صفحه 76 از 150 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 751 به 760 از 1493
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    سلام...الان چیکو خودش در قفسشو باز کرد!!!من خیلی ترسیدم...اومد رو قفسش نشست...من قفس مسافرتیشو گذاشتم روش...رفتش تو...بعدشم به کلی نشستم تا رفت تو قفس خودش...
    بعد از این خیلی انگار عصبانیه ازم...سیب میگرفت از دستم...دیگه نمیگیره...کاری به کارش ندارم دیگه...فکر کنم چند روزی کارم به تاخیر میفته...نه؟
    سلام.بهتره گیره ی بستن در رو خوب ببندید.طوطی ها توی یاد گرفتن راه ورود و خروج قفسشون فوق العاده باهوش هستن.از دست شما هم عصبانی نیست.دچار استرس شده.نگران نباشید کمی که به حال خودش باشه استرسش از بین میره.ولی دیگه هیچ وقت چیزی روش نندازید و سعی کنید با یک پارچه به سمت قفسش از در ورودیش راهنماییش کنید تا خودش بره توی قفس.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    باشه چشم...خوب میشه تا چن روز دیگه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    باشه چشم...خوب میشه تا چن روز دیگه؟
    بله دوست عزیز خوب میشه . این مشکلات بعضی وقتا برای طوطی هایی که وارد خونه جدید میشن پیش میاد . فقط باید یکم بهش فرصت بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    سلام طوطیم توی دوره پرریزیه وقتی پر آرایی میکنه یه گرد سفیدی می یاد روی نوکش عین گچه
    چرا اینجوریه؟ ضرر نداره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh behmanesh نمایش پست ها
    سلام طوطیم توی دوره پرریزیه وقتی پر آرایی میکنه یه گرد سفیدی می یاد روی نوکش عین گچه
    چرا اینجوریه؟ ضرر نداره؟
    سلام.خیر این ریز پره ها و کرک هایی که میبینید جزوی جدا نشدنی از طوطی ها هستن و ضرری نداره براشون.آب در دسترسش بذارید که حمام کنه و یا روزنامه ی کف قفسش رو خیس کنید تا کمتر این ریزپره ها توی فضا منتشر بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    سلام...
    چیکوی من دیگه تقریبا همه چی از دستم میگیره...اصلا جیغ نمیزنه...فقط 3 بار کلا جیغ زده که یه بارش وقتی بود که فروشنده گرفتش...دو بارم صبح خیلی زود بود...کاور روشوکه کلا جویده!!!
    تخمه براش میشکنم از دستم میگیره،..سفیده تخم مرغ،پوست تخم مرغ،انجیر،گلابی،سیب،فلفل دلمه ای،فلفل تند، انگور و اینا رو میخوره،از وقتی اومده یه دونه بادوم زمینی گذاشتم بخوره،عاشق سیبه،فقط یه مشکل خیلی بزرگ دارم باهاش اینه که یه وقتایی که غذا میگیرم جلوش حمله میکنه میخواد گاز بگیره...اینم بگم که من هنوز از داخل قفس بهش چیزی نمیدم...اونو گذاشتم واسه دو-سه هفته دیگه،اینکه گاز میگیره خیلی منو میترسونه...آخه نوکش بزرگه منم میترسم ازش...میدونم نباید دستمو بکشم...اما خوب دست خودم نیس...به نظرتون چکار کنم؟صبر کنم درست میشه؟یا اینکه باید کار دیگه ای کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام...
    چیکوی من دیگه تقریبا همه چی از دستم میگیره...اصلا جیغ نمیزنه...فقط 3 بار کلا جیغ زده که یه بارش وقتی بود که فروشنده گرفتش...دو بارم صبح خیلی زود بود...کاور روشوکه کلا جویده!!!
    تخمه براش میشکنم از دستم میگیره،..سفیده تخم مرغ،پوست تخم مرغ،انجیر،گلابی،سیب،فلفل دلمه ای،فلفل تند، انگور و اینا رو میخوره،از وقتی اومده یه دونه بادوم زمینی گذاشتم بخوره،عاشق سیبه،فقط یه مشکل خیلی بزرگ دارم باهاش اینه که یه وقتایی که غذا میگیرم جلوش حمله میکنه میخواد گاز بگیره...اینم بگم که من هنوز از داخل قفس بهش چیزی نمیدم...اونو گذاشتم واسه دو-سه هفته دیگه،اینکه گاز میگیره خیلی منو میترسونه...آخه نوکش بزرگه منم میترسم ازش...میدونم نباید دستمو بکشم...اما خوب دست خودم نیس...به نظرتون چکار کنم؟صبر کنم درست میشه؟یا اینکه باید کار دیگه ای کنم؟
    سلام . یعنی از بیرون میله های غذا نگه میدارید حمله میکنه ؟ قفس قلمروشه . برای دفاع از قلمرش ممکنه بعضی وقتا حالت حمله به خودش بگیره . دستتون رو وقتی میبرید سمتش پایین تر از طوطی نگه دارید . قبلش آروم برید سمتش و وقتی هم که غذا رو به سمتش میبرید خیلی آهسته باشه . حرکات شما اگه تند باشه بیشتر حالت دفاعی به خودش میگیره . سعی کنید بیشتر غذاهای دلخواهش رو با دست بهش بدین . نیازی نیست همه غذاها رو با دست بدین . همین که یاد بگیره برای گرفتن غذا بیاد دنبال دستتون کافیه .

