صفحه 5 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 155
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    با تشکر از فربود عزیز ودکا صرفا به خاطر خلوص آن توصیه میشود و چون در جامعه غربی به وفور و ارزانی وجود دارد اما همانطور که اشاره کردند ودکا 40 درصدش همان اتانول 95 درصد هست و بقیه آب خالص بدون هیچگونه طعم دهنده لذا اگر در یک بطری 1 لیتری مقدار 400 میلی لیتر الکل 95 درصد و بقیه اب خالص بریزید میشود همان ودکا و میتوانید از چارت استفاده کنید از تجربیات طرح کاد در داروخانه بیمارستان برای مصارف شنگولی!
    ممنون اقای کیمیایی
    من اطلاع دقیقی راجع به این موضوع نداشتم ممنون که اصلاحش کردین
    پ.ن : دقت کنید میزان دوز سرکه با و د ک ا متفاوت هستش اونم به دلیل همون 40 درصد بودن ودکا و 5درصد بودن سرکه هست و تو گزارشات اکثر کسانی که از ودکا استفاده میکنند مشکل سیانو باکترو تا مدتی داشتن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    ممنون اقای کیمیایی من اطلاع دقیقی راجع به این موضوع نداشتم ممنون که اصلاحش کردین پ.ن : دقت کنید میزان دوز سرکه با و د ک ا متفاوت هستش اونم به دلیل همون 40 درصد بودن ودکا و 5درصد بودن سرکه هست و تو گزارشات اکثر کسانی که از ودکا استفاده میکنند مشکل سیانو باکترو تا مدتی داشتن
    خواهش میکنم. همیشه از اطلاعات شما استفاده کردیم و لذت بردیم. منم برای کسایی که دستی اضافه میکنن یا PH بالایی دارند سرکه رو پیشنهاد میکنم. ودکا یا الکل بیشتر مخصوص دزینگ پمپ یا تانک با پی اچ پایین.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مايي دوس دارم
    شماره عضویت
    16464
    سلام دوستان من يه پادر بلو دارم كه سفيدك زده من براي درمان از اكواريوم فرهاد يه داروي پوينتكس أكوا مديك گرفتم،تو تضيحاتشون براي روش مصرف گفت تمام مديا ها رو خارج كنم،من به هشون گفتم از دوز سركه استفاده ميكنم(١١ روزه)ضمن اينكه به خاطر استفاده از سركه تعجب كرد گفت اونم قطع كن ،حالا ميخوام بدونم شما هم اين نظر رو داريد،ايا روش استفاده از اين دارو رو كسي ميدونه( فروشنده گفت يك روز در ميان ١ميل براي ٢٠ليتر ،خروج تمام مديا ها و پاين گشيدن اسكيمر براي هوا دهي زياد در اخر استفاده از زغال)،اگه اره خواهش ميكنم تو بخش مخصوصش جوابم رو بديد،،،خيلي ممنون يا علي

