کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . اصولا برای دیسکس داری دو تانک نیاز دارید یکی برای دپوی آب و دیگری برای قرنطینه . مخصوصا اگر تعداد دیسکس شما زیاد باشه . در زمانی هم که شما بیماری یا قرنطینه ندارید می تونید از هر دو به عنوان دپو استفاده کنید و در اون ایام سیفون بیشتر داشته باشید . کاری که من خودم هم در تانکهای منزل دارم . اتفاقا وجود تانک قرنطینه در محل دور از استرس بسیار مناسب تر هم هست ولی نور بسیار کم در روز برای دیسکس برای شناخت محیط و استرس کمتر نیاز هست .
    نمی دونم سیستم فیلتراسیون شما چی هست ولی فیلتر سطلی اگر می خواید داشته باشید حتما باید با حجم تانکتون بخوره . من معمولا دیدم در چنین تانکهایی از دو فیلتر سطلی استفاده میشه . نمونه اش همون تانک جناب محسنی عزیز که از دو فیلتر سطلی استفاده می کنند . ولی می تونید از سامپ داخلی هم استفاده کنید .

اگر از حداکثر ظرفیت تانک استفاده می کنید روزانه 20 تا 50 درصد برای رشد مناسب و روزانه 100 % برای رشد عالی تر نیاز به سیفون دارید . سایز مناسبی برای تکثیر انتخاب کرده اید فقط از سلامت و نژاد خوب استفاده استفاده کنید .
    سلام.جناب رضایی بسیار ممنون.پس بنده میتونم از تانک 200 لیتری طبقه پایین که دربش هم بسته هست اما از نور کم استفاده شده(برای آشنایی با محیط واسترس کمتر) استفاده کنم؟
    برای فیلتراسیون غیر از سامپ چه سیستمی رو پیشنهاد میکنید؟ فیلترسطلی چه مارکی خوب هست وچه مدلی؟ (630 لیتر)
    بنده فقط میخام سایز کنم واز توشون گلچین کنم
    میخام 15-16 عدد بیشتر نباشه تعدادشون.با این اوصاف سیفون چگونه باید باشه؟
    بسیارممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin61 نمایش پست ها
    سلام.جناب رضایی بسیار ممنون.پس بنده میتونم از تانک 200 لیتری طبقه پایین که دربش هم بسته هست اما از نور کم استفاده شده(برای آشنایی با محیط واسترس کمتر) استفاده کنم؟
    برای فیلتراسیون غیر از سامپ چه سیستمی رو پیشنهاد میکنید؟ فیلترسطلی چه مارکی خوب هست وچه مدلی؟ (630 لیتر)
    بنده فقط میخام سایز کنم واز توشون گلچین کنم
    میخام 15-16 عدد بیشتر نباشه تعدادشون.با این اوصاف سیفون چگونه باید باشه؟
    بسیارممنون
    سلام.جناب رضایی لطف می فرمایید واین پست آخری رو جواب بدید.بسیار ممنونم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام.جناب رضایی لطف می فرمایید واین پست آخری رو جواب بدید.بسیار ممنونم
    سلام . خواهش بنده از دوستان این هست که شخص مشخصی رو برای پاسخ دهی مشخص کنید . اینجا جناب آژیده - جناب وزیر پور و جناب محسنی هر کدام استاد بنده بودند و من افتخار آموزش از اونها رو داشتم بنا براین با وجود اونها سعی من اینه که یاد بگیرم یا مطلبی ارائه کنم . دیگر دوستان عزیز نیز که اسم نمی برم از فعالان و با سواد های دیسکس هستند . بنا براین سوال رو به عموم مطرح کنید اگر نظر شخص خاصی براتون مهم هست در پیام خصوصی از ایشون درخواست کنید که در تاپیک پاسخ بدند . ممنون

من فقط از سامپ استفاده می کنم . فیلتر سطلی هم سالها پیش از مارک tetra استفاده می کردم ولی به دلیل کارای زیادی که برای تمیز کاریش لازمه و معمولا واشر اون زود خراب میشه و نشت آب می ده از استفاده کردن از فیلتر سطلی به کل منصرف شدم . تاپ فیلتر هم بد نیست ولی کارایی سامپ و فیلتر سطلی رو نداره مگر اینکه سیفون زیاد داشته باشید . 15 دیسکس در تانک 600 لیتری خیلی خوبه و مناسب هست می تونید بیشتر هم داشته باشید . ولی اگر هدفتون سایز کردن هست من پیشنهاد می کنم روزانه سیفون 50 درصد رو حتما داشته باشید . اگر توان این همه سیفون رو ندارید که کمتر . فرمول خاصی برای سیفون وجود ندارد . هر چه سیفون بیشتر کارایی بیشتر . البته غذا دهی بیشتر حجم کم نسبت به تعدادی ماهی و فیلتراسیون ضعیف از عواملی هست که باید سیفون رو بیشتر کرد .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . خواهش بنده از دوستان این هست که شخص مشخصی رو برای پاسخ دهی مشخص کنید . اینجا جناب آژیده - جناب وزیر پور و جناب محسنی هر کدام استاد بنده بودند و من افتخار آموزش از اونها رو داشتم بنا براین با وجود اونها سعی من اینه که یاد بگیرم یا مطلبی ارائه کنم . دیگر دوستان عزیز نیز که اسم نمی برم از فعالان و با سواد های دیسکس هستند . بنا براین سوال رو به عموم مطرح کنید اگر نظر شخص خاصی براتون مهم هست در پیام خصوصی از ایشون درخواست کنید که در تاپیک پاسخ بدند . ممنون

