کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1852
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    حمید جان چوب رو نزدیک پاش می کنی؟طوطی خاکستریها اکثرشون از چوب شدیدا می ترسن دلیلشم برمیگرده به بدگرفته شدن و اوردنشون بطور قاچاق که برای ساکت کردنشون از چوب استفاده می شه کلا چوب دستکش پارچه سفید اینا رو اکثرا می ترسن چون یادآور اطرات بدی هست.
    حرف شما کاملا درسته حالا برای روی دست اوردن باید چه روشی به کار برد ؟
    اکثر روش هایی که خوندم با چوب بوده! راهی وجود داره که ترسشو کم کنه؟ البته طوطی من بالغ و سخنگو هست.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    دوستان من با یه ترفند طوطیم رو هم آوردم رو دست هم روشونم هم سرشو خاروندم اونم با سر قفس بعد سه ماه طوطی خودش به راحتی نمیومد که من این روش رو به کار بردم ولی چون طوطی یکم داشت از موقع خوابش میگذشت کسل شده بود منم مجبوری کردمش تو قفس دوباره فردا این کار رو میکنم و نتیجه اش رو اعلام میکنم

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    با سلام به عزیزان
    2هفته پیش اگه یادتون باشه من در فروم مطرح کردم که نوک کاسکوی من پوس پوست شده .پیشنهاد شد کلسیم بهش بدم که دادم ولی تاثیر نداشت .
    به پیشنهاد یکی از فامیل هامون که از قدیم انواع پرنده نگه می داشت این کار را انجام دادم گفتش روغن زیتون به مقدار خیلی کم اندازه نصف برنج به نوکش بمالم و من این کارو با توکل به خدا کردم. باورتون نمیشه الان 1هفته هست که هر 2روز 1بار روغن زیتون میمالم به نوکش .واقا معجزه کرده. نوکش صاف و براق و ضخیم شده
    منتظر نظرتون هستم:smile (127)::smile (95):
    ویرایش توسط purixima : 30th August 2010 در ساعت 01:04 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    سلام
    بعد از هفته ها تلاشو تداوم تمرین و گاز گرفته شدن و .. الان طوطیم اجازه میده نوکشو صورتشو گردنشو با انگشت نوازش کنم. بعد از هر دفعه که این اجازه رو بهم میده یه جایزه هم بهش میدم. ولی این اجازه همیشه با کراهت و عقب کشیدن خودشو بی میلی همراهه. اگه هم یه ذره انگشتم از کنار گوش و گردنش به سمت سرش یا بالش بره که دیگه سریع انگشتمو گاز می گیره. به نظرتون هر روز این نوازشا رو ادامه بدم تا یه روز دیگه این کار براش عادی بشه یا حالا که میبینم دوس نداره ادامه ندم؟:smile (260):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hrb نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درسته حالا برای روی دست اوردن باید چه روشی به کار برد ؟
    اکثر روش هایی که خوندم با چوب بوده! راهی وجود داره که ترسشو کم کنه؟ البته طوطی من بالغ و سخنگو هست.

شما همه تمرینهایی که می کنی چوب و دستکشو اینها رو بزار کنار چون تمام زحماتت به باد می ره. فقط دستت برای نزدیک کردن دست به منقار پرنده برای بارهای اول از میوه استفاده می شه کرد میوه ای مثل سیب سیب رو بگیر جلوش زیر شکمش دیدی داره در می ره یا یک پاشو می زاره رو میله ها یعنی الان در می رم دستتو بگیر عقب تر ولی سمج باش و زیاد تکرار کن.تمام مدتم با ملایمت باهاش حرف بزن , سوت براش بزن. اینکار رو بیرونم هست باید انجام داد تا کم کم به بهونه سیب دادن و جایزه دستت به رو بالهاش پاهاش همه جاش بخوره و ترس کم کم از بین بره. شما چند وقت هست طوطی داری بعد 7-8 ماه که طوطی تقریبا رام هست یک چیز تو مایه طوطی شما وارد مرحله استفاده از حوله پیچ می شه.

