صفحه 25 از 269 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    می تونید از مایکاپور و امنیپور استفاده کنید.مصرف مایکاپور به ازای هر 20 لیتر آب تانک 20 میل و مصرف تا سه روز -مصرف امنیپور به ازای هر لیتر 20 آب تانکتون 22 قطره هست درمان را تا یک هفته ادامه بدید.من خودم تو درمان بیماری آب رو سیفون کامل می کنم چونکه شرایط سالم بودن آب کمک خیلی زیادی به سیستم ایمنی ماهی و تاثیر دارو با توجه به حفظ مناسب المانهای آب خواهد داشت و بنظرم یک روز درمیون سیفون 90 تا 100% و تجدید دوز دارو

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhr1350 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان 100 ml of sera costapur contain:malachite green oxalate 0.18 gformaldehyde solution 5.89 gaqua purificata ad 100 ml100 ml of sera costapur contain:malachite green oxalate 0.18 gformaldehyde solution 5.89 gaqua purificata ad 100 mlاز اونجائی که مهمترین عامل درمان در انگل آبششی فرمالین می باشد بنابر این فکر می کنم کاستاپیور عملکرد بهتری داردبا تشکر
    سلام دوست عزیز:
    درست می فرمائید فرمالین هر چی انگل پوستی و آبششی و کلیه انگلهای تک یاخته ای پوستی و آبششی رو از بین می بره اما تو استفاده از فرمالین باید سه تا مسئله رو دقت کنید:
    1-دمای استفاده از فرمالین باید 22 تا 23 درجه سانتیگراد باشه و با بالا رفتن دما فرمالین تبدیل به یک سم کشنده خواهد بود و باید دوز مصرفی کاهش یابد با یکمی از دوستان دیروز صحبت کردم که خودش استاد دیسکسه و ایشون گفت دما نباید بیش از 26 درجه باشه
    2-اگه ماهی کوچکترین زخم پوستی داشته باشد فرمالین بی برو برگرد ماهی رو از بین می بره
    3-هنگام استفاده از فرمالین باید ماهی کاملاً زیر نظر گرفته تا اگر حرکت غیر عادی ازش دیدید سریعاً آب تانکتون رو 100% سیفون کنید
    4-تو استفاده از فرمالین باید خیلی تبحر داشته باشین حتی استفاده از کاستاپور و کاملاً موارد رو چک کنید
    من خودم دوتا ماهی رو دیسکس آس رو بخاطر استفاده از کاستاپور از دست داده ام

