صفحه 39 از 150 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 1493
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

اگر علائم بیماری نداره و کاملا سالم هست مشکله خاصی نیست و ممکنه بخاطر تغیر غذاییش یا تغیر فصل لاغر شده باشه

ممکن هم هست که به نظر شما اینجوریه ولی در واقع لاغر نشده باشه

برای انداختن غذاش نگران نباشید این طبیعیه

اگر میخوایید کمتر این قضیه پیش بیاد قطعات کوچکتری از غذا رو براش بگذارید. که با برداشتن و افتادن از نوکش همه غذاش از دستش خارج نشه

برای پر شدن بدنش بهش ذرت یا بلال بدید کمک میکنه .

ویتامین های مورد نیاز بدنش هم باید تامین بشه البته با تغذیه طبیعی

خیلی ممنون
    آخه میدونین چه جوریه؟ مثلا سیب یا هویج (غییر از تخمه) رو برمیداره با پاهاش میگیره و میخوره، بعد یکهو خودش عمدا میندازه پائین. اونوقت اگه تا صبح هم بمونه نمیره برداره. همین جوری گرسنه میمونه. وقتایی هم که روی درختشه خیلی کم میاد غذا بخوره. من برای اینکه چیزیش نشه خودم هی با دست بهش غذا میدم ولی بهم میگن شاید لوس و بدعادت بشه
    یه سوال دیگه: اشکال نداره که عمده ی غذاش تخمه باشه؟ یعنی بیشتر با اون سیر بشه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    آخه میدونین چه جوریه؟ مثلا سیب یا هویج (غییر از تخمه) رو برمیداره با پاهاش میگیره و میخوره، بعد یکهو خودش عمدا میندازه پائین. اونوقت اگه تا صبح هم بمونه نمیره برداره. همین جوری گرسنه میمونه. وقتایی هم که روی درختشه خیلی کم میاد غذا بخوره. من برای اینکه چیزیش نشه خودم هی با دست بهش غذا میدم ولی بهم میگن شاید لوس و بدعادت بشه
    یه سوال دیگه: اشکال نداره که عمده ی غذاش تخمه باشه؟ یعنی بیشتر با اون سیر بشه؟

نکته اول اینکه سیب یا هویج رو در اندازه های کوچیکتر خورد کنید مثلا اندازه یه حبه قند درشت. اینجوری اگر انداخت بازم تو ظرفش سیب داره

نکته دوم اینکه نگران گرسنگیش نباشید وقتی ببینه چاره ای نیست خودش میاد بر میداره

روی درختش هم که هست برای اینکه اونجا رو قلمرو خودش میدونه تلاش میکنه تا وقتی مجبور نشده از ونجا تکون نخوره

و نکته آخر هم اینکه تخمه به شدت چربی بالایی داره و باید از غذاییش حذف بشه و فقط روزی شاید5-6 عدد کافی باشه براش. اما باید به مرور غذاییش رو تغیر بدید وگرنه ممکنه مشکل پیش بیاد

به مرور میزان تخوه رو کم کنید و بجاش از غذا های مقوی و مفید استفاده کنید

میتونید نخ سبزیجات رو هم امتحان کنید تو قسمت مقالات مطلبش هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نکته اول اینکه سیب یا هویج رو در اندازه های کوچیکتر خورد کنید مثلا اندازه یه حبه قند درشت. اینجوری اگر انداخت بازم تو ظرفش سیب داره

نکته دوم اینکه نگران گرسنگیش نباشید وقتی ببینه چاره ای نیست خودش میاد بر میداره

روی درختش هم که هست برای اینکه اونجا رو قلمرو خودش میدونه تلاش میکنه تا وقتی مجبور نشده از ونجا تکون نخوره

و نکته آخر هم اینکه تخمه به شدت چربی بالایی داره و باید از غذاییش حذف بشه و فقط روزی شاید5-6 عدد کافی باشه براش. اما باید به مرور غذاییش رو تغیر بدید وگرنه ممکنه مشکل پیش بیاد

به مرور میزان تخوه رو کم کنید و بجاش از غذا های مقوی و مفید استفاده کنید

میتونید نخ سبزیجات رو هم امتحان کنید تو قسمت مقالات مطلبش هست
    مرسی و خیلی خیلی ممنون
    من مطلب نخ سبزیجات رو پیدا نکردم. دقیقا کجاست؟ چون مقالات آموزشی شاه طوطی خالیه...