از بین بردن ترس از اینجور چیزا که خاطره بدی ازش دارن خیلی کار سختی هست من که 2 سال هست طوطیمو دارم از جارو برقی هم نمی ترسه یخچال بزاری رو دوشت از کنارش رد شی خونسرد برای خودش سوت می زنه ولی تا چوب می بینه وحشت می کنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از هفته ها تلاشو تداوم تمرین و گاز گرفته شدن و .. الان طوطیم اجازه میده نوکشو صورتشو گردنشو با انگشت نوازش کنم. بعد از هر دفعه که این اجازه رو بهم میده یه جایزه هم بهش میدم. ولی این اجازه همیشه با کراهت و عقب کشیدن خودشو بی میلی همراهه. اگه هم یه ذره انگشتم از کنار گوش و گردنش به سمت سرش یا بالش بره که دیگه سریع انگشتمو گاز می گیره. به نظرتون هر روز این نوازشا رو ادامه بدم تا یه روز دیگه این کار براش عادی بشه یا حالا که میبینم دوس نداره ادامه ندم؟:smile (260):
    شما نباید از رو بری باید همینجور ادامه بدی هیچ وقت هم نزار طوطیت بفهمه از گازش دردت گرفته یا می ترسی.خیلی باید خونسرد باشی و ادامه بدی رام کردن طوطی و دوست شدن باهاش کاملا زمانبر هست

کاربر ساده

شماره عضویت
    770
    سلام،دوستان تو زمان پر ريزي طوطيهاي خاكستري،در كنار قطره مينرال و مولتي ويتامين،ميوه جات و سبزيجات،چه مواد غذايي ديگه اي تو رشد و كيفت پرهاي جديد تاثير ميذاره؟
    ویرایش توسط سلطان آسمان : 31st August 2010 در ساعت 06:54 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلطان آسمان نمایش پست ها
    سلام،دوستان تو زمان پر ريزي طوطيهاي خاكستري،در كنار قطره مينرال و مولتي ويتامين،ميوه جات و سبزيجات،چه مواد غذايي ديگه اي تو رشد و كيفت پرهاي جديد تاثير ميذاره؟
    سلام
    دوست عزيز ... بجز مواردي كه فرموديد بايد انواع دانه هاي مغذي ،حبوبات (مخصوصا نخود)،مواد غذايي حاويه ويتامينهاي سري b (مثل برنج و جو) و مواد حاويه كلسيم(مثل استخوان ران مرغ) به همراه بلوك معدني(يا ماسه هاي معدني) ميتونيد بهش بديد...

موفق باشيد

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام بچه ها دیروزکاسکوم عمرش رو داد بشما.حالم خیلی بد گرفتس. دیروز اونقد حالم خراب بود که مامنم چسبید بهم و اصرار کرد که بریم یکی دیگه بگیریم بیچاره اون ازمن خرابتر بودهی به من تسلی میداد. خلاصه رفتیم اما کسکوی خوب نبود مجبورا یه دونه مینا گرفتیم که فعلا فقط یه کلمه می حرفه...... ناراحتم....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلطان آسمان نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز ... بجز مواردي كه فرموديد بايد انواع دانه هاي مغذي ،حبوبات (مخصوصا نخود)،مواد غذايي حاويه ويتامينهاي سري b (مثل برنج و جو) و مواد حاويه كلسيم(مثل استخوان ران مرغ) به همراه بلوك معدني(يا ماسه هاي معدني) ميتونيد بهش بديد...

موفق باشيد

سلام

تو پروسه پرسازی پرنده 2 فاکتور خیلی مهم وجود داره که هر یک مکمل دیگری هست و در صورت عدم وجود هر یک دیگری بی اثر میشود

1.کلسیم
    2.ویتامین d و بالاخص d3

کلسیم بدون ویتامین d جذب نمیشه و پرنده کلسیم رو دفع میکنه
    کلسیم در میوه های مانند سیب و پرتقال و در سیبزیجاتی نظیر جعفری به وفور یافت میشود.در صورت لزوم میتونید از کف دریا هم استفاده کنید اما ویتامین d ....
    فقط در بعصی از میوه های به میزان بسیار ناچیز و عمدتا در غذا های دریایی و نور آفتاب یافت میشود

مولتی وینتامین حاوی ویتامین d3 و نور آفتاب بهترین منابع برای ویتامین D طبیعی مورد نیاز پرنده هستند

بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 1st September 2010 در ساعت 04:31 AM

صفحه 127 از 1238 نخستنخست ... 27771081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461772276271127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)