کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان 50 روزی هست که از خریدن کاسکوم میگذره هنوز اگه دستمو خالی ببرم سمتش میترسه ولی با تخمه برم سمتش نمیترسه هنوز ترس داره با اینکه هر روز بادست بهش تخمه میدم و همیشه پیشش هستم به نطرتون چیکار کنم ترسش کمتر شه بازم؟ دوم اینکه بعد گذشت 50روز هنوز خیلی ساکته و هیچ سدایی ازش در نمی آید و خیلی آرومه چرا اینقد آرومه؟ چیکار کنم یکم شلوغتر شه یا سوتی مثلا بزنه و اینقد ساکت آروم نباشه؟

سلام. اول از همه چیز خیلی صبور باش.سعی کن تعداد دفعات که با دست بهش غذا بدی رو زیاد کنی.هر دفعه نهایتا 10 عدد تخمه در روز 5 تا 6 بار. وقتی تخمه رو بهش میدی سعی کن بهت نزدیک بشه .تخمه ها رو دون دونه و با فاصله بده که طولانی تر بشه. حرکت سریع انجام نده. اروم رفتار کن. کم کم بهت عادت میکنه.
    در مورد سرو صداش نگران نباش بعدا طلافیشو سرت در میاره که ازش فراری بشی.
    موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    ممنون بابت پاسخ دوستان. باتوجه به اینکه هر روز با دست بهش غذا میدم جداقل چند ماه طول میکشه که رام بشه و بتونم دستش بزنم؟ دوم اینکه با آبپاش حمومش کردن در رام شدن بیشترش تاثیر داره؟ دوستان شب ها چه ساعتی برای خواب مناسبه 12 شب خوبه؟ و آخر اینکه وقتی شبا 12 روش کاور میندازم و صبح هر وقت که میام کاورشو بردارم میبینم که رفته ته قفس مونده چرا وقتی کاور روشه میره ته قفس وقتی کاور بر میدارم میاد رو چوبش؟ و اینکه کلا صبح ها که ساعت 9 کاور برمبدارم همش میخواد در قفس باز کنه و تحرکش خیلی زیاد میشه و دیگه بعدش نمیتونم بخوابم؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ممنون بابت پاسخ دوستان. باتوجه به اینکه هر روز با دست بهش غذا میدم جداقل چند ماه طول میکشه که رام بشه و بتونم دستش بزنم؟ دوم اینکه با آبپاش حمومش کردن در رام شدن بیشترش تاثیر داره؟ دوستان شب ها چه ساعتی برای خواب مناسبه 12 شب خوبه؟ و آخر اینکه وقتی شبا 12 روش کاور میندازم و صبح هر وقت که میام کاورشو بردارم میبینم که رفته ته قفس مونده چرا وقتی کاور روشه میره ته قفس وقتی کاور بر میدارم میاد رو چوبش؟ و اینکه کلا صبح ها که ساعت 9 کاور برمبدارم همش میخواد در قفس باز کنه و تحرکش خیلی زیاد میشه و دیگه بعدش نمیتونم بخوابم؟
    دوست عزیز طوطی خود به خود اهلی نمیشه و یهو اجازه نمیده نوازشش کنید،شما باید پله به پله مراحل رام کردن رو طی کنید تا طوطی اهلی بشه،معمولا 2-3 ماهه باید اهلی بشه ولی چند ماه اینور یا اونورش عادیه
    حمام کردن در از قار انداختن تاثیر داره ولی در اهلی کردن خیر
    از کاور میترسه که میره ته قفس یا میره ته قفس که از زیر کاور محیط بیرون رو ببینه
    تحرک زیاد طوطی هم در ابتدای صبح یا عصرعادیه و این که نمیتونید بخوابید مشکل طوطی نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    پیشنهاد من اینه که عجله نکنید اول از همه ببینید طوطی شما چی دوست داره ، مثلا یه طوطی ممکنه به جایزه ، نوازش سر ، توجه، تشویق کلامی علاقه داشته باشه .یکم بیشتر بشناسیدش و بعد برای روی دست آوردن اقدام کنید . شما برای ارتباط برقرار کردن با یه بچه هم باید اول بدونید چی رو بیشتر از همه دوست داره یا با چه کاری تشویق میشه که بیشتر به شما اعتماد کنه . طوطی من عاشق جایزه و کلمه آفرین ( با هیجان و خوشحالی ) بود . اول ببینید چی برای طوطی شما با ارزش تزه ... و اینکه چجوری میتونید از این چیز با ارزش برای بیشتر کردن اعتمادش و روی دست آوردن استفاده کنید و بعد سعی کنید باهاش تمرین کنید
    سلام
    سپیده خانم کاسکوی من هم عاشق کلمه آفرینه اصلا به شکمش کاری نداره اما با این کلمه حتی ممکنه آدمم بکشه