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    مرسی و خیلی خیلی ممنون
    من مطلب نخ سبزیجات رو پیدا نکردم. دقیقا کجاست؟ چون مقالات آموزشی شاه طوطی خالیه...

توی این قسمت مقالات راجع به تغذیه هست

نخ سبزیجات هم تو این قسمت هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    سلام دوستان ..
    خب به توصیه دوستان فعلا تصمیم نداشتم طوطی بگیرم تا زمان مناسبش برسه ... ولی یه موقعیت خوب ( از نظر خودم ) پیش اومد و منم دل و زدم به دریا و شاه طوطی رو گرفتم...
    اون بنده خدا از کرج فرستاد و به خاطر ترافیک تا اومد به دستم برسه ساعت 10 شب شد یعنی یه چیزی حدود 8 ساعت تو اتوبوس بود ..
    وقتی آوردمش خونه انگار یه چند سالی باهام رفیق بوده , چند تیکه میوه و تخمه بهش دادم که بدون تعارف همه رو بالا کشید ! در قفسشم باز کردم اومد بیرون یه یه ساعتی تو خونه پیاده روی کرد ... یه باری هم یه گاز گرفت ولی دید من دستم و نکشیدم دیگه گاز نگرفت فقط غرغر میکنه..
    انشالله ار عمری باقی بود سعی میکنم هر چه زود تر عکس هاش تو یه تایپیک جدا بذارم تا دوستان نظرشون رو اعلام کنن.
    به گفته فروشنده حدود 11 ماه سن داره و هنوز هم مشخص نیست نر هست یا ماده

به نظر شما میتونم تمرین صحبت کردن رو باهاش شروع کنم یا اینکه چند روزی صبر کنم؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky center نمایش پست ها
    سلام دوستان ..
    خب به توصیه دوستان فعلا تصمیم نداشتم طوطی بگیرم تا زمان مناسبش برسه ... ولی یه موقعیت خوب ( از نظر خودم ) پیش اومد و منم دل و زدم به دریا و شاه طوطی رو گرفتم...
    اون بنده خدا از کرج فرستاد و به خاطر ترافیک تا اومد به دستم برسه ساعت 10 شب شد یعنی یه چیزی حدود 8 ساعت تو اتوبوس بود ..
    وقتی آوردمش خونه انگار یه چند سالی باهام رفیق بوده , چند تیکه میوه و تخمه بهش دادم که بدون تعارف همه رو بالا کشید ! در قفسشم باز کردم اومد بیرون یه یه ساعتی تو خونه پیاده روی کرد ... یه باری هم یه گاز گرفت ولی دید من دستم و نکشیدم دیگه گاز نگرفت فقط غرغر میکنه..
    انشالله ار عمری باقی بود سعی میکنم هر چه زود تر عکس هاش تو یه تایپیک جدا بذارم تا دوستان نظرشون رو اعلام کنن.
    به گفته فروشنده حدود 11 ماه سن داره و هنوز هم مشخص نیست نر هست یا ماده

به نظر شما میتونم تمرین صحبت کردن رو باهاش شروع کنم یا اینکه چند روزی صبر کنم؟؟؟؟
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید

1.شاه طوطی ها بسیار خوش غذا و شاید به عبارتی شکمو هستند و این کاملا طبیعیه که از دست شما غذا گرفته...اکثرشون اینجورین و این رفتار دلیل بر اهلی بودنشون نیست
    2.اشتباه نکنید و در قفس رو تا زمانی که رام رام نشده باز نکنید.اگر اشتباه اول رو با خارج کردنش از قفس انجام بدید خود به خود اشتباه دوم یعنی انتقالش به قفس با کمی زور و اجبار و در نتیجه وارد کردن استرس بهش رخ خواهد داد.همین که شما رو گاز گرفته.همین که دست شما رو گاز گرفته یعنی هیچ علاقه ای به لمس شدن توسط دست شما و روی دست آمدن نداره
    3.غر غر کردنش هم نشانه عدم تمایل به نزدیک شدن شما و دست مالی شدنه.هیچ کاری که خلاف میل طوطیتونه انجام ندید و فقط با محبت و صبر اعتمادش رو جلب کنید
    4.از کجا میدونید 11 ماهشه؟لطفا عکسی از طوطیتون از نزدیک قرار بدید
    5.الان فصل جوجه شاه طوطیه...حتی اگر 11 ماهش هم باشه بهتر بود یک جوجه 1 ماهه میخریدید تا بهتر بتونه باهاتون خو بگیره
    6.تا قبل از اینکه رام بشه تمرین سخنگویی باهاش تاثیر زیادی نداره

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام به همگی
    دیروز وقتی داشتم میرفتم خونه توی یک خیابون که پر از درخت های کاجه یه صدایی توجهم رو جلب کرد. خوب که دقت کردم دیدم بالای درختها یه شاه طوطیه که داره یه چیزی میخوره و بعد از چند دقیقه دیدم یکی نیست... حداقل هفت تان!! کلی ذوق کردم و عکس گرفتم که البته چون خیلی بالا بودن عکسا زیاد واضح نیست و باید خیلی زوم کرد.
    متوجه شدم دارن چیک چیک چیک میوه کاج میخورن و پوسته ی رویی و چوب وسطش رو میندازن پائین.
    با خودم گفتم وقتی اینا انقدر دوست دارن و میخورن، چرا طوطی من نخوره؟! حتما برای اونم خوبه!؟!؟ اینه که چندتا از میوه هایی رو که روی زمین افتاده بود بردم خونه و حسابی شستم. ولی از قیافه شون میترسید و از دستم که نمی گرفت هیچ، دور هم میشد. اینه که فعلا گذاشتم کنار قفسش تا فقط ببینتش و اگر خواست بره بخوره
    حالا نمیدونم واقعا میوه ی کاج خوبه؟ بی ضرره؟ دانه روغنی حساب میشه؟ یا مثلا میوه هایی که روی زمین هستند اصلا مغز دارن؟بالاخره بهش بدم یا نه؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام به همگی
    دیروز وقتی داشتم میرفتم خونه توی یک خیابون که پر از درخت های کاجه یه صدایی توجهم رو جلب کرد. خوب که دقت کردم دیدم بالای درختها یه شاه طوطیه که داره یه چیزی میخوره و بعد از چند دقیقه دیدم یکی نیست... حداقل هفت تان!! کلی ذوق کردم و عکس گرفتم که البته چون خیلی بالا بودن عکسا زیاد واضح نیست و باید خیلی زوم کرد.
    متوجه شدم دارن چیک چیک چیک میوه کاج میخورن و پوسته ی رویی و چوب وسطش رو میندازن پائین.
    با خودم گفتم وقتی اینا انقدر دوست دارن و میخورن، چرا طوطی من نخوره؟! حتما برای اونم خوبه!؟!؟ اینه که چندتا از میوه هایی رو که روی زمین افتاده بود بردم خونه و حسابی شستم. ولی از قیافه شون میترسید و از دستم که نمی گرفت هیچ، دور هم میشد. اینه که فعلا گذاشتم کنار قفسش تا فقط ببینتش و اگر خواست بره بخوره
    حالا نمیدونم واقعا میوه ی کاج خوبه؟ بی ضرره؟ دانه روغنی حساب میشه؟ یا مثلا میوه هایی که روی زمین هستند اصلا مغز دارن؟بالاخره بهش بدم یا نه؟