من فقط از سامپ استفاده می کنم . فیلتر سطلی هم سالها پیش از مارک tetra استفاده می کردم ولی به دلیل کارای زیادی که برای تمیز کاریش لازمه و معمولا واشر اون زود خراب میشه و نشت آب می ده از استفاده کردن از فیلتر سطلی به کل منصرف شدم . تاپ فیلتر هم بد نیست ولی کارایی سامپ و فیلتر سطلی رو نداره مگر اینکه سیفون زیاد داشته باشید . 15 دیسکس در تانک 600 لیتری خیلی خوبه و مناسب هست می تونید بیشتر هم داشته باشید . ولی اگر هدفتون سایز کردن هست من پیشنهاد می کنم روزانه سیفون 50 درصد رو حتما داشته باشید . اگر توان این همه سیفون رو ندارید که کمتر . فرمول خاصی برای سیفون وجود ندارد . هر چه سیفون بیشتر کارایی بیشتر . البته غذا دهی بیشتر حجم کم نسبت به تعدادی ماهی و فیلتراسیون ضعیف از عواملی هست که باید سیفون رو بیشتر کرد .

سلام.با تشکر ازشما جناب رضایی که لطف فرمودید وجواب دادید.چشم از این به بعد بنده شخص خاصی رو موردسوال قرار نخواهم داد.یه سوال دیگه داشتم از خدمت بزرگواران اونم اینه که آیا میتونم دیسکسهایی رو که از یک نفر ویک بار بوده وخریداری کردم توی تانک 200 لیتری طبقه پایین پایه دو طبقه(تانک بالایی حدود650 لیتر هست وبالطبع توی این حجم آب نمیشه قرنطینه کرد)بریزم بانور کم که جلوی تانک هم با یک درب چوبی محفوظ میشه(برای استرس کمتر) یا اینکه از اول بندازمشون توی تانک بزرگه منتها تا نصفش رو آبگیری کنم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    12357
    سلام خدمت دوستان عزیز می*خواستم بدونم که چطوری می**شه بهدیسکوس ویتامین بدم من ....... تهیه کردم چند بار در هفته یا ماه باید از ....بهشون بدم و این که چجوری؟؟؟ممنون می**شم که جوابمو بدین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    12357
    سلام خدمت دوستان ببخشید که مشکلی* در تایپ پیش اومد.سوالم این بودکه چطوری باید به دیسکوس ویتامین داد؟؟؟
    من fishtamin تهیه کردم
    چند بر در هفته یا ماه و ب چه صورت باید ب ماهیا داد؟؟؟
    با عرضه پوزش مجدد از دوستان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز می*خواستم بدونم که چطوری می**شه بهدیسکوس ویتامین بدم من ....... تهیه کردم چند بار در هفته یا ماه باید از ....بهشون بدم و این که چجوری؟؟؟ممنون می**شم که جوابمو بدین
    با سلام خدمت دوست عزیز اگر در تاپیک تغذیه دقت کنید به تمامی این مسائل پرداخته شده اگر خیلی خلاصه بگم بنا به شرایط خاص هم به همراه غذا یعنی زمان غذا دهی چند قطره به غذا اضافه کنید ...و هم می توانید در کل تانک بریزید البته طبق دستور نوشته شده در کاتالوگ
    با تشکر.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000

سلام.با تشکر ازشما جناب رضایی که لطف فرمودید وجواب دادید.چشم از این به بعد بنده شخص خاصی رو موردسوال قرار نخواهم داد.یه سوال دیگه داشتم از خدمت بزرگواران اونم اینه که آیا میتونم دیسکسهایی رو که از یک نفر ویک بار بوده وخریداری کردم توی تانک 200 لیتری طبقه پایین پایه دو طبقه(تانک بالایی حدود650 لیتر هست وبالطبع توی این حجم آب نمیشه قرنطینه کرد)بریزم بانور کم که جلوی تانک هم با یک درب چوبی محفوظ میشه(برای استرس کمتر) یا اینکه از اول بندازمشون توی تانک بزرگه منتها تا نصفش رو آبگیری کنم؟
    سلام . اگر در تانک بالایی دکور و شن ندارید تو همون تانک بالا قرنطینه کنید با آب کم . البته به شرط اینکه سیکل رو طی نکردید دارویی نزدید و ماهی دیگری نیست . اگر دکور و شن و ماهی دیگه دارید می تونید در تانک پایین قرنطینه کنید . من در شروع بدون دکور توصیه می کنم و در تانک اصلی . البته فقط در استارت کار میشه این کارو کرد .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    به هیچ شرط و شرایط خاصی مربوط نمیشه!!

به تنها چیزی که مربوط میشه بروشور روی خود محصوله!!!
    ویرایش توسط بابک آژیده : 1st July 2013 در ساعت 08:57 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    سلام
    من یه مشکلی با بچه دیسکسام دارم که خیلی حالمو گرفته
    مشکل اینه که وقتی از جلو تانک رد میشم یا موقعی که دارم بهشون غذا میدم
    خیلی دچار استرس میشن تا حدی که خودشونو به شدت میزنن به دیواره های تانک و حتی
    به جایی میرسه که خودشونو به درپوش بالایی میزنن.
    حالا من باید باهاشون چیکار کنم؟؟؟؟

از نظر بیماری که هیچ مشکلی ندارن و همشون باز بازن رنگشونم طبیعیه.
    تعویض ابشونم هر روز 100% هستش.

ممنون میشم از راهنماییتون.

صفحه 118 از 412 نخستنخست ... 186899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137168218 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)