کار خوبی می کنید که از داخل قفس فعلا غذا نمیدین بهش . البته ترستون رو باید کمتر کنید . مشکل اون نیست مشکل ترس شماست . اینجوری به نظر میادکه کلا با این فکر میرید سمتش که قزاره حمله کنه یا گاز بگیره . از منقارش چون میترسید همین باعث میشه همیشه منتظر حمله کردنش باشید . طوطی انرژی افراد رو میبینه . اگه بترسید خیلی راحت متوجه میشه و با شما جوری برخورد میکنه که منتظرش هستید . پس سعی کنید این ترس رو کمتر کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    آره میدونم که میفهمه ازش میترسم...ولی آخه گازش خیلی درد داره...واسه همین خیلی میترسم...باشه چشم غذاهایی رو که دوست داره با دست بهش میدم...امیدوارم گاز گرفتن رو فراموش کنه...بله بعضی اوقات که حوصله نداره بیرون قفس حالت حمله میگیره...من میبینم این جوریه یکم نگاش میکنم بعد همونجا میشینم یکم تمیز میکنم اطراف قفسشو که فکر نکنه واسهه خاطر حالتش ازش دور میشم..بعد میرم یه جند دقیقه بعد واسش سیب میارم...سیب رو که میخوره یه جوری نگام میکنه که دلم واسش ضعف میره
    بعد براش تخمه میشکنم میگیره از دستم...گاهی وقتام رو ظرف غذاش میشینه...من میرم کنارش نگام میکنه...بعد براش تخمه میشکنم میدم بهش میخوره...یعنی تخمه هایی رو که من میدم بهش میخوره نه اونایی که جلوشه بعد منم ذوق میکنم...به نظرتون عادیه که کم جیغ میزنه؟
    روی نوکشم صاف نیستوووباید چکار کنم که نوکش خوشگل بشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    آره میدونم که میفهمه ازش میترسم...ولی آخه گازش خیلی درد داره...واسه همین خیلی میترسم...باشه چشم غذاهایی رو که دوست داره با دست بهش میدم...امیدوارم گاز گرفتن رو فراموش کنه...بله بعضی اوقات که حوصله نداره بیرون قفس حالت حمله میگیره...من میبینم این جوریه یکم نگاش میکنم بعد همونجا میشینم یکم تمیز میکنم اطراف قفسشو که فکر نکنه واسهه خاطر حالتش ازش دور میشم..بعد میرم یه جند دقیقه بعد واسش سیب میارم...سیب رو که میخوره یه جوری نگام میکنه که دلم واسش ضعف میره
    بعد براش تخمه میشکنم میگیره از دستم...گاهی وقتام رو ظرف غذاش میشینه...من میرم کنارش نگام میکنه...بعد براش تخمه میشکنم میدم بهش میخوره...یعنی تخمه هایی رو که من میدم بهش میخوره نه اونایی که جلوشه بعد منم ذوق میکنم...به نظرتون عادیه که کم جیغ میزنه؟
    روی نوکشم صاف نیستوووباید چکار کنم که نوکش خوشگل بشه؟
    من فکر کردم از داخل قفس بهش غذا میدین . پس از قفس بیرون میاد . وقتی غذا میدین بهش ارتفاعش از شما بیشتر هست یا کمتر ؟ ارتفاعش اگه از شما بیشتر هم باشه تاثیر داره تو گاز گرفتنشون . معمولا تو ارتفاع بالا تسلطشون بیشتر هست و علاوه بر حس قلمرو طلبی یه حس برتری هم بهشون دست میده . البته من ارتفاعش رو نمیدونم ولی همه عواملی که ممکنه رو این پرخاشگریش تاثیر بذاره رو دارم میگم بهتون .

گاز طوطی دردناکه اگه با خشونت زیاد حمله کنن . البته همیشه اینجوری نیست . اگه بفهمن که یکی از گازشون میترسه خیلی محکمتر گاز میگیرن . پس ترس از گاز گرفتن اینجا کار دست آدم میده

برخوردتون در مقابل پرخاشگری طوطیتون عالیه . خیلی خوبه که سریعا ازش دور نمیشید . بعضی اوقات هم بی حوصله میشن . که بهترین کار اینه که اجازه بدیم به حالت عادی برگردن

چرا شما براش تخمه میشکنید ؟ خودش مگه نمیتونه ؟

چه موقع هایی جیغ میزنه ؟ یکم که عادیه . اما اگه زیاد جیغ میزنه یه مشکلی هست . یا حالا برای جلب توجه یا چیزی رو میخواد و یا یه مشکلی داره و ...

اگه میتونید از منقارش عکس بذارید . غذاهای کلسیم دار بدید . سفیده تخم مرغ هم زیاد ندید بهش
    ویرایش توسط sepideh : 12th August 2013 در ساعت 10:49 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    تخمه خودش میشکنه...ولی من دوس دارم لوسش کنم آخه اولی رو که خورد دیگه حالت تهاجمی نمیگیره...راحت بقیه رو از دستم میخوره...هنوز بیرون قفس نمیارمش..داخل قفسشه...من از بیرون بهش غذا با دست میدم.
    از نوکش چشم عکس میذارم فردا چون الان خوابه
    جیغ خیلی کم میزنه...میخوام ببینم عادیه که خیلی کم جیغ بزنه یا نه؟
    ....نه از قفس نمیاد بیرون...داخل قفسشه ...من از بیرون بهش با دست غذا میدم که بعضی اوقات حالت تهاجمی میگیره ...
    والا ارتفاعشم سعی میکنم اولاش کمتر باشه...بعد که دید قصدم خوبه و غذا تو دستمه ....اون موقع میشینم که میشم هم ارتفاعش...

صفحه 76 از 150 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495126 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)