سلام

منم هر ازگاهی دسته های طوطی رو میبینم که در ارتفاع بالا ÷رواز میکنن و روی درخت های کاج میشینن خیلی زیبان

در مورد میوه کاج حتما حواستون باشه بعد از شستن با آب به مدت 20دقیقه اونو بجوشونید تا خدای نکرده عامل بیماری زایی از محیط بیرون وارد خونه نشه

فکر نمیکنم روزی 1 دونه مشکلی ایجاد کنه. خیلی ها رو دیدم که به طوطی میوه کاج میدن.

اگر بتونید خودتون از درخت بکنید خیلی بهتره تا اینکه از روی زمین بردارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام

منم هر ازگاهی دسته های طوطی رو میبینم که در ارتفاع بالا ÷رواز میکنن و روی درخت های کاج میشینن خیلی زیبان

در مورد میوه کاج حتما حواستون باشه بعد از شستن با آب به مدت 20دقیقه اونو بجوشونید تا خدای نکرده عامل بیماری زایی از محیط بیرون وارد خونه نشه

فکر نمیکنم روزی 1 دونه مشکلی ایجاد کنه. خیلی ها رو دیدم که به طوطی میوه کاج میدن.

اگر بتونید خودتون از درخت بکنید خیلی بهتره تا اینکه از روی زمین بردارید
    دقیقا همین طوره، ولی خوب قدم نمیرسه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید

1.شاه طوطی ها بسیار خوش غذا و شاید به عبارتی شکمو هستند و این کاملا طبیعیه که از دست شما غذا گرفته...اکثرشون اینجورین و این رفتار دلیل بر اهلی بودنشون نیست
    2.اشتباه نکنید و در قفس رو تا زمانی که رام رام نشده باز نکنید.اگر اشتباه اول رو با خارج کردنش از قفس انجام بدید خود به خود اشتباه دوم یعنی انتقالش به قفس با کمی زور و اجبار و در نتیجه وارد کردن استرس بهش رخ خواهد داد.همین که شما رو گاز گرفته.همین که دست شما رو گاز گرفته یعنی هیچ علاقه ای به لمس شدن توسط دست شما و روی دست آمدن نداره
    3.غر غر کردنش هم نشانه عدم تمایل به نزدیک شدن شما و دست مالی شدنه.هیچ کاری که خلاف میل طوطیتونه انجام ندید و فقط با محبت و صبر اعتمادش رو جلب کنید
    4.از کجا میدونید 11 ماهشه؟لطفا عکسی از طوطیتون از نزدیک قرار بدید
    5.الان فصل جوجه شاه طوطیه...حتی اگر 11 ماهش هم باشه بهتر بود یک جوجه 1 ماهه میخریدید تا بهتر بتونه باهاتون خو بگیره
    6.تا قبل از اینکه رام بشه تمرین سخنگویی باهاش تاثیر زیادی نداره

موفق باشید
    تشکر از لطف و راهنمایی شما
    راستش در مورد بیرون آوردنش که دیدم یه سره از سقف آویزونه , منم در بالای قفس رو باز کردم اونم اومد بیرون .. موقع داخل بردنشم وقتی ساعد دستم و گرفتم جلوش خیلی آروم اومد رو دستم و رفت داخل.. کلا به انگشت حساسه ..
    در مورد سنش هم این گفته فروشنده هست و البته میدونم نمیشه اعتماد کرد.. شاید هم درست گفته ..
    در مورد اینکه چرا جوجه یه ماه نگرفتم ,واقعیتش اینه که هر جور فکر کردم اصلا فرصت رسیدگی به جوجه ی به این سن رو ندارم .. برا همین تصمیم گرفتم یه شاه طوطی تو این سن بگیرم..

یه چند تا عکس هم ازین طوطی خودم میذارم ممنون میشم نظرتون رو بگید ..

صفحه 39 از 150 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889139 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)