کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    Rio HF32وHF26ومدل hf32 .٨٠٠٠لیتردرساعت,مصرف برق١٢٠وات,حداکثر ارتفاع اب ۴.٣٠میباشد بقیه هم به نسبت مدلشان کمتر
    واتر پمپ های خوبی هستند و با خیال راحت استفاده کنید

نسبت به قدرت و کیفیت مصرف برق خوبی دارند و از نطر صدا چیزی بین واتر پمپ های چینی و ایتالیایی هستند و در کل صدای محسوس و آزار دهنده هم ندارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    سلام خدمت دوستان عزیز دوتا سوال داشتم
    1. وقت غذا دادن به مرجان ها رو بعد خاموشی هست ، خوب در این موقع مرجان ها خودشون جمع میکنن پس چجوری میتونن تغذیه کنن؟ تو تانک من پولیپ ستاره ای هست بعد خاموشی پولیپاش کلن جمع میشن.
    2-آب ورودی ریفجویم مثل شیر سماور شدتش کمه ایا نیازه که برای چرخش آب درونش واتر پمپ بذارم یا نیاز نیست؟
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز دوتا سوال داشتم
    1. وقت غذا دادن به مرجان ها رو بعد خاموشی هست ، خوب در این موقع مرجان ها خودشون جمع میکنن پس چجوری میتونن تغذیه کنن؟ تو تانک من پولیپ ستاره ای هست بعد خاموشی پولیپاش کلن جمع میشن.
    2-آب ورودی ریفجویم مثل شیر سماور شدتش کمه ایا نیازه که برای چرخش آب درونش واتر پمپ بذارم یا نیاز نیست؟
    با تشکر
    سلام

بعضی وقت ها دوستان نظراتی میدن کلی

1- تغذیه تمام مرجان ها در تاریکی نیست و شما باید بسته به نوع مرجان تغذیه رو در زمان های مختلف انجام دهید . زمان تاریکی هم که گفته میشود منظور نیم الی 1 ساعت بعد از خاموشی است . مرجانی مثل بابل باید در تاریکی تغذیه شود زیرا شاخک های تغذیه کننده آن بیشتر در تاریکی بیرون می آیند تا روشنایی و بر عکس پلیپ استار بهتره نیم ساعت قبل خاموشی تغذیه بشه
    البته اینا برای تغذیه مستیقیم با پیپت می باشد ... نه تغذیه عمومی

2- لیتراژ رفی شما رو نمیدونم ولی طبیعتا وقتی مثل شیر سمار کم است باعث خرابی گیاهان خواهد شد و مواد غذایی مناسب به آنها نخواهد رسید ، توصیه میکنم به جای افزایش گردش آب داخلی به فکر افزایش جریان عبوری از رف باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    روز همه دوستان به خیر
    دیروز توی یوتیوب فیلمی دیدم از ساختن یه تانک سوپر نانو به اندازه ۲/۵ گالون که می شه نه و‌نیم لیتر!!! اونم تانک ریف، لینکش رو‌می ذارم، حالا یه سوال، تانک که بدون هیچ گونه مدیا می شه راه انداخت ( یادتونه باورم نمی‌شد) بدون اسکیمر هم می شه؟؟ فثط بهش مرتبذباکتری تزریق کنی و‌سیکل رو مواظب باشیم درست کار کنه؟؟؟
    http://How to set up a nano saltwate...be/TFp5Ug0FJnY

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلامروز همه دوستان به خیردیروز توی یوتیوب فیلمی دیدم از ساختن یه تانک سوپر نانو به اندازه ۲/۵ گالون که می شه نه و‌نیم لیتر!!! اونم تانک ریف، لینکش رو‌می ذارم، حالا یه سوال، تانک که بدون هیچ گونه مدیا می شه راه انداخت ( یادتونه باورم نمی‌شد) بدون اسکیمر هم می شه؟؟ فثط بهش مرتبذباکتری تزریق کنی و‌سیکل رو مواظب باشیم درست کار کنه؟؟؟http://How to set up a nano saltwate...be/TFp5Ug0FJnYSent from my Nexus 5 using Tapatalk
    سلام دوست عزیز.اره شدن که میشه حتی بدون استفاده کردن هر روز از باکتری ,من نتونستم فیلم راببینم ولی همون شن یا اگه لایوراک گذاشته باشه دیگه نیاز جدی به باکتری اضافه کردن نمیکنه وتمام این موارد را با استفاده از یک نمک خوب وسیفون کردن مرتب برطرف میکنه وهمیشه اب سالمی داره ولی در کل رسیدگی بیشتری داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام دوست عزیز.اره شدن که میشه حتی بدون استفاده کردن هر روز از باکتری ,من نتونستم فیلم راببینم ولی همون شن یا اگه لایوراک گذاشته باشه دیگه نیاز جدی به باکتری اضافه کردن نمیکنه وتمام این موارد را با استفاده از یک نمک خوب وسیفون کردن مرتب برطرف میکنه وهمیشه اب سالمی داره ولی در کل رسیدگی بیشتری داره
    توی فیلم طرف یه ظرف داره یه مقدار شن و یه لایوراک و یه دستگاه تصفیه و نور که از دوتا مهتابی سفید و‌زرد که یکی ۱۰۰۰۰ و اونیکی ۱۲۰۰۰ کلوین هستن.
    ظرف کمتر از ۱۰ دقیقه تانک رو درست می کنه
    اگه واقعاً می شه خب من یه تانک آب شیرین که ماله ماهیران هست دارم که بیکار افتاده، اونو روبراهش کنم و توش اسبک و چیزایی که آب خیلی آروم می خوان بذارم ، فقط اگه حتماً می شه چون هزینه نکنم بترکه.
    امشب می خوام‌ برم تو کارش

