همکار قدیمی (مدیر بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    سلام و درود

یک سوال داشتم . شاید خیلی مسخره باشه سوالم ولی من بازم میپرسم

واسه اینکه بخوام یه همچین آکواریومی رو درست کنم چقدر هزینه بر میداره ؟
    دقیقا چه چیزایی میخواد ؟
    خیلی به دلم نشسته . بیشتر از این گیاه نمیخوام فقط در همین حد .

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام اسم این گیاه ها رو میخاستم بدونم و یه بار عکس توی آکواریم گذاشتم یه یک بار هم عکس تنها که با رنگ مشخص کردم کدوم عکس نکی مربوط به کدومه

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    درود بر دوستان پارسی پتی ، هم اکنون دارای تانکی به ابعاد 95*55*65 دارم که ساکنین اون 10 تا ماهی خانواده سیچلاید ها هستن ، 2 عدد تنه چوبی، 7 تا لایور راک مرده اب شور ، شن کف رنگی ریز در حد 1 یا دو میلیمتر ، فیلتر سطلی ایهام 2213 ، پمپ هوا و بخاری و نور هم از شرکت شنبه گرفتم ال ای دی سفید و ابی پر نور ، در حال حاظر می خوام تانگ رو گیاهی کنم. دوستان می تونه من رو راهنمایی کنه حدود هزینه رو بهم بگه ،‌تانگ گیاهی در حد معمولی نه حرفه ای.من هیچ سر رشته ای در باره تانک گیاهی ندارم.
    درود دوستان ، کسی نیست من رو راهنمایی کنه ؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    درود بر دوستان پارسی پتی ، هم اکنون دارای تانکی به ابعاد 95*55*65 دارم که ساکنین اون 10 تا ماهی خانواده سیچلاید ها هستن ، 2 عدد تنه چوبی، 7 تا لایور راک مرده اب شور ، شن کف رنگی ریز در حد 1 یا دو میلیمتر ، فیلتر سطلی ایهام 2213 ، پمپ هوا و بخاری و نور هم از شرکت شنبه گرفتم ال ای دی سفید و ابی پر نور ، در حال حاظر می خوام تانگ رو گیاهی کنم. دوستان می تونه من رو راهنمایی کنه حدود هزینه رو بهم بگه ،‌تانگ گیاهی در حد معمولی نه حرفه ای.من هیچ سر رشته ای در باره تانک گیاهی ندارم.
    سلام
    موارد لازم برای تانک گیاهی:

*بستر: با توجه به میزان و نوع گیاهان از شن معمولی غیر آهکی کیلویی 7000 تا بستر حرفه ای لیتری 15-20هزار تومن

* نور: منبع نور سفید و صورتی با توجه به میزان و نوع گیاهان از لامپ fpl به قیمت کل حدود 90000 تا لامپ های متال مخصوص گیاه حدود 500.000

* دی اکسید کربن: شامل یه کپسول 5 یا 10 کیلویی و شیر برقی و مانومتر و رآکتور یا دیفیوژر و حباب شمار ، حدود 300.000

* مکمل های مایع مورد نیاز

* تستر های مورد نیاز

* گیاهان

ولی پیشنهاد من به شخصه پیشنهاد می کنم با یه تانک کوچکتر شروع کنید.
    و با کسب تجربیات و اطلاعات بیشتر ، برید سراغ تانک بزرگ.

شادوپیروز باشید
    محمد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    یه آک 72 رو لیتر رو میخوام ان شاءا... تبدیلبه آک گیاهی کنم . طویش 60 عرضش 30 و ارتفاع هم 40 .
    این گیاها رو با توجه به نگهداریشون که آسون زده شده تو این لیست گیاهانی معرفی کردید رو اینجا میزارم :
    پشت قرمزی : نور متوسط

دم گربه ای – آلودئا
    سرخس جاوا _ جاوا فرن
    آنوبیاس ها(نانا)
    شبح آب
    والیسنریا (نواری)
    کریپتون

الان با توجه به اندازه آکم چه ترکیبی از اینا مناسبه ؟
    و حدودا چقدر خرج بر میداره ؟

ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    یه آک 72 رو لیتر رو میخوام ان شاءا... تبدیلبه آک گیاهی کنم . طویش 60 عرضش 30 و ارتفاع هم 40 .
    این گیاها رو با توجه به نگهداریشون که آسون زده شده تو این لیست گیاهانی معرفی کردید رو اینجا میزارم :
    پشت قرمزی : نور متوسط
    دم گربه ای – آلودئا
    سرخس جاوا _ جاوا فرن
    آنوبیاس ها(نانا)
    شبح آب
    والیسنریا (نواری)
    کریپتون

الان با توجه به اندازه آکم چه ترکیبی از اینا مناسبه ؟
    و حدودا چقدر خرج بر میداره ؟
    ممنون
    سلام

همه گياهايي كه نوشتين براي تانك شما مناسب هستن . بستر و نور و كود رو ميتوني از مغازه هاي مشهد جستجو كنيد و قيمت بگيريد و برابر هزينه اي كه كنار گذاشتيد خريد كنيد . ارزونترين نور الان لامپ اف پي ال هست كه همه مغازه هاي لوازم برقي ميفروشن . ٥٠ وات نور براي تانكتون كافيه