    مادر من از پرریزی کاسکو دل خوشی نداره و همیشه زود به زود پرهای ریزشو تمیز میکنه . کاسکوی من وقتی میاد روی قفس خیلی کم بال میزد اما چند وقت پیش سایر اعضای خانواده میخواستند یکم سربه سر مادرم بزارن وقتی خاکستریم اومد رو قفس و یکم بال زد اینا دست زدند و گفتند آفرین
    خلاصش کنم تو 15 دقیقه بعد این بچه همینجور بال میزد و بقییه دست و مادرم حرص میخورد تا بلاخره همه از کت و کول افتادن
    شاید باور نکنید اما با دست زدن وآفرین گفتن چند وقت پیش غذایی خورد که هیچ وقت نمیخورد بیچاره با زور یک نوک میزد و بعد نگاه ما میکرد ماکه دست میزدیم دو تا میزد با سرعت بیشتر
    اما با این همه تعاریف از دست اومدن میترسه حتی امشب با اینکه گذاشت کاملا بگیرمش اما تا خواستم بلندش کنم در رفت
    جدیدا خودش میاد بیرون و توی منطقه قفسش به میزان یک فرش 12 متری یک دوری میزنه و دوباره میره تو قفس دیگه در قفسشو نمیبندیم چون هر وقت ببینه داریم لباس میپوشیم میفهمه که باید بره تو قفس
    ببخشید زیادشد
    برقرار باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    ممنون بابت پاسخ دوستان. باتوجه به اینکه هر روز با دست بهش غذا میدم جداقل چکاورشو بردارم میبینم که رفته ته قفس مونده چرا وقتی کاور روشه میره ته قفس وقتی کاور بر میدارم میاد رو چوبش؟ و اینکه کلا صبح ها که ساعت 9 کاور برمبدارم همش میخواد در قفس باز کنه و تحرکش خیلی زیاد میشه و دیگه بعدش نمیتونم بخوابم؟
    سلام
    محمد جان ساعت 9؟
    بابا اسم ما شیرازیا بد در رفته
    آخه این کاسکوی من ساعت 7 خونه رو میذاره سرش
    جدیدا اگه صبح بعد از قفس نوردیش در قفسشو باز نکنیم فحش میده (البته با زبون خودش)
    با نوکش مثل پهلوونا در قفس میگره و اینقدر تکون میده که یکی بیاد باز کنه آقا بره یک دور بزنه برگرده
    شب هم به نظرم خیلی دیر میخوابونیش البته اساتید بهتر میدونن
    در ضمن ناشکری نکن پسر بخدا ما از ترس اینکه صدای همسایه ها در نیاد یا خانواده یک ساعت صبح بخوابند روزانه به صورت شیفتی بیدار میشینیم کنارش و اونو سرگرم میکنیم که ارکستر راه نندازه
    مهم اینه که کاسکوی شما سالم باشه
    بققیش درست میشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام
    سپیده خانم کاسکوی من هم عاشق کلمه آفرینه اصلا به شکمش کاری نداره اما با این کلمه حتی ممکنه آدمم بکشه
    مادر من از پرریزی کاسکو دل خوشی نداره و همیشه زود به زود پرهای ریزشو تمیز میکنه . کاسکوی من وقتی میاد روی قفس خیلی کم بال میزد اما چند وقت پیش سایر اعضای خانواده میخواستند یکم سربه سر مادرم بزارن وقتی خاکستریم اومد رو قفس و یکم بال زد اینا دست زدند و گفتند آفرین
    خلاصش کنم تو 15 دقیقه بعد این بچه همینجور بال میزد و بقییه دست و مادرم حرص میخورد تا بلاخره همه از کت و کول افتادن
    شاید باور نکنید اما با دست زدن وآفرین گفتن چند وقت پیش غذایی خورد که هیچ وقت نمیخورد بیچاره با زور یک نوک میزد و بعد نگاه ما میکرد ماکه دست میزدیم دو تا میزد با سرعت بیشتر
    اما با این همه تعاریف از دست اومدن میترسه حتی امشب با اینکه گذاشت کاملا بگیرمش اما تا خواستم بلندش کنم در رفت
    جدیدا خودش میاد بیرون و توی منطقه قفسش به میزان یک فرش 12 متری یک دوری میزنه و دوباره میره تو قفس دیگه در قفسشو نمیبندیم چون هر وقت ببینه داریم لباس میپوشیم میفهمه که باید بره تو قفس
    ببخشید زیادشد
    برقرار باشید
    خیلی عالیه . با همین کلمه شما خیلی چیزا میتونید یادش بدید . ولی عجله نکنید . اول یاد بگیرید که چجوری میتونید از این کلمه درست استفاده کنید تا براش جذاب تر بشه. یعد مرحله به مرحله باهاش تمرین کنید . وقتی دست رو یهو ببرید سمتش مطمئا نمیاد. مثل مراحلی که براتون کلیپش رو گذاشتم به جای جایزه از همین کلمه استفاده کنید.