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    توی فیلم طرف یه ظرف داره یه مقدار شن و یه لایوراک و یه دستگاه تصفیه و نور که از دوتا مهتابی سفید و‌زرد که یکی ۱۰۰۰۰ و اونیکی ۱۲۰۰۰ کلوین هستن.
    ظرف کمتر از ۱۰ دقیقه تانک رو درست می کنه
    اگه واقعاً می شه خب من یه تانک آب شیرین که ماله ماهیران هست دارم که بیکار افتاده، اونو روبراهش کنم و توش اسبک و چیزایی که آب خیلی آروم می خوان بذارم ، فقط اگه حتماً می شه چون هزینه نکنم بترکه.
    امشب می خوام‌ برم تو کارش

شدن که میشه ولی دردسرش یه کم زیاده میشه اندازه اکتون را بگید تا بشه یه فکر کرد که پشیمونی ودردسرش کمتر باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    شدن که میشه ولی دردسرش یه کم زیاده میشه اندازه اکتون را بگید تا بشه یه فکر کرد که پشیمونی ودردسرش کمتر باشه
    زیاد بزرگ نیست
    از این تانکهای کوچیک هست که رو یه میز عسلی جا می شه
    الان سر کار هستم اما تقریبی بخوام بگم ۵۰*۴۰*۳۰ باید باشه، همین حول و حوش،به راحتی توی بغل جا می شه و می شه جابجاش کرد.
    خودش بالاش پمپ داخلی داره و پد فیلتر. جریان آبش هم زیاد نیست که بخواد اذیت کنه حیوونها رو.
    الان دارم از یوتیوب کلی فیلم آموزشی می بینم ،اگه از شنهای باکتری دار و ۲-۳ مورد دیگه که گفتن استفاده کنم فکر نکنم‌مورد خاصی پیش بیاد

ویرایش توسط Drax777 : 11th December 2014 در ساعت 10:54 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    زیاد بزرگ نیست
    از این تانکهای کوچیک هست که رو یه میز عسلی جا می شه
    الان سر کار هستم اما تقریبی بخوام بگم ۵۰*۴۰*۳۰ باید باشه، همین حول و حوش،به راحتی توی بغل جا می شه و می شه جابجاش کرد.
    خودش بالاش پمپ داخلی داره و پد فیلتر. جریان آبش هم زیاد نیست که بخواد اذیت کنه حیوونها رو.
    الان دارم از یوتیوب کلی فیلم آموزشی می بینم ،اگه از شنهای باکتری دار و ۲-۳ مورد دیگه که گفتن استفاده کنم فکر نکنم‌مورد خاصی پیش بیاد

شدن که میشه ولی اون فیلترش فکرنکنم به درد بخوره چون شافتش بعد ازیه مدتی خورده میشه,اگه بتونید یجور فیلترهای سطلی کوچک هست که فکرمیکنم مال بویو باشه روی کارتونش نوشته برای اب شور وشیرین,بیرون از اک وبر روی شیشه نصب میشه وجای کمی هم میگیره ,قیمتش هم فکرنکنم بیشتر از٧٠باشه که هم میتونید داخلش ابر بزارید وهم ماتریکس یا سیپوراکس بزارید که مشکل باکتری هم نداشته باشید وفقط سیفون را باید به طور مرتب انجام بدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    شدن که میشه ولی اون فیلترش فکرنکنم به درد بخوره چون شافتش بعد ازیه مدتی خورده میشه,اگه بتونید یجور فیلترهای سطلی کوچک هست که فکرمیکنم مال بویو باشه روی کارتونش نوشته برای اب شور وشیرین,بیرون از اک وبر روی شیشه نصب میشه وجای کمی هم میگیره ,قیمتش هم فکرنکنم بیشتر از٧٠باشه که هم میتونید داخلش ابر بزارید وهم ماتریکس یا سیپوراکس بزارید که مشکل باکتری هم نداشته باشید وفقط سیفون را باید به طور مرتب انجام بدید
    اوکی
    می رم دنبالش، فکر کنم توی سایت هم طریقه ساخت فیلتر سطلی بود ، ولی توی فیلم خودش یه فیلتر سطلی کوچیک کنار شیشه می ذاره که می گه هیچی نمی خواد و خودش همه کار می کنه

صفحه 832 از 1093 نخستنخست ... 332732782813814815816817818819820821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851882932 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)