اگر بخواهيد حرفه اي كار كنيد قضيه فرق داره و بايد تاپيكهاي مختلفي مانند بستر و نور و دي اكسيد و كود رو مطالعه كنيد تا متوجه بشيد بايد چيكار كنيد

موفق باشي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    موارد لازم برای تانک گیاهی:

*بستر: با توجه به میزان و نوع گیاهان از شن معمولی غیر آهکی کیلویی 7000 تا بستر حرفه ای لیتری 15-20هزار تومن

* نور: منبع نور سفید و صورتی با توجه به میزان و نوع گیاهان از لامپ fpl به قیمت کل حدود 90000 تا لامپ های متال مخصوص گیاه حدود 500.000

* دی اکسید کربن: شامل یه کپسول 5 یا 10 کیلویی و شیر برقی و مانومتر و رآکتور یا دیفیوژر و حباب شمار ، حدود 300.000

* مکمل های مایع مورد نیاز

* تستر های مورد نیاز

* گیاهان

ولی پیشنهاد من به شخصه پیشنهاد می کنم با یه تانک کوچکتر شروع کنید.
    و با کسب تجربیات و اطلاعات بیشتر ، برید سراغ تانک بزرگ.

شادوپیروز باشید
    محمد رازقی
    درود جناب رازقی و ممنون از راهنمایی شما. من می خوام بدونم باید از کجا شروع کنم ؟ این شن ها یی که الان دارم می تونم استفاده کنم ؟ اصلا بستر چیه و چه فرقی با شن می کنه ؟ اول شن باید ریخته شه و بعد بستر ؟اون لایو راک های مرده به درد می خوره ؟ فیلترم ، بخاری و ... چی بدرد بخور هستش؟ ممنون می شم راهنمایی کامل کنید که بتونم قدم به قدم پیش برم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    من میخوام گیاهایی مثل دم گربه ای ، پشت قرمزی و انوبیاس و هیگروفیلا نگه دارم . چه بستری برای این گیاها مناسبه ؟ بستر خاصی نیاز دارن ؟
    ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    من میخوام گیاهایی مثل دم گربه ای ، پشت قرمزی و انوبیاس و هیگروفیلا نگه دارم . چه بستری برای این گیاها مناسبه ؟ بستر خاصی نیاز دارن ؟
    ممنون
    سلام
    بستر خاصي نياز نداره بلكه سنگريزه رودخونه اي كه بعضي مغازه هاي آكواريومي ميفروشن هم كافيه اما نبايد آهكي باشه . اگر رشد و تكثير خوب و شادابي گياها مد نظرتون باشه بايستي سيستم دي اكسيد كربن به تانك اضافه كنيد و بسترهاي شركتي مثل بستر آمازونيا و يا كنترا سويل و و و استفاده كنيد و كود مايع هم بخريد . نور هم مهم هست و معمولي ترينش لامپهاي اف پي ال T5 سفيد هستن .
    حالا شما قراره اين تانك رو بمرور پيشرفته و حرفه اي كنيد يا نه همين چند نوع گياه معمولي و مقاوم رو ميخواييد داشته باشيد ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    بستر خاصي نياز نداره بلكه سنگريزه رودخونه اي كه بعضي مغازه هاي آكواريومي ميفروشن هم كافيه اما نبايد آهكي باشه . اگر رشد و تكثير خوب و شادابي گياها مد نظرتون باشه بايستي سيستم دي اكسيد كربن به تانك اضافه كنيد و بسترهاي شركتي مثل بستر آمازونيا و يا كنترا سويل و و و استفاده كنيد و كود مايع هم بخريد . نور هم مهم هست و معمولي ترينش لامپهاي اف پي ال T5 سفيد هستن .
    حالا شما قراره اين تانك رو بمرور پيشرفته و حرفه اي كنيد يا نه همين چند نوع گياه معمولي و مقاوم رو ميخواييد داشته باشيد ؟
    سلام ممنونم .
    راستش آکواریومم کوچیکه (طولش 60 عرض 25 و ارتفاع 40 ) فعلا میخوام با همینا شروع کنم و یه مدتی همینا رو نگه دارم . برای بستر هم راستش تا جایی که میدونم اینه که یا باید بستر مخصوص گیاه بریزم و کود زیرش بریزم یا اینکه سویل بخرم که هم کوده و بستر و گفتن با وجود سویل تا چندماه نیاز به کود نیست ولی خب شنیدم یکم اولش دردسر داره این سویل(کدر شدن آب و جلبک زدن زیاد) . الان تو مغازه های اکواریومی مشهد از این بسترای ADA دارن که کیلویی میفروشن . الان اینا لازمه که زیرش کود بریزم بعد این خاک آدا رو بریزم یا خودش مواد مغذی رو داره ؟
    برای نور هم دو تا مهتابی fpl خریدم .

صفحه 224 از 246 نخستنخست ... 124174205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)