کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام بچه ها به نظرتون یه کاسکو 2 ساله سالم و سر حال با پرهایی سالم هنوزز اهلی نیست ترس داره یکم از ادما غار نمیکشه قیمتش 1 میلیون و 100 هزار تومن می ارزه ؟
    کاسکو تیمنه هستش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من الان کاسکو ام رو کمتر از یک ماهه که خریدم ، الان حدود یه هفته ای میشه که غذا از دستمون میگیره، حدود دو هفته ای که جاش کنج گلخونه بود خیلی می ترسید ولی بعد از اون که به کنج هال منتقلش کردم و الان کل خونه رو در دید داره ، پیشرفت زیادی کرد دیگه وقتی میشینم کنار قفس نمیترسه و بهم نگاه میکنه ، حتی غذا از دستم هم میگیره و گاهی وقتی هم انگشتمو با زبونش لمس میکنه ، دیروز هم واسه اولین بار درب بالای قفس رو باز کردم اومد رو سر قفس ، چندین بار هم بالاشو محکم بهم میزد ، مثل اینایی که حس پرواز دارن ، میخواستم ببینم این رفتارش بابت چیه؟
    و اینکه چند تا سوال دیگه داشتم ممنون میشم جواب بدین
    1 - در طول روز من اکثر بهش سیب ، پرتغال ، لوبیا سبز و فلفل دلمه ای و هویج و کرفس میدم ، خودش هم گاهی تخمه میخوره ، فندق و بادام هم مغزشو نمیخوره فقط داخل پوستش رو میخوره میخواستم بدونم که این غذایی متنوع واسش اشکالی نداره؟
    2- خیلی علاقه زیادی به چوب درخت های گردو ، توت ، بید داره ، اونا رو به صورت تکه های ده سانتی میشکنم ، میذارم بجوشه و خشک شه ، روزی هم حدود شش هفتایی بهش میدم ، میخواستم بدونم مشکلی واسش ایجاد نمیشه؟
    3-آیا اگه هرروز دو سه ساعتی درب بالای قفس رو باز کنم ایرادی نداره؟
    4- صبح ها وقتی پارچه قفس رو برمیدارم تا یه ساعت از دیواره قفس بالا میره و حالت دویدن میگیره ، هی صوت میزنه ، بعدش دیگه آروم میشه، این رفتارش دلیلش چیه؟
    ببخشید اگه متن طولانی شد!
    ممنون میشم اگه بتونید بیشتر راهنماییم کنید.
    بال زدن روی قفس معمولا برای خستگی در کردن هست و ایرادی هم نداره . کاسکو و به طور کلی تمام پرندگان برای تقویت عضلات سینه و اطراف قفسه سینه باید پرواز کنند ، در غیر این صورت بافت گوشتی و عضلانی دور جناق سینه رو چربی پر میکنه که اصلا خوب نیست . با توجه به اینکه اجازه پرواز کاسکو در محیط های بسته برای اغلب صاحبان این طوطی امکان پذیر نیست ، این پر زدن ها در کنار غذایی کم چرب و بالانس میتونه به سلامت طوطی شما کمک کنه پس اصلا از پر زدن در جا روی قفس ممانعت نکنید .

و اما سایر سوالاتتون

۱. هر چقدر کمتر دانه های چرب مصرف کنه سالم تر خواهد بود . برخی از دلایلش رو بالاتر توضیح دادم ، سعی کنید غذایی طوطی شما ۹۰٪ سبزی های تازه و میوه های فصل باشه (به جز موارد ممنوعه و سمی) . در کنارش جوانه حبوبات هم عالیست . اگر بتونید مصرف تخمه طوطیتون رو به روزی ۱۰-۲۰ عدد برسونید عالی خواهد بود

۲.اون چوبایی که به عنوان اسباب بازی در اختیارش قرار میدید اگر سمی نیستند یا مثلا با مواد شیمیایی و .. آغشته نشدند هیچ مشکلی نداره . جویدن اشیاء بخشی از زندگی و غریزه طوطی هاست .

۳.باز بودن درب بالای فقس برای طوطی که رام شده و کاملا اهلی هست هیچ مشکلی نداره . اگر هنوز ممکنه پرواز کنه و با اشیا و لوازم منزل برخورد کنه فعلا دست نگهدارید . در ضمن بعضی ها اعتقاد دارند طوطی برای سخنگو شدن یا سخنگوی بهتری شدن نباید زیاد بیرون از فقس باشه . با فرض صحیح بودن این نظریه ، به نظر شخصی من طوطی اسیر ما نیست که برای سخنگو تر شدنش حبسش کنیم .

۴.ریشه این رفتار رو نمیدونم ولی طبیعیست و به مرور زمان و با اهلی تر شدن کاسکو به طور کامل حذف میشه

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها به نظرتون یه کاسکو 2 ساله سالم و سر حال با پرهایی سالم هنوزز اهلی نیست ترس داره یکم از ادما غار نمیکشه قیمتش 1 میلیون و 100 هزار تومن می ارزه ؟
    کاسکو تیمنه هستش

