صفحه 6 از 46 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 457
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    سلام به شما
    ممنونم از راهنماییتون البته من خیلی اجازه میدم پرندم بیرون از قفس باشه ولی با راهکارهای ارایه شده فعلا که هنوز تفاوتی رو حس نکردم امیدوارم که بهتر بشه......:smile (105):
    سلام
    دوست خوبم به جز مواردی که در اینجا به عنوان دلیل ایجاد مشکل در پرنده شما گفته شد ، عامل دیگری هم هست که ممکنه باعث بشه پرهای پرنده به اون شکلی که شما میگید در بیاد ( یک عامل بیماری زا البته زیاد رایج نیست ولی کاکاتو ها بیشتر بهش دچار میشن و من با توجه به اینکه میگید هنوز درست نشده ذهنم به سمت اون بیماری یا بهتره بگم عارضه کشیده شد ... ولی به این راحتی هم نمیشه قضاوت کرد نگران نشید ها ... فقط میخوایم این احتمال را هم درنظر بگیریم ... )
    منتها برای اینکه بتونیم درست قضاوت کنیم من دوتا سوال می پرسم ازتون ، لطفا با دقت جواب بدهید :

چه مدتی است که پرها به این حالتی که میگید در آمده ؟

الان دقیقا چه مدتی است که دارید سعی می کنید رطوبت لازم برای پرها را فراهم کنید ( چه مدت از زمانی که اولین راهکار را انجام و ادامه دادید گذشته ؟)

یک خواهش دیگه هم دارم اگر می تونید یع عکس از اون پرهایی را که میگید اون شکلی شده بذارید ، اگر طوطی تون به حدی رام هست که می تونید یکی از اون پرها را قیچی کنید این کار را انجام بدهید ، شکل پر برام خیلی مهمه ، برای همین میگم که اگر میشه یکی از اون پرها را حتما نشان بدهید
    البته من همچنان فکر می کنم تامین رطوبت پرها در دراز مدت این مشکل را برطرف می کنه منتها همانطور گفتم این مسئله را هم به عنوان یک احتمال در نظر میگیریم .... به قول معروف احتیاط شرط عقله

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلام
    ممنونم از شما
    حتما در اولین فرصت عکسهای کاملی رو براتون آپ میکنم ولی تقریبا یه 2ماهی هست پرها به این شکل دراومدن و منم یک هفتست که دستگاه بخور سرد رو تقریبا نزدیک قفسش گذاشتم....
    راستی یه اسپریی
    با نام
    beaphar (anti Feder-Rupf
    خریدم البته یبار اسپری کردم به بدنش ولی هنوز منتظر بهبودی هستم....:smile (205):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    دوستان اینایی که صورتی رنگ هستند و یه کوچولو کاکل دارن اسمشون چیه ؟ از شکل ِ جمجمه شون احساس میکنم از شاخه ی کاکاتو ها باشن

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    دوستان اینایی که صورتی رنگ هستند و یه کوچولو کاکل دارن اسمشون چیه ؟ از شکل ِ جمجمه شون احساس میکنم از شاخه ی کاکاتو ها باشن
    سلام دوست عزیز
    میشه عکسی از این کاکاتویی که میگی نشون بدهی کاکاتوی ملکوکان هم خودش صورتی کم رنگ هست هم کاکلش منتها کاکلش به این کوچولو موچولویی که شما میگی نیست .... ها.... کاکاتوی گلی هم که صورتی است از ملوکان کوچکتره .... کدومش را میگی آخه .... اگر عکسی داری بذار.... اسم کاکاتوی هام توی فهرست کاکا توها را یه نگاهی بکنی بد نیست .... اگر عکس نداشتند می تونی اسمشون را از اونجا توی گوگل سرچ کنی ....

کاربر ساده

شماره عضویت
    4067
    سلام .من هم به تازگی یکی از این پرنده ها با ظاهری آرام ولی جیغهای وحشتناک خریدم . از این کاکادوهای کوچیکم نیست .جیغ که می کشه مغز سرم می لرزه.:59:
    خوب چند تا سوال دارم: چندساعت باید بیرونه قفس باشه؟ چی کار کنم جیغ نکشه ؟ چی کارکنم لوس نشه ؟ وشب چه ساعتی باید بخوابه. درضمن از دستم می ترسه رو دست نمیاد. 7 الی 8 سالشه.و قفس بزرگ الان بخرم یا وقتی رامه رام شد؟
    عکسشم بعدا میزارم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط birdy نمایش پست ها
    سلام .من هم به تازگی یکی از این پرنده ها با ظاهری آرام ولی جیغهای وحشتناک خریدم . از این کاکادوهای کوچیکم نیست .جیغ که می کشه مغز سرم می لرزه.:59:
    خوب چند تا سوال دارم: چندساعت باید بیرونه قفس باشه؟ چی کار کنم جیغ نکشه ؟ چی کارکنم لوس نشه ؟ وشب چه ساعتی باید بخوابه. درضمن از دستم می ترسه رو دست نمیاد. 7 الی 8 سالشه.و قفس بزرگ الان بخرم یا وقتی رامه رام شد؟
    عکسشم بعدا میزارم.
    دوست من همه ی کاکاتو ها دارای جیغ وحشتناک هستند . ولی کم کم این جیغ ها کم شده و قطع می شه . 10 روز اول برای آشنایی هستش . بهش نزدیک نشو و در جای کم رفت و آمد قرارش بده . و فقط برای آب و غذا و تمیز کردن قفس برو به سراغش . وقتی می ری کنارش حتما جیغ می کشه . به جیغ ها توجهی نداشته باش و کارت رو انجام بده و بعد ترکش کن . به نظر من غذا رو کم کم بذار تا باز هم بری سراغش در طول روز . فعلا بذار به محیط و خود شما عادت کنه تا بعد سراغ موارد بعدی برو . الان وقت رو دست اومدن نیست .
    می تونی برای خواب از روال همیشگی خود پرنده ها استفاده کنی که با تاریکی هوا وقت خوابش بشه . برای خواب حتما یه پارچه بکش روی قفس پارچه سفید و رنگ روشن باشه ولی ضخیم که نور عبور نکنه . الان هم فعلا نیازی به تعویض قفس نیست . برای تعویض قفس هم باید مراحلی رو طی کنی . اما قفس بزرگ ضروری هست براش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    http://www.parsipet.ir/forum/showthr...5129#post15129