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مايي دوس دارم
    شماره عضویت
    16464
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash1995 نمایش پست ها
    سلام دوستان من يه پادر بلو دارم كه سفيدك زده من براي درمان از اكواريوم فرهاد يه داروي پوينتكس أكوا مديك گرفتم،تو تضيحاتشون براي روش مصرف گفت تمام مديا ها رو خارج كنم،من به هشون گفتم از دوز سركه استفاده ميكنم(١١ روزه)ضمن اينكه به خاطر استفاده از سركه تعجب كرد گفت اونم قطع كن ،حالا ميخوام بدونم شما هم اين نظر رو داريد،ايا روش استفاده از اين دارو رو كسي ميدونه( فروشنده گفت يك روز در ميان ١ميل براي ٢٠ليتر ،خروج تمام مديا ها و پاين گشيدن اسكيمر براي هوا دهي زياد در اخر استفاده از زغال)،اگه اره خواهش ميكنم تو بخش مخصوصش جوابم رو بديد،،،خيلي ممنون يا علي
    نه خير
    انگار كسي نيست من را ياري كند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    لطفا به هیچ عنوان از دارو در تانک اصلی استفاده نکنید. بهتره از روشی که من میگم واسه درمان استفاده کنید:
    1. دما رو ثابت کنید یعنی تشریف ببرید یه ترموستات بخرید با فن و بخاری یا از چیلر و بخاری استفاده کنید من توصیه میکنم از ترموستات استفاده کنید. دما به هیچ عنوان نباید بالا و پایین بشه
    2. از تنوع غذایی به همراه سیر و مولتی ویتامین استفاده کنید
    3. کمتر دست توی آب بکنید یا سعی کنید رفت و آمدتون اطراف تانک کمتر بشه
    4. یو وی تهیه کنید
    این روش رو یه مدتی انجام بدید نتیجه بهتری از دارو می گیرید.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز اینکه گفتند از سرکه استفاده نکنید درسته چون این دارو حاوی مس هست ومس تمام باکتریها را میکشه
    ولی اینکه میگن دارو را داخل تانک اصلی استفاده کنید من کاملا مخالفم وبرام عجیبه
    این دارو کل سیستمتون را بهم میزنه واین خوب نیست وبه دلیل اینکه داخل تانک اصلی باکتریها وبیمهرگانی که بیشترشون قابل دیدن نیستن باعث میشه امونیاک هم زودتر بالا بره وسیفونهای زیادی میخواد
    اینجوری همه چیز از بین میره ,سیکل به هم میخوره,لایوراکها از بین میرن,دوز سرکه را باید از نو شروع کنید,باعث استرس شدید برای همه ماهیها میشه,به بدن ماهیهای دیگه اسیب میرسونه و.....
    در کل بهتره این دارو را در تانک قرنطینه استفاده کنید
    روش درمان ماهی را هم درون تایپیک اکتون مینویسم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    ببخشید دوستان شاید سوالم یه مقدار بی سوادانه باشه
    این سرکه و الکل و شکر رو اصلا چرا باید اضافه کرد؟ و کارش چیه؟ و کی باید اضافه کزد؟
    از توضیحات دوستان هم در اخر متوجه نشدم شکر خوبه یا سرکه یا ودکا
    من تازه اکواریوم ابشور راه اندازی کردم و در سیکل ازت هست

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط frozenrose82 نمایش پست ها
    ببخشید دوستان شاید سوالم یه مقدار بی سوادانه باشه
    این سرکه و الکل و شکر رو اصلا چرا باید اضافه کرد؟ و کارش چیه؟ و کی باید اضافه کزد؟
    از توضیحات دوستان هم در اخر متوجه نشدم شکر خوبه یا سرکه یا ودکا
    من تازه اکواریوم ابشور راه اندازی کردم و در سیکل ازت هست
    سلام
    همونطوری که از اسم تاپیک مشخصه منابع کربن هستند که برای افزایش باکتریهای هوازی و بیهوازی بکار میرن
    وقتی جمعیت باکتریها بوسیله منابع کربنی مثل سرکه ، شکر ، ود ک ا زیاد بشه باعث کاهش فسفات و نیترات میشن و این هدف اصلی استفاده از منابع کربن هست
    جیزی که دوز دقیقش وجودد داره (البته بین مواردی که نام بردید : سرکه و ...) سرکه هست البته شاید ودکا هم باشه که من اطلاعی ندارم
    شما اجازه بدید تانکتون راه اندازی بشه و سیکل طی بشه بعدا یکی دو بار سیفون بزیند و بعدا با توجه به شرایط تانک دوز منابع کربن را شروع کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    با سلام
    خواستم بپرسم استفاده از سرکه کهذ طبق جدول رفرنس که امده ایا از هفته دوم که تو جدول برای 100گالن10.4ذکرشده ایا روزانه باید 10.4 رو اضافه کرد یا یک روز درهفته کافیه. متشکرم

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    با سلام
    خواستم بپرسم استفاده از سرکه کهذ طبق جدول رفرنس که امده ایا از هفته دوم که تو جدول برای 100گالن10.4ذکرشده ایا روزانه باید 10.4 رو اضافه کرد یا یک روز درهفته کافیه. متشکرم

سلام
    دوز طبق جدول بصورت روزانه هست و باید بصورت هفتگی دوز را زیاد کنید

صفحه 5 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)