کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    کاسکوی من که هنوز وحشیه و دیشب که خواستم کف رو دربیارم چنان ترسید و چنان خودشو کوبید به قفس که خودم ترسیدم چون تا قبل این تقریبا ارام بود ولی زیاد بهش نزدیک که میشدم قار میکشید کاسکوی منم معمولا با هربار حرف زدن باهاش با سوت جواب میده من کلمه سلام رو زیاد باهاش کار میکنم و تازگیا سلام رو با سوت میگه(کاملا واضحه میخواد بگه سلام) ولی همچنان خیلی خیلی زیاد ازم میترسه امشبم بعد اینکه کفی رو تمییز کردم خواستم کاور رو بکشم خیلی شدید قار کشید مثل روز های اول منم که کلی ناراحتم از دیشب تاحالا.هنوزم سعی نکردم با دست بهش غذا بدم با این شرایط به نظرتون کار درستی میکنم که هنوز با دست بهش غذا نمیدم با این شرایط؟الان نزدیک یک ماه دو هفته هستش.اینم اضافه کنم من نزدیکش میشینم ولی غذاشو میخوره و فرار نمیکنه و قار نمیکشه ولی اگ خیلی خیلی نزدیک قفس برم میترسه یا با کوچکترین حرکتم هوشیار میشه ولی دیشب که اونجوری ترسید میترسم که دوباره روزی از نو بشه و دوباره از دوباره باید شروع کنم
    ویرایش توسط منصور : 21st July 2014 در ساعت 02:31 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    بعضی وقتا هم چیزی نمیگم همینجور وایسادم کنارش سوت میزنه ها ؟
    ب پاهاش نمیشه چون دارم از پشت میله ها میدم بهش
    سلام . در کنار راهنمایی دوستان باید عرض کنم به یکباره نمیشه به پاها دست زد بهتره از نوک شروع کنید و کم کم دستتون رو بالاتر ببرید . بعد از مدتی که عادت کردت بهتون و با انگشتتون سرگرم شد خودش پاشو به انگشتتون میگیره که البته اونم راهکار داری ولی فعلا شما سعی کن غذا بدی و نوکش رو لمس کنی و کم کم درباز باهاش کار کنی تا به مرور ترسش بریزه شما تا قدم بعدی رو برنداری پرنده توی همون مرحله ممکنه درجا بزنه . سوت زدن هم یه نوع برقراری ارتباط هست حالا منظورش دور شدن یا هم کلام شدن هست این رو خودش میدونه ولی همین که با سوت جواب میده خیلی خوبه .شما طبق منوال معلولی باهاش کار کنید . درسته ازتون میترسه ولی در عین ترس میخواد ارتباط برقرار کنه چون هیچ پرنده یا موجودی ترس رو دوست نداره و درصدد رفع اون اقداماتی برای خودش میکنه حالا دوست میشه یا فرار میکنه یا میترسونه یا ارتباط برقرار میکنه یا ... دقیقا مثل ما انسان ها .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    کاسکوی من که هنوز وحشیه و دیشب که خواستم کف رو دربیارم چنان ترسید و چنان خودشو کوبید به قفس که خودم ترسیدم چون تا قبل این تقریبا ارام بود ولی زیاد بهش نزدیک که میشدم قار میکشید کاسکوی منم معمولا با هربار حرف زدن باهاش با سوت جواب میده من کلمه سلام رو زیاد باهاش کار میکنم و تازگیا سلام رو با سوت میگه(کاملا واضحه میخواد بگه سلام) ولی همچنان خیلی خیلی زیاد ازم میترسه امشبم بعد اینکه کفی رو تمییز کردم خواستم کاور رو بکشم خیلی شدید قار کشید مثل روز های اول منم که کلی ناراحتم از دیشب تاحالا.هنوزم سعی نکردم با دست بهش غذا بدم با این شرایط به نظرتون کار درستی میکنم که هنوز با دست بهش غذا نمیدم با این شرایط؟الان نزدیک یک ماه دو هفته هستش.اینم اضافه کنم من نزدیکش میشینم ولی غذاشو میخوره و فرار نمیکنه و قار نمیکشه ولی اگ خیلی خیلی نزدیک قفس برم میترسه یا با کوچکترین حرکتم هوشیار میشه ولی دیشب که اونجوری ترسید میترسم که دوباره روزی از نو بشه و دوباره از دوباره باید شروع کنم
    سلام
    بهتر بود سنگ های خورد شده در ظرف غذا میذاشتین . با این اتفاق روز به عقب برنمیگرده فقط یکم شاید باهات قهر یا ناراحت باشه اونم چون روزای اول هست به مرور از بین میره . شما حساب کن سه چهار روز به عقب برگشتی . بدلیل جابجایی یکباره سنگ دریا و اینکه پرنده همچین حرکتی رو ندیده به شدت میترسه و از اون به بعد یه ترسی توی دلش میمونه با کوچکترین حرکت معمولی که قبلا واکنش نشون نمیداد به شدت میترسه پس جای نگرانی نیست و با مهربونی خیلی زود جبران میشه . اینکار ضرری نداشته چون پرنده دفعه برای جابجای درسته میترسه ولی کمتر از قبل و به مرور عادت میکنه . هر حرکت و اقدام جدید بالاخره باید از یجا استارت بخوره دیگه . شما با دست بهش تخمه بده و سعی کن با مهربونی آرومش کنی .
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عـروس هـلندی
    شماره عضویت
    3163
    سلام به هـمگی
    این کاسکوی دوستمه حدود 1 سال اینا هم سن داره.همونطور که براتون عکس گذاشتم میخواستم ببینم این پرریزیه و طبیعیه یا این کاسکو داره پرکن میشه؟ممنون میشم کمکم کنید
    http://up.parsipet.ir/uploads/3_af2ba.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1_5f2ce.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/2_87dc2.jpg

