس تا می ذارمش روی زمین میره توی قفسش وقتیم روی دستمه اگه قفسشو ببینه تلاش میکنه که بره روش اصلا نمی یاد روی زمین از روی قفسش
    فاطمه جان همیشه میتونی این شرایط رو براش فراهم کنی که بیرون از قفس باشه ؟ سوال شما این نیست ولی خیلی بده که حتی موقع خواب هم بیرون قفس میمونه .

ولی درباره سوالتون من این رفتار رو بیشتر برای طوطی هایی دیدم که پرهاشون کوتاه شده و دوست دارن هر جا که میرن فورا به سمت قفس برگردن . نمی دونم پرش رو کوتاه کردی یا نه . معمولا اگه روی دست باشن به خاطر ترس از ارتفاع ( چون می ترسن تعادلشون رو از دست بدن ) و اگه روی زمین باشن برای رفتن به یه ارتفاع امن سعی می کنن به قفسشون برگردن چون روی زمین هیچ قدرتی ندارن . که تو این حالت بهتره اجازه بدی جایی که احساس امنیت می کنه بمونه . اما اگه پرش کوتاه نشده بازم مشکلی نداره فقط قفس رو امنترین جایی که می شناسه میدونه . باید یکم بهش فرصت بدین تا به بخش های دیگه خونه هم عادت کنه . همون 3 باری که روی دست میاریش بهتره بری تو یه اتاق دیگه جایی که قفس نباشه ببین واکنشش چیه .براش استند تهیه کنید و بعضی از غذاهایی که دوست داره رو روی استند بهش بده .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    فاطمه جان همیشه میتونی این شرایط رو براش فراهم کنی که بیرون از قفس باشه ؟ سوال شما این نیست ولی خیلی بده که حتی موقع خواب هم بیرون قفس میمونه .

ولی درباره سوالتون من این رفتار رو بیشتر برای طوطی هایی دیدم که پرهاشون کوتاه شده و دوست دارن هر جا که میرن فورا به سمت قفس برگردن . نمی دونم پرش رو کوتاه کردی یا نه . معمولا اگه روی دست باشن به خاطر ترس از ارتفاع ( چون می ترسن تعادلشون رو از دست بدن ) و اگه روی زمین باشن برای رفتن به یه ارتفاع امن سعی می کنن به قفسشون برگردن چون روی زمین هیچ قدرتی ندارن . که تو این حالت بهتره اجازه بدی جایی که احساس امنیت می کنه بمونه . اما اگه پرش کوتاه نشده بازم مشکلی نداره فقط قفس رو امنترین جایی که می شناسه میدونه . باید یکم بهش فرصت بدین تا به بخش های دیگه خونه هم عادت کنه . همون 3 باری که روی دست میاریش بهتره بری تو یه اتاق دیگه جایی که قفس نباشه ببین واکنشش چیه .براش استند تهیه کنید و بعضی از غذاهایی که دوست داره رو روی استند بهش بده .
    مرسی سپیده جان
    lآخه من الان بیشتر از ۱۰ ساله پرنده و طوطی دارم همیشه طوطیام بیرون قفس بودن هیچوقت در قفسو روشون نبستم
    وقتی می برم توی یه اتاق دیگه خیلی میلرزه بدم همش منو هل میده که یعنی ببرمش توی هال که بره روی قفس روی استند که می ذارم هیچی نمی خوره همش میخواد بیاد پایین
    نه پراشو کوتاه نکردم بلنده
    کلا روی دستمم غذا نمی خوره چیکار کنم که زود باهام راحت شه دیگه نلرزه
    وقتی میبرمش مهمونی که دیگه قفسش نیست کلی راه میره قدم می زنه ولی توی خونه ی خودمون همش رو قفسه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی سپیده جان
    lآخه من الان بیشتر از ۱۰ ساله پرنده و طوطی دارم همیشه طوطیام بیرون قفس بودن هیچوقت در قفسو روشون نبستم
    وقتی می برم توی یه اتاق دیگه خیلی میلرزه بدم همش منو هل میده که یعنی ببرمش توی هال که بره روی قفس روی استند که می ذارم هیچی نمی خوره همش میخواد بیاد پایین
    نه پراشو کوتاه نکردم بلنده
    کلا روی دستمم غذا نمی خوره چیکار کنم که زود باهام راحت شه دیگه نلرزه
    وقتی میبرمش مهمونی که دیگه قفسش نیست کلی راه میره قدم می زنه ولی توی خونه ی خودمون همش رو قفسه
    سلام . طوطی نسبت به پرنده های دیگه حساس تره . به تغییرات بیشتر واکنش نشون میده . اگه همیشه نتونیم همین شرایط رو براشون فراهم کنیم افسرده میشن (البته نه مثل کاسکو و کاکادو ) تصمیم با شماست .

خب پس به خاطر پرهاش نیست دلیلش اینه که قفس رو امن ترین جای خونه میدونه . یکم باید صبر داشته باشی . همین الان هم خیلی پیشرفتش خوب بوده . ساعت هایی که می خوای از قفس جداش کنی ، قفس رو به یه اتاق دیگه منتقل کن . این یه راهشه ولی زیاد اینکارو انجام نده . کم کم باید عادت کنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966

نگاه کنید روی نوکش یه خراشهایی داره سمت چپ نوکشم یه قسمت سیاهه اگه تو عکس دقت کنید...از بس کلشو تکون میده نتونستم درست عکس بگیرم...پرهای دمشم آشفته ست...بالای بینیشم پر نداره انگار...اینا درست میشه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    نگاه کنید روی نوکش یه خراشهایی داره سمت چپ نوکشم یه قسمت سیاهه اگه تو عکس دقت کنید...از بس کلشو تکون میده نتونستم درست عکس بگیرم...پرهای دمشم آشفته ست...بالای بینیشم پر نداره انگار...اینا درست میشه؟

الان توی فصل پرریزی هستیم و اکثر طوطی ها پرریزی دارن

توی این مدت سعی کنید کلسیم مورد نیاز بدنش رو تامین کنید و غذاهای مقوی و سرشار از ویتامین بهش بدید

مشکل پرهاش حل میشه

سیاهی روی نوکش رو نمیتونم ببینم چیه

خط و خشهای نوکش هم مشکلی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    سلام...من قراره فردا برم یه مسافرت که ناگهانی پیش اومد...با توجه به اینکه چیکو هنوز رام نیست به نظرتون میتونم با ماشین ببرمش؟ یا اینکه بذارمش پیش کسی؟
    البته باید بگم کسی که میذارم پیشش زیاد وارد نیست....از این نظر دست خوذم باشه راحت تره...

صفحه 77 از 150 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)