سلام . به کاور کم کم عادت میکنه . طوطی به 12 ساعت خواب شبانه نیاز داره . اگه 9 بیدار میشه سعی کنید همون 9 شب بخوابه . من همه طوطی هامو عادت دادم 9 بخوابن . صبح هم که کاور رو برمیدارم میخوابم . شما باید به صدای طوطی طوری عادت کنید که براتون یه جور لالایی باشه . اگه یه روزی باهم دوست شدین و ارتباطتتون بیشتر شد این صداها برای شما، جز صداهای آرامش بخش محسوب میشه خیالتون راحته که کنارتون هست و صدای حرف زدن و جیغ و سر و صداهاشو میشنوید .

خیلی سخته که دیگه نمیشه صبحا صدای طوطیمو بشنوم . قدر این لحظه ها رو بدونین...................

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    ممنون از سپیده خانم و آقای وکیلی میخواستم بگم چون من هر روز با دست به طوطیم غذا میدم البته 50روز دارمش میخواستم بگم اگه در یک روز صبح ظهر شب بهش تخمه بدم جالا در کنارش میوه هم میدم ولی میخوام بدونم حداقل چندتا تخمه در روز کفایت میکنه؟ چون هر چقد بادست بهش تخمه میدم بازم میخواد عاشق تخمه هست البته میدونم باید از تخمه ترکش بدم.

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ممنون از سپیده خانم و آقای وکیلی میخواستم بگم چون من هر روز با دست به طوطیم غذا میدم البته 50روز دارمش میخواستم بگم اگه در یک روز صبح ظهر شب بهش تخمه بدم جالا در کنارش میوه هم میدم ولی میخوام بدونم حداقل چندتا تخمه در روز کفایت میکنه؟ چون هر چقد بادست بهش تخمه میدم بازم میخواد عاشق تخمه هست البته میدونم باید از تخمه ترکش بدم.
    کی گفته از تخمه ترکش بدید؟؟؟تخمه اتافقا خیلی هم براشون مفیده ولی به اندازش,هر غذایی به اندازش برای طوطی ها خوبه و زیاد از حد توصیه نمیشه
    طوطی شما دیگه از دستتون نمیترسه و هر غذایی بش بدید میخوره,بهتره میوه و سبزی و حبوبات رو با دست بهش بدید و تخمه رو کمتر استفاده کنید
    روزی10-20 تا دونه تخمه با دست بدید کافیه بقیه موارد بهش بقیه غذاها رو بدید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    کی گفته از تخمه ترکش بدید؟؟؟تخمه اتافقا خیلی هم براشون مفیده ولی به اندازش,هر غذایی به اندازش برای طوطی ها خوبه و زیاد از حد توصیه نمیشه
    طوطی شما دیگه از دستتون نمیترسه و هر غذایی بش بدید میخوره,بهتره میوه و سبزی و حبوبات رو با دست بهش بدید و تخمه رو کمتر استفاده کنید
    روزی10-20 تا دونه تخمه با دست بدید کافیه بقیه موارد بهش بقیه غذاها رو بدید
    ممنون آقای وکیلی خب ولی دستم خالی بره سمتش هنوز میترسه. راستش براش غذای KIKI مخصوص کاسکو گرفتم فقط تخمه و ذرتشو میخوره بقیه رو همینجوری میذاره ولی میوه مخصوصا انار دوست داره. چون اون غذای مخصوص kikiنمیخوره مجبورم یکم بهش بیشتر تخمه بدم. من تا روزهای قبل روزی 100 تا تخمه بادست بهش میدادم ولی بازم سیر نمیشد بازم اگه میدادم میگرفت. اگه اون غذای kiki شو می خورد خیلی خوب میشد. ممنون

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ممنون آقای وکیلی خب ولی دستم خالی بره سمتش هنوز میترسه. راستش براش غذای KIKI مخصوص کاسکو گرفتم فقط تخمه و ذرتشو میخوره بقیه رو همینجوری میذاره ولی میوه مخصوصا انار دوست داره. چون اون غذای مخصوص kikiنمیخوره مجبورم یکم بهش بیشتر تخمه بدم. من تا روزهای قبل روزی 100 تا تخمه بادست بهش میدادم ولی بازم سیر نمیشد بازم اگه میدادم میگرفت. اگه اون غذای kiki شو می خورد خیلی خوب میشد. ممنون
    غذاشو بزارید تو فقس بمونه؟تخمه رو کم کنید تا کم کم بره سمت غذاهای دیگه
    منم وقتی اکلکتوسم رسید دستم فقط تخمه میخورد ولی ظرف چند روز تخمشو کم کردم و به جاش انواع میوه ها و سبزی ا رو دائدم الان بعد از 2 هفته غذای اصلیش شده میوه و سبزی و صبح اگر دیر بیدار شم اینقدر بی قراری میکنه تا میوشو بهش بدم
    شما هم نگران گرسنه موندنش نشید وقتی تخمه و ذرت غذا رو خورد دیگه ظرفش رو بر ندارید بزارید تو قفس بمونه یا تفاله های تخمه رو ازش جدا کنید و باقی غذا رو بزارید تو قفسش بمونه
    کم کم میخوره

صفحه 654 از 1238 نخستنخست ... 1545546046356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726737047541154 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)