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4895
    سلام خدمت ارش جان
    اقا یکی از دیسکسای من خالهای سیاهی زیادی زده و مدفوعش سفید شده غذا نمیخوره و گوشه گیری نداره
    الان بردمش توی قرنطینه 4روزی میشه و به ازای 20لیتر 1 ق غ خ نمک زدم و دما 33 هستش
    دارم براش مترونیندازول بزنم؟ فعلا هم دسترسی به داروهای شرکتی ندارم
    راه درمان چیه؟
    ارادتمند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    می تونید از مایکاپور و امنیپور استفاده کنید.مصرف مایکاپور به ازای هر 20 لیتر آب تانک 20 میل و مصرف تا سه روز -مصرف امنیپور به ازای هر لیتر 20 آب تانکتون 22 قطره هست درمان را تا یک هفته ادامه بدید.من خودم تو درمان بیماری آب رو سیفون کامل می کنم چونکه شرایط سالم بودن آب کمک خیلی زیادی به سیستم ایمنی ماهی و تاثیر دارو با توجه به حفظ مناسب المانهای آب خواهد داشت و بنظرم یک روز درمیون سیفون 90 تا 100% و تجدید دوز دارو
    سلام آرش جان
    اگر دارو تاریخ انقضاش تمام بشه مشکلی به وجود نمیاره آخه امنیپور من همین مشکل رو داره در ضمن من از مایکاپوراستفاده کردم وبه ازای هر 30لیترتو قرنطینه یک قاشق نمک زدم.به نظر شما برای جلوگیری از پوسیدگی باله پشتی همین دارو کافیه یا باکتاپور هم اضافه کنم.
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Heavenly نمایش پست ها
    سلام خدمت ارش جان
    اقا یکی از دیسکسای من خالهای سیاهی زیادی زده و مدفوعش سفید شده غذا نمیخوره و گوشه گیری نداره
    الان بردمش توی قرنطینه 4روزی میشه و به ازای 20لیتر 1 ق غ خ نمک زدم و دما 33 هستش
    دارم براش مترونیندازول بزنم؟ فعلا هم دسترسی به داروهای شرکتی ندارم
    راه درمان چیه؟
    ارادتمند
    سلام دوست عزیز:
    راستش خالها اگه قبلاً نبوده و الان ایجاد شده بخاطر کیفیت آب و ....موارد هستش گرچه علت دقیقی برای خال روی نوک بینی دیسکس پیدا نشده اما کیفیت آب،دما،موارد ژنتیک و نوع نژاد ماهی از دلایل بوجود آمدن این خالها هستش.
    اگه دسترسی به دارو ندارین همون مترو نیندازول رو استفاده کنید.اما با آکوامارین هماهنگ کنید حتماً یه دونه فلاجلول،پروتازول و امنیپور و تریمازول بگیرید خیلی بکارتون میاد.
    ببینید مترو نیندازول سوئیسی یا آمریکایی پیدا کنید به مترو ایرانی ارجحیت داره.یکی از دوستان هم می گفت آزو محصولات خوبی داره برای دیسکس من امتحان نکردم دفترچه آزو الان همراهم نیست براتون چک می کنم و پستش رو برای درمان انگل روده ای هگزامیتا میذارم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    سلام آرش جان
    اگر دارو تاریخ انقضاش تمام بشه مشکلی به وجود نمیاره آخه امنیپور من همین مشکل رو داره در ضمن من از مایکاپوراستفاده کردم وبه ازای هر 30لیترتو قرنطینه یک قاشق نمک زدم.به نظر شما برای جلوگیری از پوسیدگی باله پشتی همین دارو کافیه یا باکتاپور هم اضافه کنم.
    ممنون
    تاریخ امنیپور ماله کی هستش اگه انقضاش آخر 2011 و یا 2012 هستش مشکلی نداره. حالا که مایکاپور رو دارین استفاده می کنید دارو رو عوض نکنید و بذارید دوره اش تموم بشه.مایکاپور برای مشکلی که بیان کردید افاقه می کنه اگر بیماری حاد شده میشه یا زمانش طولانی شده ، بیش از یکهفته ،با مایکاپور از سرا اکتاپور و باکتاپور هم استفاده کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    سلام دوستان عزیز من احساس می کنم دیسکس هام در شروف بیماری هستن
    من الان 3 ماهه که 3 تا دیسکس دارم
    این دیسکس ها حالشون بسیار خوب بود و خیلی خوب وعالی شنا می کردن و همه چی می خوردن
    همه چی یعنی : مخلوط دل - تترا پریما - کرم خونی خشک
    یک روز هم در هفته چیزی نمی خوردن
    ولی الان 4 5 روزه که هم به شدت ترسو شدن هم غذا خیلی کم می خورن
    تترا پریما رو که اصلا دل رو که به شدن هجوم میاو ردن براش رو فقط الان 2 3 تا نوک می زنن و کرم خونی خشک هم خیلی کم می خورن
    از نظر محیطی هیچ چیزی تغییر نکرده
    هیچ کس هم بهشون استرس نداده
    آب هم هفته ای 30 در صد سیفون میشه
    تو فیلتر سطلیم هم موادی از قبیل
    سابستارت پرو ایهایم
    سرامیک
    زئولیت
    پد در تراکم های مختلف
    و تو محصول تورمک جی بی ال که آب رو کهروبایی می کنه و مثل کنده عمل می کنه
    آب هم زلال هست و سیکل واین جور حرفا رو هم طی کردم
    الان هم ماهی ها باله هاشون کامل باز و تو آب می گردن فقط مشکل ظاهری که دارن کم غذا یی شون هست
    ملتمسانه ازتون خواهش می کنم راهنماییم کنید
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9732
    سلام . نظر من شروع بیماریهای گوارشی هست . ولی در درمان عجله نکنید تا نشانه ای از بیماری از قبیل رنگ و نوع مدفوع رو مشاهده کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    نقل قول نوشته اصلی توسط discuslove نمایش پست ها
    سلام . نظر من شروع بیماریهای گوارشی هست . ولی در درمان عجله نکنید تا نشانه ای از بیماری از قبیل رنگ و نوع مدفوع رو مشاهده کنید .
    والا الان که سیفون کردم 10 دقیقه بعد انگار شکمشون کار کرد ویه عالمه پی پی مشکی ( معولی ) ازشون دراومد
    ولی یکیشون احیاس می کنم پی پیش سفید بود
    راستی بیماری گوارشی واگیر داره؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    والا الان که سیفون کردم 10 دقیقه بعد انگار شکمشون کار کرد ویه عالمه پی پی مشکی ( معولی ) ازشون دراومد
    ولی یکیشون احیاس می کنم پی پیش سفید بود
    راستی بیماری گوارشی واگیر داره؟
    سلام:
    سیفون 30% یکروز در میون داشته باشید و نتیجه رو گزارش کنید تا دوستان راهنمایی کنند.بیماری های روده ای بله اما روی ماهیی اثر خواهد گذاشت که ضعیف باشه.

صفحه 25 از 269 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)