این یکی از لینک های خیلی مفید و ضروری هست که برای همه ی طوطی ها لازمه حتما مطالعه کنید

کاربر ساده

شماره عضویت
    4067
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.M نمایش پست ها
    http://www.parsipet.ir/forum/showthr...5129#post15129

این یکی از لینک های خیلی مفید و ضروری هست که برای همه ی طوطی ها لازمه حتما مطالعه کنید
    ممنون ولی متاسفانه الان خیلی دیره که از دستورات لینکی که دادی استفاده کنم.چون من حمومش هم کردم. روزها 2 ساعت عصر هم سه ساعت از قفس میاوردمش بیرون روی شونم .الان چهار روزه که آوردمش خونه . شب ها ساعت 8:30 یا9 با اینکه کاور روی قفسشه همش دور قفس ملق می زنه می خاد بیاد بیرون.جیغم میزنه.
    لطفا راهنمایی کنید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3513

پرکنی

دوستان
    کاکادو من پرکن هست و من خیلی تلاش میکنم که حالت پرکنی رو از بین ببرم .کارهایی که من تا حالا انجام دادم به این شرح است:
    تهیه انواع اسباب بازی و میوه کاج که خیلی دوست داره
    انواع غذا و گردو و ...
    حمام هفته ای یک بار
    تنها نماندن حتی برای یک لحظه
    بیرون آوردن از قفس نصف روز
    و ....
    مشکلی که به غیر از پرکنی داره اینه که روی بال راستش پرها گاهی وقتا نمیتونن بیان بیرون و همونجا باد میکنن گاهی وقتا خودم میتونم پرشونو بکشم بیرون که ته غلافش هم به هیچ جا وصل نیست ولی وقتی که پرش تو بدنش پیچ میخوره میبرم دکتر که با جراحی پرشو در بیاره.
    هنوز اونقدرها کچل نشده ولی پرای بال و دمشو کات میکنه و یه پر سالم تو بال و دمش وجود نداره.
    خواهش میکنم از تجربیاتتون برام بگید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط dream نمایش پست ها
    دوستان
    کاکادو من پرکن هست و من خیلی تلاش میکنم که حالت پرکنی رو از بین ببرم .کارهایی که من تا حالا انجام دادم به این شرح است:
    تهیه انواع اسباب بازی و میوه کاج که خیلی دوست داره
    انواع غذا و گردو و ...
    حمام هفته ای یک بار
    تنها نماندن حتی برای یک لحظه
    بیرون آوردن از قفس نصف روز
    و ....
    مشکلی که به غیر از پرکنی داره اینه که روی بال راستش پرها گاهی وقتا نمیتونن بیان بیرون و همونجا باد میکنن گاهی وقتا خودم میتونم پرشونو بکشم بیرون که ته غلافش هم به هیچ جا وصل نیست ولی وقتی که پرش تو بدنش پیچ میخوره میبرم دکتر که با جراحی پرشو در بیاره.
    هنوز اونقدرها کچل نشده ولی پرای بال و دمشو کات میکنه و یه پر سالم تو بال و دمش وجود نداره.
    خواهش میکنم از تجربیاتتون برام بگید.

به نظر من اصلا به پرهاش دست نزن .
    رطوبت رو براش فراهم کن . تا پوستش خشک نشه .
    براش آهنگ بذار ملایم باشه و بی کلام باشه بهتره .
    ارتفاع قفسش چقدره از زمین ؟ چقدر رام هستش ؟ غذا چیا بهش می دی ؟
    جلوی تلویزیون که نذاشتی ؟ کجای خونه هست ؟ چه کسایی رو می تونه ببینه ؟

این لینک رو بخون. یکی از کاربران این جا از کاکاتوی پرکن نگهداری می کرد . این جا راهنمایی های خوبی هست .حتما بخون به دردت می خوره

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7050

باز هم سوالی داشتی بپرس تا دوستان راهنمایی کنند.
    برای پرهاش می تونی از دکتر برهانی کیا تو بخش مشاوره دامپزشکی راهنمایی بگیری
    ویرایش توسط hsoonheb : 20th March 2011 در ساعت 01:26 PM

صفحه 6 از 46 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)