تا جایی که اطلاع دارم الان جوجه کاسکو دم قرمز کنگو رو با قیمت ۱ و ۳۰۰ میفروشن . با توجه به اینکه تیمنه همیشه ارزان تر از کنگو بوده ، فکر نکنم قیمتش خیلی هم مناسب باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    تا جایی که اطلاع دارم الان جوجه کاسکو دم قرمز کنگو رو با قیمت ۱ و ۳۰۰ میفروشن . با توجه به اینکه تیمنه همیشه ارزان تر از کنگو بوده ، فکر نکنم قیمتش خیلی هم مناسب باشه
    خب یعنی الان تیمنه چنده ؟ 2 ساله ؟ 2ساله هم جوجس دیگه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    تیمنه چشم طوسی بین 900تا1200هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من الان کاسکو ام رو کمتر از یک ماهه که خریدم ، الان حدود یه هفته ای میشه که غذا از دستمون میگیره، حدود دو هفته ای که جاش کنج گلخونه بود خیلی می ترسید ولی بعد از اون که به کنج هال منتقلش کردم و الان کل خونه رو در دید داره ، پیشرفت زیادی کرد دیگه وقتی میشینم کنار قفس نمیترسه و بهم نگاه میکنه ، حتی غذا از دستم هم میگیره و گاهی وقتی هم انگشتمو با زبونش لمس میکنه ، دیروز هم واسه اولین بار درب بالای قفس رو باز کردم اومد رو سر قفس ، چندین بار هم بالاشو محکم بهم میزد ، مثل اینایی که حس پرواز دارن ، میخواستم ببینم این رفتارش بابت چیه؟
    و اینکه چند تا سوال دیگه داشتم ممنون میشم جواب بدین
    1 - در طول روز من اکثر بهش سیب ، پرتغال ، لوبیا سبز و فلفل دلمه ای و هویج و کرفس میدم ، خودش هم گاهی تخمه میخوره ، فندق و بادام هم مغزشو نمیخوره فقط داخل پوستش رو میخوره میخواستم بدونم که این غذایی متنوع واسش اشکالی نداره؟
    2- خیلی علاقه زیادی به چوب درخت های گردو ، توت ، بید داره ، اونا رو به صورت تکه های ده سانتی میشکنم ، میذارم بجوشه و خشک شه ، روزی هم حدود شش هفتایی بهش میدم ، میخواستم بدونم مشکلی واسش ایجاد نمیشه؟
    3-آیا اگه هرروز دو سه ساعتی درب بالای قفس رو باز کنم ایرادی نداره؟
    4- صبح ها وقتی پارچه قفس رو برمیدارم تا یه ساعت از دیواره قفس بالا میره و حالت دویدن میگیره ، هی صوت میزنه ، بعدش دیگه آروم میشه، این رفتارش دلیلش چیه؟
    ببخشید اگه متن طولانی شد!
    ممنون میشم اگه بتونید بیشتر راهنماییم کنید.
    سلام دوست عزیز . تقربا دوستان و آقا بابک شمارو کامل راهنمایی کردن برای تکمیل مطالب بای عرض کنم :
    اولا تمام رفتار های کاسکو شما طبیعی هست و هیچ مشکلی نداره واما هر رفتار ریشه عمل خاصی رو داره . بال زدن هم یه نرمش برای رفع خستگس و عضلات بدن هست . کاسکو ها صبح ها خیلی پر انرژی هستن . برای تخلیه اون توی قفس مجبور ساعت ها قفس نوردی کنن و سوت بزن . کاسکو های توی طبیعت هم به همین صورت هستند صبح ها تحرک بسیار بالایی دارند به علت انرژی زیادشون ولی هرچی زمان میگذره این انرژی کم میشه و حدودا تا غروب و شب این انرژی کاملا تحلیل رفته و پرندخ خسته و تقریبا در حال استراحت میره . اینم هم دلیل حرکت های صبحش . درضمن این حرکت کردن همیشه توی ذات کاسکو چه رام و چه وحشی هست ولی با این تفاوت که وحشی ها مثل توی طبیعت جیغ میکشن و سوت میزنن و خیلی بالا پایین میرن که کمی هم این حرکت ها بخاطر استرسشون از محیط هست و وقتی کاملا رام بشن صبح ها بجای جیغ ممکنه حرف بزنن یا طوری تربیت بشن که ساکت بمونن صبح ها . این بستگی به نوع تربیت داره. ولی درکل طبیعی هست ...
    دربارع تغذیه هم اصلا از بادام استفاده نکنید چون چربی زیادش برای کبد مشکل سازه و همچنین دانه های چرب دیگه مثل بادام. استفاده از دانه جات رو به حد اقل برسونید . تاپیک مربوط به تغذیه کاسکو رو مطالعه کنید و از میوه جات مجازی که در دسترس هست استفاده کنید . تنوع توی غذای پرنده خوب هست ولی نباید خیلی زیاد بشه و پرنده بد عادت بشه روزی نهایتا چهار نوع میوه و حتی کمتر براش کافیه به نظر . بقیه میوه ها رو هم میتونید گذری وقتی خودتون میل میکنید به اونم بدین . البته بدون هیچ ماده افزودنی ...
    موفق باشید .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    آها................
    دوست عزیز و محترم این آها که گفتید یعنی چی؟؟؟سواله؟؟؟؟جواب به پست کسیه؟؟؟؟
    هزار بار گفته شده که پستهای بی محتوا ارسال نکنید اسپم محسوب میشه
    لطف کنید کمی جدی تر قوانین رو رعایت کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان من وقتی با کاسکوم کار میکنم . یا وقتی صدا براش میذارم.
    خیلی با دفت نگاه میکنه . این خوبه ؟؟؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان من وقتی با کاسکوم کار میکنم . یا وقتی صدا براش میذارم.
    خیلی با دفت نگاه میکنه . این خوبه ؟؟؟
    بله این عالیه
    نشونه دقت زیادشه که به تمرینات میکنه

صفحه 807 از 1238 نخستنخست ... 307707757788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820821822823824825826857907 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)