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    سلام به هـمگی
    این کاسکوی دوستمه حدود 1 سال اینا هم سن داره.همونطور که براتون عکس گذاشتم میخواستم ببینم این پرریزیه و طبیعیه یا این کاسکو داره پرکن میشه؟ممنون میشم کمکم کنید
    http://up.parsipet.ir/uploads/3_af2ba.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1_5f2ce.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/2_87dc2.jpg
    سلام . نه دوست عزیز طبیعی نیست . این طوطی پرجوی میکنه . تو پر ریزی طبیعی هیچ جایی از بدن پرهای کرکی در نمیاد .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عـروس هـلندی
    شماره عضویت
    3163
    مرسی سپیده جان.حالا به نظرتون باید چیکار کنه دوستم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    سلام. میخواستم اطلاع بدم که کاسکوی من خوب شده .همه چی میخوره.حرف میزنه.سرحال هم هست. فقط یکی به من بگه چیکار کنم که بیشتر از قفس بیاد بیرون ، بیاد رو زمین.؟؟؟؟؟؟؟ خیلی خیلی برام مهمه.همش تو قفسشه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    مرسی سپیده جان.حالا به نظرتون باید چیکار کنه دوستم؟
    یه توضیح کامل درباره این طوطی بدین .. تا چه حد رام هست ؟ چند وقت دست دوست شماست ؟ از کی پرجوی رو شروع کرده ؟تغذیه ش چطور هست ؟ چند ساعت بیرون از قفسه ؟ ارتباطش با اعضا چطور هست .. تمام توضیحاتی که فکر میکنید لازمه گفته بشه بگید که بتونیم بهتر راهنمایی کنیم .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام. میخواستم اطلاع بدم که کاسکوی من خوب شده .همه چی میخوره.حرف میزنه.سرحال هم هست. فقط یکی به من بگه چیکار کنم که بیشتر از قفس بیاد بیرون ، بیاد رو زمین.؟؟؟؟؟؟؟ خیلی خیلی برام مهمه.همش تو قفسشه.
    خیلی خوشحالم . اتفاقا همین الان می خواستم پی ام بدم و حالش رو بپرسم . ایشالا که همیشه سلامت باشه

درباره زمین اومدن قبلا هم فکر کنم سوال پرسیده بودین . بعضی طوطی ها احساس امنیت نمیکنن تو ارتفاع پایین حتی اگه خیلی رام باشن ... چرا اینقدر اصرار دارید که روی زمین بیاد ؟

تو قفس احساس امنیت بیشتری میکنه . کاملا رام هست ؟ بدون ترس روی دست میاد ؟ یادمه گفتید رو شونه شما می نشست ... اگه جایی دور از قفس ببریدش تلاش میکنه برگرده قفس ؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خیلی خوشحالم . اتفاقا همین الان می خواستم پی ام بدم و حالش رو بپرسم . ایشالا که همیشه سلامت باشه

درباره زمین اومدن قبلا هم فکر کنم سوال پرسیده بودین . بعضی طوطی ها احساس امنیت نمیکنن تو ارتفاع پایین حتی اگه خیلی رام باشن ... چرا اینقدر اصرار دارید که روی زمین بیاد ؟

تو قفس احساس امنیت بیشتری میکنه . کاملا رام هست ؟ بدون ترس روی دست میاد ؟ یادمه گفتید رو شونه شما می نشست ... اگه جایی دور از قفس ببریدش تلاش میکنه برگرده قفس ؟؟
    اخه ما چندین سال پیشا یه کاسکو داشتیم که خیلی شیطون بود میومد رو زمین را میرفت.از سر و کولمون بالا میرفت.خیلی دوسش داشتم.میخوام مثل اون بشه.این کاسکوم هم خیلی رامه.راحت رو دست میاد (البته وقتی بیرون از قفس باشه).ولی وقتی بیرونه سعی میکنه رو سر قفسش بشینه.یه چند دقیقه میشینه بعد میره تو.[emoji19].من دوست دارم طوطیم لوس باشه.از سر و کولم بالا بره.تو خونه راه بره.از تمام کارخرابی هایی هم که ممکنه انجام بده اگاهم و همش هم با جون و دل میپذیرم.
    اینم اضافه کنم ما اون کاسکو رو حدود پنج تا شش سال داشتیم بعد متاسفانه مجبور به فروشش شدیم.
    ویرایش توسط nafas. : 21st July 2014 در ساعت 12:34 PM

صفحه 939 از 1238 نخستنخست ... 4398398899209219229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589891039 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)